İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe karakter sorunu var

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bildiğim bütün yöntemleri denedim ama olmadı.
myphpadminden baktım türkçe karakterler düzgün. Script okurken düzgün okumuyor. Sayfa içlerindeki charsetleri değiştirdim. iso-8859-9, laci5-turkish-ci, uft8-turkish-ci... db yapısınıda da hepsini denedim. Malesef sorunu çözemedim. Kullandığım script arcadebuilder 1.7.
Merak ettiğm başka bişeyse gamesitescripts ile tamamen aynı scriptler. Acaba hangisi hangisinden kopyalamış.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysqldeki charset latin5_turkish_ci

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Veritabanını utf8_turkish_ci yapın. Daha sonra connection açılan php dosyası içine connection açıldıktan sonra;
Kod:
mysql_query("SET NAMES 'latin5'"); 
mysql_query("SET CHARACTER SET  utf-8");

satırlarını ekleyin. Veritabanınıza göre varyasyonlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca HEAD tag'larına da dikkat edin. Eğer View > Encoding > Turkish seçeneklerinden birini seçtiğinizde sorun düzeliyorsa durumu HEAD tagları ile düzeltebilirsiniz.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Boşuna ugrasma derim ben. o scripti kullanan deneyen FORUMDAKi tüm herkes o sorunu yasıyor ve sitelerinde ı harfi mevcut değil :)

Yardımcı olmak isterdim ama olamıyorum. sadece ben gibi boşuna ugrasma demek geliyor icimden ama ugrasırım illaki yaparım diyorsan cozum bulunca bizi de haberdar et lütfen. kolay gelsin.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşuna ugrasma derim ben. o scripti kullanan deneyen FORUMDAKi tüm herkes o sorunu yasıyor ve sitelerinde ı harfi mevcut değil :)

Yardımcı olmak isterdim ama olamıyorum. sadece ben gibi boşuna ugrasma demek geliyor icimden ama ugrasırım illaki yaparım diyorsan cozum bulunca bizi de haberdar et lütfen. kolay gelsin.

Haklısın galiba. 99 takla attım ama faydası yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5