İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Talip Ayan Tarafından dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba forumda çok eskiden beri bulunan ve birçoğumuzun tanıdığı Alanya' da yaşayan ve ikamet eden Talip ayan isimli kişi tarafından toplamda 1600 TL dolandırıldım.

olaylar aynen şöyle gerçekleşti

Talip Ayan isimli kişi Almanca Saat sitesi üzerinden satış yapmakta banka havalesi ve paypal ile ödeme almakta idi
paypal ödemelerini kendi paypal hesapları kısıtlandığı için benim 5 yıllık paypalımı kendisine güvendiğim için vermiştim ve gelen parayı anlaştığımız kur oranı üzerinden TL olarak gönderiyordum fakat saatleri eline ulaşmayan kişiler yüzünden hesapta çok sayıda dispute oldu bir süre sonra hesabım kısıtlandı ve çok uzun süredir hesabımı kullanamıyorum talip ayan sayesinde,
neyse bir paypal hesabı için arkadaşımızın kalbini kırmayalım dedim

bir süre önce yeniden paypal istedi ve yiğenimin paypalını verdim bu hesapta 500 euro eksiye düştü daha sonra kendi cebimden karşıladım çünkü talip ayan bey parası olmadığını yapabileceği birşey olmadığını belirtti.
borç olarak hanesine yazdık fakat 6 aydır borcunu ödemiyor artık ben istemekten bıktım ama talip ayan bey yok demekten bıkmadı mademki yok 1TL gönderecek kadar parandamı yok
6 aydır insan 1TL borcundan düşmek için hiçmi para gönderemez.

ben hesabı kendi cebimden verdiğim 1000TL ile düzelttim fakat
yeniden saat satalım ve sen gelen paranın yarısını alırsın ve yavaş yavaş borcumu sana ödeyim çünkü nakitim yok dedi bende saf gibi yeniden evet dedim adam belkide iyi niyetlidir borcunu ödeyemiyor bu şekilde kapatabilir dedim
halbuki 1tL bile göndermeyen adama neden daha güveniyorsun.

bundan sonra işin en vahim yanı son gönderilen 3 paypal ödemesi yapan kişilerin hiçbirine saat göndermemiş talip ayan isimli şahıs
ve 3 kişide paralarını geri çektiler ve hesap 380$ ekside
yani 600TL daha kazık attı talip ayan denen dolandırıcı

yani borcumu ödücem diyerek benden para çaldı hemde adamlara saatlerini göndermeyerek beni 1600TL zarara uğrattı

Alanya' da iyi tatiller dolandırıcı Talip Ayan sen ata rent a car dan araba kiralayıp kızlarla gez ama 6 aydir 1 TL gönderme bana nasıl olca haram para yemek hoşunuza gidiyor boğazınızdan geçiyorsa sorun yok

bu dolandırıcının iyinet üyeliğini ve ayrıntılı bilgilerini paylaşacağım daha sonra çünkü şu an bilgisayarımdaki bir arızadan dolayı bir süredir internete bağlanamıyorum

dolandırıcının şu an ezbere bildiğim bilgilerinden bazıları şunlar

kendisi Alanya da yaşamaktadır uzun süredir

web sitesi:
kirala-sat.com
replikawelt.de

ev adresi : atatürk caddesi saray mahallesi finansbank binası kat 4 daire 6 Antalya

iş adresi : Ufuk ilköğretim karşısında zemin katta
iş telefonu : 0242 512 43 35

email : [email protected]

Talip AYAN
facebook profili : http://www.facebook.com/talip.ayan

hesap bilgileri
Talip AYAN
SİDE/ANTALYA Şubesi
Hesap No: 6211 0029218
IBAN: TR81 0006 4000 0016 2110 0292 18

forumdaki nick :

http://forum.iyinet.com/10694/talip/

TaliP

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bayağıda çokmuş :( dava açsanız davayı kabul ederler 1.000 üstü çünkü dava açmanızı önerrim...

Geçmiş olsun.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
saol @EmiR34 şu ramazan ayı içinde kendisine sabır göstereceğim eğerki borcunu ödemezse tüm bilgileri mevcut elimde kendisini savcılığa vereceğim
beklemedeyim zararımı karşılamasını bekliyorum

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bak çokta büyük mebla değil 1600 tl. savcılığa versen bilgileri bile olsun uzun sürer :) yavaş işler türkiye :) hem de adam acemi değilse yani evinden girmediyse yani ispatta zor olur. hesapların ona ait olması bişeyi değiştirmez.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1600 TL nin az olduğunu söylediğinize göre aylık kazancınız 160bin usd falan sanırım

1600 TL çok deil o zaman arkadaşımıza hediye edelim böyle bir mantık olabilirmi ya gerçekten hayretle okudum mesajınızı @rarfile umarım bir gün sizin başınıza gelmez çünkü gelirse 1TL bile paranızı çaldıklarında gasp ettiklerinde hakkınızı yediklerinde ne demek istediğimi anlayacaksınız herkesin kendine göre harcamaları ve gelecek paradan söz verdiği yerler vardır ben ordan içeri girince başka yerlere mahçup oluyorum işlerim aksıyor ve zararım artıyor

ayrıca adaletimiz öyle bir işliyor ki işleyişi görünce ağzın açık kalır sen uyandığında başucunda belirirler adamın

