İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyede Teklanda kiralık sunucu

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
p4 ht 3.4 ghz
1 gb ram ddr2
80 gb sata2
asus board
windows 2003 üzerinde
plesk 7.6.1 veya 8.1.1 türkçe
1000 gb trafik
3 mbit hat

aylık 115 ytl + kdv
yıllık 1000 ytl

stokda 2 adet var.
not:sunucu pazartesi günü teslim edilicek ödeme sunucu tesliminden sonra yapılıcak..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
özür dilerim
2000 mi 200 mi trafik?
teklanda 2000 gb trafik aylık 115 ytl allah allah şaşırdım
belki yanlış yazıldı, düzeltirsin diye bu notu ekledim
yok doğru yazdım diyorsan onada peki:)

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya aslında trafik sınırlaması yapmıyoruz şu aşamada ancak kapasitemizde belli ben düzeltme yapıyım sonradan zan altında kalmıyalım. şu an 3 mbit hatta 2. sunucu olarak gelicek aybaşı 5 mbite daha sonrada kullanıma göre 10 mbite çıkıcaz yeni bir yapılandırma içindeyiz . colocation ve dedicated olarak hizmete devam edicez bu bağlamda türkiye genelinde bayiliklerde vericez.Yerimiz perpada olucak cumartesi günü ofis işlemlerine başlıyoruz.Daha sonra şirket açılışı v.s. bu ilk ilanım yanlışlıklar olabilir mazur görün.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10mbite teklanda servet ödeme sistemnet 199$a 10mbit vaad ediyor

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10mbite teklanda servet ödeme sistemnet 199$a 10mbit vaad ediyor

evet ciddi ciddi 10Mbit 199$ ve bunun performansını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ama bu fiyat tek port içindir bilginize. Ama yine de tek tek 10mbit'e bağlamakta çok mantıklı olabilir.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar lütfen bu eleştirimi dikkate alınız:

Fiyatlarınız mükemmel hatta imkansız.

Şimdi ufak bir kritik yapalım. Sevgili arkadaşım, az birşey (200-250 GB civarı) overselling yapsan, seni taktir edeceğim herşeye rağmen. Ama ufak bir açıklama ve bilgilendirme yapmak istiyorum.

Teklan verimerkezinde en taban hat fiyatı 1 mbit unmetered için aylık 150 YTL + KDV'dir. O da en tabanı yani. (barındırma vs hariç) 1 mbitin de sürekli kullanıldığını farzedersek, ayda 320 GB maksimum veri yapar. 3 mbitte de yine aşıyoruz kendimizi ve 1 TB veri yapar. Burada 2 stok var diyorsunuz, 1 tane de kendi sunucunuz olduğunu varsayıyorum. 3 sunucuya 3 mbit hat ve havuz mantığı. Herşey gayet güzel. Peki 3 kişi sunucu başına 500 GB veri yerse, (Ki bir sunucunun anlık olarak 3000 KBPS'ye tırmanabileceğini hesaba bile katmıyorum) bu insanların mağduriyetine karşılık ne demeyi düşünüyorsunuz? Bu fiyata bu kadar mı diyeceksiniz?

Sunucu başına 333 KBPS hat verseniz, aylık 50 YTL + KDV maliyet ve bu sunucunun da teklandan alış fiyatı 50 YTL + KDV (en ucuz alım ile ve kdv + barındırma hariç). Toplamda 100 YTL + KDV = 118 YTL yapar. O hatla da aylık çıkabileceğiniz maksimum trafik miktarı 30-40 GB'tır. Çünkü anlık olarak kimse full kapasite ile o hattı sürekli kullanmaz. (333 KBPS'yi bile) Windowsu ve Plesk'i herkes kuruyor, bu konuda size asla eleştiri yapmıyorum. Size laf söylersem, herkese söylemem gerekir çünkü.

Yarın öbür gün bir kişi çıkıpta, Teklan'dan böyle böyle bir sunucu aldım ama o bile timeout veriyor derse, hem bizim prestijimizi hem de kendi prestijinizi sarsacaksınız. Lütfen bu işi basit fiyat politikalarıyla değil de LAYIĞIYLA YAPIN.

Kimsenin konusunun altına yazmak benim tarzım değil. Ama üyelik geçmişim boyunca sanırım 2. mesajım bu. Lütfen çuvaldızı kendinize, iğneyi de kendinize batırınız.

