İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TR1Servers.com ve İstanbulTeknik.net Ayıptır Bu Kadarda Olmaz !!!

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yazım virüs var denilerek hesabımın sorgusuz sualsiz haber bile verilmeden silinmesi nedeni ile yapmak zorunda hissettiğim bir açıklamadır

Merhabalar arakadaşlar durumu kısaca anlatayım, yaklaşık 1 seneden beri Resellerzoom dan reseller hzmeti almaktaydım yabancı dil sorunumdan dolayı türkiyeden birileri ile çalışmak istedim daha sonra TR1Servers nikli kişi ile iyinet forumları aracılığı ile tanıştım sanırım yeni nikide İstanbulTeknik bu kişinin siteside istanbulteknik.net, herneyse kendisini belli bir zamandan beri çok cazip fiyatlara kaliteli hizmet vs vereceğini söylediği yüksek alan ve trafik veren bu bölümdeki kampanya mesajları ile gördüm.

Belli bir süreden beridirde buralarda olduğu için güven konusunda çekince duymadım ve kendisi serverlerda kesinlikle bir sorun olmayacağını ve hiç sorun yaşanmayacağını içimin bu konuda rahat olması gerektiğini belirten sözler söyledi sonuçta 01/02/2006 tarihinde istediği ücreti banka havalesi ile gönderip reseller hesabı alarak hizmet almaya başladım ödemeyi yıllık yaptım zaten başka bir seçenekte yoktu

buraya kadar herşey iyi idi sitelerimi taşımaya başladım bu sırada kendisinden yedeklerini servere attğımı ve kayıp olmadan geri kurulum için ricada bulundum biz bu işle ilgilenmeyiz sizin sorumluluğunuz dedi okey dedim sorun değil neyse taşınmamın 2. yada 3. günü pop3 servisinin çalışmadığını gördüm ilk gün sorun yoktu çünki kendisine ilettim verdiği cevap bizde sorun yok oldu bu arada müşterilerim başladılar telefon yağmuruna neyse bir gün geçti aynı 2. gün 3.gün vs. vs. derken yine yazdım servere iletecez dediler sonra yine bekledim en sonunda dayanamadım bana sorun olmayacağınızı söylemiştiniz, ama daha baştan olanlara bakın, ben geri ödeme istiyorum sorunun çözümü için yeterince bekledim dedim çünkü belediye sitesi olduğu için mailler konusunda bana demediklerini bırakmadılar belediyeden neyse kendisi bana istanbulteknik.net sitesindeki sözleşmeyi okumamı söyledi bu zamana kadar böyle bir sözleşmeden haberim yoktu neyse sözleşmeye baktım http://www.istanbulteknik.net/hizmet.php

madde:

İSTANBULTeknik.net hosting hizmetlerinde geri ödeme garantisi yoktur. Reseller hizmeti alan müşterilerimize 2 gün içerisinde geri ödeme garantisi vardır.
İSTANBULTeknik.net dedicated ve local server hizmeti sunduğu müşterilerinin yedeklerinin sorumlusu değildir. Yedekler hizmeti alan müşteriye aittir.
İSTANBULTeknik.net satılan dedicated yada local serverlarda hek - marez - absürt ( çocuk uygun-değilsu hariç ) serbesttir.
İSTANBULTeknik.net reseller veya hosting hizmeti sunduğu müşterisinin sitesine saldırı yada aşırı derecede d-dos gibi saldırılar düzenleniyorsa sorgusuz sualsiz müşterisinin hesabını askıya alabilir, eğer site açıldıktan sonra saldırılar devam ediyor ise ve yine virus taramasında sitede sunucuya zarar vericek dosyalar bulunduğunda sorgusuz sualsiz hesabını silme yetkisine sahiptir.! Hiç bir şekilde yedekleri üstlenmez.
İSTANBULTeknik.net yeni hizmet alacak olan müşterilerinin bir önceki server'ında bulunan yedeklerini taşımak zorunda değildir, ek ücret talep edebilir.
İSTANBULTeknik.net dedicated alıcak olan müşterilerinin destek istememesi taktirinde 40 yTL sunucu fiyatlarından düşmektedir.
İSTANBULTeknik.net reseller hizmeti verdiği müşterilerine ssh yetkisi vermek zorunda değildir, ek ücret talep edebilir.
İSTANBULTEKNİK.net açılan hesaplarda kesinlikle domain değişikliği yapılmamaktadır, ek ücret talep edebilir.
İSTANBULTEKNİK.net yöneticilerine argo kelimeler kullanım karşılığında müşteriyi uzaklaştırma yetkisine sahiptir.
İSTANBULTEKNİK.net sunucu taşımalarında, müşterilerin itirazı karşısında müşterilerin hesaplarını silme yetkisine sahiptir.