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
saol @ata350
bekliyorum sabrım kalmadı artık bir süre daha bekledikten sonra gerekli işlemleri başlatacağım ve bir ömür boyu dolandırıcı damgası yiyecek bu kişi

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1600 tl bana göre de az değil ama büyük meblaya girmiyo diye dedim. belki de girebilir emirin söylediği gibi. merak etme nasıl işlendiğini biliyorum. yavaş işliyor. büyük mebla olmadığı sürece takipsizlik veriliyor çoğuna. öle her şikayete baksalardı ohoo.

dediğim gibi o adam akıllılık yapıp evden girmediyse nolacak ? hesaplar onun adına. adam malmı ben mi yaptım diyecek. tabiki demiycek.

hem sen öyle bi işliyordu ağzın açık kalır demişsin. :) bilişimde geri türkiye. anca evden girenleri veya proxy mroxy ile girenleri bulurlar :D bana yasal olmayan bişi ver. yapıcam beni şikayet et bak bakalım bulabilecek mi polis. dediğim gibi anca evden girenleri.. acemileri bulurlar. bide çete suçuna girmediysen. öyle milyarları vurmuyorsan bulamaz seni.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
başta zaten belli olmuş saatler kendilerine ulaşmayınca geri dispute ettiler demişsiniz.Eee burada sizce mantıklımı yeni bir paypal hesabıa daha vermeniz.

rarfile hiç birşey bilmediğin kesin yanlış yönlendirme kişiyi bence.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
başta zaten belli olmuş saatler kendilerine ulaşmayınca geri dispute ettiler demişsiniz.Eee burada sizce mantıklımı yeni bir paypal hesabıa daha vermeniz.

rarfile hiç birşey bilmediğin kesin yanlış yönlendirme kişiyi bence.

:) ben bilmişlik taslamıyorum. sadece bildiğim kadarını ve olacakları söylüyorum. ağzım açık kalırmış. bilmem neymiş. fbi sanki türk polisi. türk polisi hiç birşey bilmiyor demiyorum. ama geriler bilişimde. eskiden hakimler heklemek ne demek diye düşünüyorlardı :) takipsizlik çıkıyodu. bakılmıyordu bile. yavaş yavaş gelişmeye başladı. ee sen takipsizlik verilir diye şikayet etmemezlik yapmayacaksın tabiki. şikayet edeceksin. ama yavaş işleyecek bunu burda yazıyorum sen şikayetini et bakalım buraya da yazarsın sonuçlarını. arada kaç ay olacak bakalım :p

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@rarfile parça kontör işinden ayda 160 bin usd kazandığı için bizim dolandırılan 1600 TL yi az buldu neyse olayı farklı yönlere çekerek konu dışına çıkmayalım ben forumda üye olan biri tarafından dolandırıldığımı anlatmaya ve hakkımı arayacağımı belirtmek için konumu açtım bundan sonrası gelişmeleri göreceğiz

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya hala inatlaşmaya devam ediyorsun. 1600 tl heralde az değil. insan 10 tl si bile çalınınca içine bişi oluyor. kişilerin milyarları çalınıyor. 1600 tl insanın gözüne öyle büyük mebla durmuyor diye dedim ben.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kardeşim Allah yolunu açık etsin konuma yazma lütfen teşekkür ederim ilgi ve alakan için

kişi forumda hala banlı değil üye adı ' TaliP '

maske007

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Kardeş geçmiş olsun. Bu herifle bir alışverişin olmuş. orda hiç bi sakatlık çıkarmadı mı?

http://forum.iyinet.com/paypal-e-gold/72973-450-usd-paypal-bozduracagim.html bu alışverişte seni şüphelendirecek hiçbir şey yapmadı mı?

Ekleme: Bir de adam 2007 den beri bu forumda. + 9 e-ticareti var. Yani ben bu işten bir şey anlamadım. Yine de geçmiş olsun.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu herifle alışverişim mi olmuş ? ciddimisin :) ya bu forumda son 1-2 aydır üye olanlarda problemmi var yoksa problem bendemi yoksa güneşmi geçti başınıza ya da oruçlusunuzdamı böyle konuşuyorsunuz

alışverişim olmadan nasıl dolandırılabilirim ? eskiden beri tanıdıgımı daha önce defalarca alışveriş yaptığımızı ama en son 6 ay önceki borcunu son 6 aydır ödemediğini 6 aydır beni peşinden koşturduğunu yazdımya arkadaşım

adam 2007 değil 1007den beri forumda olsa ne yazar dolandırıldım gitti 1600 TL param arkadaş sen bu işten birşey anlamadıysan sana ne yapabiliriz şimdi ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kişiye bilgilendirme mesajı gönderildi.
1 hafta içerisinde gerekli açıklamayı yapmadığı takdirde forumdan uzaklaştırılacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5