İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tugrul foruma giremiyor, yardımcı olacaklar buradan

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar tugrul isimli üyemiz iki günden bu yana foruma giremiyor , ban durumuda yok ne yaptıysakta çözemedik , lütfen yardımcı olurmusunuz.

tugrul un MSN adresi ----@+++.com

teşekkürler..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar tugrul isimli üyemiz iki günden bu yana foruma giremiyor , ban durumuda yok ne yaptıysakta çözemedik , lütfen yardımcı olurmusunuz.

tugrul un MSN adresi [email protected]

teşekkürler..

bana hiç bahsetmedi bu probleminden kendisiyle her ay ticaretimiz oluyor. (dün de bugünde msn de konuşmuştuk)
hayırdır nedir acaba sorunu biraz detaylandırabilir misiniz?

problemi çözmek için neler yapıldı problemi tanımlamamıza yardımcı olacak ne tür bir detay bilginiz var (neler yapıldığı yönünde)

bilgi verir misiniz?
(bir de kendisinin izni yoksa msn adresini açıktan vermesseniz iyi olur düşüncesindeyim)

Saygılarımla

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bana soru sormak yerine , msn den kendisine ulaşırsanız , çözüm daha çabuk olur kanısındayım..

ayrıca neden msn nini , açıktan vereyimki , tugrul profiline tıklayan herkes görebilir. kendisininde bilgisi var

niye art niyet arıyorsunuz ki bunda , yani komik

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana soru sormak yerine , msn den kendisine ulaşırsanız , çözüm daha çabuk olur kanısındayım..

ayrıca neden msn nini , açıktan vereyimki , tugrul profiline tıklayan herkes görebilir. kendisininde bilgisi var

niye art niyet arıyorsunuz ki bunda , yani komik

1) bakın msn açıp açmamayı size sormadım
yine de açıklama yapayım msn de 200-300 kişi var açtığımda 2 saat kapatamıyorum.

2) tuğrulun profiline bakmadım bile .... ayrıca buradaki mesajları üye olmayanlar görebiliyor ama profilleri göremiyorlar aynı şey değil yani

3) art niyet aradığımı ben söylemedim. sizin yorumunuz. insanlar birşey demeden onlar demiş gibi yapmayın.

4) daha yardım nasıl istenir bilmiyorsunuz
yardım istenirken olay tüm açıklığıyla anlatılır. nereye kadar gelindiği nelerin denendiği söylenir vs...

5) bu konu sadece tuğrulla ilgili değil forumda yenilikler yapılıyor ve bir başkasına da referans olarak kalabilecek konu: geniş düşünemiyorusunuz.

6) beni kızdırmayı başardınız tebrik ederim.

edit (ayrıca çok değer verdiğim bir kişinin adına konu açıldı diye bu konuda yazıyorum yoksa bazı insanların açtığı konularından özellikle uzak duruyorum)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
2 Ay önce bir konu içerisinde bahsetmiştim ben ve bir kaç kişi daha giremiyordu sanırım sunucunun yurt dısında olmasından dns cözmüyor proxy kullanarak denedigimde girebilmiştim. Sorununun çözümü ise " Ag " baglantılarından DNS ayarlarını otomaik al secili yaptım o gün bugun sorun yok. Nefusa hala bu problemle karşılaşmakta ve sürekli giriş sorunu yaşamakta.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
tugruldan haber; problem : diğer her siteye girebiliyorum giç bir siteye girişte problem yaşamıyorum sorun iyinete giremiyorum. tugrul

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(@mywedding 'e açıklama: şu anda bulunduğum yerdeki msn live ve online iken çevrim dışı gözükerek yazabiliyorum)

siteye ip den ulaşamıyor

http://70.87.55.3/

>ping atıyor fakat ping zaman aşımına uğruyor
>bu problem iki gündür varmış
>başka bütün sitelere bağlanıyor bir sorunu yok.
>Modemin DNS server ayarları Otomatik bul ve kullan şeklinde.
>başka bir windows otorumu açıp bir de oradan denedi sonuç olumsuz.
>başka bir makinası yok (tek makina o yüzden başka bir makinadan deneme yapamıyor)
>Daha önce böyle birşey yaşamamış.

Ben daha fazla detay veremeyeceğimn çünkü tekrar işe gitmem gerekiyor.

Saygılarımla

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Iyinet, biliyorsunuz duzenli olarak saldiri altinda...
Saldiri IP leri duzenli olarak erisime kapatiliyor.
Bu saldirilari bilerek yada bilmeyerek yapanlar var.
Bilmeyerek yapanlar, indirdikleri bir programin iyinet e saldirmasi sonucu banlaniyorlar.
Tavsiyem, Turk sitelerinden indirdikleri MIRC, CHAT, TOOLBAR vb... tum programlari silmesi, sistemin spyware ve virus taramasindan gecirmeci (Spybot+PC-Cillin) ve gerekiyorsa isletim sistemini yeniden kurmasi.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyinet, biliyorsunuz duzenli olarak saldiri altinda...
Saldiri IP leri duzenli olarak erisime kapatiliyor.
Bu saldirilari bilerek yada bilmeyerek yapanlar var.
Bilmeyerek yapanlar, indirdikleri bir programin iyinet e saldirmasi sonucu banlaniyorlar.
Tavsiyem, Turk sitelerinden indirdikleri MIRC, CHAT, TOOLBAR vb... tum programlari silmesi, sistemin spyware ve virus taramasindan gecirmeci (Spybot+PC-Cillin) ve gerekiyorsa isletim sistemini yeniden kurmasi.

