İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye Server Fiyatları- Webabi Güvencesi İle

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye Merkezli Sunucu Fiyat Listesi

Kod Adı WEBABİ- 60
İşlemci AMD Sempron 2800
Bellek 512 Mb.
Sabit Disk 40 Gb.
IP Adresi 2
Kontrol Panel -
Işletim Sistemi * Linux, Windows 2k3
Trafik 1000 Gb.
Teknik Destek ** Ucretsiz
Yedekleme (Aylık) *** 10 YTL/Ay
7/24 Sunucu Izleme -
Güvenlik Duvarı (Firewall) -
Atak Onleme Sistemi (IDS) -
Uzakdan Yeniden Başlatma Ucretsiz
Stok/Gelecek Urun "-/20+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 90 YTL

Kod Adı WEBABİ- 50
İşlemci Celeron 2.0 Ghz
Bellek 512 Mb.
Sabit Disk 40 Gb.
IP Adresi 2
Kontrol Panel -
Işletim Sistemi * Linux
Trafik 1000 Gb.
Yedekleme (Aylık) *** 10 YTL/Ay
7/24 Sunucu Izleme -
Güvenlik Duvarı (Firewall) -
Stok/Gelecek Urun "-/10+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 120 YTL

Kod Adı WEBABİ- 71
İşlemci AMD ATHLON 3200 64
Bellek 1024 Mb.
Sabit Disk 80 Gb.
IP Adresi 2
Kontrol Panel Helm,Helm
Trafik 2000 Gb.
Yedekleme (Aylık) *** Ucretsiz
7/24 Sunucu Izleme Ucretsiz
Güvenlik Duvarı (Firewall) Ucretsiz
Stok/Gelecek Urun "-/10+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 150 YTL

Kod Adı WEBABİ- 100
İşlemci Pentum 4 3.0 HT
Bellek 1024 Mb.
Sabit Disk 80 Gb.
IP Adresi 2
Kontrol Panel Helm,Helm
Trafik 2000 Gb.
Stok/Gelecek Urun "+/-"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 175 YTL

Sunucu Fiyat Listesi

Kod Adı WEBABİ- 200
İşlemci 2.6 Dual Core
Bellek 1024 Mb.
Sabit Disk 80 Gb.
IP Adresi 2
Kontrol Panel Helm , Helm, Cpanel
Trafik 2000 Gb.
Atak Onleme Sistemi (IDS) Ucretsiz
Stok/Gelecek Urun "-/5+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 200 YTL

Kod Adı WEBABİ- 201
İşlemci 2.8 Dual Core
Bellek 1024 Mb.
Sabit Disk 120 Gb.
IP Adresi 2
Trafik 2000 Gb.
Stok/Gelecek Urun "+/10+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 250 YTL

Kod Adı WEBABİ- 250
İşlemci AMD 3800 DualCore
Bellek 1024 Mb.
Sabit Disk 120 Gb.
IP Adresi 2
Trafik 2000 Gb.
Stok/Gelecek Urun “+”
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 270 YTL

Kod Adı WEBABİ- 202
İşlemci 3.4 Dual Core
Bellek 2048 Mb.
Sabit Disk 120 Gb.
IP Adresi 2
Trafik 3000 Gb.
Stok/Gelecek Urun "+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 290 YTL

Sunucu Fiyat Listesi

Kod Adı WEBABİ- 303
İşlemci Xeon 2.8 HT
Bellek 2049 Mb.
Sabit Disk 73 Gb. SCSI
IP Adresi 2
Trafik 5000 Gb.
Stok/Gelecek Urun "-/5+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 375 YTL

Kod Adı WEBABİ- 304
İşlemci Xeon 3.0 HT
Bellek 2049 Mb.
Sabit Disk 73 Gb. SCSI
IP Adresi 2
Trafik 5000 Gb.
Stok/Gelecek Urun "+"
Kurulum Ucreti 0 YTL
Aylık Ucret 425 YTL

