İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tugrul foruma giremiyor, yardımcı olacaklar buradan

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkadaşlar
herkese çok teşekkür ediyorum (trinsanrehberi, mywedding ve iyinet)
foruma giremememin sebebi anlamadığım nedenlerden dolayı bilgisayarıma bir virus bulaşmış. Bunun 2. kişiler aracılığıylamı yoksa bir siteden mi bulaştıgını tam olarak anlamış değilim. Ve her nedense bu virüs ben forum.iyinete girmeye çalıştığımda oda benle beraber forum.iyinete saldırıyor. Bu durumda tabi forum.iyinetde benim ip me saldırı yaparak beni internetten düşürüyor. Bu böyle 2 gün sürdü tabi ben bunu sonradan öğrendim. İşin ilginç tasarfı diğer herhangi bir siteye girişte problem yaşamadım. Sadece forum.iyinet...

Neyseki şimdi bir problem yok. Yardımcı olanlara tekrar teşekkür ediyorum

Bence makinanin gercekten incelenip, saldiriyi yapan yazilimi tespit etmek gerekiyordu. Yazilimi bulursak saldiriyi yapmasi icin dosyayi bulastiranida bulabilirdik ve iyinetin gercek dusmanina ulasmis olurduk.

Eger yine banlanmadiysan ve yarin basina bu problem tekrar gelirse lutfen bu komutlari not alirmisin. Bunlari deneyip ciktilari bize yazarsan saldiri yapan yazilimi tespit edebiliriz. Yazilimida inceleyince sonuca ulasiriz.

Baslattan Calistira girip cmd yazin komut satirina dusun.
daha sonada asagidaki komutlari uygulayin.

Kod:
netstat -nb | find "70.87.55.3"
Yukaridaki kodu uyguladiginizda asagidaki gibi bir bilgi alirsaniz
Kod:
TCP    10.5.83.114:1844       67.97.137.217:80     ESTABLISHED     [COLOR="Red"]2752[/COLOR]

Kirmizi harflerle belirttigim kod calisan uygulamanin PID numarasidir, asagidaki komutu uygulayin daha sonrada cikanlari buraya post edin.

Kod:
tasklist /M | find "[COLOR="Red"]2752[/COLOR]"

Kolay gelsin.

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başıma tekar böyle bir olay gelirse bunları kesinlikle yapacağım. bilgilendirme için teşekkürler Loi.

( edit : keşke bunları ben format atmadan yazsaydın hiç yoktan virüs hakkında bilgilenmiş olurduk... ) [niyet]

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Arkadaşlar
herkese çok teşekkür ediyorum (trinsanrehberi, mywedding ve iyinet)
foruma giremememin sebebi anlamadığım nedenlerden dolayı bilgisayarıma bir virus bulaşmış. Bunun 2. kişiler aracılığıylamı yoksa bir siteden mi bulaştıgını tam olarak anlamış değilim. Ve her nedense bu virüs ben forum.iyinete girmeye çalıştığımda oda benle beraber forum.iyinete saldırıyor. Bu durumda tabi forum.iyinetde benim ip me saldırı yaparak beni internetten düşürüyor. Bu böyle 2 gün sürdü tabi ben bunu sonradan öğrendim. İşin ilginç tasarfı diğer herhangi bir siteye girişte problem yaşamadım. Sadece forum.iyinet...

Neyseki şimdi bir problem yok. Yardımcı olanlara tekrar teşekkür ediyorum

Yukarida kirmizi ile yapilan bildirim dogru degildir.
iyinet saldiri yapan IP lere saldirmaz, sadece o IP leri bloke eder.
Yada kolay anlasilabilmesi icin soyle diyebilirim, saldiri yapan IP lere iyinet in kapilarini acmiyoruz.
Tugrul'u Internetten dusuren buyuk ihtimalle sistemine bulasan virus yada worm.

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu iyi niyetli olarak sölemiştim. yanlışım için kusura bakmayın. böyle olsa bile doğaldır. yani siteye saldıran birinin ip sine saldırarak onu netten düşürmek...

yardımların için tekrar teşekkürler...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu iyi niyetli olarak sölemiştim. yanlışım için kusura bakmayın. böyle olsa bile doğaldır. yani siteye saldıran birinin ip sine saldırarak onu netten düşürmek...

yardımların için tekrar teşekkürler...

Tuğrul @iyinet açıklamasını yapmış teknik olarak sana biraz detaylandırayım:

bağlantının gitmesinin nedeni aşırı data göndermen sonrasında oluşan doğal durumdur. normalde senin makinandan aşırı bir veri gittiğinde karşı tarafa virüsün vermeye çalıştığı zarar kadar sen de zarar görürsün.

zombi makinalar elde eden virüsler oldu geçmişte.
virüsün bulaştığı makinalar belli tarih ve saatte bir hedef siteye saldırır ama bu saldırıyı yapan bütün sistemler kendi çıkışlarını (internet çıkışlarını) fulledikleri için kendileri bağlantılarını sonlandırmış olurlar. Teknik anlamda internete bağlı olsalar bile kullanıcı boyutunda bağlantı uçmuş olur.

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlıyorum detaylandırma için teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5