İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turk Host Firmalari Neden Boyleler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam

Bundan 2 gun once ismini soylemek istemiyorum taninmis bir host firmasindan MSN den Sunucu kiralamak istedigimi soyledim, listeden Pentium 4 sectim,
ancak stoklarinda olmadigi gelince bana haber vericeklerini soylediler. dun gece ayni kisi sanirim firma sahibiydi yeni makinelerin geldigini ancak makinelerin celeron oldugunu soyledi, bende Pentium almak istedeigimi baska sunucu istemedigimi soyledim. diger konusmalarin aynen aktariyorum:

[04:14:28] firma: haberin olsun
[04:14:30] firma: geldi makineler
[04:14:31] firma: 5 tane
[04:14:36] firma: celeron 2.8
[04:14:38] timsah: selam
[04:14:53] timsah: pentim bekliyorum ben
[04:15:00] timsah: pentium
[04:15:05] firma: 2.8 bu
[04:15:07] firma: cache
[04:15:07] firma: iyi
[04:15:27] firma: 2.4 yada 2.5 deil yada 2.6 deil
[04:15:31] firma: celeron 2.8
[04:15:58] timsah: pentium gelmedimi
[04:16:02] firma:: yok
[04:16:04] firma: p4 ler
[04:16:06] firma: yok stok da
[04:16:10] timsah: ne zaman gelir
[04:16:16] firma: gelmez
[04:16:18] firma: satildi hepsi
[04:16:20] firma: yeni makine aldik
[04:16:23] firma: 10 tane
[04:16:27] firma: 5 i satildi 5 kaldi
[04:16:45] firma: al bu makineyi
[04:16:52] firma: devil ede kar koy
[04:16:56] firma: sana yardim etsin
[04:16:59] firma: yarina kalmaz bunlarda
[04:17:01] firma: ircd kaldirir
[04:17:02] firma: rahat
[04:17:10] firma: 500 useri olan serveri rahat kaldirir
[04:17:24] firma: bin usere kadar dayanir rahat
[04:17:32] firma: küçük ircd ler host edeceksen
[04:17:36] firma: 30 falan edersin
[04:17:45] timsah: anliyorum
[04:17:52] timsah: ben bekliycem pentium icin
[04:18:00] firma: ok
[04:18:29] timsah: bilgi icin tesekkurler
[04:18:43] firma: neyse mail geçersiniz
[04:18:54] firma: msn den siliyorum siteden stok takibi
yaparsiniz
[04:18:57] firma: alacaksaniz
[04:19:04] firma: hayirli sabahlar
[04:19:08] timsah: arkadasim ne tavir koyuyorsun
[04:19:10] * firma: *firma: * is nu

Ben bu firmayi bir saniye bile rahatsiz etmedim, bir musteri olarak boyle muamele ediliyorum, bu insanlar sirtimizdan para kazaniyorlar cocuklarina mama sut aliyorlar.
Aklima su geliyor hersey kopruyu gecene kadarmi? neden hizmet kalitesi sadece keselerini doldurana kadar veriliyor?. Yorum Sizin artik...

saygilar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gerçek Firmaların bunu yapacaklarını tahmin etmiyorum.
Türk Host firmalarına bakarken.maliye kaydına bakıyormusun.Yani gerçekten firmamı degil mi.Reseller mı degil mi.İşini çok iyi yapan resellerlara lafım yok ama çogu reseller parayı aldıktan sonra sizi tanımıyor bile.

P

Pco

Misafir
Bencede ben olsam deyil seni silmek sana baska biryerden dedicated ayarlamaya calısırdım :) yani bu adamın amacı ne belli deyil para kazanmak istemiyor sanırım.

K

Kustah

Misafir
adamın konuşma şeklinden bile anlaşılıyor nasıl birisi olduğu.
sürekli enter'a basan adamdan ne bekliyorsunki :)

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDCServers makinaları IRC'de çok iyi, en düşük AMD 1.4 makinası bile 2000 useri olan bir sohbet sunucusunu dahi kaldırabiliyor. Fakat devamlı hatları gidiyor günde 1 - 2 defa fdc avrupa çıkış hatları gidiyor. Serverinde bir anda 1000 1500 user düşebiliyor. Fdcservers makinalarını bir incele istersen timsah. IRCD Host satıcaksanda 30 tane bedava ip veriyor.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pco' Alıntı:
Bencede ben olsam deyil seni silmek sana baska biryerden dedicated ayarlamaya calısırdım.. yani bu adamın amacı ne belli deyil para kazanmak istemiyor sanırım .

