İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TurkTicaret Nesin Sen?

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk Ticaret nedir arkadaşlar? bir bursalı olarak bunu kavrayamaz hale geldik. kendi memleketimizin 100 karası diyorum başka birşey demiyorum! bu kanıya nasıl vardım biliyor musunuz? bugun tesadüfen firma sahibinden biri mail şifrelerini unutmuş ki bu dediğim firma da türkiye çapında bir firma web sitelerini ben yapmıştım... neyse bir girdim maillere kontrol için bir sürü TURKTICARET denen dilenci firmadan spam dolmuş... yok alan alın yok isim transfer edin çok ucuzmuş 10.99 muş (ucuza bak!) onları da geç bu kadar alçalmanın ne manası var? bir değil 2 değil şirket sitelerine dilenci gibi dadanıyorlar... Onlara göre en kek müşteriler yani internet bilgisi az olanlar şirket sahipleri v.s. ler ya dolduruyorlar spam mesajları. Ben burdan kınamak istiyorum memleketimin ezik şirketini! neden bir hostcini hostbank24 sevinchost bilimhost ne bilim daha bir sürü kardeşimizin şirketinden ki bunlar turkticaret kadar ticari yatırımları olmayan yerler, buralardan spam yağmuru gelmiyor ama güya büyük bir şirket olan TT den spam yağıyor resmen sabah sabah sinir ettiler beni... şirket sahibine rezil olduğumuza mı yansak sayfalarca spamı temizleme ameleliğine mi :S neyse düzelecek inşAllah bir gün TÜRK İNTERNET Şirketleri...

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Etik olarak senin firmanın e-posta hesabına girme hakkın var mı?

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Etik olarak senin firmanın e-posta hesabına girme hakkın var mı?

firma sahibi kendisi gir dedi zaten adamın çok bilgisi yok horde maildi squrel di o yüzden girdim yoksa neden gireyim? spamları temizledik işte. ayrıca o kadar yazıdan bu soruyu çıkardıysan bir bravoda sana arkadaşım yazının ana fikrini kapmışsın helal!

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
pazartesi itibari ile tüm domainlerimi bende cekmeye başlıyorum turkticaret.netten

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugun tesadüfen firma sahibinden biri mail şifrelerini unutmuş ki bu dediğim firma da türkiye çapında bir firma web sitelerini ben yapmıştım... neyse bir girdim maillere

bu cümleden ben öyle anladım.yanlış anlamış olabilirim.Böyle bir durumda ne kadar tt yi eleştirip haklı olduğunu savunsanda,eğer benim anladığım gibi olmuş olsaydı sen kendini haksız duruma düşürecektin.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu cümleden ben öyle anladım.yanlış anlamış olabilirim.Böyle bir durumda ne kadar tt yi eleştirip haklı olduğunu savunsanda,eğer benim anladığım gibi olmuş olsaydı sen kendini haksız duruma düşürecektin.

arkadaşım webmaster'lık seolu site kurup google a kaydedip adsense ile 3-5 kuruş kazanmaktan ibaret değildir. büyük şirketlerin sorumlulukları bir seferle bitmez. eğer yaptıysan şirketlere site bilirsin zaten türk patent enst. ayrı derttir marka tescili ayrı derttir nic.tr de alınmıştır marka mahkemeye verirsin hadi ordan kazanırsın iptal ettirirsin domainleri hergün siteleri kontrol edersin. maillere bakarsın spamları temizlersin. yani eğer bir firmanın webmasterı isen anlaşman sürekli ise . yani iş anlaşmamız var sonuçta ali bana site yap al sana para değil! iş hukuku anlaşmamız var aramızda yüzden ben zaten sormadan girip kontrol etmek zorundayım! mesela hostçunun teki sitede o kadar kasıp yazdığım kodları dağıtmış ve ben hergün kontrol etmesem görmeyecektim bu da şirket sitesiydi ama sonra ne oldu ? heryerden kaldırdılar rapidden sildiler bi de üzerine tazminat ödemeye mahkum edildiler bana! yani şirket işleri çok farklıdır. ben burda senin sitendeki scripti araklarım sen arkamdan küfredersin sadece ama şirketlerin scriptini, kodlarını araklarsan tazminat ödetirler adama ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Oldu olcak hukuk müşavirliğide yap, yanında mali müşavirlik olmadı insan kaynakları falan webmasterlik böyle büyük iş burda herkes webmaster değil zaten heleki kimsenin kurumsal müşterileri yok :p

