İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyede Hangi DC ?

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet snackers doğru söylüyor kendim izmirde oturan biri olarak niobewebin dcsine gittim gezdim ve naymanlının makinelerinide gördüm.Yani naymanlının kendine ait bir dcsi bulunmamaktadır.Bilginize...

yanlış anlamayın ama 10 gün önce gorduğum dc niobe değildi.

kralsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 4 gün önce serverımı nixcona bıraktım 10 mbit hat kiraladım hızdan cok memnunum aldıkları para helal olsun.

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman herhalde benim gördüğüm yer sanırım niobeydi iyide niobe içinde neden naymanlinin elemanları vergi levhası var :)
Hocam belki zamanında cüneyt bey'de barındırıyor olabilir orasını bilmiyorum ama gözümle gördüm dc'yi ve içine girip video görüntülerine kadar aldım.Kendilerinin Gold partneriyim naymanliyi övmüyorum ama gördüklerimi ve düşüncelerimi söylüyorum.

Platinium partneri olsanızda bu sonucu etkilemez, traceret çekip bakabilirsiniz nereye gidiyor. Niobeweb.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklandan kimler ayrılmış yukarıda bir arkadaş.

Bir örnek : Özlem hnm'ın gurula sunduğu referasnları arasında gösterdiği webservis artık teklanda değil.

camera değil ağızı ile kuş tutsa yine de gönlümü alamazlar.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklandan kimler ayrılmış yukarıda bir arkadaş.

Bir örnek : Özlem hnm'ın gurula sunduğu referasnları arasında gösterdiği webservis artık teklanda değil.

camera değil ağızı ile kuş tutsa yine de gönlümü alamazlar.

Benim anlayamadığım şudur teklan = özlem hanım yada teklan = bilmemkim bey yada teklan = bilmemkim hanım mıdır ?
yoksa teklan = Teklan İnternet Erişim Hizmetleri Komünikasyon, Elektronik San.ve Tic. A.Ş midir.

firmaların kişilerin gönüllerini almak gibi bir lükslerinin olduğunu sanmıyorum. hizmet sektöründeki firmaların mecburiyeti verdikleri hizmetin kalitesini arttırmak ve bundan mesul tutulmak olabilir.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özlem hanım teklanın ortakları arasında idi. Halen de resmi olarak ortaklarındandı . Şu anda durum nedir bilemiyorum. Firmanın ortakalrı arasında yer alan bir kişi firmanın geleceğinde de önemli bir pozisyona sahip demektir.

Ancak ayrılanlar da varmış demektir. Peki webservis neden ayrıldı ?
teklanın networkunde oluşan bazı sorunlar olabilir mi ? loss ? .....

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 yıldır teklandayım ve bir internet hattının geçirebilecegi en büyük paketleri geçiriyorum
1 kez (yanlış kurulamam dolayısı ile) loss yaşadım.
harici olarak henüz loss yaşamış degilim. Firmanın ayrılma sebebini kendisine sormak lazım onlar adına cevap yazamam Fakat günlerce hatları kapalı kalan DC biliyoruz her nedense teklanda bunlar göz önünde bulundurulmuyor da tam tersi detaylara takılınıyor.
teklan ile şahsi bir konuda anlaşamamış olabilirsiniz Kİ bu en doğal ayrılma sebebi olabilir. fakat bu onların doğru çalışmadıklarını göstermez.
24 saat arayabildiginiz ve gidebildiginiz bana başka DC gösterebilirmisiniz ?

teklanın başına gelmiş en sakat müşterilerden birisi benim günde 4 saat uyur geri kalan zamanımda kod yazarken hattımı gözlerim. beni tanıyanlar bunu çok iyi bilir.
teklanda 3 saniye hat göremesem telefon açarım.
bunlar tümü ile şahsi düşüncelerim olup sadece beni bağlar.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birbirimize benziyoruz demektir.

teklanı sanki hiç sorun yaşamamış gibi göstermeyin. metro çalışmalarında az mı down oldu ? hiç elektrik sorunu yaşamadı mı ? bir sürü jenerator sorunu çıktı...