Bende aynısını düşündüm.. Canım çıksa böyle konuşmam biri ile yahu :)

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuşmalar bizim konuşmalarımızdır. Yaptığınız yorumlar için herkezden teşekkür ederim bu arkadaş bizden kiralık sunucu hizmeti almak istedi ve bu konuşmalar sadece konuşmaların bir kısmıdır günler önceleri de var son günkü konuşmayı yazıyorsa ne mutlu ona bizim verdiğimiz hizmeti bizden destek gören müşterilerimiz zaten bilmekte ve devam etmekte. Bence olayın tamamını bilmeden yorum yapmayın hiçbir zaman bunları yaza biliyorsa neden bizim ismimizi vermiyor biz kimseden şu zamana kadar hiç bir şey saklamadık. hayırlı çalışmalar herkese.

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir şahıs bizden hizmet almak istiyorsa msn listemde olmak zorunda mı ? . Telefon açar ödeme yapar işlemi görülür. Dedicated satan çoğu yer msn iletişimimi kuruyor bunu araştırmak gerek. Madem bu kadar gururlu birisi neden telefon açmamış isteklerini daha iyi şekilde belirtmemiş. Bundan önceki konuşmalarda celeron 2.8 ihtiyacını görür p4 serisi beklemene gerek yok gelmez bu ay celeron serisi makineler alındı şeklinde belirtdim adam bu tavır takınınca bizimde msn listemizden silmemiz anormal bir davranış değil aralarında bizi öneren kişilerde var.

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MSN den siliyorum falan.Böyle firmamı olur ya komik ötesi bir durum.İnsan gibi belirticeksin bunu senin yaptığın ayılık...Senden makina almakdan vazgeçen insana bunu yaparsan bu ayılık olur işte.İşletmecilik bilmeyen bir insansın bariz..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem konusu acildi yazmakta fayda Var
Ayni sekilde Bende bu firmadan file hosting almak istedim yaklasik 20 gun once
ve sonuc su
fiyati her seyi konusuyorsunuz ornek 40$ isteniyor ayligina aradan 10 dakiak geciyor 3uncu bir sahis dahil ediliyor Msn ilk basta konusulan arkadas diyorki 3 sahis la konusmalisin detaylar hakkinda
Ve 3 sahisin soyledigi su aylik 75$
e 10 dakika once diger arkadas 40$ olarak soylemisti su an siz geliyorsunuz 75$ soyluyorsunuz nasil Bir sey bu ?
Cvb :fiyatlar degisti
10dakika icinde nasil fiyatlar degisir ??
Yada bu sekilde Bir firma nasil Guvenilir
IMKB felanmi bu fiyatlar anlik saniyelik degisiyor ??

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim verdigimiz hizmeti bizden bu hizmeti alanlar bilir. bakin bakalim 3 tane fcd kullanan arkadasim var radyolari dogru duzgun calismiyor hatlari surekli gidip geliyor. neden bunlari dusundunuzmu ?. makinada bir problem cikar hemen formatlayin gitsin demekle bir firma yurumez. insanlarin datalari var vs. var ortada bir emek var. biz kullanicilarimiza elimizden geldigi kadar destek veriyoruz. kardesim biz 2 firma ile calisiyoruz biri layered dieri staminus. layered de irc yok, staminus ise 1 inde stoklari cikarir biz bu adama demisiz 1 inde gelin stoga gore kontrol edelim. beyenmemistir almak istememistir elimizdeki makinalardan bizde geregini yapip msn den silmisizdir. zorlami makina satalim? verelim fdc baksin caresinemi diyelim ?. gecen gun fdc den anlasmasi olan bir firma sahibi ile gorustum adam diyor niye bu kadar ugrasiyorsunuz verin makinayi baksin caresine. biz o kadar kolay bir firma degiliz. bizden calismak isteyen her kisi calisamaz. biz makina satarken bile bu makinayi neden aliyorsunuz yapacaginiz is ne buna gore hesaplari yapilir ve uygun makinayi veririz. sorun bakalim baska bir firmaya size boyle bisey soylermi ? al makinayi kullan der... isin aslini ogrenmeden kimse bize yuklenmesin.

