İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye beklerken İran Kandil’i vuruyor

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye’nin Kuzey Irak’a yönelik sınırötesi harekatı tartışılırken, İran ordusunun Kandil Dağı’ndaki PKK kamplarına yönelik top, havan ve füze saldırılarında bulunduğu haber veriliyor.

NTV
Güncelleme: 15:46 TSİ 21 Temmuz 2006 CumaANKARA - Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgilere göre, İran ordusu dün saat 13:30 sıralarında Katyuşa füzeleri ve havan toplarıyla Kandil Dağı’ndaki PKK kamplarını vurmaya başladı. Akşam saatlerinde yoğunlaşan operasyonun gece boyunca devam ettiği, sabah saatlerinde ise kesildiği belirtiliyor.

Türkiye sınırına yaklaşık 100 kilometre mesafede bulunan Kandil Dağı, özellikle PKK’nın lider kadrosuna ev sahipliği yapıyor. Kandil Dağı, İran sınırının sıfır noktasında yer aldığı için, İran ordusu zaman zaman sınırı geçmeden uzun menzilli top ve karadan karaya füzelerle kampları bombalıyor.

PKK’nın lider kadrosunda yer alan Murat Karayılan’ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen bu tür bir operasyonda yaralandığı belirtilmişti.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amaç oLası bi' abd karşıtı savaşta Türkiye'yi yanına ittifak aLabilmek..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
türkiyenin beklediği falan yok...
dün gözdağı verdiler ırak a...sen dalmıyosan biz dalıyoruz yeter artık diye...Onun için göstermelik çatapat atıyolardır ıraklılar...bişi olcada yok...türkiye girmeden yalan...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İran bundan birkaç hafta önce de Türkiye'de birkaç şehit verirken tam o sırada Irak sınır ötesine birkaç füze göndermişti amaç bize destek olduğunu göstermek... Amaç Amerikanın pkk konusunda bize yıllardır bir gram destek olmadığını destek olabilecek kişinin iran olduğunu göstermek amaçlı bize destek vermişti... Bugün yine aynı şeyi yaptı...

Hükümetin dostlarını iyi belirlemesi gerek.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz bu konularda çok temkinli davranıyoruz, bu gibi durumlar aceleye getirilmemeli. Her zaman geri atacak adımında olmalı, brliyor ve gelişmeleri yakip ediyoruz Türkiye olarak.

Biz saddam değiliz ve nerede sesimizi çıkarmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Sonuç olarak 60-70 milyon insan sözkonusu.

Biraz daha sabırlı olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Katilmiyorum, belki sen Turkiye'nin durmasi gerektigi noktayi dogru tasvir ettin ama yanlis surada ki nerede sesini cikartmasi gerektigini bilmeyen insanlar tarafindan yonetiliyoruz. Yoksa elbette ki kavgaci oglanlar gibi ortaliga saldiracak bagiracak halimiz yok. Biz bu cografyada onlarca buyuk devlet kurduk, yuzlerce milleti topladik, ki bu 60-70 milyonluk Turkiye bunlardan en kucugudur.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Katilmiyorum, belki sen Turkiye'nin durmasi gerektigi noktayi dogru tasvir ettin ama yanlis surada ki nerede sesini cikartmasi gerektigini bilmeyen insanlar tarafindan yonetiliyoruz. Yoksa elbette ki kavgaci oglanlar gibi ortaliga saldiracak bagiracak halimiz yok. Biz bu cografyada onlarca buyuk devlet kurduk, yuzlerce milleti topladik, ki bu 60-70 milyonluk Turkiye bunlardan en kucugudur.
Çok haklısınız, onun için beklemek lazım zaten. Bu hükümetin altından kalkabileceği bir olay değil.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İrana saygı duyuyorum Müslüman devletler arasında sesini çıkarmaya cesaret edebilecek tek ülke çünkü.Türkiye ile İranın farkı ise Türkiye dış devletlere bağlı arayı iyi tutmak zorunda çünkü parası yok.İran ise hür kendi parası var ve özgürce hareket ediyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yahu herşey para değil. Artık eskisi gibi insan kuvveti ile savaşa gidilmiyor arkadaşlar. Siz kendinizi düşünün Google sizi banlamasın diye 50 türlü dalaverelikler yapıp hoş gözükmeye çalışmıyormusunuz??? Siz bunları yaparken Türkiyenin izlediği politikaya laf edemezsiniz. Çünkü tüm dünya türkiyeye karşı. Asarım keserim derse bu türkiyenin sonu olabilir. Herşeyin bir zamanı vardır. Mega devlet Osmanlı bile yıkılmıştır.

Lütfen mantıklı düşünelim o şekilde yazalım yada google adsense ye geri donup nasil araya reklam kakalarım diye düşünelim di mi???