Kendisine firewall yada antivirüs varsa pasif edip bağlanmasını söylemiştim bundan da bir sonuç alamadı.
sistemi geri almasını önerebilirim (3 gün önceye)

zaten kendisi de yeniden kurmaktan bahsediyordu bu durumda ip blokluysa hala devam etmeyecek mi sorunu?

bir de genel olarak şunu paylaşmak isterim: ADSL nin ilk zamanlarında bir statik ip aldım ve evimden hosting yapmaya başladım. bir süre sonra şu sıkıntıyı yaşadım birçok email server black liste aldığı ipmi o listelerden çıkartmak için akla karayı seçtim. yani birilerinin bir zaman kullandığı ip black << siyahlaşıyor ve bunu daha sonra birisi kullanmak istediğinde diğeriymiş muamelesi görüyor (buna da dikkatinizi çekmek isterim sayın admin)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kendisine firewall yada antivirüs varsa pasif edip bağlanmasını söylemiştim bundan da bir sonuç alamadı.
sistemi geri almasını önerebilirim (3 gün önceye)

zaten kendisi de yeniden kurmaktan bahsediyordu bu durumda ip blokluysa hala devam etmeyecek mi sorunu?

bir de genel olarak şunu paylaşmak isterim: ADSL nin ilk zamanlarında bir statik ip aldım ve evimden hosting yapmaya başladım. bir süre sonra şu sıkıntıyı yaşadım birçok email server black liste aldığı ipmi o listelerden çıkartmak için akla karayı seçtim. yani birilerinin bir zaman kullandığı ip black << siyahlaşıyor ve bunu daha sonra birisi kullanmak istediğinde diğeriymiş muamelesi görüyor (buna da dikkatinizi çekmek isterim sayın admin)

Erisime kapatilan IP ler saldiri yogunlugu ve miktari oraninda zaman icinde serbest birakilmaktadir.
Eger saldiri bir MIRC programindan geliyor ise 1-2 gun icinde erisimi acilir.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Erisime kapatilan IP ler saldiri yogunlugu ve miktari oraninda zaman icinde serbest birakilmaktadir.
Eger saldiri bir MIRC programindan geliyor ise 1-2 gun icinde erisimi acilir.

Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

(not: Duygular konusunda sanırım hepimiz aynı durumdayız, öfke yutabilmek ve serin olabilmek konusunda mücadelelerimiz var, umarım her zaman başarılı oluruz)

Saygılarımla

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Statik IP kullaniyorsa baglantisini yenilesin, Explorer veya Firefox artik ne kullaniyorsa cookieleri temizlesin daha sonra girmeyi denesin. IP degistigini gordugu halde giremiyorsa, surekli olarak buraya saldiri gerceklesiyordur(bilgisayarinda bulunan zararli yazilimlar sayesinde ve bu nedenle serverdaki koruma programlarida banliyordur kendisini)

1- Bilgisayari ag destegi ile guvenli kipde acsin.
2- Modemi kapatip tekrar acsin (IP degistigini gorebilmek icin www.ipbul.com )
3- Cookileri temizlesin
4- Foruma girmeyi denesin.

Bu adimlari uyguladigi halde giremiyorsa, aldigi hata iletisi nedir?
Komut satirindan
Kod:
ping 70.87.55.3
komutu ile ping e cevap alabiliyormu?

Alamiyorsa
komut satirina
Kod:
tracert 70.87.55.3
yazip sonuclari bize gondersin.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Statik IP kullaniyorsa baglantisini yenilesin, Explorer veya Firefox artik ne kullaniyorsa cookieleri temizlesin daha sonra girmeyi denesin. IP degistigini gordugu halde giremiyorsa, surekli olarak buraya saldiri gerceklesiyordur(bilgisayarinda bulunan zararli yazilimlar sayesinde ve bu nedenle serverdaki koruma programlarida banliyordur kendisini)

1- Bilgisayari ag destegi ile guvenli kipde acsin.
2- Modemi kapatip tekrar acsin (IP degistigini gorebilmek icin www.ipbul.com )
3- Cookileri temizlesin
4- Foruma girmeyi denesin.

Bu adimlari uyguladigi halde giremiyorsa, aldigi hata iletisi nedir?
Komut satirindan
Kod:
ping 70.87.55.3
komutu ile ping e cevap alabiliyormu?

Alamiyorsa
komut satirina
Kod:
tracert 70.87.55.3
yazip sonuclari bize gondersin.

Kendisine msn den ilettim

şu an yorgunum yatacağım (size bilgileri alınca iletirim inşaAllah)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ozelden yaptigimiz iletisimler sonucunda IP adresi bkoke ettigimi IPler listemizde bulunmustur.
Erisimi su an itibari ile acilmistir, ancak tekrar kapatilmiyacagini garanti edemem. Daha once de yazdigim uzere bilgisayarini elden gecirmesi gerekiyor.

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar
herkese çok teşekkür ediyorum (trinsanrehberi, mywedding ve iyinet)
foruma giremememin sebebi anlamadığım nedenlerden dolayı bilgisayarıma bir virus bulaşmış. Bunun 2. kişiler aracılığıylamı yoksa bir siteden mi bulaştıgını tam olarak anlamış değilim. Ve her nedense bu virüs ben forum.iyinete girmeye çalıştığımda oda benle beraber forum.iyinete saldırıyor. Bu durumda tabi forum.iyinetde benim ip me saldırı yaparak beni internetten düşürüyor. Bu böyle 2 gün sürdü tabi ben bunu sonradan öğrendim. İşin ilginç tasarfı diğer herhangi bir siteye girişte problem yaşamadım. Sadece forum.iyinet...

Neyseki şimdi bir problem yok. Yardımcı olanlara tekrar teşekkür ediyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5