Sunucu Eklentileri Fiyat Listesi

Kontrol Panel
Cpanel (limitsiz kullanici) 40 YTL/Ay
Helm (30 kullanici) 25 YTL/Ay
Helm (100 kullanici) 30 YTL/Ay
Helm (limitsiz kullanici) 40 YTL/Ay
Helm (100 kullanıcı) 25 YTL/Ay
Helm (limitsiz kullanıcı) 40 YTL/Ay

Donanım
512 Mb. RAM 15 YTL/Ay
1024 Mb. RAM 40 YTL/Ay
80 Gb. Sabit Disk 15 YTL/Ay
160 Gb. Sabit Disk 25 YTL/Ay
200 Gb. Sabit Disk 35 YTL/Ay
300 Gb. Sabit Disk 45 YTL/Ay

Ağ Gereksinimleri
IP Adresi (0-64 Arası) **** 1 YTL/Ay
IP Adresi (64-128 Arası) **** 0.75 YTL/Ay

Yazılım
Windows 2003 Server Web E. 10 YTL/Ay
Windows 2003 Server Std. E. 20 YTL/Ay

Alt Bilgi :
* : Windows 2003 Web Ed. İsletim Sistemi için +10 YTL/Ay lisans kiralama ucreti talep edilir.
** : Panel ve İşletim sistemi sorunlarında ucretsiz teknik destek
*** : 1 DVD-ROM kapasitesi olarak istek üzerine aylik yedekler adrese gönderilebilir.
**** : IP Tahsisinde RIPE kuralları uygulanacaktır..

Not : Tüm sunucular telefon onayından sonra sipariş alıncaktır...
Yüm sunucuların teslimatı 24 saat en geç 72 saatir...

Sipariş için :

0212 259 74 47 veya 236 98 95 veya 0537 775 53 53 nolu telefonlardandan Orhan bey ile iletişim kurabilirsiniz

Saygılarımızla...

.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi datacenter?

sunucuların uplinkleri nedir? paylaşım var mı ?

sözleşme var mı ?

seçenekler çok çeşitli ve uygun kısa sürede biter stocklarınız sanırım iyi satışlar.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dc önemli konu çünkü bahsettiğiniz 5000GB trafikler var. Türkiyede 1mbit hat 320gb yaklaşık olarak trafik üretiyor. Bahsettiğinizi ise en az 15mbit lik bir hatta tekabul ediyor. 15mbitlik hattın satış fiyatı türk telekomda metroethernet te olmak üzere net bayilik anlaşması ile 1.500 YTL/ay a geliyor. Verdiğiniz fiyat ise 425 YTL gibi bir ücret. Aradaki uçurumun sebebi nedir? Maliyeti 1.500 YTL olan bir hattı makinayla beraber 425YTL ye satmak nasıl oluyor. Sizi suçladığımı v.s. düşünmeyin, saygın bir firmasınız. Bunun nasıl olduğunu merak etmekteyim sadece.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir insan buraya başlık açıyorsa dc neresi söylemeyi bırak test ip si ve test dosyası yazması lazım 10 mb lık yada 100 mblık. Ama bizde öyle bişey yok. Sokaktan geçen seyyarlar gibi p4 3.0 makina 100 ytl abi. Gerisi yok sen ara bul :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir insan buraya başlık açıyorsa dc neresi söylemeyi bırak test ip si ve test dosyası yazması lazım 10 mb lık yada 100 mblık. Ama bizde öyle bişey yok. Sokaktan geçen seyyarlar gibi p4 3.0 makina 100 ytl abi. Gerisi yok sen ara bul :)

Bazı durumlarda mesajı yazan kişinin bunları söylemesine gerek kalmıyor..Kalite mesajı yazan kişinin nickinden anlaşılabiliyor bazen..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bazı durumlarda mesajı yazan kişinin bunları söylemesine gerek kalmıyor..Kalite mesajı yazan kişinin nickinden anlaşılabiliyor bazen..

