İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiye istiyorum

T

The_Best

Misafir
Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz otomatik htm sayfa oluşturucu program ismi verebilir misiniz?

Bu program öyle bir program olsun ki aynı anda 1000 tane html sayfa oluşturabiliyim.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
traffic hurricane ile anahtar kelimeleri yazarak 100lerce hatta binlerce html sayfasi otomatikmen olusturuluyor (inglizce), scriptin free ve pro sürümü vardır.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama tavsiye etmiyorum :)
çünkü bu tür sayfalara cloak deniliyor ÇÖP yani. Ceza alabilirsiniz. eğer sitenizde ürünler satıyorsanız HİÇ BU KONULARA GİRMEYİN, derim. bu iş 'temiz' iş diildir yukardaki ilk mesajımı yazdığıma bile pişmanım gibi :p

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wasGer' Alıntı:
ama tavsiye etmiyorum :)
çünkü bu tür sayfalara cloak deniliyor ÇÖP yani. Ceza alabilirsiniz. eğer sitenizde ürünler satıyorsanız HİÇ BU KONULARA GİRMEYİN, derim. bu iş 'temiz' iş diildir yukardaki ilk mesajımı yazdığıma bile pişmanım gibi :p

olan olmus, cogu site yavas yavas yavas banlanıyor, her koyun kendi bacagından asıldıgına gore, varsın kendisi karar versin :)

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kadar basit değil. Bir Türk webmasterının yaptığı hile ve sahtekarlık diğerlerini de etkiliyor. Hatta ülkemizi etkiliyor.

Aşağıdaki yorum dünyanın en büyük forumlarından biri olan www.dnforum.com dan alıntıdır.

" ..... As long as you don't incentivese your clicks like one Turkish person I saw with a huge banner: 'YOU MUST CLICK ON THE GREEN LINKS"! This is obviously not really allowed.
..........
Feel free to email me with any questions: [email protected]

Ed "

Bu yorumu Sedo.com personeli Sedo Parking de yapılan hileler üzerine yazmış ve bir Türk'ün yaptığı olayı anlatmış.

Dünyaca ünlü bu forumda böylece sadece o Türk webmasterı değil, genel olarak Türk webmasterları da değil, Türk insanı komik ve rezil duruma düşmüştür.

Sedo'da yapılan hileler birçok masum insanın kazancını alamamasına neden oldu. Google'da yapılan hileler Google'ın sert önlemler almasına, sitelerimizin hakettikleri sıralardan aşağılara düşmesine, bazen banlanmasına sebep oluyor. Hile yapanlara yardımcı olmayı bırakın, birşekilde engel olmak zorundasınız. Çünkü bir şekilde ucu size dokunacak.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece türklerle kalmıyor. Biz sadece türkce/inglizce/almanca/fransızca gibi siteleri takip edebiliyoruz ama daha büyük pisliklerde yapılıyor.. Hindistanda bir 'Clix Grubları' var, bilgisayarın önünde oturup müşterilerin bannerlerine tıklıyorlar... Yani bunlara ne demelı?

O sözkonusu sitede buda yazar, orijinal alıntı: '20 Saniyenizi Ayırıp Sponsorumuzu Tıklayınız. Tıklamak Ücretsiz Olup Sizlere Klip, Mp3, Albüm Olarak Geri Dönecektir. :)
Bu kısmı Tıkladıktan Sonra Açılan Sayfadan Yeşil Linklere Tıklamanız Yeterlidir.
'
Sitenin adresini bilerek vermiyorum.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wasger, senin yazın üzerine şu an Hintlilere kıl oldum mesela. Vay adiler dedim içimden. İki tane webmaster nelere kadir :) Rezil edebiliyorlar ülkelerini.

Ahmet emminin oğlu da hırsızlık yapıyor, adam öldürüyor, tecavüz ediyor deyip bu suçları haklı göstermek, aynı suçlara iştirak etmek olmaz. Eğer bu tür şeyler insanlar için zararlı ise yapmaktan kaçınıp, yapanlara engel olmak lazım.

Ben webciyim, böyle forumlarda webmasterları hile yapmamaları konusunda uyarmak benim görevim. Elimden gelen yaptırımı uygularım.

Konuya gelecek olursa; otomatik html üreten programı bulsak ve bu arkadaşa versek bile eline ne geçecek zaman kaybından başka? 3 gün sonra Google dan banlanacak gidecek. Boşu boşuna arama yapan birçok internet kullanıcısının vaktini çalacak, trafiği kendi sitesine çekecek, ekstra bant parası ödeyecek, aramalarda düzgün siteleri arka sayfalara atacak, sonra banlanacak ve hiç çıkmayacak, Google düzgün faydalı birşeyler yaratmak yerine bu spamcilerle uğraşacak vs. daha kuyruk uzar gider :) Aynı süre içinde ne kendisine ne diğer webmaster arkadaşlarına zararı olmayacak, insanlara faydalı olacak projeler geliştirebilir.

T

The_Best

Misafir
Arkadaşlar üniversite dönemimin ilk yıllarında bir hocamız bize şöyle demişti

"Herşeyi bilin ancak uygulamayın" ben bilmek için bu soruyu sordum, uygulamak için değil yoksa dikkat ederseniz en çok hileye karşı çıkanlardan birisi benim. Ben hek ile ilgili de bir çok bilgi biliyorum ama heker değilim, hek yapmıyorum, amacım kendi sitelerimi daha güvenli hale getirmek. Demek istediğim herşeyi bilmekte fayda vardır ancak herşeyi biliyoruz diye uygulamak çok büyük yanlıştır, bu oto subdomain olayını ilk bilenlerdenim ancak hiç uygulamadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5