Ve aynen dona kaldım dona kalmamın sebeplerinden biri paramı geri ödmeyeceği idi ama en önemliside 3. başlıkta belirtilen d-dos ve virüs olayı idi neyse dedim kahretsin hatta sonra kendisine bu sözleşmeyi baştan belirtmesi gerektiğini belirttim tabii önemseyen olmadı bir süre sonra sunucu taşınmaları başladı 1 ay içinde 3 sefer sunucu değiştirdik vs vs...

Ve son sunucu değişikliği yapıldı bana yeni ıpleri 2006-03-23, 18:46 buradan pm ile göndermişler ben yaklaşık 4 günden beri sağlık sorunlarımdan dolayı işimin başına gelemedim neyse dün gelince bir baktım siteler çalışmıyor baktım pm gelmiş yeni ıpler hemen değiştirdim domain ıp lerini sonra siteler açıldı baktımki belediyeye ait bir site açılmamakta sonra whm panele girdim bir baktım bu siteye dair hiç birşey yok hesap ortada yok panik oldum sanırım eksik taşıdırlar dedim hemen msn den ulaştım diye dün gece yani 24-03-2006 gacesi saat 22:00 civarı ve dedimki bu site neden taşınmadı eksiklik olmuş dedim dediği

Sitede hatalı dosyalar vardır virüs taramasında site virüslü çıktı silmek zorunda kaldık dedi tabii ben hayatımın şokunu yaşadım bir an için çünkü sitenin yedekleri makinamda yoktu ve aldığım son yedekler ise ftp serverinde durmakta idi sitenin ( bu arada bu site en başından beri serverden servere dolaşmamız sırasında hiç problemsiz çalışmakta idi ve ilk serverde yaptığım virüs taramasındanda temiz çıkmıştı ve bundan sonrada siteye bir dosya vs yüklemesi yapmamıştım

http://www.ajans5.net/service821245414.xml

Sonra aramızda geçenler yukarıda Size MSN kayıtlarını verdim lütfen siz kendiniz okuyun ve bunun nekadar doğru olduğuna lütfen objektif olarak kendiniz karar verin

Ben diyorumki insanlık halidir daha önceleri resellerzoomda bir script açığı olduğunu belitmişler beni bilgilendirmişler ve sorunu çözmemi istemişlerdi bende sorunu çözmüş ilgili doslayarı silmiştim ve bunlar kesinlikle bilerek yapılmış hatalar değildi bunu ufak br örnek olması için yazıyorum

Harddiskin yanar server göçer hepsini anlarım dediğim gini kul yapısı olabilir ama böyle bir bahaneyi kabul edemem hiç bir zaman nasıl olur bu iş nasıl bir adam sendeciliktir bu insan bir mail atar sitede şu dosyalarda yada şu dosyada virüs var hemen temizleyin taşımada sorun çıkar diye bildirisniz bende bakarım gerekirse silerim tekrardan yüklerim sorunu çözmeye çalışırım yada dersinki yedeğin varmı arakadaş ben bunu siliyorum

Şimdi ben kime nasıl güveneyim okadar emeğim gitti ben nasıl bir açıklama yapacağım karşımdaki şahıslara siteleri taşırken sizden kaynaklanan bir sorundan virüs bulaşmadığı ne malum yada virüslü olduğu ne malum bana kanıt bile gösteremiyorsunuz çünkü silmişsiniz ben artık kime nasıl güveneyim yarın öbür gün sitelerin hepsinin yada bazılarının böyle eften püften bir sebep gösterilerek komple silinmeyeceğini nereden bileyim yazıklar olsun diyorum elimden başka bişey gelmiyor hepinizden özür dilerim çok uzun yazdım ama böyle bir durumun başınıza gelebileceğini düşünün oyuzden beni mazur görün lütfen

