İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk Host Firmalarını Protesto

Intermedya BTA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Plesk panel kullanılıyorsa, panel otomatik kapatmıyor sadece uyarı maili yolluyor. Ama cpanel ise direk kapatır ve index koyar...

koolman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mantıklı olan 8 gb banwith hakkı dolduğunda sitenin kapatılmasıdır veya site sahibinin telefonla uyarılmasıdır. 1 aylık banwith kullanım aşımı için kim 171 $ ödemeyi kabul edebilir ki... "Sözleşmende vardır kardeşim yapacak birşey yok" demek yerine bizlerin yapması gereken şey bu arkadaşa destek olmaktır böylece benzeri bir olayla biz karşılaşmayız.

Birde Türkiye'de ne doğru işliyorki... sınırlı adsl kullanıcısı kota hakkı dolduğu için ay sonunda 120 ytl para ödüyor, bir ay boyunca 12 GB download yapan birinden 120 ytl almak insafsızlık değil mi? El insaf... devlet buna göz yumuyorsa diğer firlmalar 171$'da alır 1700$'da..

spider58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben konuyu açan arkadaşın dediklerine kısmen katılıyorum. fiyatlar çok pahalı.

ib0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görende adam silah zoruyla host sattı zannedicek gidip kendi ayağınızla bu tip adamnların ağına düşüyosunuz {: Piyasada şerefi ilen çalışan adamlar ise sinek avlıyor ne diyim son olarak yabancı firmalar saan 300 gb alan verir ama cpu%1 -2 gibi işey verir yani sen onun 20 gb sini bile zor kullanırsın.Türkiyedede işini iyi yapan arkadaşlar var hepsinin hakkı yenmesin (bir çoğuda kapkaççı ama ayık olamk lazım.)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ben denemek için bi aylık aldım. şimdilik gayet iyi 4 tane türk firmasında 2-3 saatte suspend yiyen sitem 2 gündür çalışıyor şimdilik bir sorun yok :) . Yalnız bu sadece bir hosting için geçerli sanırım ikinci domaini eklediğimizde sitenin altına bir dizin açıyor diyelim bilmemne.com u aldınız çalışıyor bilirim.com u da buraya eklediğinizde bilmemne.com/bilirim oluyor. Yakında onuda çözerim gayette hızlı heralde domaini alt klasöre yönlendirmek gerekiyor.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ben denemek için bi aylık aldım. şimdilik gayet iyi 4 tane türk firmasında 2-3 saatte suspend yiyen sitem 2 gündür çalışıyor şimdilik bir sorun yok :) . Yalnız bu sadece bir hosting için geçerli sanırım ikinci domaini eklediğimizde sitenin altına bir dizin açıyor diyelim bilmemne.com u aldınız çalışıyor bilirim.com u da buraya eklediğinizde bilmemne.com/bilirim oluyor. Yakında onuda çözerim gayette hızlı heralde domaini alt klasöre yönlendirmek gerekiyor.

godaddy den mi aldın hostu ?

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet malesef turkiye de durumlar boyle ismi lazim olmayan biryerden host aldim ve hit 4k ya ulasinca para odedigim hizmeti bile vermediler birde sacma sapan bahanelerle suspend yiyordum ve sonunda gittim hostgator'dan bir arkadasin yardimi ile host aldim ve bu firmaya odedidigim fiyatin 4 te 1 i kadar para veriyorum ve sitem su anda 11 ila 12k arasi ve tık yok makina da !

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
godaddy den mi aldın hostu ?

evet hocam godaddy. bir aylık aldım sadece. Aradığım bütün türk firmaları biz bir aylık hosting satmıyoruz demişti şimdi oda geldi aklıma bunlarda Türkiye'nin en büyük firmalarıydı yani Türkiye'de en çok site host eden 10 firmanın 7-8 tanesi bir aylık hosting satışı olurmu siz bu işi biliyormusun gibi birde aşağılamışlardı telefonda :) bende siz kafayımı yediniz neden o zaman sitede aylık fiyatlarınız var dediğimde sistem o şekilde çalışıyor sitede aylık yazar öderken yıllık ödersin diyorlar.

