İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Talip Ayan Tarafından dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
halledelim de yasin yanaşmıyo ki :) onun derdi beni rezil etmek para almak falan da değil zaten borcum falanda yok deediğim gibi iş yaptık beraber iş tersine gitti zarara uğradık. Yasinin cebinden cıkıp benim cebime giren bişey olmadığı halde sırf bu yalan dolan karalamalardan adımı ayıklamak icin harac vermeye razıyız ama adam yanaşmıyo daha napalım :)

Ekleme:
Konuyu takip etmekteyim.

hocam kasım 2007 de ben dolandırılmıştım dolandırıcının ismini falan yayınladım bu forumda ama forum yönetimi sildi ve kişiye özel bilşgilerin paylaşılmasının yasa dışı olduğunu söyledi link aşağıda

http://forum.iyinet.com/paypal-e-gold/74910-dolandirildim.html

bu durumda benim kişisel bilgilerimin de silinmesi gerekmiyor mu ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hocam kasım 2007 de ben dolandırılmıştım dolandırıcının ismini falan yayınladım bu forumda ama forum yönetimi sildi ve kişiye özel bilşgilerin paylaşılmasının yasa dışı olduğunu söyledi link aşağıda

http://forum.iyinet.com/paypal-e-gold/74910-dolandirildim.html

bu durumda benim kişisel bilgilerimin de silinmesi gerekmiyor mu ?
Kasım 2007 yönetimiyle şu anki yönetim arasında dağlar kadar fark var.
Bu konu bir kaç gün daha açık duracak,sizin kullanıcıyı dolandırıp dolandırmadığınız belli olunca buna göre hareket edeceğiz.
Konuyu açan kullanıcıdan kesin kanıtlarıyla sizin dolandırıcı olduğunuzu kanıtlamasını bekliyoruz.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim dolandırılmamın detaylarını konu içinde baştan sona kadar yazmış bulunmaktayım 1600TL param dolandırıldı zaten dolandıran kişide bunu kabul ediyor sadece kendini savunduğu nokta paranı almadım demesi. 1600TL yi beni paypal üzerinden eksiye uğrattı ve bende bunu cebimden verdim kendisi vereceğini söyledi ama vermedi onun ödemesi gereken parayı ben ödedim ve bu hırsızlıktır yani dolandırıcılıktır.
ayrıca borcumu ödeyeceğim dedikten sonra yaptığı 3 saat satışındaki adamlara saati göndermeyerek beni 600TL daha dolandırdı bunuda kabul ediyor zaten
paypal şu an benim ödediğim 1000TL den sonra 600TL ekside

bunun haricinde aylardır saat gönder mademki paran yok dememe rağmen saat yok demesi
bunun haricinde aylardır (8ay) sattığın motoru ver dememe rağmen motorun tekeri patladı moturu kamyon ezdi ruhsatı başkasının adına çıktı deyip vs nedenlerle vermemesi
bunun yanında farklı seçeneklerle parası olmadığını söylediği için farklı çözüm yolları sunmama rağmen aylarca (8ay) boyunca hiçbirine yanaşmayan Talip isimli dolandırıcı burada çıkmış bir önceki mesajda diyorki yasin parasını almak istemiyor

be yalancı Allahtan korkmaz insan senden paramı almak istemesem seni rezil etmek istesem aylardır sana farklı farklı seçenekler sunup seninle muhattap olurmuyum ? senin gibi yalancıılık ruhuna işlemiş bir adamla neden muhattap olayım

mademki moturu göndereceksin bana neden 8 aydır msn'de 1 kere bile vereceğini söylemedin ? burda kendine zaman kazandırarak çıkış yolu arıyorsun bilgilerinin silinmesi için ayaklar peşindesin gayet açık ve net
tıpkı beni 8 aydır oyaladığın gibi bahanelerle burda kendini savunuyorsun ama 1600TL dolandırdığını kabul ettiğin halde nerdeyse birazdan ben haksız çıkacağım ve herkes beni dışlayacak ne günlere kaldık : )

hadi o kadar delikanlısın mademki telefonlarıma neden bakmıyorsun ? aradığımda delikanlı olsan açar dersinki motoru vereceğim , ama telefonlarımı açmıyorsun msn'den yazmıyorsun buraya gelip 8 ay sonra moturu vereceğim ayağınamı yatıyorsun ? yemezler talip ben 8 aydır yedim bu numaraları ama artık yemezler

dolandırıcının forumdan uzaklaştırılmasını istiyorum ne zamanki 1600TL zararımı öder o zaman ödediğine dair dekontu yayınlar o zaman banı açılsın

