İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Talip Ayan Tarafından dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir hafta süre çok uzun bir süre değil mi ?
cevap vermesi için söylediklerimi yalanlaması için ya da kendini savunması için 24 saat yeterli değilmidir sizce arkadaşlar

Sezer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence bekleme daha direk git Dava ac Gecmis Olsun umarim alirsin Hakkini.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
bir hafta süre çok uzun bir süre değil mi ?
cevap vermesi için söylediklerimi yalanlaması için ya da kendini savunması için 24 saat yeterli değilmidir sizce arkadaşlar

Üye en son 40 gün önce giriş yapmış foruma.
Bu yüzden 1 hafta yeterli bir süre.

kaiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
:) ben bilmişlik taslamıyorum. sadece bildiğim kadarını ve olacakları söylüyorum. ağzım açık kalırmış. bilmem neymiş. fbi sanki türk polisi. türk polisi hiç birşey bilmiyor demiyorum. ama geriler bilişimde. eskiden hakimler heklemek ne demek diye düşünüyorlardı :) takipsizlik çıkıyodu. bakılmıyordu bile. yavaş yavaş gelişmeye başladı. ee sen takipsizlik verilir diye şikayet etmemezlik yapmayacaksın tabiki. şikayet edeceksin. ama yavaş işleyecek bunu burda yazıyorum sen şikayetini et bakalım buraya da yazarsın sonuçlarını. arada kaç ay olacak bakalım :p

eskiden?

eskiden türkiyede hek'in kanunda yeri yoktu!

siz hakimler eskiden heklemek ne demek diye düsünüyor demissiniz merak ettim siz kac yildir internet kullanicisiniz acaba? söyle geriye dogru gidersek sanirim bir 50 yillik internet hayatiniz var! hukukcu insanlarin bir cok kisinin internet ile yeni tanistiginda mirc gibi chat sohbet kanallari ile öyle aylak aylak isleri yoktu. acaba türk polisini veya türkiye'hukukunu bu derece kücümserken elinize ne geciyor? sizin avukatiniz saglam olsun bakin bakalim takipsizlik cikiyormu yeterki isin pesini birakmayin. yok hukuk söyle yok hukuk böyle yok polis söyle. hosunuza gitmiyor ise baska ülkede yasayin bir cok ülke iltica kabul ediyor bir eksik fark etmez.

Gecmis olsun arkadasim isin pesini birakmayin saglam bir avukat ile pesinde kosturursaniz olay kisa zamanda cözülür. benimde basima benzer bir durum gelmisti avukatim saglamdi ve 2 ay icinde isi halletti sagolsun yeterki is isteyin ve ispatlayin hersey yoluna girer.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir insan şerefinden karakterinden yoksun ise o insandan hiçbirşey beklememek en iyisi sanırım
beni cepten arayıp bilgisayar gönderiyorum dedi ve bu nasıl bir bilgisayar ise 1 haftadır gelmedi
sözünün eri ol delikanlı ol herşeyden önemlisi adam ol be kardeşim vermeyeceğim deki bizde ona göre plan program yapalım savcıya gidelim kafamız rahat olsun

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
talip ayan dolandiricisi biraz once e-mail gondermis ve konu actigim icin parami odemeyecekmis gercekten su an o kadar uzuldumki 1-2 sene uyuyamam gozlerime uyku girmez nerdeyse aglayacagim gozlerim doldu
ulan karaktersiz dolandirici vermezsen verme sanki sen bunu soylemesen ben verecegini saniyordum
senin 1600TL dolandirdigin parayla ben zengin olmam ama senin karaktersizligini cumle alem gorur 5 kurus etmeyecek bir adam olmadigini herkes bir omur gorecek ve kimse seninle is yapmayacak bu yetmezmi ? bana yeter egerki sana yetmezse dahada guzel planlarim var senin icin onlari alanyada basbasa gorusecegiz

dolandirici talip ayan konusu raflara kaldirilabilir

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
ver savcılıga kardeşim hem senin için, hemde başkalarının dolandırılmaması için ..