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar godaddy dende aldım bir türk host firmasından daha aldım şuan sitelerimi türk host firmasına kurdum oda çok ucuz fiyat söyledi godaddy kadar değil ama onada yakın bakalım ziyaretçiyi görünce ne diyecek oda

www.nkolay.net
www.selcukuniversitesi.org
www.konyaresimleri.com
www.firmakonya.com
www.konyabelediyesi.net

bu siteler bana ait eğer birgün bu siteleri kapalı görürseniz son anlaştığım host firmasındanda kazık yemişimdir ve artık ben beden eğitimi öğretmeni olarak devam ediyorumdur hayatıma :)

ib0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar godaddy dende aldım bir türk host firmasından daha aldım şuan sitelerimi türk host firmasına kurdum oda çok ucuz fiyat söyledi godaddy kadar değil ama onada yakın bakalım ziyaretçiyi görünce ne diyecek oda

www.nkolay.net
www.selcukuniversitesi.org
www.konyaresimleri.com
www.firmakonya.com
www.konyabelediyesi.net

bu siteler bana ait eğer birgün bu siteleri kapalı görürseniz son anlaştığım host firmasındanda kazık yemişimdir ve artık ben beden eğitimi öğretmeni olarak devam ediyorumdur hayatıma :)

Yanlış tabir kullanıyorsun her sitesi kapanan kazık mı yedi oluyor ? server a saldırı olur elektirik kesilir zelzele olur vs..

ama bir daha host alırsan ve sağlam bişey istiyorsan AKARWEB i tek geçerim süper kaliteli bir hizmet anlayışı var fiyatlarda uygun.

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç bir yaklaşım:) godady çalışanları bile sizin kadar savunmazlar bu dediklerinizi. godady ile ilgilide sizin yazdığınız türden olumsuz epey mesaj bulabilirsiniz forumda. sadece banwith avantajı olur godadynin ama onun dısında birşeye ihtiyacınız olursada antigodady başlığı açacaksınız sanırım.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Godaddy'de günlük en az 3k tekil hiti olan siten olsun da göreyim Godaddy'yi. Bari Hostgator'ü örnek gösterseydin. Saçmalamışsın.

My_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 ytlden kaçarsan godaddy e kaçarsın tabi. gitsende ne kadar iletişim kuracaksın telefon açıp derdini anlatabilecekmisin ödemen gecikince iki gün müsade edebilirmisin diyebilecekmisin? yaptığın ayıp ötesi. Şiddetle ve esefle kınıyorum!

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu uçmuş ya. arkadas türk hostçuları protesto diye açmış ama yinede türk hostçuya koymuş siteleri. ben burdan arkadasın iyi niyetini takdir ediyorum. türkiyede host pahalı ama bunun sebebi hostçular değil söylendiği gibi alt yapı. smilenet internet fiyatını düşürecekti telekom uydu sahibi olduğu için vermedi. rekabet kuruluna gitti sonuç çıkmadı diye hatırlıyorum. yani en büyük kazık telekomdan.ama arkadasa yüzde yüz katıldığım bi kaç nokta var. türkiyede ki host dışındada birçok firma işinin hakkını vermiyor ve ülke olarak bu yüzden çok gerideyiz. adamların satarkenki ilgisiyle aldıktan sonraki ilgisi arasında bu kadar mı fark olur. sorun olur ulaşamazsın bi türlü.sürekli sorun verir.ve kim ne derse desin 8-10 gb limit aşımına 127 ytl istenmez. dediği gibi adam 100 gb aşsaydı ne olacaktı. elindemi sanki. limit aştığında uyarı gönderip kapatırlardı siteyi. site sahibinden onay gelince açarlardı. kusura bakmasınlar ama bunda biraz aç gözlülük sezdim.resmen yolmaya çalışmışlar. hostçu arkadaslarda darılmasınlar ama biraz eleştiriye açık olun. sizi biri eleştirdi diye hemen yüklenmişsiniz. kimse böle bi sorunla bende karşılaşırım müşterime mağdur olurum en azından bi uyarı oldu die yaklaştığını sanmıyorum.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sen git yıllardır açık olan host firması ile iş yapma sonrada prostesto et.
Geç bu ayakları çalıştıgın firma kaç yıllık firma 3-4 aylık e biz ne yapalım.
3-4 senedir bu işi yapanlar var onlarla çalış.

Birde türkticaret.net le çalışılmaz.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu baştan sona okuyamadım çünkü sayfa değiştirdikçe iyice sıktı okumak.Konuyu açan arkadaş sana tek birşey söylüyorum.Madem o kadar çok seviyorsun yabancı şirketleri onlarla çalış.Ama bizimle bunu neden paylaştın anlamıyorum.Hadi iyi geceler.

arslancevik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancıdan kaliteli ucuz ve profesyonel hosting hizmeti alacagıma , türk host firmalarında pahalıya kalitesiz ve amatör mantıklı hostingi tercih ederim. o derecede vatanını seven biriyim :)

size kolay gelsin. aynen devam. Ünlü bi söz vardır. "Profesyonelle amatör bir olur mu"

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Türkiyede işini yapan o kadar tecrübeli firmalar varki senin aldığın yer ile sorunun varsa onu aldiğin yer ile halletmelisin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5