şayet bir dolandırıcı 8 aydır paramı ödemiyor beni dolandırdığının kat ve kat fazlası zarara uğrattıktan sonra oyalama taktiklerine devam edip burda kalacaksa biz şerefli ve namuslu insanlar burayı terkedelim ortalık böyle yalancılara kalsın

Ekleme: bu arada bir yalanı daha aklıma geldi 1 ay boyunca notebook gönderiyorum diye oyalamıştı 8 ayın 1 ayıda notebook gönderiyorum borcuma karşılık yalanıyla beni oyaladı

ankarada sıhhıyedeki kargo çalışanları ile kanka olmuştuk hergün kargo geldimi diye işe gitmeden soruyordum
bugün gönderiyorum bugün kargoda bugün yolda yarın elinde hemen geliyor az kaldı fırından yeni çıktı diye diye 1 ay oyaladı notebook göndereceğini söylemişti
en son tamirde dedi sonra konuştuk tamirci yapamamış istersen para gönder ben yaptırıyım sana gönderiyim dedi : )

beni dolandıran insan hala notebook göndereceğim diye para koparmaya çalışıyor işte böyle bir insan bu dolandırıcı şahıs

TaliP isimli dolandırıcıda daha yalan ve oyalama taktiği çok hepsi aklıma gelsede 8ay nasıl geçti hangi yalanlarıyla oyaladı beni otursam anlatsam.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bu ticareti yapmadan önce yaptığınız herhangi bir konuşmanın kaydı var mı?
Eğer bu vbu işte ortağız, zarara da, kâra da demişseniz talip yalan söylüyor bile olsa siz aksini ispatlamadıkça bir hak iddia edemeyeceksiniz.

Fakat konuşmanız bu şekilde değilse siz yine bu konuşmaların kaydını ve dahi Talip'in paraları nasıl çektiğini kanıtlasanız iyi olur.

Ha, Talip zaten 1600'ünü aldığını kabul ediyor, bu durumda bunu kanıtlamanıza gerek yok. Sadece nasıl anlaştığınızı kanıtlasanız yeter. Çünkü talip diyor ki biz işe ortaktık ve ben parayı çekip gümrüğe falan yatırdım (ki ben buna inanmıyorum, talipte o göz yok).

Talip'in gönderdiği motoru da almayın, paranın karşılığı motor değildir, o ancak haczin karşılığı olur. Talip ancak size senet imzalarsa gerek bu başlıktan gerekse de savcılık davanızdan vazgeçin.

Bana kalırsa siz 1600'ü unutup bir avukata gidip görüşün ve o davayı kazanırız derse 1600'ün tamamını avukata verin. Talip'in de hem sicili bozulur, hem de ya paranızı verir ya da hapse girer. Bununla birlikte ilkel yöntemlere de başvurabilirsiniz ama Talip'in kendi çöpüğünde olduğunu unutmayın. Bu sebepten habersiz dalın, ona haber vermeyin buluşma için veya onu pusuya düşürebilirsiniz. Ama bu durumda haklıyken haksız duruma düşer ve 1600 lira için büyük bir suç işlemiş olursunuz.

En iyisi elbetteki hukuk yoludur. Elinizde hukuki geçerliliği olan belgeleriniz varsa 5 lira bile olsa hakkınızı alırsınız.

Talip, sana gelince, eğer y2s4n'in söyledikelri iftira ise bunu kanıtlayıp ardından yasal işlem başlatabilirsin. Burada ismin açıkça verildiği için bir hakkın var, rumuzun kullanılsaydı bu hakkın olmayacaktı.

