İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam güzel hoşte kimi dava edeceksin?
mahkemeye gidip siteyi kapatma kararı aldıranı mı?
eğer bunu savcı yaptı ise savcıyı mı dava edeceksin
yada türk telekomdaki teknik olarak karar ile gelindiğinde bunu yapmak durumunda olan teknisyeni mi

Türk telekoma giderim, kimden gelmiş bu karar onu öğrenirim... Sonra da onu dava ederim... Bu sadece benimle olacak iş değil. Ben diyorumki hep beraber artık bu kapatmalara bir önlem alalım.

200-300 Kişi bu kararı alana bir dava açsın bakalım. Bir daha kapanıyor mu böyle görürüz...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Saçma sapan yorumlar yapmaya devam mı edeceksiniz?Yoksa konuyu mu kapatalım?

Biri oh olsun diyor,öbürü küfür ediyor.Herkes kendi işine nasıl geliyorsa öyle yorumluyor.

Arkadaşım konu marezci,kopyacı,hırsızlığı değil!Konu haksız yere birçok sevdiğimiz sitelere ulaşamayacak olmamızdır.Sizi bilmem ama benim tanıdığım bilişim işiyle uğraşan birçok kişinin günlüğü tutuluyordu.Neden ben bu sitelere ulaşamayayım ki?

Çıkıp ohhh iyi olmuş,marezciydi vb. yorumlarda bulunmak saçmalıktır!Şuan internetti kapayan zihniyetle, aynı doğrultuda karar vermektir.O zihniyet nasıl işine gelmeyince hepsi kapansın diyorsa,sende aynı şekilde işine gelmediği için hepsi kapansın diyorsun.

Madem siteni kopyalıyorlar,gidip blogger şikayet etseydin,dava açsaydın ben mi engelledim seni?Yarın gelip senin siteni kapatınca ne diyeceksin?Gidip bir densiz diyecek bu sitede şu şu içerikler var,kapatılsın.O zaman gelip buraya yazacaksın, internette bile özgürlük kalmadı.Bende gülüp geçicem...

Bu kadar at gözlüğüyle olaylara yaklaşırsanız,önünüzden başka birşey göremezsiniz.

Olay alinin velinin sitesinin kapanması değildir.Olay internette vurulan kelepçedir.Anlayana...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptıgınız muhabbetin anlamı ne ?
blogger ücretsiz hizmet değilmi isteyen istediğini yapar böyle bir imkan varken benim paralı host alıp almamam kimi ilgilendirir ?
başkalarının hayatı hakkında bu kadar kolay yorum yapılmamalı...

Size de tavsiye ederim arkadaşlar
bu konuya yazan birisinin ne mesajlarını görüyorum ne de özel mesajları ulaşıyor bana

bazılarını dikkate almayın bence konuya odaklanın
@peep olayın özünü kaçıran birileri olabilir bence konuyu onlara odaklamamak lazım. ya yaşından dolayı yada niyetleri ortalığı bulandırmak.

RIO arkadaş olaya güzel bir noktaya getirdi aslında oradan devam edilse bir sonuç çıkacak gibi

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk telekoma giderim, kimden gelmiş bu karar onu öğrenirim... Sonra da onu dava ederim... Bu sadece benimle olacak iş değil. Ben diyorumki hep beraber artık bu kapatmalara bir önlem alalım.

200-300 Kişi bu kararı alana bir dava açsın bakalım. Bir daha kapanıyor mu böyle görürüz...

Mahkeme kararını ilgili kurama gereğini yapsın diye ileten kişiyi mi dava edeceğiz?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kendini kasma bu kadar. Git host al orda blog kur diyor.

Bak hala anlamayan adamlar konuşuyor.Ben blogger wordpress gibi başka hostta kullanılamıyor diyorum.Bu cümleyi anlamak bu kadarmı zor? Ben wordpresstenmi bahsediyorumki gidip host al diyosunuz.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Biri oh olsun diyor,öbürü küfür ediyor.Herkes kendi işine nasıl geliyorsa öyle yorumluyor.