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kaptı kaçtı var burada, öyle olmasaydı kaç tane script satan var, adam gibi birer web siteleri olurdu, orada scriptin çalışması vs., güncellemeleri hakkında bilgi vererek satarlardı.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin: hukuk müşavirliği ile alakası yok yaptığın işin sadece kendi işini yapıyorsun. dur karışmaması için kafalar basit örnek verecem. sen bir mimarsın ve senle ömür boyu anlaşma yaptık bana bir bina yaptın ara sıra gelip bunu kontrol etmen senin zaten hukuki görevindir. çünkü süresiz iş sözleşmemiz var. süreli olsa yani iş bitimine kadar tamam olur. gerçi dediğiniz gibi 1 ytl ye domain zaten 100 ytl ye site yapan 13-17 yaş grubu genç kardeşlerimiz sağolsunlar webmasterlığı işgüzarlık haline getirdiler (istisnalar hariç). ben eskiden adamlara 1 5oo ytl derdim 1 ooo ytl ye anlaşırdık şimdi 75o ytl diyorsun sana oo fatih bey çok istiyorsunuz benim arkadaşım 150 ytl ye yaptırdı kendi kom tere sitesini diyor para bende ama kıro da benim mail açmayı bilmem ama site istiyorum şirket sahipleri. hepsi işte piyasanın anasını ağlatan ordan burdan öğrendiklerini, (ç)aldıklarını 1-100 ytl arası satıp site yapan işgüzar kendini webmaster sanan adsl parasını çıkardımı oo ben süper webmasterim kendi paramı çıkarıyorum diyen afedersiniz ama BEBE ler yüzünden oluyor:( bunun bebesi de kalmamış geçenlerde bir adamla tartıştım 35 yaşını geçkin belki site işine girmiş 150 ytl ye firmalara site yapıor ! böyle adamları harbiden vatan haini diyeceksin türk webmasterlerinin ekmeğine kan doğrıyan adamlar bunlar. ben 2.uni okudum biri o kadar firmaya site yaptım buna rağmen bu işi hoobi olarak yapıyorum amatör sayılırım diyorum adam adsense den 100 dolarlık çek göndermişler web kral webmasterim diyor hadi buyur :) hey yurdum insanı ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır söylemek istediğim şu, Türk patent enstitiüsü ile, ticaret odası ile vs. sizin işiniz yokki yada eğer com.tr domaini kayıt edilmiş ise o firma zaten logosu, adı vs. ticaret odalarından ve Türk patent enstitüsünden onay almış demektir dolayısı ile com.tr li bir domaini mahkemeye veremezsiniz nic.tr onaylamıştır çünkü onu ve ona ait olduğuna kanaat getirmiştir.
Bunun yanında diyelimki oldu sizi ilgilendiren bir olay değildir mahkemesi avukatı... Bir dünya şirket, resmi kurum vb. kurumsal müşterilerim var bu gibi durumlar beni hiç ilgilendirmiyor ee ben işimi profesyonelce yapmıyorum demekmidir bu?