Bana kalırsa bu olayda hepimizin çıkarması gereken dersler var.

Saygılar,
Van Gölü Canavarı

Ekleme: Talip motoru gönderirse yasin'in para göndermesi gerekmez. O motor hacizde 1600'e bile satılamz çünkü. hacize gelseler talip'in motoru varsa onu ve üstüne bir şeylerini daha alırlar.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kanıtlar yazışmalar para transferleri hepsi elimde mevcut açıklamalarıyla zaten dolandırıcıda inkar etmiyor saadece her zamanki gibi dolambaçlı cümleler kurarak işin içinden çıkmaya ve zaman kazanmaya çalışıyor 8 aydır yaptığı gibi

buyrun ekside olduğunu söylediğim paypal

5 yıllık paypal hesabı kullanılamaz durumda ve gelecek olan paraların hiçbirini alamadım paypal ekside olduğu için
3 kişiye saat sattım diye gelen paraları nakit TL olarak gönderdim kendi cebimden ama şahıs saat göndermemiş yani hem saat parası gönderenleri dolandırdı hem beni :) göndermediği saatin nakit parasını aldı benden saolsun
bunun yanında cebimden 1000TL de kendim ödedim onuda vereceğini söyledi ama henüz 8 aydır ödemiyor 1tL bile ödemedi yalansa yalan desin

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Talip,
y2s4n rumuzlu kişiye iddia ettiği parayı ödemekle yükümlü olduğunuzu düşünüyor musunuz ? Kullanıcı iddiasında haklı mıdır ?

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kisi zaten 1600tl lik dolandirdigi parayi inkar etmiyor
yukaridaki mesajinda diyorki motoru vereyim ben onu defalarca soyledim ama vermedi aylarca salladi notebook gondericem dedi 1 ay oyaladi saat gonder dediim yok dedi

simdi hic konuyla alakasi olmayan biri bile sadece sunu dusunsun lutfen : mademki motoru var 2500TL lik neden gidip motoru 500tL asagisina satip borcunu odemiyor soruyorum sizlere
sebebi gayet acik ve net sadece ve sadece zaman kazanmak istiyor her zaman yaptigi gibi hicbirsey vermeyecek sadece bahanelerle burada kendini aklamaya calisiyor

edit : kisinin borcunu odeyene kadar dolandirici sifatiyla forumdan uzaklastirilmasini rica ediyorum ne zaman borcunu odedigine dair dekont yayinlanir o zaman buyursun gelsin fakat digger turlu bir dolandiricinin aramizda olmasi diger dolandiricilara haksizlik olacaktir

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Talip,
y2s4n rumuzlu kişiye iddia ettiği parayı ödemekle yükümlü olduğunuzu düşünüyor musunuz ? Kullanıcı iddiasında haklı mıdır ?

abi haklı değildir ama birçok yere adımı yazmış dolandırıcı diye ben ödemek zorunda olmadığım halde başka türlü yazdıkalrını sildiremedim mecbur ödeyecem başka şansım yok rezil oldum iş yapamıyorum. Ayrıca şimdi kargo firmalarına postanelere de gidecem ürünleri gönderdiğimin kanıtı olan belgeleri alıcam tarayıp onları da ekleyecem buraya.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakli degildir abi dedi inanamiyorum 8 aydir 1600tl borcunu odemeyen dolandirici odemek zorunda degilim dedi gercekten Allah buyuk bunlarin hesabini vereceksin maliyeye sikayet etmeyen adam degildir karakter namus seref kalmamis sende ayip be sana ayip

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
kisi zaten 1600tl lik dolandirdigi parayi inkar etmiyor
yukaridaki mesajinda diyorki motoru vereyim

Borcumu inkar etmediğim için değil arkadaş bu. Mecbur kaldığım icin.

