İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tüm Webmasterların Dikkatine!!

Osiris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün forum üyesi arkadaşlara hem bilgilendirme hem de yardım çağrısı :
Bundan 1 ay kadar önce forumdan birisi bana mail atarak google reklamlarıma sahte tıklamalar yaparak banlattığını söyledi. Sanıyorum google dan kazandığım parayı kıskandı ki böyle bir yola girdi. 1,5 Milyar zarara uğramama neden oldu. Aradan 1 ay geçti. Ben geçenlerde banlanan sitelerimin dışındaki sitelerimi bir tanıdığıma devrettim. Ve o arkadaşımda kendi açtığı google hesabına ait kodu sitesine yerleştirdi. Ve çok geçmeden beni banlatan şahıs gene mail atarak bana şantaj yapmaya çalıştı. Maili aynen past geçiyorum :
"SLMLAR
Dostum yeni linklerini gördüm ve çok beğendim eh hesabın da yeni kapanmıştı. Neyse önemli deðil. Anlaşabiliriz seninle ..........(site adresi) a verdiğin reklam kodunu sadece 1 aylığına bana verirsen yakanı bırakırım. Ok diyorsan sana PUB kodumu göndereceğim yapacağın tek şey sadece oranın reklamına zaten sen daha iyi bilirsin benim kodu eklemek olacak. Görüşmek üzere cevap bekliyorum "

Böyle bir mail aldım. Ben de kendisine asla birisine haraç verir gibi onun kodlarını siteme koymayacağımı ama dilerse google da daha fazla kazanmasını sağlayabilecek bazı bilgilerimi paylaşabileceğimi v.s yazdım. Sonra şöyle bir mail yolladı kendisi :
"Slm kardeşim benimle yüz yüze görüşmen mümkün değil þimdi tekirdağdayım ben. Google konusunda ise bazı bilgilere sahibim. Ama bilgi bilgiden üstündür. Ben de seninle bilgilerimi sen de benimle bilgilerini bu ortamda paylaşabiliriz. Asıl amacım senden bilgi alış verişi değil ama son gönderdiğin mail bende farklı hisler uyandırdı. Bu konu ile ilgili toplamış olduğun bilgiler var ise word formatında gönderirsen memnun kalırım. Kendine ii bak. Bende sana şu an iş yerinde olduðumdan dolayı gönderemiyorum ama en kısa zamanda göndereceğim şüphen olmasın. Günde 167 $ kazandım en fazla ben de . Bekliyorum dökümanını."
Bu mesajından sonra bana msn adresi vermesini istedim. Ve messsenger da elimden geldiğince alttan alarak kibarca bildiğim bazı şeyleri paylaştım. Bir iki gün geçmeden şu maili yolladı :
"msn den verdiğin açıklamalar için saol gerçi bunların hepsini iyinetten az çok öðrenmiştim sen de farklı bişiyden bahsetmedin zaten.
Site içine benim pub kodunu koyma gibi bir niyetin yok bende sana sadece 1 haftalığına koymanı istiyorum. Gerçekten günlük 200 kazanıyormusun bunu da anlarız. Eğer halen yok diyorsan tüm sitelerine gerekli Click bomb saldırısını yapacağımdan emin olabilirsin.
Mailini bekliyorum."
Ben de pub kodunu istedim. Ve en son bugün gelen mailde pub kodu ile beraber şunları da yazıyordu :
"kodu aşağıda yazdım. Öncelikle şunları da belirtmek istiyorum. Bu adam benim yakama yapıştı hesabını dur banlatayım gibi bir düşünceye kapılma benden söylemesi.
Eğer erkeklik namına senden bunu 1 haftalığına istediysem erkek gibi 1 hafta sonra çeker giderim kardeşim.
işte kodum eğer beni 1 hafta gibi bir sürede banlatma gibi bir düşüncen hala varsa bence sen internet nedir unut. Saygılarla. Şu tarihler arasında yayınlamanı istiyorum 13-20 arsası."

Şimdi arkadaşlar : Bu adamın yaptığına ne denir ? siz karar verin. Benim sizden şöyle bir yardım isteğim olacaktır.
-Forumdan birisi bu kişi. Ve bana bu kişinin kişisel ve adres bilgileri lazım. Onunla ilgili bildiğim bir kaç şeyi aşağıya yazıyorum. Bu kişiyi mutlaka forumdan tanıyan birileri vardır.
Gmail adresi : [email protected]
Msn adresi : [email protected]
Msn konuşmamızda bana 2 tane yabancı sitesi olduğundan bahsetmişti. Web hosting ve Travel konularında. Günlük kazancı da 60-80 $ arası değişiyormuş. Bana tekirdağ da olduğunu söyledi. Bu yalan olabilir.
Lütfen forumda bu insan müsveddesini tanıyan varsa bana PM ile ulaşssın. Başına ödül koymuş gibi bi hava yaratmak da istemiyorum ama yardımcı olan arkadaşlara mutlaka benimde karşılığım olacaktır.
- Ayrıyeten bilişim hukuku çerçevesinde bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum :
Ben bu kişiyi Cumhuriyet Savcılığına ve İnternet Suçları ile ilgilenen ilgili Emniyet birimlerine suç başvurusu yaparak üstüne gideceğim. Bana sonuçta tehdit ve şantaj yaparak haksız kazanç sağlamaya çalışıyor. Elimde sadece mail adresi var. Bir de bu forumda kayıtlı birisi. Şu şartlarda bu kişiyi tesbit etmek mümkün mü? Ve mahkeme sürecinde nasıl bi ceza verdiririz?

Sabırla bütün bu yazdıklarımı okuyan bütün web master arkadaşlara tşk ediyorum. Emsal teşkil etmesi açısından bu başlığın silinmemesini de ilgili moderator arkadaşlardan rica ediyorum. Ayrıca Forum.İyinet in Sahibi değerli arkadaşımızdan da özel yardım istiyorum mümkünse. Olay para kaybetmemden çıktı artık. Onur meselesi haline geldi. Hepinize tşk ederim.

gokseltoprak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayıp Ayıp Şu Terbiyesizliğe Bak .. Geçmiş Olsun Arkadaşım ..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ben olsam kabul ederdim ve kodlarını alıp mp3 sitesine koyar sürekli tıklardım ehehe

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
korkmana gerek yok,
pub kodunu aldıktan sonra adsense ekibine haber ver.
Banlattırabilirsen banlattır gitsin.
kendini bilmezin tekidir.

gameforever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu tür insanlara cvp vermeye bile değmez arkadaşım, bunlar kendilerini ne sanıyorki.. ateş olsa cürmü kadar yer yakar. adamın ip sini bul, mailler yardımıyla, msndende konuşmuşsun zaten, bide mahkemeye ver, soruşturma aç, telekomdan ip sini bulsunlar tek tek. konuşma kayıtları falanda vardır zaten sende. Google da mail at durum böyle diye. Ondan sonra adam gelsinde görsün bakalım. kodda almışsın zaten, elinde şans varken birde banlat. sitelerindeki doğruysa eğer 60$ gelirde gider. birdahada kullanamaz o siteleri.

birde başkasının hakkını çalıpta nasıl erkeklik namına yapıyormuş bunu merak ettim.

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şerefsiz herif ne olucak kardeş böyle birine teslim olucak değilsin heralde sakın koyma kodu sitene ayrıca google gerekli bildirimi yap bence

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
waaayyy beeee...internet mafyası türemiş haberimiz yok...
bu adama şu an öyle şeyler söylüyorum ki değil forumdan ban yemek, telekom bile banlar beni kesin...allah verir belasını kısa bir sürede merak etme kardeş...umarım atarsın başından...
bu arada herkese gerçekten ders olsun.Bundan sonra inşallah "Günde en çok ne kadar kazanıyosunuz?" gibi çoluk çocuk topikleri açılmaz ve bunlarada doğru ya da yalan cevap verenler bir kez daha düşünür...Temenni tabi...İhtimal değil :(

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
herhangi bi suç duyurusunda bulunamassın çünkü türkiye daha okadar gelişmedi.Googla bi mail at bilgilerini iste olmadı aynısını o şer.ze yap (resmen adam haraç istiyo varmı böyle bişey)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
O pub kodunu al ve bir mp3 marez sitesi falan yap sallamadan sonra onuda tıklattır mircle mail yolu ile olsun bitsin :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yok yaa bence bücürün biridir (tahminice 16-17 yaşında bişey) bul bi kaç domainini ara ailesini kulağını bi çeki versinler:) (o dökümanı bende istiyorum ama bak almıyım hesabını:D)

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insanlıktan nasibini almamış insanlar varmış hala demek. Geçmiş olsun.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Suç birazda sizde, nerede nasıl davranacağınızı bilememişsiniz.
1 - Cevap atarak muhatab almışsınız
2 - Google Desteğe durum hakkında geçerli bilgilendirmede bulunmamış ve yardım istememişsiniz
3 - Reklamlarınızı kısa süre yayından çekip, Google'nin cevabını beklememişsiniz.
4 - Konu hakkında savcılığa veya gerekli birimlere başvurmamışsınız...

Ne yapmışsınız? Elin delisini karşınıza adam diye alıp konuşmuşsunuz..
3 kuruşluk adama 5 kuruş değer biçersen, her zaman 2 kuruş zarardasın derler..

O

OSX

Misafir
ben olsam senin yerinde sana gönderilen maili google türkiye'ye gönderirdim... eğer gerçekten hesabın geçersiz tıklamadan dolayı kapanmıssa açtırma ihtimalin vardır diye dusunuyorum...

R

rhifat

Misafir
ya dünyada böyle şerefsiz 2 paralık adamlar varya uyuz oluyorum :mad: haksız kazanç yaparak kendilerine insan sıfatı biçip nasıl ortada dolaşıyo bu insan tarzı yaratık merak ediyorum.
böylelerini muhatap almayacaksın direk google a bildir kardeş.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana hiç denk gelmiyor ki böyle sanal delikanlılar neyse çok geçmiş olsun kardeşim,

D

Dot Net

Misafir
bir blog sitesi ac ve pub kodu ıle reklam koy. buradan herkes 3 5 tıklar atılır :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
çok fazla kurtlar vadisi izlemiş galiba bunu yapıcak adamın yaş ortalaması 13 den fazla değildir :=)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5