Şunu yaparım com.tr domaini kayıt edilecekse sizden şu şu belgeleri istiyorum var ise bunları isim tescili için kullanacağız, eğer sorarlarsa neden bu belgelerin gerektiğini açıklarım, eğer domain konusunda sıkıntı var ise onlara yasal yollardan haklarını arayabileceklerini belirtirim ve bir hukuk bürosunun telefonunu veririm bana ne yani mahkemesi, patenti beni ne ilgilendirir?
Sizin söylediğiniz işleri yapan danışmanlık şirketleri vardır ama işleri webmasterlik vs. değildir onlarda sadece bu konuda şunu yapacağız der ve ilgili kurum ve kişilerle irtibata geçer firmayı sonuca götürür, örneğin mahkemeye verilecekse onlar firma adına bir avukat tutar ve işi onların yerine yapar demek istediğim bu...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
osahin: hukuk müşavirliği ile alakası yok yaptığın işin sadece kendi işini yapıyorsun. dur karışmaması için kafalar basit örnek verecem. sen bir mimarsın ve senle ömür boyu anlaşma yaptık bana bir bina yaptın ara sıra gelip bunu kontrol etmen senin zaten hukuki görevindir. çünkü süresiz iş sözleşmemiz var. süreli olsa yani iş bitimine kadar tamam olur. gerçi dediğiniz gibi 1 ytl ye domain zaten 100 ytl ye site yapan 13-17 yaş grubu genç kardeşlerimiz sağolsunlar webmasterlığı işgüzarlık haline getirdiler (istisnalar hariç). ben eskiden adamlara 1 5oo ytl derdim 1 ooo ytl ye anlaşırdık şimdi 75o ytl diyorsun sana oo fatih bey çok istiyorsunuz benim arkadaşım 150 ytl ye yaptırdı kendi kom tere sitesini diyor para bende ama kıro da benim mail açmayı bilmem ama site istiyorum şirket sahipleri. hepsi işte piyasanın anasını ağlatan ordan burdan öğrendiklerini, (ç)aldıklarını 1-100 ytl arası satıp site yapan işgüzar kendini webmaster sanan adsl parasını çıkardımı oo ben süper webmasterim kendi paramı çıkarıyorum diyen afedersiniz ama BEBE ler yüzünden oluyor:( bunun bebesi de kalmamış geçenlerde bir adamla tartıştım 35 yaşını geçkin belki site işine girmiş 150 ytl ye firmalara site yapıor ! böyle adamları harbiden vatan haini diyeceksin türk webmasterlerinin ekmeğine kan doğrıyan adamlar bunlar. ben 2.uni okudum biri o kadar firmaya site yaptım buna rağmen bu işi hoobi olarak yapıyorum amatör sayılırım diyorum adam adsense den 100 dolarlık çek göndermişler web kral webmasterim diyor hadi buyur :) hey yurdum insanı ;)

