İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tek ilerlediğimiz nokta.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her gün maillerime 5-10 arası 'Linki kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız.' & 'Rumuzum sitenizde kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız' & 'Benim manitanın ismi sitenizde geçiyor kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız' ve hatırlayamadığım bir sürü saçma sapan mesajlar geliyor. Tek ilerlediğimiz nokta yasal işlemler olmuş.

Adını vermeyeceğim çok büyük diye bildiğim bir siteden şöyle saçma bir mail geldi.

[Örnektir]

Maili gönderen şirketin sitesi www.sevbeniseverimseni.com benim sitemde bir makalede 'sev beni severim seni' diye bir kelime geçiyormuş, ve adamlar 'sevbeniseverimseni' diye arama yapınca google benim siteyide arama sonuçlarında çıkardığı için bu büyük abiler benim ya bu makaleden bu kelimeyi çıkarmamı yada mahkemeye verip sitemi kapttıracaklarını söylediler. Şirket değil şahıs olarak iş yapıyoruz diye bu kadarmı ezik görülüyoruz. Yada bunlar bizi eşşekmi sanıyorlar.

[/Örnektir]

- Yasalar bu kadarmı çok eziyor şahısları?
- bu maili gönderenler gerçekten çokmu cahil?
- İnternet Kanunlarından bizmi bi haber kaldık?

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç birşey olmaz orama sonuçlarını gösteren sen değilsin arama motoru ve onlarında tek muhatabı arama moturudur

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Örnekler hakkaten saçma taleplere benziyor.
Ancak konuyu görünce aklıma geldi.
Benimde başımda benzeri bir durum var.
asoza ismini 2000 yılında kendi içinde belirli kriterlere göre domain almak için uydurdum. Dünya bu isimle ilk defa tanışmış oldu. Yani patenti (!) bana ait.
Arada sırada google da bakıyorum durumuna.. isim olarak.
Bu aralar google sonuçlarında iki arkadaşlık sitesinde asoza nickli üye çıktı karşıma. Bilgilerden ikisininde aynı kişi olduğu kanaatindeyim.
Bu durum beni rahatsız ediyor. Gerçi dünyanın değişik yerlerinde asoza nicki kullanan insanlar görüyorum. Hoşuma gitmiyorda değil. Ama bu isimin sorumluluğunu duyuyorum kendimde. Bu isimle ticaret yapıyorum. Sağda solda bu kişinin tükettiği kelimeler, kurduğu cümleler sanki beni ilgilendiriyor. Bu kişinin arkadaşlık sitesindeki faaliyetleri ile ilgili hiç bir senaryo bana ve bu isim üzerine ettiğim emeğe uymuyor.
Neresinden düşünürsen düşün hoş değil.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cemadak' Alıntı:
raat ol sen bisey yapamazlar :)

Gayet rahatım zaten kaldırmadım kaldırmayacağım diyede mail attım :) Attığım mailde de çok cahilsiniz diye hakret ettim çünkü çok sinirlendim. İnşallah o mail içinde yasal işlem başlatırlar :p

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
*siber*' Alıntı:
Her gün maillerime 5-10 arası 'Linki kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız.' & 'Rumuzum sitenizde kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız' & 'Benim manitanın ismi sitenizde geçiyor kaldırın yoksa yasal işlem başlatırız' ve hatırlayamadığım bir sürü saçma sapan mesajlar geliyor. Tek ilerlediğimiz nokta yasal işlemler olmuş.

Adını vermeyeceğim çok büyük diye bildiğim bir siteden şöyle saçma bir mail geldi.

[Örnektir]

Maili gönderen şirketin sitesi www.sevbeniseverimseni.com benim sitemde bir makalede 'sev beni severim seni' diye bir kelime geçiyormuş, ve adamlar 'sevbeniseverimseni' diye arama yapınca google benim siteyide arama sonuçlarında çıkardığı için bu büyük abiler benim ya bu makaleden bu kelimeyi çıkarmamı yada mahkemeye verip sitemi kapttıracaklarını söylediler. Şirket değil şahıs olarak iş yapıyoruz diye bu kadarmı ezik görülüyoruz. Yada bunlar bizi eşşekmi sanıyorlar.

[/Örnektir]

- Yasalar bu kadarmı çok eziyor şahısları?
- bu maili gönderenler gerçekten çokmu cahil?
- İnternet Kanunlarından bizmi bi haber kaldık?

mail kelimesini ben senden önce kullanıyordum. lütfen mesajınızı editleyiniz. yoksa yasal işlem başlatılacaktır.

haRBi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bizim irc sunucusunda da olmuştu bu olay gelmişlerdi kelebek kanalını açın yoksa yasal işlem başlatıcaz saldırıcaz vs. diye ve ertesi gün saat 7 de gelicez demişleri bekledim o kadar ne gelen var giden :) Mahkemeye gidip de hakim beye "hakim bey bu adamlar kelebek kanalı açmıyorlar" desek nerleriyle gülerler bilmem artık ;D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sevbeni severim seni sev beni severim seni için yaklaşık 35.000 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,04 saniye) :D işde google istetistikleri gelimenin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5