Ekleme:
hakli degildir abi dedi inanamiyorum 8 aydir 1600tl borcunu odemeyen dolandirici odemek zorunda degilim dedi gercekten Allah buyuk bunlarin hesabini vereceksin maliyeye sikayet etmeyen adam degildir karakter namus seref kalmamis sende ayip be sana ayip

Para vermezsen maliyeye şikayet edeceğim diyo bu şantaj değil de ne şimdi :)

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beni dolandirdin savciliga vermedim
faturasiz mal sattin yillarca maliyeye sikayet etmedim

ama sen gelip dersenki abi bu hakli degildir ben odemek zorunda degilim iste o zaman dolandiricilarin zeytinyagi gibi uste ciktigi bir duruma ben izin vermem yalancilik ruhuna islemis 8 aydir 1TL borcunu odeme sonra gel burda kendini haklamaya calis

seninle bundan sonra muhattap olmayacagim sen artik yillardir vermedigin vergiyi ver bennim borcumu bosver

edit : ben bu dolandirici ile muhattap olmayacagim lutfen 1600TL borcunu odedigine dair dekont gelen kadar forumdan banlanmasini rica ediyorum

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
beni dolandirdin savciliga vermedim
faturasiz mal sattin yillarca maliyeye sikayet etmedim

ama sen gelip dersenki abi bu hakli degildir ben odemek zorunda degilim iste o zaman dolandiricilarin zeytinyagi gibi uste ciktigi bir duruma ben izin vermem yalancilik ruhuna islemis 8 aydir 1TL borcunu odeme sonra gel burda kendini haklamaya calis

seninle bundan sonra muhattap olmayacagim sen artik yillardir vermedigin vergiyi ver bennim borcumu bosver

edit : ben bu dolandirici ile muhattap olmayacagim lutfen 1600TL borcunu odedigine dair dekont gelen kadar forumdan banlanmasini rica ediyorum

Vergi ödemediğimden emin misin ?

çok şey bildiğini sanıyosun ama hepsi fıs

ev adresi : atatürk caddesi saray mahallesi finansbank binası kat 4 daire 6 Antalya
iş adresi : Ufuk ilköğretim karşısında zemin katta
iş telefonu : 0242 512 43 35

Bunlar da yanlış. Burada yanlış paylaştığın adreslerin kime ait olduğunu bi araştır istersen adamların adresini telefonunu gereksiz yere faça etme

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Buyrun ürünleri gönderdiğimin kanıtları (gümrükte kalan ürün için tekrar aynı kişiye 2. kes ürün göndermişim onu da görebilirsiniz. Toplam 6 sipariş için 7 adet kargo gönderildi. Almanya Avusturya ve İtalya 3 ülkeye..

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Dolandırıcı dediğin adam ürün mü gönderir müşteriye?

Yasin 1600 tl zararda olduğunu söylüyo ama biliyo şimdiye kadar yıllardır onun hesaplarına benim işler için toplamda 20000 eurodan fazla para girdi çıktı. Dolandırıcı olsam daha büyük rakamlar dönerken yapardım yapacağımı 1600 lirayla mı uğraşiyğim. Ayrıca bahsettiği 1600 yasinin cebinden cıkıp benim cebime giren bi para değildir. Dispute acıp parasını geri ceken musterilere söylesin disputelerini geri alsınlar veya parasını tekrar göndersinler benimle alakası yok. İşin muhasebe kısmı yasinde, ürün tedarik ve gönderi kısmı bende. Ben bana düşeni yapmışım.. Ardından dispute açılır, musteriler paralarını geri ceker, ürünleri gönderen uçak denize düşer vs vs vs.. bunlar beni bağlamaz.