tabi o sırada siz onlarla çalışmıyor olabilirsiniz. teklanla çok çok uzun süre çalıştım. sizden de fazla. ilk gördüğümde ufacık bir yerde idi serverlar.

yaşadıklarımı teklanda daha sonra bir gün yazarım.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birbirimize benziyoruz demektir.

teklanı sanki hiç sorun yaşamamış gibi göstermeyin. metro çalışmalarında az mı down oldu ? hiç elektrik sorunu yaşamadı mı ? bir sürü jenerator sorunu çıktı...

tabi o sırada siz onlarla çalışmıyor olabilirsiniz. teklanla çok çok uzun süre çalıştım. sizden de fazla. ilk gördüğümde ufacık bir yerde idi serverlar.

yaşadıklarımı teklanda daha sonra bir gün yazarım.

hangi senelerde çalıştınız söylermisiniz ?

ben son 2 yıldır ordayım ve bu söylediklerinizden sadece birine (telekom kaynaklı olan soruna ) şahit oldum ve o gece server kurulumum vardı. söylediginiz bir çok konuda şahitligim yok ve kimseyi aklamak gibi bir niyetimde yok.
ben gittigimde içerde tek bir DC Vardı şu anda 2 dc var

andyou

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
borusan teklif istedim hayat yok teklan çok ucuk fiyatlar
şuan nixcondayım ilk 7 gün bocalamalar vs oldu ama 7/24 her saat arayıp teknik destek aldım

ticketler oldukça hızlı cevaplanıyor ama çok yeni almaya başladım hizmeti fiyatlar makul
naymanlı önerildi ondada fiyatlar uçuk rh sh fiyatlar uçuk yanaşamadım bile

kim ne derse desin fiyat bakımından nixden ucuzu yok bence teknik destekleride iyi

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklanla ilk çalışmaya 2003 yılında başladım.
Ticari ilişkimiz de 2007 sonu bitti. 5 yıl hemen hemen.

Teklanın mantığında satış yapmak bana göre artık mümkün değil. Ayrılmamıza neden olan da bu oldu belki. Artık örneğin 1 mbps, 2 mbps ile hosting yapılmaz. Serverlarda kısa süreli hat ihtiyaçları oluşuyor. Bu kısa süreli ihtiyaçlar için hat satın almak maddi açıdan ciddi gider oluşturuyor.

Oysa nixcon gibi dclerde bu sorun yok. 5, 10 mbps port hızı olmayan bir yerden server kiralamak mantıksız.

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman herhalde benim gördüğüm yer sanırım niobeydi iyide niobe içinde neden naymanlinin elemanları vergi levhası var :)
Hocam belki zamanında cüneyt bey'de barındırıyor olabilir orasını bilmiyorum ama gözümle gördüm dc'yi ve içine girip video görüntülerine kadar aldım.Kendilerinin Gold partneriyim naymanliyi övmüyorum ama gördüklerimi ve düşüncelerimi söylüyorum.

Gold Partnermi? Merak ettim gold partner olmak için ne yapmanız gerekli iyi satışmı?

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 yıldır teklandayım ve bir internet hattının geçirebilecegi en büyük paketleri geçiriyorum
1 kez (yanlış kurulamam dolayısı ile) loss yaşadım.
harici olarak henüz loss yaşamış degilim. Firmanın ayrılma sebebini kendisine sormak lazım onlar adına cevap yazamam Fakat günlerce hatları kapalı kalan DC biliyoruz her nedense teklanda bunlar göz önünde bulundurulmuyor da tam tersi detaylara takılınıyor.
teklan ile şahsi bir konuda anlaşamamış olabilirsiniz Kİ bu en doğal ayrılma sebebi olabilir. fakat bu onların doğru çalışmadıklarını göstermez.
24 saat arayabildiginiz ve gidebildiginiz bana başka DC gösterebilirmisiniz ?

teklanın başına gelmiş en sakat müşterilerden birisi benim günde 4 saat uyur geri kalan zamanımda kod yazarken hattımı gözlerim. beni tanıyanlar bunu çok iyi bilir.
teklanda 3 saniye hat göremesem telefon açarım.
bunlar tümü ile şahsi düşüncelerim olup sadece beni bağlar.