Ki ben daha birkaç gün önce soran bir arkadaşa bendaha bir sorun yaşamadım demiştim ve diğer sorunları ufak çözülebilir sorun olduğunu düşündüğüm için ama bu öyle değil bu sekilde www.istanbulteknik.net ve www.tr1servers.com siteleri hakkında evet sorun yok iyidir dediğim arkadaşardanda çok özür dilerim yanılmışım

Bu gün belki sorununuz yok ama yarın başınıza ne geleceği hiç belli olmaz kendi işinde ehli ile yapamayan ve professional çalışma mantığından uzak bu gibi şirketlerden kesinlikle uzak durun derim benim ağzım yandı yarın öbür gün sizinde yanmasın...

Lütfen diğer buradaki bu işlerle uğraşan arkadaşlar yanlış anlamasın bir çoğu işinin ehli ve kaliteli dürüst insanlar ama ben daha öyle kişilerle iş yapamadım ne yazıkki şimdi tekrar yurdışından biryerler arıyorum hiç olmaza bu gibi durumlarda sitelerimin komple silinmeyeceğini hiç olmazsa bir uyarı verileceğini biliyorum

Ve bu sözlerimi kesinlikle genellemiyorum bu sözler sadece www.istanbulteknik.net ve www.tr1servers.com geçerlidir bu sözlerim ve yinede kendi milletimin insanlarına inanıyor ve güveniyorum birkaç kendini bilmez kişi yüzünden bunları yaşamış olsamda..

Parasında değilim ve diğer heaplarım orada ve hala açık belkide kapatılır bu doğru sözlerim yüzünden ne malum, kapatılsada önemli değil ve parası hiç önemli değil ama inadına ben ödediğim 40 milyon ytl nin tarafıma iade edilmesini istiyorum bu kişilerden, isterlerse 2 ayını kesbilirler kimsenin üzerimde hakkı kalsın istemem ama olmaz derselerde benden helal kazanan bir insandan vereceğim bir sadaka yerine geçsin diyorum başka birşey demiyorum

Diğer arkadaşların okuyup fikir edinmeleri açısından bunları yazdım umarım bu yazdıklarım yanlış yerde değildir ve mesajım kaldırılmaz yetkili arkadaşlara ve admin arakadaşıma ve sizlere sonsuz saygılar...

X

XoneX

Misafir
bu şirketlerden bir arkadaşımda mağdur durumda kaldı haksız yere ayrıca 1yıılık ödeme yapmasına rağmen

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
server yönetimi konusunda bilgim yok ne yazıkki henüz ne bileyim böyle olacağını herkesi kendimiz gibi sanıyoruz biraz, hiç sorun olmaz demiştiler bizde tamam dedik birde bu dilekçe hakkı doğrumu bu konuda hiç bilgim yoktu zaten fatura olayı yok.

İ

İstanbulTeknik

Misafir
Network üzerinden virus taraması yaptık demedim, network'un firewall'ında site geçmiyor dedim. Diğer siteleride silicek olsaydık şimdiye kadar silerdik bakın bakalım başka hangi müşterimizde böyle bir sorun var. Diğer sitelerin hepsi yerli yerinde duruyor peki neden diğer siteleri silmedik acaba ?