Arkadaşım konu marezci,kopyacı,hırsızlığı değil!Konu haksız yere birçok sevdiğimiz sitelere ulaşamayacak olmamızdır.Sizi bilmem ama benim tanıdığım bilişim işiyle uğraşan birçok kişinin günlüğü tutuluyordu.Neden ben bu sitelere ulaşamayayım ki?

Çıkıp ohhh iyi olmuş,marezciydi vb. yorumlarda bulunmak saçmalıktır!Şuan internetti kapayan zihniyetle, aynı doğrultuda karar vermektir.O zihniyet nasıl işine gelmeyince hepsi kapansın diyorsa,sende aynı şekilde işine gelmediği için hepsi kapansın diyorsun.

Madem siteni kopyalıyorlar,gidip blogger şikayet etseydin,dava açsaydın ben mi engelledim seni?Yarın gelip senin siteni kapatınca ne diyeceksin?Gidip bir densiz diyecek bu sitede şu şu içerikler var,kapatılsın.O zaman gelip buraya yazacaksın internette bile özgürlük kalmadı.Bende gülüp geçicem...

Bu kadar at gözlüğüyle olaylara yaklaşırsanız,önünüzden başka birşey göremezsiniz.

Olay alinin velinin sitesinin kapanması değildir.Olay internette vurulan kelepçedir.Anlayana...

Süper bir yazı. İşte budur... Başka söz söylenmez... Bu arkadaşın dediği gibi git o siteyi şikayet et. Niye toptan tüm blogları kapatıyon. (Ki blogger da bu blogu şikayet et diye bir alan da var)

Tekrar tebrik ederim arkadaşım... Sözlerimi resmen ağzımdan aldın!

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Madem siteni kopyalıyorlar,gidip blogger şikayet etseydin,dava açsaydın ben mi engelledim seni?Yarın gelip senin siteni kapatınca ne diyeceksin?Gidip bir densiz diyecek bu sitede şu şu içerikler var,kapatılsın.O zaman gelip buraya yazacaksın, internette bile özgürlük kalmadı.Bende gülüp geçicem...

yazdığın yazı da haklı olabilirsin ama üslubun hiç hoş değil konuyu kapatalım mı diye tehdit etmen çok gereksiz.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mahkeme kararını ilgili kurama gereğini yapsın diye ileten kişiyi mi dava edeceğiz?

Bir avukat aracılığıyla kim bu davayı açmış öğreneceğiz. Fakat bunun için birlik olmamız lazım. Sonradan bizde o kişiye yükleneceğiz. Ondan sonra hadi bakalım cesaretle kapatabiliyorlar mı böyle zırt pırt site...

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bak hala anlamayan adamlar konuşuyor.Ben blogger wordpress gibi başka hostta kullanılamıyor diyorum.Bu cümleyi anlamak bu kadarmı zor? Ben wordpresstenmi bahsediyorumki gidip host al diyosunuz.
Harbiden sende mi var sorun yoksa bizde mi anlamadım?
Arkadaşım diyoruzki hostu alırsın, artık ne yazılım kurarsan kur orası sana kalmış.
Sana hosta blogger mı kur diyoruz biz? Öyle birşey mi yazdık?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazdığın yazı da haklı olabilirsin ama üslubun hiç hoş değil konuyu kapatalım mı diye tehdit etmen çok gereksiz.

Normalde bu konu zaten kapanmalıdır.Çünkü gereksiz yere birçok kişi birbiriyle tartışıp,hakaretlerde bulunuyor.

Engellemeci zihniyetten olmamak için net şekilde uyarıyorum.Konunun akışı böyle devam edecekse,konuyu kitleyeceğim.Bu bir tehdit değil uyarıdır.(Bknz:Forum Kuralları)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süper bir yazı. İşte budur... Başka söz söylenmez... Bu arkadaşın dediği gibi git o siteyi şikayet et. Niye toptan tüm blogları kapatıyon. (Ki blogger da bu blogu şikayet et diye bir alan da var)

Tekrar tebrik ederim arkadaşım... Sözlerimi resmen ağzımdan aldın!

