İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TV Reklamları

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bir çoğumuz tasarım yapıyor birşeyler çıkarmaya çalışıyoruz ve özellikle ben TV Reklamlarını çok izliyorum düşündürücü reklamlar bana acaip ilginç geliyor.

Mesela
Audi Quattro
Konusu: Çekik gözlü biri karda nasıl bulacağını yanındaki ufaklığa anlatır Bir iz alır eline bakar ve adını söyler ikincisinde de aynı üçüncüsüde Audi lastik izini alır bakar ve Final Audi Quattro
2 Audi Reklamı
Konusu: Küçük çocuk yürümeyi bilmez iki ayağı ile yürümeye çalışır birinci deneme düşer ikinci deneme düşer ve hem eli hemde ayakları ile emeklemeye başlar :D Ve final Audi Quattro (Dört Çeker)
3 Başlık vermiycem (Amerika da izledim)
Konusu: Adam sabah kalkar Porsche yatak örtüsü banyo ya gider losyonu Porsche elbisesini giyer üzerinde Porsche neyse işine gidecek aşağıda süper bir 911 GT3 bembeyaz içine biner çalıştırır ve yola çıkar gazlar gazlar :D yanından kırmızı birşey geçer ve Final Ferrari altta geleneksel ferrari atı çıkar

-Reklam hepimizin işi hepimiz sitemizi alan adımızı birşeyleri insanlara sunuyoruz ama acaba düşündürücü birşeyler çıkarıyormuyuz acaba kullanıcılarımızın ilgisini çekecek ne yapıyoruz ?
-Reklamın gerçekten iyisi kötüsü olmazmı ? YouTube Atatürk olayından sonra sanki daha çok ilgi çekmeye başladı...
-Reklam ile iligili aklınıza gelen enteresan fikir varmı varsa paylaşırmısınız ??

Biliyorsunuz Yahudiler her zaman Reklama çok önem göstermişlerdir ve bir çok işte çok başarılılar En öne çıkan firma VISA

Konu belki ilgi çekmeyebilir TV reklamlarından yola çıkarak böyle bir konu açtım saçma bulabilirsiniz ama Reklam benim çok ilgimi çekiyor..

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklamcılık üniversitede güzel bir bölümmüş, müş diyorum çünkü okumak istedim ama imkanlar doğrultusunda gerçek olmadı.

reklamlar konusunda ve kazanmak konusunda bir yazar var adını hatırlamıyorum ama okuduğum 25-30 sayfalık bir kitabı vardı uzun zaman önce yanılmıyorsam adı 'Hayatımız elmas madeni' bu kitabın içerisinde hoşlanabileceğin enteresan konular mevcut tavsiye ederim.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Reklamcılık üniversitede güzel bir bölümmüş, müş diyorum çünkü okumak istedim ama imkanlar doğrultusunda gerçek olmadı.

reklamlar konusunda ve kazanmak konusunda bir yazar var adını hatırlamıyorum ama okuduğum 25-30 sayfalık bir kitabı vardı uzun zaman önce yanılmıyorsam adı 'Hayatımız elmas madeni' bu kitabın içerisinde hoşlanabileceğin enteresan konular mevcut tavsiye ederim.

Teşekkürler en yakın zamanda bakacağım...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
sen puan ver buna , benim puanım 10/10
http://www.youtube.com/watch?v=9po2gzCY4HQ 27sn.

Here phones become dressing rooms

Slogan süper reklam da ama sanki reklam ilk başlarken kamera fazla oynuyor yani sanki acemi biri çekiyormuş gibi hani el titrer 00:02 ve 00:04 saniyelerinde ama bende puanımı 10/9 olarak kullanıyorum..

Bir de bu sıralar AkSigorta reklamı dönüyor ne kadar acemice
Konusu: Hanım efendi Araba ile gelir (Acemilik orada başlıyor arabanın altına bakın Animasyon olduğu direk belli) arabayı durdurur ve düğmeye basar araba katlanır katlanır laptop kadar büyüklüğe gelir ve final Aksigorta ben beğenmedim.. Aynı grubun Akbankın reklamları süper insanlar şekiller yapıyorlar ya

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen puan ver buna , benim puanım 10/10
http://www.youtube.com/watch?v=9po2gzCY4HQ 27sn.

harika bi reklam doğrusu :)

visitistanbul doğru bi noktaya değinmişsin tvde çıkan çok güzel reklamlar var bu reklamların insanlarda nasıl bir etki bıraktığı merak konusu. Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler gerçektende kötü bi olayla gün yüzüne çıkanlar insanlarda nedense daha çok merak ve ilgi uyandırıyor.

Sonuç olarak bizler iş yaparken insanlarda nasıl bir etki bırakacağımızı düşünerek iş yapmalıyız bi işi yaptığımızda insanların akıllarında kalacak birşey olmalıki daha çok beğeni toplayabilsin.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İşi dahada genelleştirmek gerekirse pazarlamayı iyi bilmek gerekir çünkü reklam pazarlama araçlarından sadece birisidir.
pazarlama kapsar reklamı :)

Ayrıca ilgilenenler için birde 2 hoş link vereyim:
http://map.blogsome.com/category/gerilla-pazarlama/
http://www.adkritik.com/?cat=4

Ben Ebay da çalışan (Proje Yönetmeni) birinden bir kelime duymuştum yurt dışı deneyimlerimde "Eskimolara buz satabilirmisiniz?" diye :D
Sanki onları anlatan gerilla yöntemleri gibi bunlarda ... Teşekkürler Kerasus

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
harika bi reklam doğrusu :)

visitistanbul doğru bi noktaya değinmişsin tvde çıkan çok güzel reklamlar var bu reklamların insanlarda nasıl bir etki bıraktığı merak konusu. Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler gerçektende kötü bi olayla gün yüzüne çıkanlar insanlarda nedense daha çok merak ve ilgi uyandırıyor.