Filehosting olayina gelince. 1. makinayi bitirdik 2. makina maaliyeti bize fazla geldi ve fiyatlari oyle ayarladik. olay budur.

iyi calismalar.

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CESUR.NET' Alıntı:
Filehosting olayina gelince. 1. makinayi bitirdik 2. makina maaliyeti bize fazla geldi ve fiyatlari oyle ayarladik. olay budur.

(Bu arkadaşları tanımıyorum. Sırf yukardaki alıntı için cevap yazıyorum )

Bir firmanın yada firmamı bilmiyorum. Bittiği an bu andır. Nekadar pişkin bi cevap vermiş arkadaşımız maliyeti kurtarmadık zam yaptık gibi bişey ozaman baştan ayarlıyıcaksın maliyetini öyle fiyat vericeksin. Ya satsaydın 40 $ farkınımı istiyicektin ?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CESUR.NET' Alıntı:
bizim verdigimiz hizmeti bizden bu hizmeti alanlar bilir. bakin bakalim 3 tane fcd kullanan arkadasim var radyolari dogru duzgun calismiyor hatlari surekli gidip geliyor. neden bunlari dusundunuzmu ?. makinada bir problem cikar hemen formatlayin gitsin demekle bir firma yurumez. insanlarin datalari var vs. var ortada bir emek var. biz kullanicilarimiza elimizden geldigi kadar destek veriyoruz. kardesim biz 2 firma ile calisiyoruz biri layered dieri staminus. layered de irc yok, staminus ise 1 inde stoklari cikarir biz bu adama demisiz 1 inde gelin stoga gore kontrol edelim. beyenmemistir almak istememistir elimizdeki makinalardan bizde geregini yapip msn den silmisizdir. zorlami makina satalim? verelim fdc baksin caresinemi diyelim ?. gecen gun fdc den anlasmasi olan bir firma sahibi ile gorustum adam diyor niye bu kadar ugrasiyorsunuz verin makinayi baksin caresine. biz o kadar kolay bir firma degiliz. bizden calismak isteyen her kisi calisamaz. biz makina satarken bile bu makinayi neden aliyorsunuz yapacaginiz is ne buna gore hesaplari yapilir ve uygun makinayi veririz. sorun bakalim baska bir firmaya size boyle bisey soylermi ? al makinayi kullan der... isin aslini ogrenmeden kimse bize yuklenmesin.

iyi calismalar.

<1makinayi bitirdin 2inci makinanin maliyeti oyle geldi > sen bana fiyat veriyorsun aradan 10 dk geciyor 3uncu bir sahisi cekiyorsun msn e diyorsunku arkadas bilgileri versin o anda fiyat %100 katliyor
10 dakika icinde 1inci makina bitti ve 2inci makine geldi ama maliyeti yuksek geldi Kim inanir buna sence ??
*
Iyide kendini kurtarmak icin neden Fdc yi kullaniyorsun ki ??
ben fdc den 2GB lik file Hosting aldim aradan 1 Hafta gecti onlardan makina aldim ve dort dortluk Hzimet veriyorlar sagolsunlar
yani makinayi verip ne haliniz varsa gorun demiyor adamlar benim yapmam gereken bir cok seyi sagolsunlar kendileri yapiyor Ve hala bir sorunum oldugunda msn den rica ettigim zaman iki kere soylememize bile gerek kalmadan Hemen yardimci oluyorlar.

F

fenerli

Misafir
cesur.net firma mı, başlıkta firma olarak açılmış, konu içinde de firma olarak geçiyor, web sitesinden edinilen izlenim, cep telefonu ve websitesinden ibaret gibi gözüküyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Web sitesine girmeden anlasiliyor, parmaklariniza zahmet buyurmasaydiniz, okumak ve mesaji incelemek yeterli.

F

fenerli

Misafir
vazgectimsenden timsah ın msn de görüştüğü kişileri bulduğu gibi, "buyurmasaydınız" ifadesini lakayt bulduğum için sordum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Lakayit bir ifade degil, zahmet etmeseydiniz, gerek yoktu, zaten belli oluyor gibi bir cumle.

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozur dileriz. 45 musterimiz hata etmis o zaman bizden almakla sunuculari veya hostingleri. daha ilgili kisileri bulsunlar yeni bir topic acip bunuda soyleyin ok?
iyi calismalar hepinize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5