İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Yakında eve gelip modemi kapatacaklar internete girme, yasak diyecekler..

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben okuduğumu gayet iyi anlıyorum.Örümcek beyinlilik yapmayın biraz..Konulara objektif bakın.Ben kendim için blog yazıyorum.Başkasının suçunu ben niye çekeyim.

Bakalım niye erişim engellendiği ne zaman açıklanacak.

Gökhan cok düsünüyorsun o halde git ufak bir host al veya konu açsan istesen ücretsiz bile verirler ne var ki bunda yıllık 20 ytl vereceksin böyle gerilmeyeceksin,

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler, bence gelin şikayette bulunalım diyorum... Hep beraber...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Gökhan cok düsünüyorsun o halde git ufak bir host al veya konu açsan istesen ücretsiz bile verirler ne var ki bunda yıllık 20 ytl vereceksin böyle gerilmeyeceksin,

Ben gerilmiyorum.Host sorunum falanda yok.Bloggeri kullanmayı sağlayan bi hostta yok.Zaten ücretli domain kullandığım için sadece yorum formu sorunum var.Ama gelip burda a ben kullanmıyorum ne hali varsa görsün diye yazanlara kızıyorum.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler, bence gelin şikayette bulunalım diyorum... Hep beraber...

Dava açamassın (hukukçu değilim)
anca verilen kararı bir üst mahkemece (ki neresi olduğunu bilmiyorum) iptali için başvurabilirsin.

mahkemeye birisi bir davalı olarak gitmiş ve bir istekte bulunmuş mahkeme bu isteği reddetmemiş.
şimdi burada suçlu kim?

mahkemeye giden mi eğer öyle ise mahkeme neden davada gelenin lehinde karar vermiş?

eğer mahkeme yanlış yaptıysa bunu teknik yetersizlikten dolayı yapmış olabilir ki bu durumda mahkeme dahi suçlu olmaz diye biliyorum üst mahkeme bozabilir bu kararı.

aslında bunların hepsi internete bilgi teknolojilerine adapte olmak
bakın bir zamanlar ADSL diye birşey yoktu ve bu kararı veren mahkeme görevlileri muhtemelen hukuk fakültelerini çok önce okudular ve her mahkemede teknik birisi olmayabilir.

sonuçta bir açık var o açık ne?

her mahkeme bakmamalı internet davalarına

işte olayın cözümü bu

her mahkeme bakarsa daha birçok site kapanır istenirse forum.iyinet.com dahi kapattırılabilir inanın çok zor değil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bugüne kadar birçok insanın haklıyla yaptığı emek ne olacak ByRON efendi?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Umarım bir daha açmazlar. Hatta diğerlerinide kapasınlar. Ne o yahu sabah erken kalkan site açıyor. Devir artık para devri beleşe birşey yok :D. Yazdığım makaleleri cebinde 10 lirası olmayan adamların sitesinde görmekten nefret ediyorum :)

Ben bu yüzden kapanmasına sevindim yalan değil :D...Akmasada damlar bari ;)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
anca verilen kararı bir üst mahkemece (ki neresi olduğunu bilmiyorum) iptali için başvurabilirsin.

mahkemeye birisi bir davalı olarak gitmiş ve bir istekte bulunmuş mahkeme bu isteği reddetmemiş.
şimdi burada suçlu kim?

mahkemeye giden mi eğer öyle ise mahkeme neden davada gelenin lehinde karar vermiş?

eğer mahkeme yanlış yaptıysa bunu teknik yetersizlikten dolayı yapmış olabilir ki bu durumda mahkeme dahi suçlu olmaz diye biliyorum üst mahkeme bozabilir bu kararı.

bakın bir zamanlar ADSL diye birşey yoktu ve bu kararı veren mahkeme görevlileri muhtemelen hukuk fakültelerini çok önce okudular ve her mahkemede teknik birisi olmayabilir.

işte olayın cözümü bu

her mahkeme bakarsa daha birçok site kapanır istenirse forum.iyinet.com dahi kapattırılabilir inanın çok zor değil

bu davalara internet hakkında bilgi sahibi olmayanların bakmasını nasıl engelleyebiliriz?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben okuduğumu gayet iyi anlıyorum.Örümcek beyinlilik yapmayın biraz..Konulara objektif bakın.Ben kendim için blog yazıyorum.Başkasının suçunu ben niye çekeyim.

