İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin Arama Motoru Projesi

drokber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence bos bos ugrasiyosun.. Once bir arama motoruna 100 lerce hatta 1000 lerce sunucu gerekli. Onuda gectim saglam bir site yapmalisin alt yapi saglam olcak. Bu islerde buyuk paralar konusur. Ali agaoglu bile isin altindan kalkamaya bilir. Ardindan .tk bizim degil diye biliyorum. Turklerin .tc .com.tr .net.tr vs vardir. Onlarida gectim bir arama motoru yapay zeka sistemi kullanir.

yeep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ücreti dahilinde yardımcı olabilirim merthan uras diye google arattırıp google + adresimden bana ulabilirsin.

isimkayit.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.tk Yeni Zelanda Tokelau ait uzantıdır, Türk değildir!

http://tr.wikipedia.org/wiki/.tk
http://en.wikipedia.org/wiki/.tk

ben de sevinmiştim,
arama motoru çalışması var diye, meğer hazır scriptmiş.

üzücü.

Neden bu kadar abartıyorsunuz destek olacağınız yerde ? Bey efendi şunu açıklamak istemiş, " TK " TürK T ve K harflerinden, sıfr bu yüzden toplumumuz hep geri itildi yapamazsın, başaramazsın gibi cümlelerle, bir vatan sever olarak yapamasa bile hiç birşey yazmadan başarılar dileyebilirsiniz... %70i olumsuz bakıyor konuda bence yapılabilir maddiyatta önemli değil en önemli olan şey zaman bu sürecte herşey santim satim ilerleyerek fark edilecektir.

Konuyu başlatan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum inşallah başarılı olursunuz.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Neden bu kadar abartıyorsunuz destek olacağınız yerde ? Bey efendi şunu açıklamak istemiş, " TK " TürK T ve K harflerinden, sıfr bu yüzden toplumumuz hep geri itildi yapamazsın, başaramazsın gibi cümlelerle, bir vatan sever olarak yapamasa bile hiç birşey yazmadan başarılar dileyebilirsiniz... %70i olumsuz bakıyor konuda bence yapılabilir maddiyatta önemli değil en önemli olan şey zaman bu sürecte herşey santim satim ilerleyerek fark edilecektir.

Konuyu başlatan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum inşallah başarılı olursunuz.

Yapabilir biz yapamaz demiyoruz. Tutmaz diyoruz. Arkadaşa akıl veriyoruz. Parasını, vaktini ve diğer şeylerini boşuna harcamamasını öneriyoruz.

isimkayit.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapabilir biz yapamaz demiyoruz. Tutmaz diyoruz. Arkadaşa akıl veriyoruz. Parasını, vaktini ve diğer şeylerini boşuna harcamamasını öneriyoruz.

Bu şekilde söylenebilir ama bazı arkadaşlar cahilsin muhamelesi gösteriyorlar arkadaşa ben bunun yanlış olduğu kanaatindeyim açıkcası.

yeep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arama motoru projene destek olabilirim yazılım anlamında geliştirme anlamında anlaşmalı fiyata iyi bir site kurabilirsiniz. bana ulaşın merthan uras yazarak googledan bana ulaşın google + adresimden.

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeep , kaynak yapma hacı .. Bu işten , Kendi Başıma Altından Kalkıcam ve Herkes Benim Kim Olduğumu Görecek !

@isimkayıt teşekkürler .. Sizleri Projemin Destek Verenler Kısmına Ekleyeceğim . Gerçekten Teşekkürler .

Destek Veren&Vermeyen Herkese Teşekkürler ..

Kim Demişki Biz Algoritma Yapamayız ? Yapacağız . Göreceksiniz ..

100lerde hatta 1000lerce sunucu gerekliymiş :( Google Ilk Kurulduğundaki Sunucusuna Bakmanızı Tavsiye Ederim ..

Proje Güncelleme :
HTML Kaynaklar Bitti
SQL Kodlamalları (Keywords , sites , links vs) Bitti .

isimkayit.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeep , kaynak yapma hacı .. Bu işten , Kendi Başıma Altından Kalkıcam ve Herkes Benim Kim Olduğumu Görecek !

@isimkayıt teşekkürler .. Sizleri Projemin Destek Verenler Kısmına Ekleyeceğim . Gerçekten Teşekkürler .

Destek Veren&Vermeyen Herkese Teşekkürler ..

Kim Demişki Biz Algoritma Yapamayız ? Yapacağız . Göreceksiniz ..

100lerde hatta 1000lerce sunucu gerekliymiş :( Google Ilk Kurulduğundaki Sunucusuna Bakmanızı Tavsiye Ederim ..

Proje Güncelleme :
HTML Kaynaklar Bitti
SQL Kodlamalları (Keywords , sites , links vs) Bitti .

Hadi hayırlısı olsun bakalım :)

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Başarılar. İnternetteki büyük açığı kapatacağına inanıyorum bu projenin.

yeep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş ben kaynak yapmak amaçlı değil yardım etmek amaçlı demiştim benim hali hazırda yazdığım bir arama motorum var ve geliştirme çalışmalarını yapıorum web browser yazılımını vs. güçlerimizi birleştirebiliriz diye demiştim ciddi bir iş yapıyorsanız ama sanırım yanılmısım neyse ciddi bir şekilde fikriniz değişirse size örnek olacak arama motoru projemi gönderiyorum buyrun inceleyiniz. => http://zozyalistan.com/ara/

Kaan

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
TK alan adı uzantısı yerine bende direk COM.TR ile başlasanız daha cezbedici ve daha bir adım önde gidişatınız uygun olucaktır.

