İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turk Telekom Grevi

Türk telekom grevi sizce mantıklımı ?

• Evet , Çalışanlar haklarını arıyorlar.

Kullanılan: 20 26.0%
  • Hayır , Tamamiyle sınırları zorluyorlar.

Kullanılan: 55 71.4%
  • Banane. Yavaşta olsa nette keyfimi sürerim.

Kullanılan: 2 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    77
F

FASTMEN

Misafir
Bence işçiler sonuna kadar haklı. Zaten grevde anayasal bir hak. Hem TT'nin halka karşı olan tutumunu göz önüne alırsak ( Kötü hizmet - Fazla fatura ) hepimizi sesi olduklarını düşünüyorum. Saygılarımla.....

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu üste çıksın.
Allah belalarını versin bu internet ne ya, milletin enigma için kullandığı alt yapıyı kullanıyoruz, 2 sn net geliyor,2 sn gidiyor.:(

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi grev sendikal hak eyvallah ama bu grevi interneti kesilmeyen adam pek analamaz.yeni bir yere taşındım telefon yok telefon olmayınca adsl bağlanmıyor.ben napıcam ben ekmeğimi internetten kazanan bir yer veya firmaysam ne yapıcam?

bu ülkede doktorlar bir donem greve gitti acile gelen hastaya bajkmadılar boyle bir şey olabilirmi ya?

şimdi tamam greve gitsinler ama ben tüm işimi bırakmışım ta nereye telekoma gitmişim kapıdan giremiyorum.2 sandalye atmışlar çay içiyorlar.bari oraya başvuru formları için kağıtları bir de kutu koysunlar grev bitince ilk işleme konsun.

saçma yani boyle şey olmaz.tabi burada amaç biizm gidip yonetime tepkimizi gostermemiz yoksa kapıda çay içen adamla birbirine girsen ne faydası var. bence birilerinin (en azından biz internette yapabiliriz) bu grevi organize bir şekilde yonetime karşı protesto etmesi lazım.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence işçiler sonuna kadar haklı. Zaten grevde anayasal bir hak. Hem TT'nin halka karşı olan tutumunu göz önüne alırsak ( Kötü hizmet - Fazla fatura ) hepimizi sesi olduklarını düşünüyorum. Saygılarımla.....

Tabi , Önceden 49 YTL ye 2 Mbit 89 YTL'yede VDSL kullanıyorduk. Şimdi kötü hizmet bu kullandığımız.

Fazla faturalandırma denen bir kavram yok TTNet'te kist aylik ücret mevcut insanların bilmediği ilk faturaya yansıyan buda ay farkını alıyor. Yani ayın 3 ünde başvurduysanız sizin faturanız 15 inde kesiliyor ise diger ayın 15 inde faturanız kesilir burada ki kullanmış olduğunuz 12 günde kist aylik ücret olarak faturanıza yansır. Grev bir hak , eflasyon rakamlarının üstünde bir maaş nedir ? bunuda açıklarsanız memnun olucağım.

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
400-450 ytl maaşla çalışanların hakları ne olacak grev hakları var kullansınlar, masaya otursunlar ya burda şuanki durumla sürünen internet ve bizim katlandığımız sıkıntılar ne olacak. ben grevin bu kadar uzamasını mantıklı bulmuyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dünyanın neresine giderseniz gidin hakkınızı almak için bir başkasının hakkını almak cezai bir suçtur. Bu beyni çalışan, rakamlarla yazıları birbirinden ayırt edebilecek kadar zekası olan herkes için geçerlidir.
Şu an internetim çok yavaş, heleki yurtdışıyla alakalı durumlarda resmen azap çekiyorum...

Peki neden çekiyorum bu azabı ?
Çalışan bir kaç insanın maaşının yetmemesi ve bu durumu eyleme dökmesi yüzünden...

Peki burda benim hakkım gasp edilmiyormu?
Ediliyor çünkü ben yine 70ytl olan aylık ücretimi ödemeye devam ediyorum ve tabi alternatifim yok başka...

Peki kim gasp ediyor hakkımı?
Hakkını arama çalıştıklarını legalpara eden ttnet çalışanları!!!

yani...mantığın özeti kısaca bu ve bu örneği binlerce farklı şekilde teleffuz edebilirim.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internetten para kazanıyoruz,ekmeğimizi netten çıkartıyoruz,
dolayısıyla internet bağlantısı bizim olmazsa olmazımız,
sen piyasada %59'un üzerinden maaş alıp grev yaparken ben 3-5 kuruş kazandığım nete giremediğim için zarar yaptım hadi onu geçtim,çok ihtiyacım olduğu bir anda telefonumu kullanamadım,telefonumda günlerce "şebeke arızalı" yazısıyla başbaşa kaldım.

bunları neden yaşadık biliyormusunuz,grevden değil.
grevcilerin fiberoptik kabloları bahçıvan makasıyla kesmesinden...
adam gibi grevini yap çalıştığın firmaya ve bu çalıştığın firmanın ülke genelinde %90'nına hizmet veren kullanıcılarına hainlik yapma!
bu hainlik değildir de nedir?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim bağlantım resmen felç durumda.
Greve karşı değilim, ama Türk Telekom'un grevi bahane etmesine karşıyım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Grev yüzünde foruma girmekte sorun yaşıyormusunuz?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

pardon ama bu grev internet kötü oldugundan degil maaşların zammmı işçiler zam alınca internet süpermi olcak düşünüyorsun

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1 hafta önce hattımız 4096 yaptırmak için gittiğimde grev var diye geri dönderildik. Yarın gitmeyi planlıyordum da halen daha grev devam ediyormuş.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başvurular birikiyor, başvursan bi türlü başvurmasan başka türlü. nedir bu grevi bu kadar uzatan ? lokavt süresi nedir ? bilen yok mu ne olucak bu işin sonu. maaş vermeyeceği için telekomunda işine mi geliyor ne anlamadık...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
başvurular birikiyor, başvursan bi türlü başvurmasan başka türlü. nedir bu grevi bu kadar uzatan ? lokavt süresi nedir ? bilen yok mu ne olucak bu işin sonu. maaş vermeyeceği için telekomunda işine mi geliyor ne anlamadık...

Bildiğim kadarıyla grev süresince maaşlarını alıyor kişiler. Yani grevdeler diye maaşlarında kesinti olmuyor. Alıyorlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Grev yüzünde foruma girmekte sorun yaşıyormusunuz?

ilahi admin :p sabah sabah güldürdün beni
yaşıyor olsak ne yapacaksın grevimi kaldırıcan :p

şaka bi yana, gün içinde kasılmalar oluyor, hani sanki geniş bant değilde ortak hat kullanır gibi...akşam özellikle sabahın ilk saatlerinde gayet iyiydi ancak yine kasılmalar başladı tabe...bu sadece bursaı için değil genel anlamda söylüyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5