Merhaba;
Tek dc vereyim size Naymanlı DC
şirketi bile arama gereği duymuyorum efendim direkmen patronunu arıyorum hatta sorun olunca gece yarısı 3'te patronın evini arıyorum.
Siz özel hanım yada başka bir patronunun evini arayabilirmisiniz TEKLAN resmi ortaklarını.Eğer arayabiliyorsanız ispat beklerim şayet ben Naymanlıyı aradağımı en güze şekilde ispat edebilir.Burda amaç iyi kötü meselesi değil herkes görüşünü söylemek ile özgür sizinle bir alıp veremediğim yok yanlış anlamayın beni :)

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gold Partnermi? Merak ettim gold partner olmak için ne yapmanız gerekli iyi satışmı?
Merhaba;
İyi satışta denilebilir.Biz en aktif müşterilerinden ve ayda en az 5 sunucu siparişi veren bayiileri olduğumuzdan efendim.Üstelik bu partnerlik işide söz değil kendi yolladıkları belge ile dileyene belgeyi taratıp atabilirim foruma.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklanla ilk çalışmaya 2003 yılında başladım.
Ticari ilişkimiz de 2007 sonu bitti. 5 yıl hemen hemen.

Teklanın mantığında satış yapmak bana göre artık mümkün değil. Ayrılmamıza neden olan da bu oldu belki. Artık örneğin 1 mbps, 2 mbps ile hosting yapılmaz. Serverlarda kısa süreli hat ihtiyaçları oluşuyor. Bu kısa süreli ihtiyaçlar için hat satın almak maddi açıdan ciddi gider oluşturuyor.

Oysa nixcon gibi dclerde bu sorun yok. 5, 10 mbps port hızı olmayan bir yerden server kiralamak mantıksız.

Merhaba;
Bu konuda size katılıyorum Teklan kurumsal firmalar için idealdir.Hosting firmaları için asla olmaz bir hosting firması yıllık 1 gb alandan aldığı 100 ytl ile 10 mbit hat parası ve sunucu kirası TEKLANA odeyemez.Teklan kötüdür demiyorum ama Özlem hanım ile bu konuda çok muhabbettim oldu naymanliya geçmecen önce.Sunucularıma 6 mbit hat bırak tüm sunucularımı çekeyim diye yok dedi bende aynı kaliteyi başka yerde bulabileceğimi söyledim haklısın dedi herkesin çalışma prensipleri farklı.
Emin olun nx gibi eğer Teklanda hosting firmaların çoğunu barındırsaydı Nic'in yaptığı iyileştirme çalışamlarının %10'nunu TEKLAN yapmazdı diye düşünüyorum.

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Komik geliyo bana bu tarz partnerlik ne kadar satış o kadar iyi partner garip...

JuSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman herkes kaldırsın size garip gelenler başkalarına garip gelmeyebilir.

Canım arkadaşım ozaman git microsoft partneri ol sana satış rakamınımı sorucaklar yoksa sertifikalı çalıştırdığın elemanımı soracaklar yani garibime gitti Gold Partner Platinum Partner Bronz Partner şu partner bu partner milyon dolarlık iş çevriliyor sanki kanımca biraz egolar tatmin oluyor başka birşey yok.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Canım arkadaşım ozaman git microsoft partneri ol sana satış rakamınımı sorucaklar yoksa sertifikalı çalıştırdığın elemanımı soracaklar yani garibime gitti Gold Partner Platinum Partner Bronz Partner şu partner bu partner milyon dolarlık iş çevriliyor sanki kanımca biraz egolar tatmin oluyor başka birşey yok.
niye sinirleniyorsun ki ? arkadaşım.
Orası microsoft burası naymanli.
Herkesin çalışma şekli ayrıdır.Mc sertifikalı eleman ister.diğer bir firma ise satışı yüksek bayii ister olay bu :)
neysa sana iyi kızmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5