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dava açma kararımdan önce şimdilik alanyaya bir gezi düzenleme kararını aldım kendisiyle yüz yüze görüşmenin daha verimli olacağını düşündüm
talip ayan gibi dolandırıcılar yakın teması severler

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Talip ayan gibi dolandırıcılar yakın temastan kaçarlar :)

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
kanka demiştim 1 dakka bile kaybetme çök ümüğüne diye.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
dava açma kararımdan önce şimdilik alanyaya bir gezi düzenleme kararını aldım kendisiyle yüz yüze görüşmenin daha verimli olacağını düşündüm
talip ayan gibi dolandırıcılar yakın teması severler

doğru düşünmüşsün verimli olur. Kabul ediyorum gel görüşelim yüz yüze adresim var zaten elinde.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu dolandırıcı şahıs iliklerine kadar yalancı olmuş çünkü hiçbir dolandırıcı ben dolandırıcıyım demez iyinette neden banlandım diye bir konu açmış tekrar söylüyorum

beni yaklaşık 8 ayı geçmiş olmasına rağmen mağdur etmiş verdiği sözleri tutmadığı için benim işlerimide aksatmıştır ve benimde çok kişiye mahçup olmamı ve dolandırdığı paradan 10 larca kat fazlası zarara uğratmıştır.

neden banlandım isimli konu içinde yazdığı yazıları üstü kapalı anlatarak olayda aklı sıra haklı çıkma çabası içine girmiştir.

benim açtığım konuda zerre kadar yalan ya da olayı abartma söz konusu değildir tekrar söylüyorum yaptığı bazı hataları sıralıyım bilmeyenler konudan ayrıntılı okuyabilir

5 yıllık paypal hesabımı disputeleri sayesinde kullanılmaz duruma getirdi
yiğenimin çok eski bir paypal hesabını 500euro eksiye düşürdü ve parası olmadığını söyledi ben kendi cebimden zararı karşıladım (1000TL buradan taktı)
daha sonra borcunu saat satarak ödeyeceğini söyledi ( paypala gelen son 3 paranın hepsini gönderdim fakat bir süre sonra son 3 kişi dispute açtı ve 380$ eksiye düştü paypal ( neden ? çünkü saatleri göndermemiş ) göndermediği saatin parasını benden almış dolandırıcı şahıs TALİP AYAN

toplamda 1600TL borcu olan bir insan 8 ay boyunca şayet karakteri şerefi ve namusu olsaydı sizce 1TL gönderiyorum 1599TL kalsın derdi ama 1tL bile göndermiyor ve param yok deyip işin içinden çıkıyor.

ayıp vallahi billahi ayıp be kardeşim insanda biraz Allah korkusu olur 3 kuruş için ömür boyu ismin dolandırıcı olarak anılacak hatta çocuğun torunların bununla yüzleşecek

dua etki faturasız ürün sattığın için maliyeye şikayet etmiyorum savcılığa vermiyorum bir ömür hayatını karartmak istemiyorum eski günlerin hatrına

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bu dolandırıcı şahıs iliklerine kadar yalancı olmuş çünkü hiçbir dolandırıcı ben dolandırıcıyım demez iyinette neden banlandım diye bir konu açmış tekrar söylüyorum

beni yaklaşık 8 ayı geçmiş olmasına rağmen mağdur etmiş verdiği sözleri tutmadığı için benim işlerimide aksatmıştır ve benimde çok kişiye mahçup olmamı ve dolandırdığı paradan 10 larca kat fazlası zarara uğratmıştır.

neden banlandım isimli konu içinde yazdığı yazıları üstü kapalı anlatarak olayda aklı sıra haklı çıkma çabası içine girmiştir.

benim açtığım konuda zerre kadar yalan ya da olayı abartma söz konusu değildir tekrar söylüyorum yaptığı bazı hataları sıralıyım bilmeyenler konudan ayrıntılı okuyabilir

5 yıllık paypal hesabımı disputeleri sayesinde kullanılmaz duruma getirdi
yiğenimin çok eski bir paypal hesabını 500euro eksiye düşürdü ve parası olmadığını söyledi ben kendi cebimden zararı karşıladım (1000TL buradan taktı)
daha sonra borcunu saat satarak ödeyeceğini söyledi ( paypala gelen son 3 paranın hepsini gönderdim fakat bir süre sonra son 3 kişi dispute açtı ve 380$ eksiye düştü paypal ( neden ? çünkü saatleri göndermemiş ) göndermediği saatin parasını benden almış dolandırıcı şahıs TALİP AYAN

toplamda 1600TL borcu olan bir insan 8 ay boyunca şayet karakteri şerefi ve namusu olsaydı sizce 1TL gönderiyorum 1599TL kalsın derdi ama 1tL bile göndermiyor ve param yok deyip işin içinden çıkıyor.