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar' Alıntı:
Yahu herşey para değil. Artık eskisi gibi insan kuvveti ile savaşa gidilmiyor arkadaşlar. Siz kendinizi düşünün Google sizi banlamasın diye 50 türlü dalaverelikler yapıp hoş gözükmeye çalışmıyormusunuz??? Siz bunları yaparken Türkiyenin izlediği politikaya laf edemezsiniz. Çünkü tüm dünya türkiyeye karşı. Asarım keserim derse bu türkiyenin sonu olabilir. Herşeyin bir zamanı vardır. Mega devlet Osmanlı bile yıkılmıştır.

Lütfen mantıklı düşünelim o şekilde yazalım yada google adsense ye geri donup nasil araya reklam kakalarım diye düşünelim di mi???

Herşey para aslında Amerika IraK'ı neden vurdu?Neden yönetiyor?Amerika İran a neden kafayı taktı?Acaba petrol bitmeden ele geçirmek için değil mi?Ortadoğuda petrolu olanların hepsi Amerikan sömürgesi değil mi?Bu güne kadar savaşlar toprak için yani güç ve para için yapılmadı mı?İnsanlar artık savaşa insan kuvvetiyle girmiyor teknolojik silahlar(=para) ile giriyorlar.Şimdi caesar sana katılıyorum herşey para değil :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
abd nin teknoloji si olmasa sence oraya girebilirmiydi?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar' Alıntı:
bilime, insan aklına

Caesar o zaman hocam senle ben başlayalım bir Türk F-16 yapalım ne dersin :D para zaten önemli değil :p Ben kanattan başlıyorum sen ön taraftan başla ortada buluşuruz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Japonlar pille çalışan uçak yaptılar neden olmasin:)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen gün bir tv kanalında emniyetten biriydi sanırım çok güzel bir şey söyledi;
"harekat davullu zurnalı yapılmaz, sessizce ve gizliden yapacaksın ki harekat sayılsın. böyle her gün birileri çıkar hazırlanıyoruz, harekat düşünüyoruz derse onlarda tedbirini alır." gibisinden bir şeyler söyledi, gerçektende öyle.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Turkiye zaten F-16 uretiyor. Dunyada en buyuk 3. F-16 filosuna sahip ulke. Turkiye'nin herseyi var, silahi, askeri, hammaddesi, genc nufusu, yeralti kaynagi, hatta parasi da var. Bir tek umudu yok gonlu yok, yol gostereni yok. Halki uyutuluyor, siyasi olarak tek tarafli baglanmissin tek disli Avrupa Birligi'ne, ekonomik olarak baglanmissin agzindan kan damlayan Amerika'ya, sosyal olarak baglanmissin, her gun baskalariyla yatip kalkan mankenlerin ozel hayatlarini incelemeye, onun bunun yatta bikinisinden tasan poposunu izlemeye, dusunsel olarak baglanmissin Amerika'nin Israil'in gaz vericisi, pohpohlayicisi yazarlara, ondan sonra tabi titrersin aman ulkem elden gidiyor, dikkatli davranalim diye.

Turkiye ve Turk Milleti, kimseden insanlik, insaniyet dersi alacak degildir, hele hele eli agzi kanli, les yeyicisi AB'den Amerika'dan hic. Turkiye 1071'den beri bu cografyadadir ve bunlar topuyla tufegiyle ucagiyla teknolojisiyle buraya gelene kadar butun milletler, butun dinler bu bayrak altinda burada mutlu mesut yasadi, hatta hristiyanlar, yahudiler daha zengin daha ferah yasadi. Sen gelmissin 1960 yilinda, o zamandan beri ortalikta kan durulmuyor, Hitler'in sana yaptiginin 100 katini onlarca senedir burada yapiyorsun. Insan haklari goygoyculari sesini cikarmiyor. Sen Bosna'da da herkesin gozu onunde milyonlara kiydin, gene insan haklari yoktu. PKK beni bombalayinca onlarin savunucusu kesiliyorsun.

Biz burada dogrunun, iyinin, hakkin mucadelesini yapmayacaksak, Borsamiz dusmesin, faizler firlamasin diye bu rezillige, adilige goz yumacaksak bize yaziklar olsun. Bu yikilir yenisi kurulur, bizim devlet terbiyemiz, devlet adabimiz, inancimiz 2-3 yuz senelik Amerika'dan da cok, ilk ellerine firsat gectiginde birbirlerini dagitan Avrupalilar'dan da cok. Bu paradan da tufekten de bombadan da daha onemli birsey.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo dostum genel olarak söylediklerine katılsamda bazılarına katıldığımı söyleyemiceğim.Örneğin Türkiye f-16 üretmiyor,üretemiyor.Bunu araştırabilirsin en fazla yapabildiği dışarıdan aldığı parçaları bir araya getirmek bana göre bu üretmek değil.Bu fason çalışmaktır ve benim belirttiğim üretimle alakası yoktur.Benim belirttiğim Teknolojisinin bize ait olduğu bir üretim neden öyle bir uçak olmasın ama malesef yok.

