İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tüm Webmasterların Dikkatine!!

D

DirtyZen

Misafir
bence yanlış yol izlemişsin. muhattap olmayacaktın. google mail atıp durumu bildirecektiniz. pub kodunuda googleye şikayet edecektin. zannımca eleman 16 bilemedin 17 yaşında paragöz bi tip.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benım arkadaşımın maıl ı heklendı adama dedılerkı bızım bannerımıza sıtene koy 1 ay verelım maılını :) aynı ona benzıyor ne hale geldık ya...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence yanlış yol izlemişsin. muhattap olmayacaktın. google mail atıp durumu bildirecektiniz. pub kodunuda googleye şikayet edecektin. zannımca eleman 16 bilemedin 17 yaşında paragöz bi tip.

paragözlüğün yaşla ne alakası var çözemedim.
akıl yaşta değil baştadır.Tecrübe, yaştan ziyade yaşanılanlarla sağlanır.
Yanlış düşünüyosunuz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yanlış düşünüyosunuz.

bunun tecribesiyle alakası yokta onun için böyle sala. lığı anca okdar küçük bi tip yapabilir tabi büyükse bişey söyliyemiyom ne yazıkki

KaplumBaga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Osiris gecmis olsun

bence en kisa zamanda Google/Adsense ye durumu bildir belki bir sansin vardir
ayrica sana verdigi PUB baskasina da ait olabilir.

Baska bir yorum yapayim, 1 kisinin bir sitedeki reklamlara 100 defa tiklayarak bannlatmasi bence mümkün degildir o kadar kolay olmamasi lazim.

KANIMCA

blackboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet alemi Kurtlar vadisine döndü, bende diğer arkadaşlarıma katılıyorum.Eğer elinde pub kodu varsa Adli yola başvur, gerekli araştırmalar sonucunda pub numarası ile şahsın kimlik bilgilerine ve adresine ulaşabilirsiniz..
+
Siteme üye demiştin forum sistemleri üye olurken Kayıt İP'si alır istersen o İP numarasını da elinde bulundur.

Allah yardımcın olsun umarım başlattığın davanda istediğin en adil sonuca varırsın..

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence sizin başvuracağınız ve en iyi sonuç alacağınız kaynak google.
Kendilerine kasti olarak böyle bişeyin yapıldığını bildirin google tespit ederse belki bişiler yapabilirler.
Hiç bir adli kurum bişey yapamaz.Sonuçta yaptığı yasa dışı bişey değil.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kendilerine kasti olarak böyle bişeyin yapıldığını bildirin google tespit ederse belki bişiler yapabilirler.

yasadışı bişey yok ama sonuçta olayda tehtit söz konusu davayı kazanması olasılığı var kazanırsada heleki elinde mailleri ve kodu varsa 1-2 yıldan başlıyor

D

DirtyZen

Misafir
Yanlış düşünüyosunuz.

ben Türkçe yazdığımı sanmıştım, pardon,
16-17 yaşlarında olabilecek ve ek özellik olarak parayı seven bir tip,
yani her 16 yaşındaki paragöz dür yada her paragözün belli bir yaşı vardır demedim.

bir kişi tarif edilirken;

-sarı saçlı
-yeşil gözlü
-1,75 boylarında

denildiğinde sen her sarı saçlı yeşil gözlü 1,75 boyunda olarakmı anlıyorsun?
yada yeşil gözlü herkezin 1,75 boyunda olup göz rengininde yeşilmi olduğunu düşünüyorsun?

dediğin gibi ''Tecrübe, yaştan ziyade yaşanılanlarla sağlanır'' bu da sana tecrübe olsun.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Yanılıyorsunuz. Yeni TCK den haberiniz yok sanırım. Bu olayı ıspatlasın arkadaş çok büyük cezalar alır..

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yerinde olsam google'a durumu bildirirdim. Sonra, burada pup kodunu deşifre ederdim. Eminim bir çok kişi bu veledi banlatmak için çaba gösterecektir. Bende dahil.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar sorun şudur ki google bu tarz durumlarda nedense sessiz kalıyor. o arkadaşı sanırım tanıyan yok. Ama bence Osiris bu işin peşini bırakma güzel yazıydı bu tarz birnin 2 yıl yatması diger webmaster arkadaşlarımızıda rahatlatacaktır.

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer olayın üzerine gitmek istersen sonuca ulaşmak kolay , suç duyurusu + google'a başvuru yapılır.Google'da zaten banka hesabı ile kişi tespiti hiç sorun değil.
Şu sıralar bilişim suçları zaten üzerine gidilen bir konu poliste bu tarz konular arıyor zaten google'da ilgilenecektir anlatabilirsen.
Muhtemelen veledin tekidir annesi ile özür dilemeye gelir haftasına kapına.Çünkü bu traz işlerde kanunlar çok net olmadığı için olay nitelikli dolandırcılık kapsamına bile sokulabilir (tehdit vb hiç girmiyorum)

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bu duruma önlem alması için peş peşe mail atarsak önemli sayıda, sanırım etkili olur,
bir başlık açalım ve mail atıp tedbir alınmasını isteyenler o başlığa mail attığını belirtsin.
Bİzde görelim kaç kişi olmuşuz.
Konu açma önceliği mağdur arkdaşımızda olsun ;)

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Cocuk veya degil yaptıgının cezasını cekmeli 2 veya 3 yıl yatsın ki buna benzer kişilere örnek teşkil etsin. Peşini bırakma derim Osiris.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Osiris , Şirket misin ?

Eğer Şirketsen ve Vergi Verdiysen Bugüne Kadar , Dava yı açarsın
Bizde iyinet olarak arkadaşa sigara ve kirli iç çamaşırı Götürürüz.

Eğer Şirket Değilsen Tek Muattabın Google Olmalı.
Zaten Google Türkiye iyinet r10 gibi siteleri takip ediyor. Buna inanabilirsiniz ;)
'' Hatta Buradan Gtürkiye den Özgür'e Selamlarımı Yolluyorum.Hepinize Kolay Gelsin. ''

yakamoz01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasım öncelikle geçmiş olsun bu hepimizin başına gelebilridi. benim anlamadığım bu adam senin msn ni alabilir ama sitelerini nasıl ve nerden biliyor? bunu merak ettim.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enterasan
abi resmen eşkiyalık bu ama
dağdaki eşkiyadan farkı yokki

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5