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dolandirici sahis sahsi Adina atilan suclarin hpsini Kabul etmis fakat laf cambazligi yaparak isin icinden siyrilmak zaman kazanmak ve zeytinyag gibi uste cikmak istiyordur

eger 1600tL dolandirildiktan sonra suclu olacaksam beni banlayin bu dolandirici ve digger tum dolandiricilar foruma tekrar gelsin

1000TL cebimden para verdim kendisi odememi soyledi odedim ve bu parayi verecegini soyledi vermedi
daha sonra 600TL lik 3 islem yapildi gelen paypallari nakite cevirdim fakat 3 kiside saat gonderilmedigi icin dispute acti eksi hesabimin resmi mevcut konuda yani gondermedigi satin TURK LIRASI olarak parasini benden aldi ve hem adamlari hem beni dolandirdi

ben bu dolandirici ile muhattap olmak istemiyorum dolandirdigi 1600TL yi kendisi Kabul etti onceki mesajlarinda defalarca ne zaman parayi oderse o zaman dekontu yayinlamasini ve baninin acilmasini rica diyorum beni 8 aydir oyaladigi laflarla burda kendini savunuyor ben yemem eger yiyecek olan varsa beni banlayin dolandirici burada kalsin

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
dolandirici sahis sahsi Adina atilan suclarin hpsini Kabul etmis fakat laf cambazligi yaparak isin icinden siyrilmak zaman kazanmak ve zeytinyag gibi uste cikmak istiyordur

Cümlelerin çok ahenkli avukatlar savcılar gibi konuşuyosun ama bu işler böyle işlemiyo kardeşim. Ben ürün gönderildi belgelerini yayınladım ama sende daha bi numara yok laf cambazlığı senin yaptığın. benim yaptığımsa gerçek kanıt ve deliller hepsinde kaşe var tarih var :)

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haziranda gonderdigin 3-5 tane urun resmiyle burda kendini hakli cikaracagini saniyorsan ancak avcunu yalarsin yemezler
son yapilan 3 islemin hepsinde adamlar saat gelmedigini soyledi sende gondermedigini Kabul ettin 8 aydir borcunu odemiyorsun bunuda Kabul ettin
ama buraya 3 tane resim koyunca isin icinden cikarim ben uyanigim diyorsan seni maliyeyle bas basa birakiyorum beni banlayin 1600TL dolandiran dolandirici forumda serefli ve namuslu bir insan olarak devam etsin

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
haziranda gonderdigin 3-5 tane urun resmiyle burda kendini hakli cikaracagini saniyorsan ancak avcunu yalarsin yemezler
son yapilan 3 islemin hepsinde adamlar saat gelmedigini soyledi sende gondermedigini Kabul ettin 8 aydir borcunu odemiyorsun bunuda Kabul ettin
ama buraya 3 tane resim koyunca isin icinden cikarim ben uyanigim diyorsan seni maliyeyle bas basa birakiyorum beni banlayin 1600TL dolandiran dolandirici forumda serefli ve namuslu bir insan olarak devam etsin

haziran mayıs bilmem ben senin paypalına son gelen ödemelerin ürünleri bunlar aynılarının kopyaları sendede var. İstersen şimdiye kadar senle iş yaptığımız tüm trackingleri yayınliyim ? maliyeye şikayet vs diyosun da senin paypalına gelen paraların ürünlerinde gönderici adında yasin ceylan yazıyo suç ortağım oluyosun bunu da düşün :)

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
noldu tirstin mi dolandirici arkadas
maliye hesabina gelen paralarin hepsinin dokumunu cikartir ve senden faturasiz yapmis oldugun tum urunler icin 175TL ceza keser yani sen ve olmayan sulalen omur boyu calissaniz odeyemeyecegin bir miktar cikiyor
ama merak etme senin ustalikla soyledigin yalanlar ve dolambacli cumlelerinle ceza 30-40 milyar ancak olur

edit : bu dolandirici sahis 1600TL dolandirdigini ve 8 aydir odemedigini inkar etmiyor sadece laf cambazligi yapiyor paray kendiside Kabul etti
kendince bazi uyanikliklar buldu onlarin uzerine gidiyor sadece ama ben 8 aydir yiyorum artik yemem parami odesin yoluna gitsin
lutfen forumdan uzaklastirilmasini rica ediyorum ve ne zaman parayi odedigine dair dekont yayinlanir iste o zaman gelir foruma digger turlu bir dolandirici forumda kalacaksa bizler gidelim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5