Pardon çok merak ettim referanslarını görmem mümkün mü? bakarsın bende site yaptırırım sana?

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardon çok merak ettim referanslarını görmem mümkün mü? bakarsın bende site yaptırırım sana?

mümkün değil malesef. çünkü sen giderken ben geliyordum arkadaşım. ne sen bana site yaptırırsın ne de gerçekten merak ettin bunu. sadece vereceğim referanslardaki sitelere bakıp hata arayacaksın sonra küçük çocuklar gibi bulduğunda hataları ki (hatasız web sitesi olmaz) orda burda başlayacaksın yok bu mu site yok şu mu site o yüzden boşver ;) niyetin olsa 100 kere p.m. atardın zaten ;) senin gibi kardeşleri 9 senede bu alemlerde çk gördüm ;)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

yok dostum şimdi hukuk işlerini de bize yaptırıyorlar senin dediğin hazır sitesi olanlar için. ama benim bazı yaptıklarım sıfırdan istiyrlar yani alan adı hosting hiçbirşeyleri yok bana sadece bir kartvizit bir de patent belgesi verip gerisini sen yap diyen şirket oldu :) adama diyorumki abi o site alınmış olsun diyoor patent belgesiyle geri alalım 10 sene ben aldım patent hakkını ;) yani o yüzden sıfırdan uğraşınca zaten mail açmadan bihaber firma sahiplerinin tüm işlerini sen yapıorsun tamam parası iyi ama ameleliği de yanına kar kalıyor ...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
mümkün değil malesef. çünkü sen giderken ben geliyordum arkadaşım. ne sen bana site yaptırırsın ne de gerçekten merak ettin bunu. sadece vereceğim referanslardaki sitelere bakıp hata arayacaksın sonra küçük çocuklar gibi bulduğunda hataları ki (hatasız web sitesi olmaz) orda burda başlayacaksın yok bu mu site yok şu mu site o yüzden boşver ;) niyetin olsa 100 kere p.m. atardın zaten ;) senin gibi kardeşleri 9 senede bu alemlerde çk gördüm ;)

ben gelirken sen gidiyordun öyle mi? öyle olsun. ben senin konuşmalarından pek birşey bildiğini sanmıyorum, üzgünüm ama böyle. sadece boş boş konuştuğunu düşünüyorum. ayrıca ben gelirken senin gitmen içinde çok fırın ekmek yemiş olman lazım çok

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben gelirken sen gidiyordun öyle mi? öyle olsun. ben senin konuşmalarından pek birşey bildiğini sanmıyorum, üzgünüm ama böyle. sadece boş boş konuştuğunu düşünüyorum. ayrıca ben gelirken senin gitmen içinde çok fırın ekmek yemiş olman lazım çok

bak işte arkadaşım ben de bunu diyordum ;) hemen atladın lafıma ! yani sen benden ç0k fırın ekmek yedin benden daha bilgilisin süpersin peki neden bana site yaptırmak istiy0rsun? işte bunları bildiğim için atla diye söyledim.. yoksa tabi ki sen daha iyi biliyrsundur ben hoobi 0larak yapıorum makine muhendisiyim web benim için hobi ama para da kazanıy0rum o da güzel birşey ek gelir;) neyse kırılırsın da sen şimdi o yüzden kırmıyım ben seni konu uzamadan kapansın...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
senin gibi kardeşleri 9 senede bu alemlerde çk gördüm ;)

1) Madem çok bilgin var ve bu forumda yer alıyorsun, neden bildiklerini paylaşmıyorsun. Bak Caesar ne güzel PHP bölümünde bildiklerini yazıyor.
2) Bende 10 yıldır bu alem diye tabir ettiğin internetteyim, ama kimseye senin gibileri çok gördük falan şeklinde sivrilmedim. Çünkü ben 10 yıldır boş şeylerle uğraşmışımdır, başkası 2 yıldır dolu dolu kendini geliştirmekle uğraşmıştır benden iyidir. Lütfen karşımızdakinin bilgilerini bilmeden bu tarz söylemlerde bulunmayalım.
3) Konuşmalarındaki kadar kendinden emin olsaydın şimdiye kadar referanslarını yazmıştın bence :)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

php yi yemiş bitirmiş çok bilgili süper usta webmaster bir adamın bana böyle mesaj atması beni kızdırdı! ayrıca siz neden üzerinize alınıyorsunuz ki arkadaş atladı benim mesajıma ben de gereken cevabı verdim! yani daha yeni geldik buraya biz de başlarız paylaşmaya merak etmeyin. tanımaya çalışıyoruz ortalığı... şimdi dersiniz bir de 9 senedir bu alemdesin neden iyinete üye değilsin... ona da cevap vereyim ben bu işi hobi oolarak yaptığımdan profesyonel webmaster olarak görmedim kendimi hiç de girmedim bu tür forumlara ama 1 ytl ye site yapan satan adamları görünce girme gereği duydum.... neyse ya ne konuşsan boşa... Mywedding sen özelden yaz ufak at diye, arkadaşım sen burdan salla bişeyler benim hakkımda ohh ne güzel memleket:)) avukatların barosu bu kadar iyi çalışmıyor :) devam edin arkadaşlar ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5