İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye Standartlarının Çok Üstünde Bir Hizmet : Vargonen cVDS

T

trgy

Misafir
Teknolojik ihtiyaçların her geçen gün arttığı günümüzde, standart hosting hizmetinin de bazı yetersiz kaldığı noktalar olabiliyor. Özellikle fazla sistem ihtiyacı duyan bir siteniz/projeniz olduğunda paylaşılan bir hosting ile fazla tutunamayacağınız aşikar. Fakat yüksek miktarda yatırım yaparak kişisel bir sunucu sahibi olmak da optimum bir yatırım değil maalesef. İşte bu noktada, fiziksel kişisel sunucular ile paylaşımlı hosting paketleri arasında bir geçiş noktası olan VDS hizmeti sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sizi yüksek maliyetten de kurtaracak bir çözüm.

VDS nedir diye bakacak olursak; fiziksel sunucuların, sanallaştırma ile sistem kaynaklarını birbirinden bağımsız kullanan yapılar haline getirilmesiyle oluşturulmuş sunuculardır diyebiliriz.

VDS sistemlerinde fiziksel olarak bir yapılanmaya bağımlı kalmazsınız. Bunun sonucunda da disk arızalanması, güç kesilmesi gibi durumlar sizin için sorun olmaktan çıkar. Sanal sunucunuzu, aynı fiziksel sistem üzerinde çalışan diğer sanal sunuculardan bağımsız olarak reboot edebilir, sistemi tekrar kurabilir ve istediğiniz şekilde özelleştirilebilirsiniz.

Türkiye’de, dünyanın en çok tercih edilen EMC Clariion CX4 barındırma (storage) sistemi altyapısını kullanan ilk ve tek hosting firması olan Vargonen, sistemde harhangi bir kesinti yapmadan disk ekleme ve çıkarma imkanıyla sistemi stabil ve güvenli tutarak kesintisiz çalışma imkanı sunan, dünyanın beş dokuz (%99,999) destekleyen ilk sistemi olan EMC Clariion ürünleri ile kaliteli hizmet ilkesini bu hizmetinde de gösteriyor.

Ayrıca sunucuların tamamının AMD Istanbul 6 çekirdek teknolojisine sahip Sun sunucular olmasına da web hosting sektörü için Türkiye’de bir ilk daha diyebiliriz. Tüm network altyapısının Cisco ve switchlerin Brocade sistemleri ile kurulmuş olması teknik olarak cVDS altyapısına ne kadar önem verildiğini gösteren önemli diğer iki unsur.

cVDS sisteminin çalışma yapısına baktığımızda, VMware vSphere 4 Cloud sistemiyle fiziksel donanım birbiriyle entegre olarak çalışır ve sürekli yedekleme durumundadır. Sistemin herhangi bir noktasında çıkan sorunda diğer noktalar etkilenmeden çalışmaya devam eder. Vargonen Cloud VDS sistemleri yüksek performansa sahip RAID 10 mimarisiyle oluşturulmuş ve 120 diske dağılmış yedekli bir altyapıda çalışır. Bir çok noktadan yedeklenmiş (Yedekli Fiber Bağlantılar, Yedekli Switchler, Yedekli Controller) bu yapıyla hiçbir zaman veri kaybı gibi bir sorun yaşamaz, sistem kesintisine uğratmaz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda özelleştirebileceğiniz, kesintisiz çalışma sistemine güvendiğiniz, tamamen sizin kontrolünüz altında çalışan bir sunucu sistemine ihtiyaç duyduğunuzda Vargonen cVDS hizmeti sizin için ideal bir sistem.

Konu ile ilgili bilgilere web sitesinden www.vargonenvds.com ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak sosyal ağlarda şu adreslerden erişebilirsiniz:

Twitter: http://twitter.com/Vargonen

Friendfeed: http://friendfeed.com/vargonen

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
5 mbit/sec limitsiz hat kapasitesi büyük siteler için yeterlimi.

asilturk1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5Mbit Bir Hattın Bir VDS'ye Yeteceğine İnanmıyorum Acıkcası..:D

T

trgy

Misafir
YurtDışı Lokasyonlar Daha Cazip Diye Söledim Ben :p

Yurtdışı hatların dezavantajı çok fazla ama. Türktelekom'un yurtdışı bağlantılarında kopukluk oluyor arada sırada. Bu da çok önemli kelimelerde yarış içinde olanlar için kötü bir durum.

Ayrıca hız konusunda da 2 kat daha hızlı diyebiliriz Yurtiçi hatlarda. Tek dezavantajı fiyat Yurtiçinde.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ortada yanlış anlaşılan bir durum var belli ki,
"Türk Telekomun yurt dışı bağlantılarının sürekli kopuyor olması" durumunu tersinden algılamışsınız.