Ben çıkmak durumundayım konuya daha fazla yazamayacağım.

şu ana kadar yazılanalrdan şu sonuç çıkıyor

bir avukatla görüşerek (webmaster olarak) yabancısı olunan konuda danışmanlık alınacak

ve bu konunun kendisine zarar verdiği insanlar bunu topluca yapacak (dil bilimi üzerine yazan arkadaşı da aranıza katmay çalışacağım benim orada bir sitem yok çünkü değerli gördüğüm yazar var)

muhtemelen de sitenin kendi imkanlarını kullanıp bloğun bir parçasını şikayet etmeyi bırakıp teknik konuda bilir kişisi olmayan mahkeme seçip insanları topluca zarara uğratma çabasında olan dava edeni dava etmek lazım

ama bu davayı da üst mahkemeye götürüp bozdurmak gerekir diye düşünüyorum (çünkü örneklerini okumuştum mahkemenin yanlış karar verdiğini düşündüğünüzde temyize gidiyorsunuz)

yani hem dava edene dava açılır hem de karar temyize götürülebilir

bu noktada olaydan etkilendiğinizi ispat etmeniz gerekebilir diye düşünüyorum.
yani bloğun size aitliği ve bunun kimlik bilgisine dönüşmesi gerekebilir

Saygılarımla

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bakıyorum bazı kişilerin yorumları ve sitelerinde yazdıkalrı sitem yazıları Telekoma ya bu internetten anlamayan zihniyet derim telekomu suclayan.

Telekomun site kapatma ketkisi yoktur bunu öğrenin o telekoma kızanlar. Site kapanması sadece savcılık onayı ile olur. Savcılık Kapanması gerekiyor kararı aldıgında telekoma bildirir ve telekomda mahkame kararını yerine getirir.

Bazı kişiler sacmalıyor yada bu işleri anlamıyor.

Sitenin kapanması konusunda mutlaka bir gerekce vardır. Arkadaşlar simdi diyeceksiniz ya bir site için kople sistemmmi kapatılır. Kapatılır neden? Türkiyedeki yetkili mercilerin bu sitelerin kapatılması için muatap bulamıyor blogger kimin google nin youtube de oldugu gibi.

Türkiyedeki merciler kesin başvurmuştur yasak içerikli sayfa için ama blogger(google) yine özgürlükleri savunup silemiyecegiz gibi cevap almışlardırki bu kapanma kararı cıkmıştır.

Şimdi Bir pkk yandaşı bir sayfa acıp türkiye alehine yalan dolan bişiler yassa bunuda siz görüp şikayet etseniz kapatılsın diye ve savcılık blogger deseki ya bu yasadışı bir örgüt profagandası silin bu sayfayı dese alacagı cevap sölim kişisel düşünce özgürlüğü var deyip o sayfayı silmicek. Türkiyede bunu engellemese bakın devlet bile bir sayfayı kapatamadı canak tutuyor diye isyan seslerini duyacagız..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Harbiden sende mi var sorun yoksa bizde mi anlamadım?
Arkadaşım diyoruzki hostu alırsın, artık ne yazılım kurarsan kur orası sana kalmış.
Sana hosta blogger mı kur diyoruz biz? Öyle birşey mi yazdık?
Emin ol sizde anlama problemi var.İçimizde wordpressten bahseden oldumuki host al wordpress kur diyosunuz.2 saattir bloggere erişim engellendi diyoruz siz 20 ytl hosta para veremiyomusun diyosunuz.Biz bloggerden bahsediyoruz...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normalde bu konu zaten kapanmalıdır.Çünkü gereksiz yere birçok kişi birbiriyle tartışıp,hakaretlerde bulunuyor.