Bunun çok çeşitli nedenleri var tabi ama paranın olmamasıda bir etken kimse kimseyi kandırmasın ülkemizin bazı açgözlü,düşüncesiz ve ne yaptığını bilmeyen siyasetçiler ve bazı kişiler ülkemizi bir anda parçalayıp bölüp yediler.Bize kalan ise borçlu neredeyse sömürge bir devlet kaldı.Sanırım büyük dedelerimizin şuan ki durumu gördüklerinde kemikleri sızlıyordur.

Zamanında tüm dünyaya meydan okuyan bir ulus nasıl olurda bir iş girişiminde bulunmak için başka ülkeden izin alır?O kadar acıncak duruma geldik ki tek tesellimiz "onlar bizden korkuyolar onun için öyle yapılar vb."Hiç alakası yok Türkiye o korktuculuğunu kaybetti.Doğru şuan dünyanın sayılı güçlerinden sayılır ama bir düşünün elinizde atom bombası var ama kullanamadıktan sonra o gücün size pek bir yararı olmaz.Kaldı ki Türkiyenin elinde olan Asil Kan atom bombası ile eş değer mukayese edemez.Ben inanıyorum ki hala geç değil bizler bizim gibi düşünenler Atalarımızı utandırmamak adına uykudan uyanacaklar.Bu ülke doğru dürüst kendi kararını kendisi verebilen bir ülke haline gelicek.Allah yardımıcımız olsun....

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Angelo' Alıntı:
Turkiye zaten F-16 uretiyor. Dunyada en buyuk 3. F-16 filosuna sahip ulke. Turkiye'nin herseyi var, silahi, askeri, hammaddesi, genc nufusu, yeralti kaynagi, hatta parasi da var. Bir tek umudu yok gonlu yok, yol gostereni yok. Halki uyutuluyor, siyasi olarak tek tarafli baglanmissin tek disli Avrupa Birligi'ne, ekonomik olarak baglanmissin agzindan kan damlayan Amerika'ya, sosyal olarak baglanmissin, her gun baskalariyla yatip kalkan mankenlerin ozel hayatlarini incelemeye, onun bunun yatta bikinisinden tasan poposunu izlemeye, dusunsel olarak baglanmissin Amerika'nin Israil'in gaz vericisi, pohpohlayicisi yazarlara, ondan sonra tabi titrersin aman ulkem elden gidiyor, dikkatli davranalim diye.

Turkiye ve Turk Milleti, kimseden insanlik, insaniyet dersi alacak degildir, hele hele eli agzi kanli, les yeyicisi AB'den Amerika'dan hic. Turkiye 1071'den beri bu cografyadadir ve bunlar topuyla tufegiyle ucagiyla teknolojisiyle buraya gelene kadar butun milletler, butun dinler bu bayrak altinda burada mutlu mesut yasadi, hatta hristiyanlar, yahudiler daha zengin daha ferah yasadi. Sen gelmissin 1960 yilinda, o zamandan beri ortalikta kan durulmuyor, Hitler'in sana yaptiginin 100 katini onlarca senedir burada yapiyorsun. Insan haklari goygoyculari sesini cikarmiyor. Sen Bosna'da da herkesin gozu onunde milyonlara kiydin, gene insan haklari yoktu. PKK beni bombalayinca onlarin savunucusu kesiliyorsun.

Biz burada dogrunun, iyinin, hakkin mucadelesini yapmayacaksak, Borsamiz dusmesin, faizler firlamasin diye bu rezillige, adilige goz yumacaksak bize yaziklar olsun. Bu yikilir yenisi kurulur, bizim devlet terbiyemiz, devlet adabimiz, inancimiz 2-3 yuz senelik Amerika'dan da cok, ilk ellerine firsat gectiginde birbirlerini dagitan Avrupalilar'dan da cok. Bu paradan da tufekten de bombadan da daha onemli birsey.

ilk defa + 1

Türkiye f-16 ların bir kısım parçalarının dünyadaki tek üreticisi ancak bilgisayar, silah vs. bölümlerini yapamıyor, yapmasına izin verilmiyor !
+ evet Türkiye'nin irade sahibi yöneticilerinden başka herşeyi var..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
ilk defa + 1

Türkiye f-16 ların bir kısım parçalarının dünyadaki tek üreticisi ancak bilgisayar, silah vs. bölümlerini yapamıyor, yapmasına izin verilmiyor !
+ evet Türkiye'nin irade sahibi yöneticilerinden başka herşeyi var..

Bu yapamamakla ilgili o kadar garip sorular var ki?Mesela hep düşünürüm Türkiyenin o kadar çok madeni var ki bunlar borcunu ödemekle kalmayacak bizi zengin hür bir ülke haline bile getirecek kadar.Ama inanılmaz şekilde dünya bizimle oynuyor.Türkiyede çıkıp bir kişi diyemiyor ki şu bor madeni ile çalışan bir araba üretelim tüm dünyaya satalım.Ancak bu yapan firmayı yada devleti çok zengin yapacak olmasına rağmen yapmıyor , yapamıyor.Bildiğim tek şey eğer o madenler elimizden bir takım yabancı güçlere geçerse yazıklar olsun ben hakkımı helal etmiyorum!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5