İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTnet Hakkında Dava Acabilirmiyim ?

rapidman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dava Açerken Borcu Ödemen Lazım Ödedikten Sonra Dava Açabilirsin.

Davayı Kazandıktan Sonra Parayı Geri Alabilirsin.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dava Açerken Borcu Ödemen Lazım Ödedikten Sonra Dava Açabilirsin.

Davayı Kazandıktan Sonra Parayı Geri Alabilirsin.

dava konusu faturaya itiraz deil! , dava konusu kendi rızası dışında kendisi adına imza atılmak suretiyle evrak üzerinde satış göstermek yoluyla sahtecilik, dolandırıcılık olacak...

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ttnete bağırarak küfür etmek istiyorum.benide uyuz ediyorlar.

n-recordz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklıysanız hakkınızı söke söke arayınız , derim.

isabkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
cocugunuz yada evde bilgisayar isteyen biri sizin yerinize imza atmış olmasın?

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
ttnete niye açıyorssunki dava bayide kim imza attıysa ona açıcaksın.Sahte evraktan hop hapse...

bencede bu yolu denemelisin.. bayiligide düser elinden... ttnetin tutumu hakkındada tüketici haklarıyla görüsebilirsin ama tüketici hakları ne kadar yardımcı olur bilemem Allah yardımcın olsun kolay gelsin

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hizmet kalitesi gereği konuşmaları kayıt altına alıyorlar. İptal sırasında fatura yansımayacak olan konuşmayı yaptığın tarihi iletirsen ttnet gereğini yapacaktır. Oradaki müşteri temsilcisi hayır dedikten sonra ve buda kayıt altına alındıktan sonra dava açmana bile gerek kalmadan problemi düzeltirler.

Eğer hala sorun devam ederse avukattan önce il ya da ilçenin tüketici koruma heyetine başuvur yap onlar gereken bilgiyi sana en sağlıklı şekilde verirler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hizmet kalitesi gereği konuşmaları kayıt altına alıyorlar. İptal sırasında fatura yansımayacak olan konuşmayı yaptığın tarihi iletirsen ttnet gereğini yapacaktır. Oradaki müşteri temsilcisi hayır dedikten sonra ve buda kayıt altına alındıktan sonra dava açmana bile gerek kalmadan problemi düzeltirler.

Eğer hala sorun devam ederse avukattan önce il ya da ilçenin tüketici koruma heyetine başuvur yap onlar gereken bilgiyi sana en sağlıklı şekilde verirler.

TS Hakem heyetine başvurması için rakam 937 TL den az olmalıdır. Sanırım rakam bunu aşıyor...

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
3 sayfa mesaj yazılmış okuyamadım eğer yazacaklarım yazıldıysa k.bakmayın.

Öncelikle ortada sahte bir imza var ve ttnet hatası var görünüyor eğer olay anlattığınız gibiyse tabiki.

Siz bu tutarı ödeyin daha sonra şu kadar zarara uğradım ve bunalıma girdim tarzında bir savunma ile tazminat davası açarsınız ve kazanırsınız.

Sahte imzadan dolayı hapis cezası da var biliyorum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
abone başvuru formunu sen mi doldurdun? yoksa forma sadece imza mi attın? elindeki sözleşme formunun bir kopyası duruyor mu? yanlış hatırlamıyorsan ttnetin yeni adsl açılışta doldurulan formunda xxx kampanyasından yararlanmak istiyorum diye bir kutucuk olmalı. sendeki örnekte o işaretli değilse elindeki nüsha, ttnet 1000 küsürlük faturan ve müşteri hizmetlerini aradığın saati bildiren bir dilekçeyle savcılığa bayii hakkında evrakta sahtecilik/usulsüzlük şikayetinde avukatınla beraber bulun. eğer dediğim koşullar gerçekleşmişse karar celbiyle beraraber ttnete başvurup mevcut faturayı iptal edebilirsin.

tüketici korunması hakkında kanun:
MESAFELİ SÖZLEŞMELER

Madde 9/A - (Ek madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./14. md.)

Satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde almış olduğu bedeli, kıymetli evrakı ve tüketiciyi bu hukuki işlemden dolayı borç altına sokan her türlü belgeyi iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.

ikinci bir seçeneğin (eğer konuşma tarihlerini ispatlayabiliyorsan) ilgili miktarı ttnete ödersin. ve genel müdürlüğe konunun detaylı dilekçesini yazarsın ve iade talebinde bulunursun. 20 gün içinde dönüş yapmazlarsa tüketici dernekleri veya avukatın üzerinden dava açarsın. davayı kazanırsan masraflarıda karşı tarafa deterek para iadeni alırsın.

umarım açıklayıcı olmuştur.

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam Hepinize Teşekkür Ederim ALLAH Sizlerden Razı Olsun Bu Konusmalarınız Bile İnsana Destekte Yeterlidir.
İlk Önce Şunu Söylüyeyim Kesinlikle Ne Ben Nede Bir Baska Akrabam İmza Atmamıstır Bayii Kendisinin Attığını Bizzat Bana İtiraf Etmiştir.
Tetal Arkadasım Ben Yeni Adsl Abonesi Değilim Onun İçin Böyle Bir Sözlesmeyi İlk Kez Okuyorum Sizden.
Evet TTnet Müşteri Temsilcisi Bana Yansıtılmıyacağını Söyledi 3 Kez Kendisine Aynı Soruyu Sorduktan Sonra Daha Sonra Bilgisayar İptal Onayını Verdim.

Marjinalsuttozu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Faturası elinizde olan bir eşya size aittir.Teslim alamama gibi bir şey olamaz.Şuan TTNET tarafından yapılan size karşı iki ayrı kanunsuzluk vardır.Daha detaylı tarihli bir PM atarsanız inceleme şansım olur.Davanızıda üstlenebilir ailemden biri..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5