Sonuç olarak bizler iş yaparken insanlarda nasıl bir etki bırakacağımızı düşünerek iş yapmalıyız bi işi yaptığımızda insanların akıllarında kalacak birşey olmalıki daha çok beğeni toplayabilsin.

Çok haklısın yapılacak iş adrese teslim olmalı arkadaşımın verdiği bu link gerçekten çok güzel bu linke mutlaka göz atın..
http://map.blogsome.com/category/gerilla-pazarlama/

K

Kerasus

Misafir
Son yıllarda popüler bir slogan var "global düşün yerel hareket et" ve birçok uluslararası firmada bunu uygulamaya çalışıyor ve çok başarısız örnekler veriyorlar.

Örnegin PEPSI dünya starları ile reklam filmlerini çekiyor, ve bu reklam filmlerini diğer ülkelerde, o ülkenin ünlü isimleri ile harmanlyarak sunuyor. Ama ne yazıkki bu ekranda çok kötü sırıtıyor.
Bunun son can alıcı örneğide Beckham ve Rıdvan :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Son yıllarda popüler bir slogan var "global düşün yerel hareket et" ve birçok uluslararası firmada bunu uygulamaya çalışıyor ve çok başarısız örnekler veriyorlar.

Örnegin PEPSI dünya starları ile reklam filmlerini çekiyor, ve bu reklam filmlerini diğer ülkelerde, o ülkenin ünlü isimleri ile harmanlyarak sunuyor. Ama ne yazıkki bu ekranda çok kötü sırıtıyor.
Bunun son can alıcı örneğide Beckham ve Rıdvan :)

Evet ya mesaj ne acaba o reklamda
Beckham da Rıdvan da bu markayı mı içiyor mu ? Eskidi bence bu numaralar herkes bunu kullanıyor..
Değişik fikiler olmalı Koskoca bilmem ne markası sın ya ...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Off off bu reklamların yanlışları hep bana mı rast geliyor acaba ??

Kenan Doğulunun reklamı Turkcell
Kişiler : Esas Oğlan Kenan Doğulu
Cilveli oynayan bir seyirci kız..
Oyun: Kenan şarkı söyler ve ne hikmetse (Jeneratör icat olmamış) kablolar yanar elektrikler gider AAA falan herkes üzülür ama milletin ellerinde cep telefonları vardır ve cepten malum siteye bağlanılır kenan bağırır tabiki o kalabalığa -BAĞLANDIKMIII şarkıyı indimeye başlarlar bir kızın sesi gelir -KENAN BENİMLE EVLENNNNNN kenan güler VE VE VE İŞTE BÜYÜK HATA kenanın sesi orada sanki millete değilde karşısındaki bir kişinin duyacağı şekilde ve iğrenç bir ton ile -İNDİRDİKMİ der :D
Yorum: Ah kenan orada millete bağırıyorsun İNDİRDİKMİ derken ilk önceki gibi bağırsana hemde mikrofon yok haha Yazık...

İkinci reklam şahan ile Dsmart
Şu şahan bıraksın artık CemYılmaz taklidini ya izleyin hareketler CemYılmaz hay allahım ya :D

Kaynak : Tamamen Ben...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bence bizimkiler reklam yapmayı beceremiyor.
Cem Yılmaz biraz iyi gibi.
Normalde ünlüler çıkıyor ve : "Bende bunu kullanıyorum!". İyi halt ediyosun. :D
Reklam dediğin düşündürmeli, düşündürürken eğlendirmeli, eğlendirirken güldürmeli, güldürürken ağlatmalı, ağlatırken vs... :D

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de burada atasay'ın reklamı hakkında bişiler yazmıştım. gerçekten etkili bir reklam.

N

necro

Misafir
Çok aradım ama bulamadım, bulan olursa buraya eklerse video linkini hep beraber bir daha ekleriz;

Reklam Volvo ile Mercedes 'in amerika pazarında birbirinizi ezmesini anlatıyor.

İlk reklam Volvo dan geliyor.

90 derece bir viraja, 180 KM (mil'i km ye cevirdim) hızla yaklaşan bir Mercedes virajı alamayıp şarampole yuvarlanıyor, araba en az 10 takla attıktan sonra düz birşekilde yere iniyor, oda ne araba haşat olmuş ama içindekiler hava yastığı sayesinde kurtulmuş, velakin komadalar.

Aradan 10 dk sonra aynı hızla Volvo viraja girmeye çalışırken, dönemeçi alamayıp şarampole yuvarlanıyor, arama en az 10 takla attıktan sonra yere çakılıyor, ama arabada zerre kadar zarar yok içeriden 4 kişi iniyor, omuzlarındaki tozları silkip gülüyorlar.

-----

Aradan tam tamına 1 sene geçtikten sonra yeni modelleri ile Mercedes Aynı reklamı çekiyor.

Bu sefer bir volvo 220 KM hızla giderken viraja giriyor ve en az 10 takla atıyor, kendi çektiği reklamdaki gibi arabaya hiç birşey olmuyor insanlar çıkıyor omuzlarını silkeledikten sonra tam gülmeye başlıyorlar o ara;

Mercedes 260 KM hızla viraja doğru geliyor, geliyor, geliyor hop virajı alıp yoluna devam ediyor.

Aşağıda gülmeye başlayan insanlar bir anda dumur birşekilde bir parlıltı görüp susuyorlar, birisi dürbünle parıltıya zoom yapıyor,

Oda ne bir Amblem;

Mercedes

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5