İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turk Telekom Grevi

Türk telekom grevi sizce mantıklımı ?

• Evet , Çalışanlar haklarını arıyorlar.

Kullanılan: 20 26.0%
  • Hayır , Tamamiyle sınırları zorluyorlar.

Kullanılan: 55 71.4%
  • Banane. Yavaşta olsa nette keyfimi sürerim.

Kullanılan: 2 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    77

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bugun fatura ödemek icin ne yapmam gerekli diye 444 0 375 i aradigimda 30ekim tarihli faturaları 5 kasimda odeyin diye mesaj cıktı karsıma...
hayır bide cezaya girip fatura odeyecegiz :(

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 fatura oluyor yeni gelecek adsl faturasıyla.
postaneden yatırıyorum genelde orda çalışan bir bayan var ondan huylanıyorum çok sık gitmiyorum :p

K

Kayıtsız Üye

Misafir
şikayet

yeter artık ya bitirin artık şu grevi biz boşu boşuna mı oduyoruz internet parası ya halk sizden bıktı artık

K

Kayıtsız Üye

Misafir
mahvolduk

grevse tamam başüstüne ama.ben internet cafeciyim.borcum için dükkan devrettim.yenisini kurdum zar zor.ama o ne grev.saati 1 milyon internetin.lira lira kazanırken onuda kazanamıyorum şimdi.bizede yazık ya.insaf yani.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim hakkımı gasp ediyorsa onların hak aramaları bende yerim onların hakkını...
Kaldıki en düşük telekom görevlisi 1500YTL den fazla maaş alıyor...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Benim hakkımı gasp ediyorsa onların hak aramaları bende yerim onların hakkını...
Kaldıki en düşük telekom görevlisi 1500YTL den fazla maaş alıyor...

gülme komşuna gelir başına,

yarında birileri , sizin için yada başka vs.. için bende yerim onların hakkını , dediği zaman ne yapacaksınız sayın doktorumuz:)

işte biz böyleyiz biraz, eleştirilen alay edilen biz değilsek ne ala...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bukadar uzun grev olmamalı. Babamın sigorta işlemi vardı tam 1 ay sürdü bu grev yüzünden. O arada bir sağlık sorunu olsa zararımızı nasıl ödeyecekler ?

Öte yandan, İnsanlar yeni işyeri kuruyor, taşınıyor, telefon bağlatacak , internetini açtıracak ve işini ancak öyle yapabilecek. Herşeyi yavaşlatıyorlar. Bu zorunlu bir ihtiyaçtır. Su, Ekmek gibi birşey. Zaten işyerine telefon bağlatamazsan ekmekte alamazsın, suda..

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gülme komşuna gelir başına,

yarında birileri , sizin için yada başka vs.. için bende yerim onların hakkını , dediği zaman ne yapacaksınız sayın doktorumuz:)

işte biz böyleyiz biraz, eleştirilen alay edilen biz değilsek ne ala...

kesinlikle haklısın ama ne zaman nerde grev olursa olsun biz asla hastaların yaşam destek ünitelerinin kablolarını kesmiyoruz:)
yada grevdeyiz kapattık dükkanı diyemiyoruz ki onlar gibi... yine herşey rutin olarak devam ediyor acil servisler normal ve sistematik biçimde çalışıyor yaşam hakkına ve hipograta bağlılık sonuna kadar devam ediyor...

Ama bunlar cidden abarttı sanırım=(
Bakın hem en kalitesiz hizmeti en yüksek fiyatlara bizlere zorla kakalıyorlar tabiri caizse, hemde bu kalitesiz hizmetten bile yoksun bırakıyorlar grevdeyiz diye... Olacak iş değil bence bu...
1Mbit internetimin download hızının ben daha 100kb./sn yeyi geçtiğini göremedim... Biraz insaf derler adama sanırım dimi:)

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle karşıyım .21 ekimde yeni eve taşındım . Bundan 3 gün sonra 24 ekimde telekoma yeni telefon hattı için başvurmaya gittim . Hattımı açamayacaklarını grev neticelenene kadar beklemek zorunda olduğumu söylediler.Ne zaman neticelenir diye sorunca da - ''Valla bu savaş olayları var bizi haber yapmıyorlar , demek ki kıymetimiz yokmuş ; bekliyoruz '' diye cevapladı ordaki bir çalışan .Komik olan bir de desteklenmek istiyorlar.Hepinizi işten atarlar inşallah dedim çıktım .

Onların bana grev zararı en basitinden - şu anda sadece internet cafelere verdiğim 150 lira civarı . Sitelerime bakamamı ve bunun yarattığı psikolojik zararı saymıyorum bile - normal şartlarda alay edilebilecek bir yakınma ama webmaster forumu burası ve sanırım 20 gün netsiz kalmanın önemini anlar burada herkes .

Bunun dışında olayı politize etmek istemiyorum ama duramıyorum.Maaşları ödenirken Türkiye'de maaş zammı için grev yaparken etraflarına bakmıyorlar mı ? Komik :) Devlette garanti altında çalışarak zam isteyenleri de anlamıyorum.Kaptıkları yeri bir hak olarak görmelerini de anlamıyorum.Beğenmiyorlarsa başka iş bulsunlar.Ama başka iş yokki mi dedi bazılarınız? O zaman sahip olduklarına şükretsinler!O maaşların yarısına yalvaran insanlar olduğunu unutmasınlar!

Bu sadece bir temenni; umarım hepsi zamanla - grevin sorumluları en azından - kılıfına uydurularak işten atılır.Nasılsa yerlerine birileri bulunur.Sosyal adalet nutukları falanda dinleyemem .Çok kızgınım .
Zamanında şişirilmiş kadroların temizlenmesi özel sektör tarafından umarım hızla tamamlanır.Ben sadece vergi ödeyen devletten bir kuruş para almayan biri olarak devlet çalışanlarının devleti sömürmesine karşıyım.Telekom özelleşti bunu da biliyorum .Ama 2-3 sene sonra artık bu tarz olaylar görmeyeceğiz buna seviniyorum.

Komplolar da bana hep saçma gelir.Ama bu fiber optik kabloların tam da şu içinde bulunduğumuz dönemde ! kaza ile kopması bana garip geldi.
Telekomun tekel olması - ve tekel olayının ne kadar aksak yönleri olduğunu da bir kez daha gördüm.Alternatifi yokki , sende grev var ne guzel bende abctelekomdan hattımı alırım sana iyi grevler diyemiyorum.

Bu satırları saat 1 de internet cafeden yazarken daha da haklı buluyorum kendimi.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yasal bir hak ve bütün dünyada böyle işler.

Tabiki grev toplumun kalkınmasında önemli rol oynayan yasal bir haktır. İnsanlar hakkını aradığı sürece insan gibi yaşabilir ancak.
Ama kabul etmemiz gereken bazı gerçekler var.

Bakın bilgim çok fazla yok okuduğum haberlerden birkaç aktarma yapacağım.
Grevdeyiz diyerek telekom yetkilileri fiberoptik ağ kablolarını kesmişlerdir ve fiberoptik kablolara yama yapılması mümkün değildir. hattın baştan sona tekrar çekilmesi gerekmektedir.
Bu hattın metresi 7.5YTL ve bu para bizim cebimizden çıkacaktır, çıktıda nihayetinde...

Ayrıca iletişim, bilgi alma, haberleşme hakkı Avrupa İnsan Hakları ile Türkiye'nin de kabul etmiş olduğu birçok uluslar arası anlaşmaların maddelerinde açıkca belirtilerek kabul edilmiştir.

Fiberoptik ağlar ile sadece networks - web hosting işleri yapılıyor mantığı ile kısıtlandırmayın sakın kendinizi.

Üniversitelerin, hastanelerin, okulların, valiliklerin, devlet dairelerinin, özel kurumlarında bir çoğu fiberoptik ağ üyesidir ve bu yapılan rezillikten bu kurumlarda büyük oranlarda mağdur olmuşlardır.

Bence suçlu ttnettir. Ama sorumlu devlettir. Çünkü telekomu özelleştirdin diye bu kadar stratejik öneme sahip bir kurumu başıboş ve kontrolsüz bırakmamalı diye düşünüyorum yukarıdakilerin...

Kimsenin umrunda değil kablo kesilmiş hizmet yokmuş falan... Herkez kendi dalgasında sörfünü yapmaya devam ediyor...

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sat özele be kardeşim(hükümete sözüm) kurtul grevden. ne tutuyon arpalıkları elinde. kar etsede zarar etsede çıkar elinden. tek çözüm bu.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Ayrıca iletişim, bilgi alma, haberleşme hakkı Avrupa İnsan Hakları ile Türkiye'nin de kabul etmiş olduğu birçok uluslar arası anlaşmaların maddelerinde açıkca belirtilerek kabul edilmiştir.

Fiberoptik ağlar ile sadece networks - web hosting işleri yapılıyor mantığı ile kısıtlandırmayın sakın kendinizi.

Üniversitelerin, hastanelerin, okulların, valiliklerin, devlet dairelerinin, özel kurumlarında bir çoğu fiberoptik ağ üyesidir ve bu yapılan rezillikten bu kurumlarda büyük oranlarda mağdur olmuşlardır.

Bence suçlu ttnettir. Ama sorumlu devlettir. Çünkü telekomu özelleştirdin diye bu kadar stratejik öneme sahip bir kurumu başıboş ve kontrolsüz bırakmamalı diye düşünüyorum yukarıdakilerin...

Kimsenin umrunda değil kablo kesilmiş hizmet yokmuş falan... Herkez kendi dalgasında sörfünü yapmaya devam ediyor...
evet , aynen böyle düşünüyorum, tek taraflı bir şey değil bu,

zaten telekomu araplar aldığından beri 50,000 işçiden 27bini çıkartılmış yada çıkmış (emeklilik,tazminatını almış filan)...

ama çok stratejik bir konu bu , artık devletin söz hakkı çok az, telekomun sahiplerinden , insaf bekleyeceğiz galiba...

K

Kayıtsız Üye

Misafir
internet bağlatamıyorum bu grev ne sacma diyenlere..

son yıllarda ki en buyuk grev suan turk telekom calısanlarının yaptıgı grevdir ve bu grev sonunda;ya emekciler daha guclu olarak haklarını aramaya baslayacaklar yada suan olduklarından daha gucsuz bir hale gelecekler.bu grev sadece hak arama meselesi degildir aynı zamanda yabancı sermaye zeminli ozellestirmelerin karsısında bir durustur.her ne kadar bazı insanlar bu grevden magdur olsada bizler bu greve sonuna kadar destek vermek zorunlulugundayız.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiçbir hak arama başkasına zarar vererek olmaz sen evinde netin kesik degildir ama suan telefonu bozuk veya net baglatmak isteyen veya telefon baglatmak işini göremiyor grev var diye geri cevirliyor bumu hizmet.

bireysel düşünmeyin genel düşünün sen telefon baglatmıyorsun net baglatmıcan diye sana dokunmayan yılan bin yıl yaşaşsın misali davranmayalım..

benim özgürlüğümün doğduğu yerde bir başkasınınki biter :)

mantıklı bulanlardanım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5