Askerde bir yazi vardi, "Kontrol itimata, itimatta kontrole mani degildir."
Sahsen bende tanimiyorum webabi'yi. Test url adresi ve Datacenter bilgileri olmadigi icin mesaji okuyup gectim.

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki alakasız ama bişey sormak istedim..
Webabi.net'in Metaları arasında "scipt,icq,crack,hek,vss" gibi Kelimelerin geçmesi normal mi ?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Orhan Bey hangi DC de bunlar? Birde ödeme yöntemleri nelerdir? Havale/paypal/kredi kartı karışık ödenebiliyor mu?

Reboot nasıl yapılıyor?

Kendi cpanel lisansımızı kurabilir miyiz?

N

Netteki.Net

Misafir

valla arkadaşım belki ne bilim özkardeşlerhosting.com fln olsaydı haklıydın ama webabi orhan beyin öyle birşey yapacağına ihtimal vermiyorum şahsen:)

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıklamadır.....

Data Center Webabinin Değildir.....

1-Soz konusu DC Erzurum da TURKIYE VERI MERKEZI bu dc ile 5 aydır çalısıyoruz.Dc bizzat gidilerek görülmüş akabınde hızmet alınmaya baslanmıstır.
Türkiye de ki dc lerin durumları ve fiyatları belli bunu soylemeye gerek yok sanırım DC de 100 mbit hat var turkiye nin en uzak mesafesine ping suresi normal sartlarda 40-50 ms . Yeni Olusumda bır fırma mümkun olan en ıyı hızmetı verebılmek ıcın çabaları kayda deger asagi yukarı 200 m2 civarında
data center Raf sistemi ve ref sıstemı ıle calısıyorlar klıma ups var firewall olarak fortigate kullanıyorlar 3 ay kadar makina koyarak test ettik memnun kaldık 1 adet irc makına ile test ettik su anda 10 adet musteri makınamız orada calısıyor fırmamıza ait sunucuları buraya tasımak ıcın hazırlık yapıyoruz su anda yasadıgımız reserve dns olayı onun la ılgılı calısmaları devam edıyor
Arkadaslar Kısaca biz memnunuz piyasanın durumu malum avuc dolusu paraları yurt dısına vermek ıstemıyoruz bu arkadaslara destek olma kararı aldık firma olarak, ne kadar destek olursak o kadar güclenirler ve kalite o kadar artar malum bir sürü sey soylendı soylenecek ben yasadıgımı anlatıyorum
KISACA MEMNUNUZ

Özet : Şu an itibarı ile hizmet aldığımız 28 adet Dedicated serverimiz ve 6 adet colocation server bulunmaktadır... Dilerseniz tüm verileriniz dvd halinde yedeklenir ve adresinize gönderilir...

2-Her zaman ilklere imza atma çabası içindeyiz..Reseller paketlerinde sınırsız domain host edin,sınırsız mail,sınırsız mysql dediğimizde herkes olurmu böyle şey demişti..ve gülmüştü...Şu an her kes sınırız domain hostu vaad ediyor...
Bildiğiniz üzere ilk Awbs programını getirende bizdik, ve Awbs de kullanılan dil dosyasıda webabi tarafından çevrilmiştir..

3-Yine çok yakında bir çok firmanın para alarak verdiği bir hizmeti tüm müşterilerimize ve resellerlerimize ücretsiz vereceğiz... Epey ses getirecek bir hizmettir en fazla 7 ocak gibi hizmet açılacaktır...

.....

Saygılarımızla....