Siz eğer Türkiyede bir veri merkezinde barınıyorsanız ve Telekom yurt dışı bağlantıları sürekli kopuyorsa, bu crawler botlarının sizin sitenize erişemeyeceği anlamına gelir. Asıl zararlı olan budur :)

asilturk1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortada yanlış anlaşılan bir durum var belli ki,
"Türk Telekomun yurt dışı bağlantılarının sürekli kopuyor olması" durumunu tersinden algılamışsınız.

Siz eğer Türkiyede bir veri merkezinde barınıyorsanız ve Telekom yurt dışı bağlantıları sürekli kopuyorsa, bu crawler botlarının sizin sitenize erişemeyeceği anlamına gelir. Asıl zararlı olan budur :)

Güzel Cevap..:)

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
5Mbit Bir Hattın Bir VDS'ye Yeteceğine İnanmıyorum Acıkcası..:D

Türkiyede hat fiyatları çok yüksektir, paylaşımsız 5mbit hat en az 150 tlye alırsınız ve bu sadece hat fiyatı içinde sunucu yada barındırma ücreti+ elektrik ücreti yoktur.

Bizim sunucularımızda 2mbit(210kb/sn - 225kb/sn) hat kullanıyoruz, hız gayet yeterli,

Sitelerinizde gereksiz kod olmazsa yeterli gelir...

Ciddi bir firma yada ciddi düşünen sitelerin kesinlikle Türkiyede barındırılması gerekmektedir, hat kopuklukları veya sunuculara erişememe sorunları kabul edilemez sorundur.

asilturk1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok Ben Şahsen Yurt Dışı Host Alırım Kalite ve Hız Açısından.

nese konuyu uzatmayayım hayırlı satışlar dilerim..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bu hizmetten şuan satın alan arkadaş varmı ?

Dün birkaç konuda mail attım 10dk olmadan direk dönüş yapmışlar ve aydınlatıcı bir mail göndermişler fakat tek sorun saldırı anında sadece hat miktarını yükseltebiliyorlamış yani 10mbt hattın var saldırı alıyorsun yapabilecekleri %20 hat miktarını arttırmak yani 12mbit e çıkarmak 13mbit saldırı alıyorsan direk down oluyorsun veya duygusal transferi yapıyorsun banka hesaplarına o şekilde önüne geçebilirlerse geçiyorlar.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben düşünüyorum da, geçeceğim de.. De'lerden kurtulamadım henüz.. :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ben düşünüyorum da, geçeceğim de.. De'lerden kurtulamadım henüz.. :)

Eğer kafana destek ile ilgili birşey takılıyorsa hiç düşünme dün gecenin kaçında mail atıyorum 10dk geçmeden uzun-anlaşılır:=) bir cevap direk geliyor ve en güzelide karşıdaki kişi üşünmeden bir cevap attığını hissetmek insanı mutlu ediyor, tek sorun saldırılar eğer onlarda olmasa bugün bazı siteleri taşıyacaktım açıkcası.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyinet üyelerine özel bir kampanya da olabilirdi. Örneğin KDV miktarını almayabilirlerdi üyeler için.

Dikkate alırlar sanırım :)

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
5Mbit olayına kimse takılmasın derim. Yurt dışı 10Mbit olan sunucundan alabileceğin en iyi ping 150-200ms olur. Türkiye içi 5Mbit bağlantısı olan bir sunucunun sana dönüşü 10ms olur.

Aynı zamanda bir çok firmanın 100mbit/s verdiği bağlantı hızı paylaşımlı oluyor kimse sizin vps/vds iniza 100mbit bağlantı sağlamıyor. O bağlantıyı kim bilir kaç kişiyle paylaşıyorsunuz. Hoş , ben vargonenin de direk bir vds ye 5mbit limitsiz bağlantı vereceğini düşünmüyorum ama neyse.

Son olarak Loi'ye cevap vereyim , Telekomun yurt dışı çıkışlarında olan sorunlar yurt dışından bizim websitelerimize bağlanan kullanıcıları etkilemez. Çünkü onlar Türk Telekomu kullanmıyor ayrıca ben sanmıyorum herhangi bir datacenter Türk Telekomun bakır kablolarını kullanarak sunucu barındırsın :) Çoğu firma kendi alt yapısını veya Super Online ' ın fiber alt yapısını kullanıyor. Zaten bakır kablo ile yayın yapan bir websitesine bağlanmanız bir kaç gününüzü alır ki Türk Telekom alt yapısını kullanan bir datacentera ben para yatırmam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi