İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Toplistte Bi Sorun

U

Ulkucu

Misafir
Herkeze selamlar..

1000 hitte 100 hit nerden geldigi belli olmayan hitlerden olusabilir,bu toplam hite göre artabilir,ancak bu sitenin icerigine bakildiginda insan kendini gülmekten alamiyor.30-40 linki var sitenin.1000 hittede nerden baksaniz 800 proxy kullanmis.Bu site su siralar sahibi fazla proxy basamadigi icin düsük hitte istatistiklerine bakildiginda 2000-1000 arasinda oynuyorki bu oynama bu hit seviyesindeki siteler icin hicde normal degil.

Saygilar.

G

Gencturk.Net

Misafir
Yani tamamen varsayım... Referer olmayan ziyaretçi proxydir varsayımı.
Her istisnai durumda bu hiledir, proxydir demek bance yanlış olur.

Bir suçlama varsa bu kanıtlanmalıdır, ama 'hard evidence' dedikleri kanıtlar ile, yoksa, "yapıyodur kardeşim, zaten ben onun babasını da sevmezdim.." türünden suçlamalar bence karalama oluyor.

Bu gibi durumlarda gelen ip leri inceleyerek.. bakın şu şurasının proxysi, şu şuranın proxysi gibi delil içerikli veriler sunulması gerekir. Varsayımla infaz olmaz kanımca. Durum ne kadar istisnai olsada.

Ve bu referer olayının iyinet verilerinde de bulunduğundan eminim. Illa ki bu verileri başka toplistten almaya da gerek yok.

Ve şu anda proxy olmayan birçok ihtimal geliyor aklıma aynı sonucu verebilecek.

U

Ulkucu

Misafir
Akil var mantik var,senin objektif olarak baktigina inanmiyorum bu duruma,ben daha ilk okudugum bu olaydi forumda ve bende bir inceleme yaptim adamlar hakli gercekten.Akli olan mantigi olan herkez anlar bu isin hile oldugunu,akil ve mantik yoksa bizim yapabilcek biseyimiz yoktur.

U

Ulkucu

Misafir
Hadi hadi fazla konusma git kumda oyna sen..hileci serefsizleri koruyan bir lavuksun sen.

T

türkelit

Misafir
Proxy olup olmadığını ögrenmek gayet basit...
Referer i '...' olan ip numaralarına bilgisayarınızdan proxy bağlantısı yapmayı deneyin..
( eğer ip güncelse )... ben denedimmi ? ...evet dün denedim 5-10 tanesini ! sonuç ne ? sonucunu yazarsam karalama kampanyası dieceksiniz ... en iyisimi siz kendiniz deneyin :)
Yani bir siteyi silmişin silmemişin ne fayda ederki...ya hepsini sileceksin ya hiçbirini..
ayrıca iyi net admini yazmıştı :

http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=22925&postcount=30

malesef hiçbirşey değişmemiş..
adminin mesajını okudaktan sonra bizzat kendim denedim ...gayet basit!
Proxy hitlerini durdurmanız mümkün değil..kısıtlayabilirsiniz ama durduramazsınız !

G

Gencturk.Net

Misafir
  • Türkelit: "sonucunu yazarsam karalama kampanyası dieceksiniz ..."

Tam tersi, eğer ki bir hile varsa ve bunun kanıtı ipsi ile varsa burada yayınlanmasında fayda var, demek istediğim sadece "çoğu hitte referer yok = hile bu hile" gibi boş suçlamalar olmasın. Bunun hile dışında birçok nedeni de olabilir. Bu sadece şüphelenme nedeni, şüphelendikten sonra bu şüpheyi destekleyecek kanıt da yayınlanmalı.

Eğer şu ipli proxy ile şurada hile yapmış diyen cıksa olay çözülecek. Hatta iyinet admin de gerek duyarsa banlı proxy ip listesine bu proxy'yi de ekler ve diger kullanan sitelerin hileleride aynı anda engellenmis olur.

Bildiğin bir hile aracı olan proxy varsa bu proxynin ip sini hatta tümünü yayınlamalışın. Burada hepimiz hileye karşıyız ancak dediğim gibi kanıt olsun, varsayım değil.

Haklısın, tüm proxyler evet engellenemez ama en azından iyinet birkaçını engellemiş olur ve kullanıcıların yardımı ile engelledikleri de böylece artar. Sonuçta proxy engeli de aynı doping engellemek gibi, sadece tanınanlar bilinenler engellenebilir.

T

türkelit

Misafir
Arkadaşım hergün yüzlerce proxy serveri türemekte,hatta binlerce..çoğu da zaten bilmiyor proxy olarak kullanıldıklarını..server adminlerinin hatalı konfigleri yüzünden proxy e dönüşüyorlar ve bazılarının ömrü ya günlük oluyor ya saatlik bazılarıda daha uzun sürmekte veya süresiz.
Demek istediğim şu:
Ben o arkadaşın istatistiklerindeki referersiz ip lerin bazılarına (bazılarına) proxy bağlantısı kurarak webde dolaştım.
İspat isteyenler : Neden Kendiniz Denemiyorsunuz!

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ulkucu' Alıntı:
Hadi hadi fazla konusma git kumda oyna sen..hileci serefsizleri koruyan bir lavuksun sen.
Bu tur mesajlar bu forumda kabul edilmektedir.
Medeni bir sekilde tartisamiyorsaniz lutfen tartismalara katilmayiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5