İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye de ki Data Centerlar (Veri Merkezi)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Diğer merkezleri de yazıp yorumlayabilirsek bizden sonrakilere faydalı bir yönlendirme yapmış oluruz diye düşünüyorum.

Bazı büyük şirketleri özellikle yazmadım çünkü webmaster seviyesinden öte kurumsal şirketlere hizmet ediyorlar.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence hepsini yazarsanız çok iyi olur. bir de ben hazır açılmışken sorayım bir proje için vps almayı düşünüyorum başlangıç olarak. ve script çok değerli acaba scriptin çalınmaması gibi bir durum için hangi datacenter'ı tavsiye edersiniz?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
http://www.dgn.net.tr/ Dgn ile barındırma hizmeti için telefonda görüştüm. 2mbit ve herşey dahil 200 tl civarında bir fiyat verdiler. Murat bey, saldırı anında Firewall hizmetini ücretsiz verdiklerini, Kvm ile servera erişim yapabileceğimizi söyledi.

Daha önce Dgn ile çalışıp problem yaşayan varmı?

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
disconnect yanlız 1- isimtescil datacenter deil TeletekTelekom'dan co-location hizmeti alıyor.

2- sadecehosting'de MarsTelekom'dan co-location hizmeti alıyor datacenter deildir.

3- bikesoft.net Niobeweb'den dedicated hizmeti alıyor datacenter deildir.

4-turkticaret.net GridTelekom'dan co-location hizmeti alıyor datacenter deildir.

www.teknoas.com.tr / Manisa
www.ttidc.com.tr / Ankara
www.teletektelekom.com / İstanbul
www.profilotelekom.com / İstanbul
www.extenddc.com / Kıbrıs

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Karadeniz bölgesine kimse yatırım yapmayı düşünmüyor sanırım verimerkezi olarak :)

İsimtescil.net için tereddütte kaldım, bir başka konuda arkadaş dedicated olarak Leaseweb fiyatlarıdır demişti, burada ise Teletek Telekom'dan hizmet alınıyor yazmış. Dedicated sunucuların merkezi Türkiye mi, Leaseweb lokasyonunun olduğu yer mi?

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Karadeniz bölgesine kimse yatırım yapmayı düşünmüyor sanırım verimerkezi olarak :)

İsimtescil.net için tereddütte kaldım, bir başka konuda arkadaş dedicated olarak Leaseweb fiyatlarıdır demişti, burada ise Teletek Telekom'dan hizmet alınıyor yazmış. Dedicated sunucuların merkezi Türkiye mi, Leaseweb lokasyonunun olduğu yer mi?

dier konuda ya ben yanlış anlattım yada siz yanlış anladınız

isimtescil 69 dolara türkiyeden quad core xeon gibi bi sunucu veremez kampanya yaparsa belki :)

isimtescilin kendine ait sunucuları istanbulda bulunan teletektelekom.com datacenterında bulunmaktadır kısacası isimtescil.net teletektelekomdan co-location hizmeti almaktadır datacenter deildir !!!

express sunucular ise hollanda leaseweb.com lokasyonunda bulunmaktadır

umarım anlaşılmıştır...

TR-NETWORK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda DGN'nin yeni yaptığı datacenterın bitmesine az kaldı, bir çok denge bu yeni yer ile değişecek. http://www.dgnplus.com

Not : Aramızdaki özel anlaşmalar ile DGN üzerinde barınmakta ve satış yapmaktayız. İstersen görüşelim disconnect.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadecehosting ve Mars Telekom kardeş şirketler olup sahibi aynıdır.

Turkticaret önceki mesajda belirtildiği gibi Grid Telekom' dan hizmet almakta olup kendisine ait Veri Merkezi yoktur.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Dip not : Teknoas kapandı Netdirekt Tr olarak yayın hayatına devam ediyorlar ortakları ile.

E

Erturk

Misafir
Datatelekom - Omnis - Kaliteweb

www.datatelekom.com
www.omnis.com.tr
www.kaliteweb.com.tr

Hepsi aynı yer olup mecidiyeköyde hizmet veriyorlar. Sunucularım orda barınıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5