İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telefonum kapandı

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
arkadaşlar hatırlarmısınız bilmem ama bir hevesle samsung u900 almıştım hatta konu açtım telefonla ilgili telefondan memnunum fakat telefonum ımeı den bloke oldu ne yapabilirim nasıl açtırabilirim ?

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Imei bloke oldu derken telefon kaçaktı da kapandı mı?
Eğer öyleyse 2 yöntem var.

1. Telefonu aldığın adamı şikayet edip parası ödettirebilirsin (kaçak telefonun büyük cezaları var) :D
2. Bir pasaport bulup Turkcell abone merkezlerinden kayıt ettirebilirsin.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
Imei bloke oldu derken telefon kaçaktı da kapandı mı?
Eğer öyleyse 2 yöntem var.

1. Telefonu aldığın adamı şikayet edip parası ödettirebilirsin (kaçak telefonun büyük cezaları var) :D
2. Bir pasaport bulup Turkcell abone merkezlerinden kayıt ettirebilirsin.

pasaport tamam o var sadece pasaport yetiyor mu ? fatura falan istemez dimi ve daha kapanma olayı olur mu ?

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Pasaportunda 3 ay öncesine kadar yurt dışına giriş ve çıkış gözükmesi lazım.

Yani son 3 ay içinde yurt dışına çıktınmı?

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
ben değil teyzem geçen hafta geldi yurt dışından şuan bizde onun pasaportuna kayıt ettırırım birde ne kadar alıyorlar ?

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
peki başka birşey gerekmiyor dimi turkcell bayine gidip adam dermi faturası falan lazım bilmem neyi lazım sadece nufus kağıdı ve pasaport ?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı olay başıma gelmişti. Bu yaz kayıt yaptırmıştım bir Turkcell Ekstra şubesinde. Fatura istenmemişti benden. Sadece bir pasaport ve pasaport sahibinin üstüne olan bir hat gerekiyor. İkisini aynı anda yapabilirsiniz. Ben bir hat almıştım, sonrasında numarayı not almışlardı. Hat aktif olunca, kayıt işlemini de yaptılar. Ortalama 1 hafta sürdü. Ücreti tam olarak hatırlayamıyorum ama abartı birşey değildi.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
Aynı olay başıma gelmişti. Bu yaz kayıt yaptırmıştım bir Turkcell Ekstra şubesinde. Fatura istenmemişti benden. Sadece bir pasaport ve pasaport sahibinin üstüne olan bir hat gerekiyor. İkisini aynı anda yapabilirsiniz. Ben bir hat almıştım, sonrasında numarayı not almışlardı. Hat aktif olunca, kayıt işlemini de yaptılar. Ortalama 1 hafta sürdü. Ücreti tam olarak hatırlayamıyorum ama abartı birşey değildi.

NASIL YANİ birde hatmı alıcaz şimdi ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
fatura yurtdışında kaldı desek sadece pasaport var desek yutmazlar mı :)

Şöyle bir durumda var. Kaydettiğiniz operator turkcell-ise sadece turkcell hatlar çalışıyor o telefonda diğer hatlar çalışmıyor diye bir duyum almıştım. Bu konuyuda detaylı bir şekilde araştırın derim.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
öyle birşey yoktur ya öyle olsaydı bir çok telefonlar bu şekilde yapılmıştır diye düşünüyorum.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle bir durumda var. Kaydettiğiniz operator turkcell-ise sadece turkcell hatlar çalışıyor o telefonda diğer hatlar çalışmıyor diye bir duyum almıştım. Bu konuyuda detaylı bir şekilde araştırın derim.

Ben telefonu Turkcell hat üzerine kayıt ettirmiştim fakat şimdi avea kullanıyorum. Hiçbir sorun da yaşamıyorum :)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
tamam o zaman tek yapmam gereken akşam eve gidinmce teyzeye 2 paket malbora almak :D

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğrudur belki bir kaç sene önce gerçekten uygulama o şekilde olmuş olabilir. Türkiye'de genel olarak, Türkiye'de yaşayıp da başka bir ülke vatandaşı olanlara karşı, başka ülkelerden gelen cihazlara karşı vb tam bir sistem oturtabilmiş değil. Herşey olabilir, inanırım :) Ama bu telefon konusunda 2008 ağustos ayında benim karşılaştığım uygulama bu şekildeydi.

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkcell extralarda telefon cihazına ait faturayı istemiyorlar. Pasaport ve cihazı goturmen yeterli. Alınan ucret 5 ytl

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5