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixconda yada yurtdışında olucağına erzurumda olması iyidir bu bwler hayal gibime geliyor. Hiç bir sorumun cevabını alamadım, okuyup geçilesi bi konu gibime geldi.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 MBit hat demek aylık 10.000 YTL demek ayrıca 32.000 GB Trafik demek.
bkn fiyat konusunda: http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=336

Ayrıca bu yerin jenaratörü kliması firewallı ciscosu switchleri v.s. de var ki bunları değerlendirmiyoruz.

Bahsettiğiniz 5000 GB trafik 32.000/5.000= 6 eder. Yani 6 adet bu şekilde makina satmak demek. 425 YTL fiyat vermişsiniz. Toplamda maksimum aylık 3.000 YTL ediyor. Ya siz battınız yada ben yanlış hesaplıyorum? Her ay 7.000 YTL sadece kiralık hattan açık var. Bunun makinası jenaratörü ups i kliması v.s. de var.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş hattın hepsini kullanmayacakki alan öyle düşün 5000 in 5000 inimi yicek? Bütün dc ler bu mantıkla yaklaşıp öyle satış yaparlar. 10 mbit unmetered derler mesela 1000 mbit hatları var 100 tane sunucu satıp bırakmazlar. 200 300 tane satarlarki buna rağmen o hat dolmaz. Öyle düşün. He haklısın herkes doldursa problem olucak ama doldurmuyor herkes. 100 de 80 kullanım oldumu hattı yükseltiyorlar mantık budur. Büyüme böyle gerçekleşir bir dc de. O erzurumdaki dc yi bende duydum tabii uzaklık nedeniyle gidip görmek nasip kısmet olmadı. Webabi verdiğin bilgiler için tşkler. Bu forumda bu kısımda topic açan insanlardan rica ediyoruz ve şahsen ediyorum. Dc bilgisi test ip numarası ve test dosyası yazsınlar çekip hızına vs bakalım. Haksızmıyım? Belli başlı nickler dahi olsa yazmalılar. Dünyanın en büyük dc leri webhostingtalk ta yazarken 2 sayfa yazı yazıyorlar bilgilendirmek için. Lütfen arkadaşlar geliştirelim kendimizi.

Arkadash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş hattın hepsini kullanmayacakki alan öyle düşün 5000 in 5000 inimi yicek? Bütün dc ler bu mantıkla yaklaşıp öyle satış yaparlar. 10 mbit unmetered derler mesela 1000 mbit hatları var 100 tane sunucu satıp bırakmazlar. 200 300 tane satarlarki buna rağmen o hat dolmaz. Öyle düşün. He haklısın herkes doldursa problem olucak ama doldurmuyor herkes. 100 de 80 kullanım oldumu hattı yükseltiyorlar mantık budur. Büyüme böyle gerçekleşir bir dc de. O erzurumdaki dc yi bende duydum tabii uzaklık nedeniyle gidip görmek nasip kısmet olmadı. Webabi verdiğin bilgiler için tşkler. Bu forumda bu kısımda topic açan insanlardan rica ediyoruz ve şahsen ediyorum. Dc bilgisi test ip numarası ve test dosyası yazsınlar çekip hızına vs bakalım. Haksızmıyım? Belli başlı nickler dahi olsa yazmalılar. Dünyanın en büyük dc leri webhostingtalk ta yazarken 2 sayfa yazı yazıyorlar bilgilendirmek için. Lütfen arkadaşlar geliştirelim kendimizi.

Bu konuda arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Toplamda 4 adet sunucum var ve 3 tanesi aynı dc bulunmaktardır ve toplam aylık 12.000 gb trafik hakkım olduğu 6 aydır kullanıyorum yaklaşık olarak aylık en fazla 3 sunucuda harcadığım trafik asla 1500 gb gecmemiştir. Ve tüm dc lerde bunu düşünerekten satış yapıyorlardır diye düşünüyorum.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ödeme yöntemleri nelerdir? Havale/paypal/kredi kartı karışık ödenebiliyor mu?

Reboot nasıl yapılıyor?

Kendi cpanel lisansımızı kurabilir miyiz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5