Başarılar dilerim.

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Proje Ön Kodlaması Bittiktem Sonra com.tr Alan Adıma Geçilecek . Bu Sürecin Uzun Süreceğini Düşünüyoruz .

ImSorry

Veri Merkezi
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
.tk Uzantısı Kaybetmez ? Neden Kaybetsin ? Onemli Olan Site Içeriği , Uzantısı Değil Ki Tutarsa Ilerde com yada com.tr yapacağım .

.tk TürK'den Gelmedir . Başlangıçta Bunu Koymamın sebebi bu .

Elimde hazır bir script var lakin türkçeleştirilmesi lazım .

Bu Yüzden PHP'ci Arkadaşlar Arıyorum :)

Neden TK diye sormuş bir arkadaşımız, Bedava diyedir,

TK Türk domaini demişsiniz Eminmisiniz?
TK Uzantısı: Tokelau ülkesine aittir. türkiye ile uzaktan yakından alakası yoktur.
Bizim ülkemizdekiler bedavayı canından çok sevdiği için TK uzantısını benimsemişler kendilerinin bir parçası olarak görmeye başlamışlar :)

Baştan TK ile başlayalım sonra .com.tr geçeceğim demişsiniz. baştan rayında başlamazsanız nasıl raya oturacak ki sistem.

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu Zamanla Göreceksiniz . Ayrıca Hala Bilmeyenler Veya Bilmek Istemeyenler Için

TK Alan Adı Yabancı Ülkelerdeki Türk Girişimcilere Ücretsiz Olarak Verilmiştir . Nedeni Ise TürK Harflerinden Gelmesidir . Bu Yüzden Uluslararası Ortamda TürK Uyruğunu Temsil Eder . Bunun Bir Sonucu Olarak , Türkiye Kullanımı Armış ve Türkiyedede 1 Yıl Ücretsiz Hale Getirilmiştir .

Yani Türkiyeyi Kapsıyor .

Sorun ?

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
10 yıldır sektörde Senior Software Engineer'den, CTO kademelerine kadar çalıştım. 4 yıldır da semantic search engine kernel üzerine ar-ge ve development yapıyorum.

Lafı fazla uzatmayacağım, gayet açık ve net bir şekilde söylüyorum. Bu işe ister gönlünü ver ister bütün zamanını ada fark etmez. Hiç bir şey çıkmaz ortaya.

İşin içinde şimdi buraya yazmaya üşendiğim ve yazsamda sizin okumaya üşeneceğiniz uzunlukta bir sürü teknik, mali, sektörel konu var.

Herkes .tk olayına takılmış ama domain'nin bir önemi yok. Arama motoru geliştirmek için çoook uzun bir yolunuz var. Önce açıp basit bir search engine algoritmasını inceleyin.

Bir arkadaşta sinirsel ağlardan anlayan bilim adamı demiş. Ona da fazla bilim kurgu izlememesini tavsiye ediyorum.

Bence, çalışmalara başlayarak gereksiz büyük bir zaman kaybına başlamışsınız. HTML, SQL tamam diye yazdığınıza göre hayatınızda hiç bir yazılım projesi geliştirmediğinizi anlayabiliriz. Böyle bir projenin sadece proje planı en az 7 ay sürer...

Neyse bizim söylediklerimiz, senin iyiliğin için. Buradaki herkes bildiğ şeyleri yazıyor, ama doğru ama yanlış anlatmaya çalışıyor. Yanlışları da düzeltmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince ama sanırım sen fikrinde kararlısın. İlle düşüp, öğrenmek istiyorsun.

O zaman sana bol şanslar diliyorum.

Buradan da sana söz veriyorum. Sen o projeyi tuttur. Bende arabamı satıp 100.000TL sana hibe edicem destek olmak için...

Başarılar...

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Hakan Damar .

Zaman Sıkıntım Yok , 100 Yıl'da Sürse , Yaparım . Ben Herşeyi Biliyorum Demedim Ayrıca , Herşeyi Öğreneceğim . Kabul Acemiyim , Lakin Bu Yapamayacağım Anlamına Gelmez . Açıkçası Böyle Bir Proje Için Birkaç Kişi Dışında Kötü Yorumlar Almak Moralimi Ziyadesi Ile Bozdu . Burda Bu Işlerden Anlıyorum , Yapamazsın Demeniz Yerine Bu Işlerden Anlıyorum , Yardım Etmek Isterim Demek Daha Mantıklı Olacaktır .

Sizin Arabanızı Yada Paranızı Istemiyorum Tabiiki . Lakin Çok legalparalı Konuşuyorsunuz , Birde Şöyle Düşünün , Ya Biz Bu Işi Yaparsak ve Siz Haksız Çıkarsanız , Ben Bu Arkadaşlara Destek Vermedin Aksine Onların Durmalarını Istemiştim Diye Kendinize Kızmaz Mısınız ?

Neyse Lafı Uzatmanın Anlamı Yok . Daha Öncedende Dediğim Gibi , Bu Proje Gerçekleşecek !

Ister 1 Yıl , Ister 100 Yıl Sürsün Fark Etmez .

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Olasılıkları düşünürsek şuanda türkiye geneli bir deprem olup bütün binalar yıkılabilir. Olacak demiyorum, olabilir diyorum.

Deprem bir ihtimal olursa, sokağa çıkmadım diye üzülmez misiniz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5