İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiyelerinizi Bekliyorum { Sitemi taşımam Gerekli}

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar şu anda reseller hesabım var ve içinde 100e yakın websayfam var bilhosttan alıyorum hizmeti ve çok memnunum.

Fakat sitelerimden birinin hiti baya arttı ve sunucuyu çok yoruyur hiti ortalama 7bin 8bin arası ve 90 gb yakın bw yiyor.

ihtiyaç olan host alanı 150 mb alan ve 100 gb bw yeterli. Tavsiyelerinizi ve fiyatlarınızı bekliyorum bunu kaldırabilecek host - reseller - vps ne önerirsiniz. vps hakkında hiçbir bilgim yok yani sunucu yönetebilirmiyim bilmiyorum. İnşallah anlatabilmişimdir uykusuzluktan kafam yerinde diil.

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar
Reseller veya hosting aldığınızda da yine değişen birşey olmayacak düşüncesindeyim.Çünkü hosting firmalarının serverlarında birden çok site barınıyor.Bu yüzden aldığınız hosting veya reseller paketinde siteniz yine firmanın sunucusunu yoracak.VPS server aldığınızda ise yüksek hitli sitenizi daha rahat kaldıracağını düşünüyorum.Aşağıdaki VPS paketlerimizden biri işinize yarayabilir.

VPS - 1
AMD 3500+
256 MB Ram
20 GB HDD
10 Mbps Bağlantı Hızı

Aylık Ödeme: 45$

VPS-2
AMD 3500+
512 MB Ram
40 GB HDD
10 Mbps Bağlantı Hızı

Aylık Ödeme: 55$

Datacenter:Teklan/Türkiye

Daha detaylı bilgi için [email protected] MSN ve Mail adresimizle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla
İyi Çalışmalar

iDealhosting.org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar şu anda reseller hesabım var ve içinde 100e yakın websayfam var bilhosttan alıyorum hizmeti ve çok memnunum.

Fakat sitelerimden birinin hiti baya arttı ve sunucuyu çok yoruyur hiti ortalama 7bin 8bin arası ve 90 gb yakın bw yiyor.

ihtiyaç olan host alanı 150 mb alan ve 100 gb bw yeterli. Tavsiyelerinizi ve fiyatlarınızı bekliyorum bunu kaldırabilecek host - reseller - vps ne önerirsiniz. vps hakkında hiçbir bilgim yok yani sunucu yönetebilirmiyim bilmiyorum. İnşallah anlatabilmişimdir uykusuzluktan kafam yerinde diil.
Merak ettiğim bişe var Bilhost(Barış)'dan neden almıyorsun VPS madem memnunsun :)

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:):) ilk iş Barıştan almaktı ama malesef yok zaten olsaydı emin ol bu başlığı açmamış olurdum. İlk defa gece kafamı yastığıma koydugumda rahat uyuyorum sitelerim açılıyormu açılmıyormu derdi yok.Ama işte bu site sunucuyu biraz yoruyor hem Barış Bey e zararı dokunmasın hemde diğer müşteriler madur olmasın diye yeni bir yere taşımak zorundayım..

Peki vps değilde böyle bi siteyi kaldırabilecek host yada reseller alamazmıyım?Çünkü hem biraz pahalı geliyor hemde Vps sunucu bilgim falan 0

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

ne gerek var resellera falan!! googledan hosting diye arat. bir sürü yer var. içlerinden yüksek trafikli yerleri seç ve bir hosting al. ortalama aylık 5-10 dolar civarındalar.. dediğin trafik falan hiçbirşey.. haybeye para verme.

kimse kızmasın..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne gerek var resellera falan!! googledan hosting diye arat. bir sürü yer var. içlerinden yüksek trafikli yerleri seç ve bir hosting al. ortalama aylık 5-10 dolar civarındalar.. dediğin trafik falan hiçbirşey.. haybeye para verme.

kimse kızmasın..

Merhaba,
Arkadaş 100 web sitem var demiş hosting işini görmez servage.net den alsa bile bahsettigi sorgudan dolayı sistemden atılır diye düşünüyorum.

www.starhosting.de
www.server4you.de

bu adreslerde uygun vps ler bulabilirsiniz.

www.ait.com adresinde ise Reseller secenekleri var işinizi görecektir diye düşünüyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Pigeon,O bahsettiklerin serverı biraz yorunca şutluyolar. Bildiğiniz yerden alın

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
pardon websayfamı site olarak değerlendirmedim.

ama hostları - ipleri bölersen daha faydalı olur senin için. hem hosting ücretleri, hem de pr vs. için.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
O bahsettiklerin serverı biraz yorunca şutluyolar. Bildiğiniz yerden alın

valla ben aldım şu an birisi 800 gb trafik yiyiyor, diğer ikisi 400gb. host ücretleri de aylık 12 dolar bu 3 sitenin!!
deneyin önce.. 100gb büyük rakam değil sonuçta. kaybedeceğiniz 5 dolarda!

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla ben aldım şu an birisi 800 gb trafik yiyiyor, diğer ikisi 400gb. host ücretleri de aylık 12 dolar bu 3 sitenin!!
deneyin önce.. 100gb büyük rakam değil sonuçta. kaybedeceğiniz 5 dolarda!

Merhaba,
Bahsetmiş oldugun resim sitesi bunların icinde ise iyimiş kontrol edelim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ooo herkese verirsen bizim siteyi şutlarlar sonra. benim gibi 10 site alsa, bize patlayacak.. aman nazar değmesin..

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın diğer siteler bilhostta kalacak ben içlerinden sadece sunucuyu yoran siteyi taşıyacağım

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın diğer siteler bilhostta kalacak ben içlerinden sadece sunucuyu yoran siteyi taşıyacağım

Peki bu sitenin tam olarak neye ihtiyacı oldugunu söylermisiniz? size yardımcı olmaya çalışayım.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu anki durumu aylık 80-90 gb bw yiyor 150 mb host alanı var 7000 ortalama hiti var sitenin adresini pm ile atıyorum size

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ya benim siteyi bilmeyen yok herhalde forumda! sözde kimse bilmiyor sitelerimizi :)

valla ufuk beni atarlarsa aynı paraya senden alırım hostu :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yani artık kalktı 100gb trafiğe sunucu olayları!

yönetim bu başlığı silerse öyle mutlu eder ki beni.. patlayacak siteler yoksa :(

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bir yardım istemişim gelip şu balığı kirletmenize ne gerek var? 2 sayfa yazı var yardım için yazan 1-2 kişi !!!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5