İ

İstanbulTeknik

Misafir
Sayın Cem Bey bize yapmış olduğunuz ödeme tutarınız nedir ?? 40 yTL ödeme tutarınızı geri çevirelim buyrun. hesap numaranızı [email protected] adresine mail atarsanız hafta içi ödemeniz geri çevrilecektir.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başka bir müşterinizde böyle bir sorun olmaması bu yaptığınızı meşru kılmaz sonuçta bu site belediyeye resmi kuruma ait bir site idi olabilir ben teknik server konularına hakim değilim fazla ama madem site virüsten taşınamıyorsa ozaman bana iletirsiniz bir email atmak çokmu zor bende alırım eski yerden yedeği belirttiğiniz virüslü dosyayı silerim tekrar taratırsınız temizse okeyler siniz bu heryerde bu şekide yapılmaktadır şimdi ben müşterime ne diyeceğim siz kendi verdiğiniz cevabı bu duruma uygun bir cevap olarak görüyormusunuz ben görmüyorum size 1 yıllık 40 ytl ödedim havale ile ilk mesajımada da bu yazmakta zaten ayrıca denildiği gibi başka yerlere göre az ücret olabilir ama bana sorun olmayacağına dair garantiyi bana siz vermiştiniz...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
size hesap numaralarımı göndereceğim çünkü verdiğim paranın hakkını alamadım bu ayrı bir mevzu esas önemli olan silinen site ben şimdi sizin hatanız yüzünden komple adamlara birde üstüne üstlük güzelyalı belediyesine ne cevap vereceğim adamlar hafta sonu bile demediler site neden çalışmıyor diye arıyor ve ben ne diyeceğimi şaşırıyorum bu olay yüzünden şimdi bütün bu siteyi tekrar yapıp emek harcamam gerekiyor ve bilgiler bile elimizde yok bunu nasıl ödeyeceksiniz ve geri getireceksiniz peki soruyorum size...

İ

İstanbulTeknik

Misafir
Cem bey bakın nediyorum hesap numaranızı yollayın ödemenizi size geri çevirelim. ve şu anda aşağıdaki gibi bir mail gelmiş. Bizim kanıt göstermediğimize dair bir mail...

Belediyemiz bünyesinde bulunan www.burgazspor.com
<http://www.burgazspor.com/>

adlı sitemizin sizin tarafınızdan bir Sözleşmeye dayandırılarak

virüslü olduğu idda edilmiş ancak sitenin virüslü olduğuna

dair herhangi bir kanıt gösterilmeden sitenin tamamen

silindiği tarafımıza bildirilmiştir.

Bu konu hakkında İçişleri Bakanlığımıza ve Maliye

Bakanlığımıza şirketiniz ve kurumuzun incelenmesi yönünde

suç duyurusunda bulunulmuştur. Bilginize.

Güzelyalı Belediye Başkanlığa Adına

Bilgi İşlem Amirliği

Tel.: 0 224 554 93 13 - 120

İ

İstanbulTeknik

Misafir
Site içinde eski datacenter'a başvururz eğer yedek duruyor ise alırız ama bana söylenen durmuyordu en son olarak.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle bir mail gelmesi gayet normal bilgi işlemdeki yetkili kişi şuan yanımda zaten, ve sitenin tamamen silindiğini biliyorlar bu benim dışımda gelişen bir olay dediğiniz doğrudur böyle bir mail göndermeyi uygun bulmuşlar onlarla iletişime geçin ozaman olay resmi çünkü...

İ

İstanbulTeknik

Misafir
DC^'ye mail yollandı fakat yedeklerin durduğunu zannetmiyorum.

P

php5

Misafir
CemYilmaz' Alıntı:
size hesap numaralarımı göndereceğim çünkü verdiğim paranın hakkını alamadım bu ayrı bir mevzu esas önemli olan silinen site ben şimdi sizin hatanız yüzünden komple adamlara birde üstüne üstlük güzelyalı belediyesine ne cevap vereceğim adamlar hafta sonu bile demediler site neden çalışmıyor diye arıyor ve ben ne diyeceğimi şaşırıyorum bu olay yüzünden şimdi bütün bu siteyi tekrar yapıp emek harcamam gerekiyor ve bilgiler bile elimizde yok bunu nasıl ödeyeceksiniz ve geri getireceksiniz peki soruyorum size...