Teklan gibi bir yerin ismini böyle kötü politikalarla yarın öbür gün de kirletmeyiniz. (Nixcon örneği)

Umarım dediklerimden dolayı bana sanane demezsiniz. Çünkü tüm Teklan müşterilerini ilgilendiriyor bu. Nedeni de ne aldığını bilmeyen, bilinçsiz müşteriler oluyor.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım sende teklandasın ? Burda mağdur varmı ? Şikayetçi olan varmı? Teklanı kötülediğim falan yok adamlar zaten 1 numara.

neyi nasıl vericeğimi burda uzun uzun anlatmakda istemiyorum.Pastana kaşık attıysakda üzgünüm ama buralarda ve diğer platformlarda uzun uzun görüceksiniz.

açıklamam ise zaten 3 mbit hat 3 sunucuya yetmez merak etmeyin yatırım bütçemiz mevcut ancak müşteri portföyü oluşmadan da 10 mbiti çekmek mantıksız.Trafik ihtiyacı oldukça arttırım yapılacaktır.

sonuç olarak ;

bu sunucuyu bu fiyata veriyorum.Bu band genişliğinide sağlıyorum.Umarım pasta ve kaşık olayına geri dönmeyiz siz rekabet gücünüze bakın biz rekabet gücümüze o verdiğin fiyatlarda zaten yanlış.1 TB ise heyecanından olsa gerek 3 mbit 1tb yapmaz.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pasta ve kaşık olayı değil bu. Biz de ucuza sağlamalar yapıyoruz ama hesap kitap ortada yapıyoruz bunu. Siz resmen YAŞ PASTA işindesiniz.

Konuşupta tartışmaya girmeme gerek yok. Hesabı yaptım, madem sağlıyorsunuz siz de hesabınızı yapın. Bütçe olayıymış. Müşteri portfoyüymüş. 1000 GB diye başlangıç yapıyorsan, hatta bir kere şu an ihtiyacın var. Bana bilmiş tavırlar da sergilemenize gerek yok. Neyin ne olduğunu biz biliyoruz. (Örnek olarak 3 mbit hatla 1000 GB BW sağlayamazsınız.)

Son cümlenizle size cevap veriyorum :

Alıntı :
1 TB ise heyecanından olsa gerek 3 mbit 1tb yapmaz.

Cevap : Evet yapmaz ama işin kötü yanı 3 mbit hatla 1000 GB trafik verebiliyorsunuz.

İyi günler.

Adamin1i

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba. Ben öncelikle size hayırlı satışlar diliyorum. Fakat bu diyaloglarda da immunity'e hak vermeden yapamıyorum. Arkadaş size zaten satışlarınız veya ucuza sağlama politikanız açısından eleştiri getirirken pastasından pay alacağınızı düşünerek değil, daha sonra problem yaşadığınız taktirde hem kendinizin, hem onun ve hem de yılların emeğiyle ve birikimiyle bu günlere gelmiş teklan veri merkezinin adının lekelenmemesi açısından yorumlar getiriyor olaya. Kaldı ki zaten immunity pasta ve pay olayına gerek duymayan bir şahıs bence. Çünkü zaten kendi müşteri portföyü uzun süredir iş yapıyor ve emek veriyorken oluşmuştur. Kalkıp belli bir miktar daha uygun fiyata başka yerde aynı hizmet sağlanıyor diye de onun müşterisi olan insan sorun yaşamadan başka bir firmaya transfer olmaz. Firma değiştirmez. Çünkü taşınmanın nekadar zahmetli bir iş olduğu ortada.
Yani size tavsiyem özellikle bu tarz işlerle uğraşırken veya uğraşma kararı alırken ve belli başlı politikalar geliştirirken, bence bu işi uzun süredir yapmakta olan ve hizmet alacağınız yerlerle sizden çok daha evvel çalışmaya başlamış ve çalışmaya devam etmekte olan insanların engin tecrübelerinden yararlanın.
Böylece çıktığınız bu zorlu yarışta tıkanmazsınız ilerlemeniz daim olur. Kusura bakmayın benim kişisel fikirlerim bunlar. Tekrar hayırlı işler dilerim size ve immunity'e.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5