Bakalım niye erişim engellendiği ne zaman açıklanacak.

başkasının suçunu sen çekmek istemiyorsan biraz az yede host+domain al :D

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Son günlerde aldığım en iyi haberlerden biri.
Ben gidiyorum dizi fanı açıyorum. Gece mi Gündüz'üme katıyorum. İçerik için o kadar uğraşıyorum. Adam gelip bir blogger açıyor ve benim ziyaretçimi çalıyor...

İyi olmuş darısı diğerlerinin başına...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

şimdi burada suçlu kim?

işte olayın cözümü bu

Şimdi ben siteme giriyorum ve Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir şeklinde bir uyarı alıyorum. Benim ziyaretçimde otomatik olarak sitemde böyle bir yazıyla karşılaşıyor. Ve birçok bilmeyen kişi de benim suç unsuru içeren bir içerik verdiğimi düşünüyor.

Fakat ben suç unsuru içeren bir içerik vermiyorum. Bu şekilde de bana karşı bir suç işleniyor. Yani ben hiç alakam yokken suçlu ilan ediliyorum. Bu da bana mahkeme açma şansı verir. Ve mahkeme açsam %100 kazanırım...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@.::RIO::.
doğruyu söylemenin yanında doğru şekilde söylemekte önemli arkadaşım
doğru şeyler söylesen bile doğru şekilde söylemediğinde haksız konumuna düşebilirsin

benim daha dün o blogta ingilizce dil eğitimi veren bir muhteremin güzel yazılarını okumuştum.
bana fikirlerimi sormuştu daha önce eleştirilerimi dikkate alarak daha güzel şeyler çıkartmıştı. şimdi dil bilimi üzerine yazılan o yazılara öğrencileri yada bir başkası ulaşamıyor...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son günlerde aldığım en iyi haberlerden biri.
Ben gidiyorum dizi fanı açıyorum. Gece mi Gündüz'üme katıyorum. İçerik için o kadar uğraşıyorum. Adam gelip bir blogger açıyor ve benim ziyaretçimi çalıyor...

İyi olmuş darısı diğerlerinin başına...

Bende gecemi gündüzüme katıp özgün içerikli bir blog yönetiyorum... Ben gece mi gündüzü mü değil, yıllarımı katıyorum.

Git o zaman o copy/paste siteyi kapat. Beni ne diye kapatıyon.

Çok saçma bir yorum daha! Kutlarım...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
başkasının suçunu sen çekmek istemiyorsan biraz az yede host+domain al :D

Arkadaş bu işlerden anlamayan adamlar niye bu işin profesörüymüş gibi konuşuyor anlamadım.Blogger wordpress gibi başka hostta kullanılamıyor.Zaten domainim olduğu için bloguma ulaşılıyor.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ben siteme giriyorum ve Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir şeklinde bir uyarı alıyorum. Benim ziyaretçimde otomatik olarak sitemde böyle bir yazıyla karşılaşıyor. Ve birçok bilmeyen kişi de benim suç unsuru içeren bir içerik verdiğimi düşünüyor.

Fakat ben suç unsuru içeren bir içerik vermiyorum. Bu şekilde de bana karşı bir suç işleniyor. Yani ben hiç alakam yokken suçlu ilan ediliyorum. Bu da bana mahkeme açma şansı verir. Ve mahkeme açsam %100 kazanırım...

Tamam güzel hoşte kimi dava edeceksin?
mahkemeye gidip siteyi kapatma kararı aldıranı mı?
eğer bunu savcı yaptı ise savcıyı mı dava edeceksin
yada türk telekomdaki teknik olarak karar ile gelindiğinde bunu yapmak durumunda olan teknisyeni mi

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yaptıgınız muhabbetin anlamı ne ?
blogger ücretsiz hizmet değilmi isteyen istediğini yapar böyle bir imkan varken benim paralı host alıp almamam kimi ilgilendirir ?
başkalarının hayatı hakkında bu kadar kolay yorum yapılmamalı...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bende gecemi gündüzüme katıp özgün içerikli bir blog yönetiyorum... Ben gece mi gündüzü mü değil, yıllarımı katıyorum.

Git o zaman o copy/paste siteyi kapat. Beni ne diye kapatıyon.

Çok saçma bir yorum daha! Kutlarım...

Katılıyorum.Eğer birisi senin yazını çalıyosa git o siteyi dava edip kapattır.Ben 1,9 senedir bloggerde blog yazıyorum.Benim suçum ne.2 sümsük için benim hakkım neden gaspediliyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5