Ne hosting sirketine nede CemYilmaz'a taraf degilim, bunu oncelikler soyleyip mesajimi yazayim.
CemYilmaz, hosting sirketi senin verilerinden sorumlu degildir. Verilerini yedeklemekle yada bir kopyasini kendi bilgisayarinda tutmakla yukumlu olan kisi sensin. Bu nedenle sanki senin emegini onlar yok etmis izlenimi yaratman yanlis. Burada hatali olan birisi var ise, emeginin yedegini almayan kisi olarak sensin. Bu ne yazikki cok uzucu ve bir webmaster icin cok can SIKICI bir durum.
Hosting firmasi, sitenizde virus oldugunu ispatlamak mecburiyetinde degil. Ancak etik olarak, boyle bir bulgudan sonra size haber verip durumu iletmesi ve hesabinizin kapatilacagini haber vermesi ve dosyalarinizin X zaman zarfinda silinecegini size iletmesi lazim.
Mahkeme konusu ile ilgili olarak da, odemenizi geri vererek yada bunu teklif ederek web hosting firmasi kendini kurtarir, eger standart bir web hosting sozlesmesi mevcut ise, web hosting firmasini dosyalari sildigi icin dava edemezsiniz. Anlasma uyarinca, herhangi bir aksilik cikmadikca web hosting firmasi sizin sitenizi host etmekle yukumludur, dosyalarinizi korumakla degil. Dosya koruma genelde bir opsiyondur ve bu opsiyonu web hosting sirketleri, web site sahiplerine birakirlar. Yani ornegin DLT backup hizmeti alsaniz bile, backup i almak sizin gorevinizdir. Bu konu biraz da sizinle hosting firmasi arasindaki anlasmaya bagli.
MSN mesajlarindan okudugum kadari ile de CemYilmaz sirket'i ciddiye almamissin, "sozlesme diye tutturmussunuz" demissin.
Etik olarak, karsi tarafin izni olmadan bu tur mesajlasmalari yayinlamak bile bence yanlis, o kisinin 1e1 yaptigi yazismayi ondan izinsiz topluma acmis oluyorsun.
Benim izlenimim, CemYilmaz bu isi sen profesyonelce yapmamissin, musterileri bilmedigin yeni bir servera, hersey hazir olmadan tasimissin, burada bence hatalisin.
Host sirketi de yeterince guven veren bir sirket degil, demekki bu sirketteki siteleri isteyen bir ddos la istedigi zaman kapattirabilir. Hele bizim webmasterlar en ufak bir ters lafta 3. dunya savasi baslatmayi sevdikleri icin bu cok SIK yasanabilecek bir durum. Bu durumda host sirketinin de isi zor tabi.

Umarim her 2 tarafda bu is daha fazla uzamadan, guzellikle problemi cozerler. Her 2 tarafda bundan dersini alir.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende fikirlerimi belirteyim madem böyle bir konu açılmış öncelikle hizmet alan kişi aldığı hizmete nelerin dagil olup nelerle sınırlandığını çok iyi bilmelidir bunu yapabilmek içinde hizmet sözleşmesini çok iyi okumalıdır tabi bu sözleşme himet aldıktanmı sonra çıktı orasını bilemiyorum bu kısımda cem yılmılmaz haksız ve ben ayarladığım sunucuları kullanıcak kişilerede her daim diyorum whm kullanıyorsanız panele yada bşaka bir yer eduyuru olarka belirtin kullanıcıların yedeklerini kendileri alması konusunda çünkü bu insan yapısı ne olucağı belli olmaz aynı anda 2 hdd bile kaybedebilirsiniz bu kısımdada cem yılmaz haksız gel gelelim haklı olduğu kısımlara

bence şu madde üstün körü yazılmış yani yeni dğeiştirilmiş çünkü anlam ve ifade bakımından düşük olan tek cümle o içlerinde virus sonradan eklenmiş
Kod:
İSTANBULTeknik.net reseller veya hosting hizmeti sunduğu müşterisinin sitesine saldırı yada aşırı derecede d-dos gibi saldırılar düzenleniyorsa sorgusuz sualsiz müşterisinin hesabını askıya alabilir, eğer site açıldıktan sonra saldırılar devam ediyor ise ve yine virus taramasında sitede sunucuya zarar vericek dosyalar bulunduğunda sorgusuz sualsiz hesabını silme yetkisine sahiptir.! Hiç bir şekilde yedekleri üstlenmez.

