İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin Arama Motoru Projesi

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostumuz Var ,
Domainimiz Zaten .tk Olacaktır ,

Script Geliştirmek ve Kodlamak İçin Arkadaşlar Arıyoruz ..

Lütfen Geri Dönüş Yapın ..

Yabancıların , Özellikle Rusların , Onlarca Arama Motoru Varken Neden Türklerin 1 Arama Motoru Bile Yok ? Neden Biz Türkçeleşmiş Sürüm Kullanıyoruz ? Bizde Kendi Arama Motorumuzu Yapalım ..

Tüm Üyelerin Desteklerini Bekliyorum ..

PM Bekliyor Olacağım ..

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arama motoru yapacaksan .com olaydı iyi olurdur şahsen ben .tk alan adından hiç arama yapmam.

emekli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arama motoru için önce istatistikten, sinirsel ağlardan anlayan bilim adamı mühendis bulmanız gerekir,
kod yazan insan en son arayacağınız takım arkadaşı olacaktır.

Tüm gelişmiş ülkelerin arama motoru var, inşallah bizim de olur
çok bütçe isteyen bir iş.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Lisans tezim arama motoru. Semantik arama konusunda çalışıyorum. Biraz bekleyin :)

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.tk Uzantısı Kaybetmez ? Neden Kaybetsin ? Onemli Olan Site Içeriği , Uzantısı Değil Ki Tutarsa Ilerde com yada com.tr yapacağım .

.tk TürK'den Gelmedir . Başlangıçta Bunu Koymamın sebebi bu .

Elimde hazır bir script var lakin türkçeleştirilmesi lazım .

Bu Yüzden PHP'ci Arkadaşlar Arıyorum :)

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Hazır bir scripti türkçeleştirip, .tk domain alıp hosting bulup arama motoru sitesi açarsanız ben buna proje bile demem, yanlış anlamayın. Rusları falan örnek göstermişsiniz ama proje dediğiniz öyle olur. Deli gibi bir bütçe gerek bu işe.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
koskoca yandex bile chromium kullanıyor, onlar bile farkında tekrar arama motoru yazmanın amerikayı yeniden keşfetmek gibi olduğunu
işiniz zor, ara.com.tr kullanın ne güzel yerli

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır Script dedim lakin sadece kullanmaycağız . bizim neyimiz eksik ?

geliştireceğiz , türkçeleştireceğiz .

Bu yüzden bu konu bir projedir .

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
SR Bilişim yaşınız kaç acaba ? Bunu neden soruyorum. Çünkü hayat ve internet tecrübeniz pek yok gibi geldi bana. .tk ile başlarız ileride com yada com.tr alırım dediğinize göre, ücretsiz bir domainle başlamayı düşünüyorsunuz. Elimde hazır bir script var dediğinize göre, bu işe sermaye ayırmayı düşünmüyorsunuz demek oluyor. Gerçi bu işe sermaye ayıracak Türkiye'de birkaç kişi vardır da neyse.
Bu işler öyle blog sitesi açmaya benzemez. Benden size tavsiye, olabilecek alanlarda yoğunlaşın. .Tk bir domain ile başlayacağınıza, blogspot üzerinden ücretsiz bir blog ile başlayın. umarım tavsiyelerimi dikkate alırsınız. Başarılar..

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ciddiyetimden Neden Emin Değilsiniz Anlamış Değilim .

Ben Bu İşi Yapacağım , Çünkü Bu İşe Gönlümü Verdim .

Hazır Bir Scripti Geliştireceğim Bu Yüzden Şimdilik Öylesine Bir Proje Olarak Bakıyorum .

Lakin Ilerde Kodlama Geliştikçe Sizde Göreceksiniz Ki , Bu İşi Ciddiye Alıyorum ve Yapacağım .

ugurcanoner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım bu iş .tk ıle olucak ış degıl hadı oldu dıyelım Türkiye için diyorsun web tasarımla urasıyorsun belkı cok ıyısın ama kalkıp Türkiyenin Arama Motorunu .tk dıyemı hazırlayacaksın .com olarak hazırlanır algorıtma ve coder da yardımcı olurum ama bu sekılde bırsey yapamazsınız hele tabıkı .com olacak madem duzgun bırsey ıstıyorsun ılk once uzantısını duzgun secmelısın...!

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
İyi fikir. Forum sahibi Calvin'in böyle bir projesi var, üzerinde çalışıyor ancak domain arayışındaydı. .TK Türkiye'yi temsil eden bir uzantı. İkinizin işbirliği ve cin fikirleri geleceğin Türk Internetini şekillendirecek gibi duruyor. Şahsen ben elimden gelen tüm maneviyatımı sizlere sunmaya hazırım.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Heycanini anliyorum ama o kadar basit olsaydi coktan 1 milyon kisi zaten yapmisti...

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz Benim Planlarımı Anlamadınız :)

Planım Projeyi Kurmak ve Geliştirmek Üstüne Bir Fikirdir .

Kodlama ve Geliştirme Aşamasındayken Zaten Indexlenmeyecek , Bu Yüzden Domaine Ihtiyacım Olmayacak , Tabiiki Ilerde Düzgün Bir Marka Domainine Taşınacaktır .. Lakin Bu Kodlamalar Bittikten Sonra Olacak ..

Videoyu En Kısa Zamanda Izleyeceğim :)

Destek Verenler Bana Özelde Ulaşırsa Sevinirim , Konuşmak Istediğim Bazı Konular Var :)

ve Yine Dediğim Gibi Bu Proje Olacak .. Destek Verenlere Teşekkürlerimi Sunuyorum ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5