İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tasarım ve içerik kopyalanması

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Websitem tasarım ve içerik olarak bire bir kopyalanmış. Kopyalayan kisi host hizmetini godady den almış. Host firmasına durumu bildirsem acaba engel olurmu? Bu konuda ne yapmam gerekiyor yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tasrım adıma kayıtlı değil ama elim kolum bağlımı hibirşey yapamayacakmıyım?

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitemin www.archive.org da bilgileri henüz yok benim page rengim var o siteyi yeni açmış google bile tanımıyor siteyi. Site tasarımını kopyalamış ama birkaç şeyide gözden kaçırmış açılış sayfası ve favorilere ekle linkinde benim site var.

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google cache konusunda bilgi verirmisiniz bilmiyorumda.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sitenin adını google yaz ,ara de , sonra senin site arama sonucunda çıkıyorsa , önbellek' e tıkla ,,google cache budur :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kesinlikle bu şekilde bir sonuç elde edemezsin. En azından ben edenini hiç görmedim daha.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bu tarz olaylarla alakalı olarak ne yazıkki bir şey yapmak mümkün olmuyor. Telif yasaları bu konuda haklı haksız ayrımını yanlış yapmamak adına esneklik gösteriyor fakat bu esneklikte kötü kullanılıyor sonuçta...
Tasarım birebir kopyalanmış olursa mahkemeye veriyorsunuz. Karşı taraf çıkıp "bana bedava verdi sora registar etti" dediği zaman hiç bir şey yapamıyorsunuz. Önceden registar olması gerekli çalındıktan sonra değil. Kaldı ki üzerinde 6-7 değişiklik yaptığı vakit çalınan tasarım registar dan çıkmış oluyor ne yazıkki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5