orgusuz sualsiz müşterisinin hesabını askıya alabilir, eğer site açıldıktan sonra saldırılar devam ediyor ise ve yine virus taramasında sitede sunucuya zarar vericek dosyalar bulunduğunda sorgusuz sualsiz hesabını silme yetkisine sahiptir

burda bir uyarılma askıya alma faslındna bahsetmiş nerde o fasıl ben göremedik
arkadaşın dediğine göre dosyalar direk silinmiş site kapatılmamış hangi iş ahlakına girer böyle bir olay elinde delil yok bir şey yok bir ekran görüntüsü varmı yada söylediğini kanıtlıyacka bir şey ben ozaman sunucudaki tüm yoğun siteleri sileyim sonrada atıyorum sizde virus vardı dialer koymuşsunuz diyim böyle şeymi olur ya ayrıca network firewall undan bshetmiş bu siteleri elle firewallamı taşıyorda bir siteyi komple olarka silsin şu an bende o dediği türde bir router kullanıyorum cisco nun bu siteleri taşırken tek bir dosya olarka sıkıştırıp taşıyacağından dolayı virus olarak algılamasına imkan yok kaldıki ftp ile tek tek upload etse bile bu komple bir sitenin gitmesine neden olmaz viruslu olan dosyalar diğer tarafa geçmez yıllık 30 ytl ye ortalama alan bw kombinasyonu staan bir yerin bu kadar pahalı router alıpta bir makinaya koydurtması yada firewall alıp deyip bana çok mantıklı gelmiypor çünkü bu dediğimiz aletin kirası 60-70 dolar sadece

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@php5

İlk önce konuya objektif olarak yaklaşmadığınız yazdıklarınızdan belli olmakta ki kjonunun tam içeriği konusundada bilgi sahibi değilsiniz gördüğüm kadarı ile

@php5

Hosting firmasi, sitenizde virus oldugunu ispatlamak mecburiyetinde degil. Ancak etik olarak, boyle bir bulgudan sonra size haber verip durumu iletmesi ve hesabinizin kapatilacagini haber vermesi ve dosyalarinizin X zaman zarfinda silinecegini size iletmesi lazim.

Ben zaten firmamnın virüs tesipini ispatlamasını söylerken şunu kastediyorum bana sorunu bildirip yedekleri yada virüslü olan dosyayı bildirselerdi kendileri ortada dosya için böyle zan altında kalmazlardı burada kastettiğim budur ve tek anlatmaya çalıştığım eik olarak dediğiniz kısım bana göre bu etik bir davranıştan çok bu işlerle professionalce uğraşan firmaların kendilerine görev hissettikleri bir davranıştır.

@php5

CemYilmaz, hosting sirketi senin verilerinden sorumlu degildir. Verilerini yedeklemekle yada bir kopyasini kendi bilgisayarinda tutmakla yukumlu olan kisi sensin.

Yükümlü olan kişinin ben olduğum yada müşterim olduğu doğru olabilir ama direk dosya silmek gibi yapılan büyük bir yanlışın sonucudur bu ki şuandada eski dosyalar silindiği için firma site sahibi belediyeye bu siteyi şu dosyadaki virüsten sildim işte dosyalarınız bunlar alın bakın virüslü dosya xxx dosyasıdır diyemediği için yükümlülük altında kalmıştır bu hatalarından dolayı

@php5

MSN mesajlarindan okudugum kadari ile de CemYilmaz sirket'i ciddiye almamissin, "sozlesme diye tutturmussunuz" demissin.
Etik olarak, karsi tarafin izni olmadan bu tur mesajlasmalari yayinlamak bile bence yanlis, o kisinin 1e1 yaptigi yazismayi ondan izinsiz topluma acmis oluyorsun.

Evet bu cümleyi kullandım çünkü bana yardımcı olmak sorunu çözmek uğruna en ufak bir çaba ve iyiniyet göstermemişlerdir ve eğerki bu konu burada açıklanmasa idi şimdi onların nezlinde benim hiç birşeye hakkım yoktu ve istedikleri şeyi istedikleri zaman yaparlar ve bunuda isterlerse sözleşmeye bakın diye benim önüme sunabilirlerdi ama buraya yazılanlardan sonra kendileri birebir yapılan görüşmelerimizin tam tersi şekilde iyiniyet göstergesi ve yardımcı olma çabaları içine girdiler bunun nedenini yazılanları okuyan herkez görüyor bu iş buraya yazılmasa idi bana ve müşterime olan tavırları hiçbir şekilde değişmeyecekti bunun kanıtıda msn kayıtlarıdır ve oyuzden burada yayınlanmışlardır

@php5

Benim izlenimim, CemYilmaz bu isi sen profesyonelce yapmamissin, musterileri bilmedigin yeni bir servera, hersey hazir olmadan tasimissin, burada bence hatalisin.

Sanırım iyi anlayamadınız ve sadece tek taraflı yazdığınız içinde dikkat etmediniz müşterileri o serverden öteki servere hazır olmadan taşıyan ve durumu bundan dolayı bu sonuca getiren ben değil hosting şirketidir konuyu anlamadan ve bilgi sahibi olmadan bu şekilde kişisel şuçlamalar girmeyiniz

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yazışmanın tamamını okudum . bence burada hosting firması haksız burada tartışılcak konu yedekleme değil hosting firmasının taşınmasındaki sorumsuzluktur. hiç bir firewall tek siteyi silemez böyle bir kararı kendi veremez. hosting firması bu hatayı bu şekilde şekillendiremez. bu hakka sahip degildir. pleskte aldığınız backup 1.psa olarak kaydeder tüm siteler bunun içindedir bunun içini taradığınızda virüsler bulabilirsiniz... yalnız bu virüsleri 1.psa içinden tek tek ayıklamanız mümkün degildir. sil dediginizde tüm siteler gider yani 1.psa silinir. burada hosting firmasına düşen iş virüsü buldugunda alan adını blokeleyip kullanıcıya sert bi şekilde konuyu bildirmektir ve bu konu hakkında ciddiyetini vurgulamalıdır. kullanıcının (müşterinin) attığı virüs ise zaten adı ile bile bu anlaşılabilir. bazen ( başıma geldi ) müşteri ftp ye dosya atarken arkadanda çeşitli dosyalar upload olabilir onlar virüs olabilir bunları kulanıcı değil pc otomatik olarak atıyor. adamlar yazmış helal olsun. bunun korumasını almak hosting şirketine düşüyor. virüsü bul sil müşterine söyle. müşterinin hesabını silmek senin hoşuna gitsede bunu yapman hiç adil degil bence.. çünkü ; kullanıcının isteği dışında yapılan bir operasyonu kullanıcıya yıkamazsın o kullanıcı senden memnun ve hizmetini parayla almış. gerekli uyarıları yaparsın baktın hala geliyor virüsler ftplere. gerekli işlemleri başlatırsın ve kullanıcıya böyle degilde daha iyimser yaklaşırsın şu şu tarihte siteleriniz silenecektir ona göre yedeginizi vs vs.. alınız gibisinden.. Sözleşme yazmışsınız güzel hoş para iadesi yoktur yazmışsınız içinede kullanıcı okumadıgını söylüyor o sizin umurunuzda degil. siz bir URL bellemişsiniz al kardeş benim kuralım bu diye. buraya kadar okey sorun yok pekala şu anda foruma bu konu açılınca neden para iadesi göz önüne geliyor ? sözleşmeni neden ihlal ediyorsun sen ? aynı zamanda müşterinizin size iyimser yaklaşarak çözüm aramasına siz sözleşme URL yazarak cevap veriyorsunuz. para kazanmak bu kadar kolay degil. sunucu işletmek manav & bakkal işletmekle bir değil. her halukarda bence. hosting şirketinin hatasıdır. hem iyimser yaklaşmadı. hemde müşteriye yaklaşım şekli çok kaba bence.

saygılar.

tamamiyle kişisel yorumumdur. a kişisi veya b firması beni baglamaz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting Firmasındaki yetkili sallıyor gibi geldi bana :)
Kasıtlı veya Kasıtsız olarak silinmiş bu dosyalar bu apaçık ortada.
CemYılmaz senin de hatalarım var
Madem böyle ciddi kurumlarla çalışıyorsun kar marjından biraz daha yüksek bir miktar ayırarak ciddi firmalarla çalışmalısın. Senelik 30-40-50YTLye sana bu kadar alan ve BW verirken herşey iyi güzeldi o zaman araştırmadın bu fiyata bu hizmeti nasıl veriyor vs.. diye de şimdi mi koptu kıyamet?

Linux Reseller Windows Reseller

5 GB ALAN - 150 GB TRAFİK 3 GB ALAN - 100 GB TRAFİK
Sınırsız Domain Ekleme Sınırsız Domain Ekleme
Sınırsız Mail Hesabı Sınırsız Mail Hesabı
Sınırsız Ftp Hesabı Sınırsız Ftp Hesabı
Özel Hata Sayfaları Sınırsız SubDomain
Sınırsız SubDomain Özel Name Serverlar
Özel Name Serverlar FrontPage Desteği
Cpanel(TR)/Whm K.Paneli Plesk K.Paneli

Yıllık: 100 yTL Yıllık: 100 yTL

ilk kez giriyorum siteye sallama olduğu belli zaten. harddisk alanını, panel masrafını, vs... vs... bi kenara bırakıyorum bana şunun bir açıklamsını yapın lütfen sayın firma yetkilileri.....

150 GB TRAFİK 100 milyona veriyorsunuz. Bu çok güzel.
20 kişi bu paketi alsa eder 3000GB/Aylık
Kazanç = 2 milyar senelik....
3000GB Aylık Bandwitdh demek = 10Mbps Unmetered Bandwitdh ile eşit düzeylerde..

10Mbps hattı sana senelik 2 milyara kim verdi? açıklar mısın? Harddisk, Panel, vs. masraflarını bi kenara koyuyoruz. Sadece bunu söylemen yeterlidir.

Bende bu işlerden anlamam ama biraz zeka kullanınca durum ortaya çıkıyor. (bu işlerden anlamam derken işin ticareti boyutundan bahsediyorum)

Sazan gibi gördüğünüz firmaya atlamayın. Bu konuda herkese yardımcı olmaya hazırım. Paranız varsa gidin Doruk.Net 'e Superonline'a.. O kadar yatırım yapamayız hosting işine diyorsanız PM ile yardıma açığım. Çok sevdiğim insanların başına bu olay geldiği için tepkim biraz abartılı olmuş olabilir.

Kimseyi kırmak istemem ama Herkes yaptığı işi bilsin.

FB-DeViL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Klasik " Remzi TANRIVERDİ "

Şikayetleri :)

Her Hafta Ayrı Bir Host Sitesi Açıyorda Kendisi

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SSL sertifikası yok sallamış durmuş sitede ama :)
neyse benim soru kaynamasın bu arada sevinirim.

rosende

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Remzi TANRIVERDİ tanıyorum 22 yasında genc bır .Şirket falan değil evden ıdare edıyor pekte bılgısı yok ssh falan anlamaz her onune gelen kk ile bir server alırsa olacagı bu.Birde suc musterının neden fırmalardan degılde tutup boyle ev kullanıcılarından culuk cocuktan alıyor anlıyamadım malef.serverglobal.com.tr ıle calısıyorum 4 yıldır.Reklam yapmak ıstemem alakamda yok memnunıyetımı belırteyım istedim.Adamlar firma ,istanbulda adresleri telefonları herseylerı var her ay faturamı yollayı arada bir telefon edıp memnunıyetımı soruyorlar.Cok sağlam ve guvenılır bır fırma hıcbır sorun yasamadım bır sorun oldugunda tek maillımla halledebılıyorum.Yukarıdakı

sunucu işletmek manav & bakkal işletmekle bir değil

demiş gerektende dogruları demıs:)

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İstanbulTeknik' Alıntı:
Sayın Cem Bey bize yapmış olduğunuz ödeme tutarınız nedir ?? 40 yTL ödeme tutarınızı geri çevirelim buyrun. hesap numaranızı [email protected] adresine mail atarsanız hafta içi ödemeniz geri çevrilecektir.

25'inde Cumartesi günü Tamam hafta içi ödemeniz geri iade edilecek dendi bugün perşembe hala bekliyoruz geri ödeme yok ortalıklarda dolandırıldık yine heralde bunun başka bir açıklaması yok...

@FB-DeViL

Klasik " Remzi TANRIVERDİ "

Şikayetleri

Her Hafta Ayrı Bir Host Sitesi Açıyorda Kendisi

Bu arada bu dediğiniz dikkatimi çekti şimdi parayı gönderdiğim hesap bilgilerini kontrol ettim

Alıcı : AHMET REMZİ TANRIVERDİ
Hesap No : 00xxxxx
Şube : 0148 - GAZİOSMANPAŞA-İST.

ve yukardaki bilgileri gördüm kesin dolandırıldık desenize ozaman ayıp be ayıp...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5