Engellemeci zihniyetten olmamak için net şekilde uyarıyorum.Konunun akışı böyle devam edecekse,konuyu kitleyeceğim.Bu bir tehdit değil uyarıdır.(Bknz:Forum Kuralları)

Bunu yaparsanız (konuyu kapatırsanız) kolayı seçmiş olursunuz
konuyu bulandıranlar belli ise onları banlayın gitsin
eğer bunu belirleyemiyorsanız bu durumda işin içinde çıkmak için diğer modlardan yardım alabilirsinz diye düşünüyorum.

konuyu bilinçsizce yazdığını düşünen arkadaşların duygusallıkları geçene kadar forumdan 24 saat uzaklaştırılması herkesin faydasına olur diye düşünüyorum.

konunun açılışı ve gidişi konuyu hepten kapatmayı gerektirecek yönde değil diye düşünüyorum.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Emin ol sizde anlama problemi var.İçimizde wordpressten bahseden oldumuki host al wordpress kur diyosunuz.2 saattir bloggere erişim engellendi diyoruz siz 20 ytl hosta para veremiyomusun diyosunuz.Biz bloggerden bahsediyoruz...

Boşver gökhan arkadaşlar zor anlıyorlar sanırım :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazıları Türkiye'de yaşadığının farkında değil demek ki :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bakıyorum bazı kişilerin yorumları ve sitelerinde yazdıkalrı sitem yazıları Telekoma ya bu internetten anlamayan zihniyet derim telekomu suclayan.

Telekomun site kapatma ketkisi yoktur bunu öğrenin o telekoma kızanlar. Site kapanması sadece savcılık onayı ile olur. Savcılık Kapanması gerekiyor kararı aldıgında telekoma bildirir ve telekomda mahkame kararını yerine getirir.

Sitenin kapanması konusunda mutlaka bir gerekce vardır. Arkadaşlar simdi diyeceksiniz ya bir site için kople sistemmmi kapatılır. Kapatılır neden? Türkiyedeki yetkili mercilerin bu sitelerin kapatılması için muatap bulamıyor blogger kimin google nin youtube de oldugu gibi.

Türkiyedeki merciler kesin başvurmuştur yasak içerikli sayfa için ama blogger(google) yine özgürlükleri savunup silemiyecegiz gibi cevap almışlardırki bu kapanma kararı cıkmıştır.

Şimdi Bir pkk yandaşı bir sayfa acıp türkiye alehine yalan dolan bişiler yassa bunuda siz görüp şikayet etseniz kapatılsın diye ve savcılık blogger deseki ya bu yasadışı bir örgüt profagandası silin bu sayfayı dese alacagı cevap sölim kişisel düşünce özgürlüğü var deyip o sayfayı silmicek. Türkiyede bunu engellemese bakın devlet bile bir sayfayı kapatamadı canak tutuyor diye isyan seslerini duyacagız..

yani kapatan savcı mı mahkememi anlayamadım ben
mahkemenin kararını mı savcı onaylıyor
yoksa savcı mahkemeye mi başvuruyor karar veren kim?

bir de eğer blogger a böyle bir başvuru yapıldıysa bunun belgelenmesi gerekmez mi?

yani kapatılan ilgili bölümü kapatmaya yanaşmayan bloger ise bu durumda sitenin kendi içinde yasaklama ve şikayet mekanizmasının kullanıldığının ispatı nerede ....?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Google, youtube açılması için birçok kez başvuruda bulunmuştur.Hatta bunlardan bazıları olumlu olup,geçici süreliğinede olsa youtube açılmıştır.Ayrıca youtube "Türk mercilerle her konuda dayanışmaya hazır olduklarını belirtmişlerdi"bu haberler büyük bir çok haber sitesinde yayınlandı.Yani Google'ın bu konuda hassas olduğunu söyleyebiliriz.Kim bir ülkeden gelen bir sürü ziyaretçinin gitmesi ister?

Ancak sorun şuradan çıkıyor.Türkiyeden bir muhattap yok,birçok muhattap var.Hangi mahkeme ile iletişim halinde olsun?Ama Türk bürokrasisi el verse,bu tarz bir birim kursalar açılan mahkemeler uyarı için bu birime başvursa sorun kalmayacak ama işte malesef şuan için sitelerin kapanması kimsenin umrunda değil...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi