İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Karatkter Sorunu

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne Yaptıysam türkçe karakter sorununu çözemedim phpye yeni başladım ama bi kaç anlayan arkadaşlar sabahlara kadar uğraştı database ile ama gene olmadı şimdi bir sitede bişey gördüm..

Kod:
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

böle bi kod ne yazıkki php coder değilim..

bende size tablo kısmını atayim yani sorun çıkaran kayıt yerini.

Kod:
 $add_result = mysql_query( "INSERT INTO users SET username = '$newuserUsername', password = '$newuserPassword', email = '$newuserEmail', status = '1', joined = now(), receiveemails = '1', usergroup = '1'");

Benim denediğim ve başarısız olduğum .. Kod

Kod:
 $add_result = mysql_query( "INSERT INTO users SET [COLOR="Red"]username 'utf8' [/COLOR]= '$newuserUsername', password = '$newuserPassword', email = '$newuserEmail', status = '1', joined = now(), receiveemails = '1', usergroup = '1'");

ne yapabilirim.. vbullitendada böle sorunlar çıktı ama bi şekilde çözdükyani tüm yolları denedim nerdese.. tecrübelerinize ihtiyacım var.

bu arada database ana dil utf general ve alt tablolar da öle username kısmına kadar.. latin5 general di ama olmayınca böle yaptım.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql_connect den sonra hemen aşadaki kodu ekle düzelmesi gerek
mysql_query("SET NAMES 'latin5'");

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5