ayıp vallahi billahi ayıp be kardeşim insanda biraz Allah korkusu olur 3 kuruş için ömür boyu ismin dolandırıcı olarak anılacak hatta çocuğun torunların bununla yüzleşecek

dua etki faturasız ürün sattığın için maliyeye şikayet etmiyorum savcılığa vermiyorum bir ömür hayatını karartmak istemiyorum eski günlerin hatrına

yok işte kardeş yok 1 tl değil yarım tl bile yok elinden geleni yap. Seni ne mutlu edecekse onu yap ister şikayet et ister ağzımı burnumu kır. Kılımı kıpırdatmam karşında emin ol.

ama unutma param da yok sana borcum da yok. Ben seni dolandırmadım beraber bi iş yaptık mallar gümrükte kaldı senin cebinden cıkıpta benim cebime giren bişey olmadı.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu dolandırıcı şahısın banının açılmasının nedeni ; açıklama yapacağını söylemesiydi
herşey ortada gerekli açıklaması üstteki mesajında ; 1TL yok yarım TL bile yok
şimdi yeni üyeliği (AlanyA) ve eski üyeliği TaliP nickli üyeliklerinin forumdan uzaklaştırılmasını rica ediyorum

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
yasin forumdan uzaklaştırılmam sana bişey kazandırmaz eğer mağduriyetinin telafi edilmesini istiyosan önerilerimi dinle

1 - bunu sana veriyim bana 6000 fark öde
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ir-motor-ihtiyactan-acil-8000-59111377/detay/

2- temiz bi paypal hesabı ayarla günde 100 eu kazanalım 50 si sana kalsın 1 haftada falan hallolur borc

3- mondial 250 mct var bitane 2007 model bana gelişi 2750 lira onu veriyim sana 1000 lira ver bana

daha ne diyim arkadaş yada geliyim yanına 6-7 ay çalışiyim parasız (varsa bana uygun iş)

Ekleme: ayrıca ben dolandırıcı olsaydım bi ara senin adsense gelirlerin benim yapı kredi bankdaki hesabıma gelmişti hesabı ben sana vermiştim falan o zaman bana gelen senin paranı cekip anında göndermedimmi ? dolandırıcı olmadığımı sende biliyosun itrader durumuma bakanlarda anlar. Yapı krediye gelen reklam gelirlerini sana göndermesyedim hiçbi hak talep edemezdin biliyosun.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu şahsın üstteki mesajı tamamen yalan ve dolan içeriyor her zamanki gibi
elimde kalan gümrüğe takılan ve geri gelen saat var yüzlerce onlarca demişti
birgün dedim ki ; arkadaş madem paran yok saat resimlerini gönder saat seçip alayım borcunu kapatmış sayacağım ( söylediği söz : bende saat yok paranı ödeyecem az sabret ( 8 aydır sabrediyorum )
sahibinden.com da motor satıyorum satarsam paranı göndericem dedi motoru ver borcunu silelim dedim ( söylediği söz : motor aldığım kişinin üstüne çıktı devrini veremedim satamadım karşı tarafta kaldı tekeri patladı vs vs (bahaneler)
tüm kayıtlar mevcut harddiskimde

hayatın yalan olmuş benim söyleyecek çok sözüm var 8 aydır biriken ama hiçbirini söylemiyorum sadece sabrımın ne zaman biteceğini merak ediyorum
Niye bu kadar yalan dolan içine girdin sen böyle bir adam değildin TaliP noldu sana ? üç kuruş için değermi bu kadar yalan dolana ne gerek var delikanlı ol biraz borcunu ödemek için çalış yalan üretmek için değil

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
az önce bahsettiğin sahibindendeki motosiklet olayı ruhsat sahibiyle anlaştık durumumu anlattım sendende bahsettim seni de tanıyo (benim eski hatun) satılsın motor parasını yasine gönder dedi ma motora musteri cıkmadı 1000 fark ver sana veriyim (1000 yoksa sonra versende olur farkını ben sana güveniyorum)

Ekleme:
Kardeş geçmiş olsun. Bu herifle bir alışverişin olmuş. orda hiç bi sakatlık çıkarmadı mı?

http://forum.iyinet.com/paypal-e-gold/72973-450-usd-paypal-bozduracagim.html bu alışverişte seni şüphelendirecek hiçbir şey yapmadı mı?

Ekleme: Bir de adam 2007 den beri bu forumda. + 9 e-ticareti var. Yani ben bu işten bir şey anlamadım. Yine de geçmiş olsun.

Teşekkür ederim kardeşim sadece sen doğru bakış açısıyla bakmışsın olaya ve dolandırıcı olmadığımı anlamışsın. Umarım diğerleri de anlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5