İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TV Reklamları

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar oldukça farklı görüşler var, fakat reklamlarda her ne yapıyorlar ise 1 yaşındaki oğlum reklam çıktığı saniye farkedip tv ye kitleniyor. Düşünün , demekki reklamı en zekasızın bile anlayacağı şekilde hazırlamak lazım :D (Sözüm meclisten dışarı)

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Off off bu reklamların yanlışları hep bana mı rast geliyor acaba ??

Kenan Doğulunun reklamı Turkcell
Kişiler : Esas Oğlan Kenan Doğulu
Cilveli oynayan bir seyirci kız..
Oyun: Kenan şarkı söyler ve ne hikmetse (Jeneratör icat olmamış) kablolar yanar elektrikler gider AAA falan herkes üzülür ama milletin ellerinde cep telefonları vardır ve cepten malum siteye bağlanılır kenan bağırır tabiki o kalabalığa -BAĞLANDIKMIII şarkıyı indimeye başlarlar bir kızın sesi gelir -KENAN BENİMLE EVLENNNNNN kenan güler VE VE VE İŞTE BÜYÜK HATA kenanın sesi orada sanki millete değilde karşısındaki bir kişinin duyacağı şekilde ve iğrenç bir ton ile -İNDİRDİKMİ der :D
Yorum: Ah kenan orada millete bağırıyorsun İNDİRDİKMİ derken ilk önceki gibi bağırsana hemde mikrofon yok haha Yazık...

İkinci reklam şahan ile Dsmart
Şu şahan bıraksın artık CemYılmaz taklidini ya izleyin hareketler CemYılmaz hay allahım ya :D

Kaynak : Tamamen Ben...

Visitistanbul.. işin en komik yani o reklamda elektrikler kesiliyor ama Kenan mikrofonla konuşuyor:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Türkiye'de en büyük reklamverenlerden biri Ülker. Dikkat ettiniz mi hep saçma sapan reklamlar yapıyorlar, alpella için çamurda debeleşen gençler, bisküvi yiyince maratondan çıkıp annesine koşan atlet, bahanesi çok albeni vb. Heralde bu tarz seviliyor ki Eti'de bu ekole girdi, iğrenç soho reklamı, wanted hakkında yorum bile yapmak istemiyorum, yıllar sonra çikolata pazarına girdiler, orada da köy ağası antepli fıstıkla tanışmak istiyor, bumbada apayrı bir saçmalık. Yani bizde acaba saçmalık mı prim yapıyor, hani hepimiz pazar keyfine kılız, ama oturup seyrediyoruz. Ya da ıyyy iğrenç espri deyip katıla katıla güldüğümüz şeyler gibi.

Biraz da fark yaratmaya çalışanın çok olmamasından kaynaklanıyor bu, bizdeki reklamlar hep markayı akılda tutmaya yöneltici. Şakayla karışık bile şahan diyor, bırak bunları da sloganı söyle. Güya şaka yapıyor ama mentalite o, slogana markaya gerek yok ki, öyle güzel reklam yaparsın ki tek görüntüyle adamda merak uyandırırsın, alma isteği uyandırırsın. Veriyorsun milyonlarca doları tamam 3 günde hayatımıza dsmart girdi, ama neden alayım ki ben dsmart'ı, veya bumbada'yı hepimiz öğrendik kaçınız yedi, sadece markanın değeri arttı.

Bunlar biraz da az rekabetten oluyor. Okulda filan anlatırlar ilerleyen ekonomilerdeki rekabet bilmemne. Türkiye'de neyin rekabeti var ki. GSM bile en hızlı büyüyen sektör, 3 tane şirket var, zaten herkes de 3 hattan da var. Turkcell sadece o an gündemde kim varsa parayı bastır reklamda oynat stratejisinden öteye gidemiyor. Türk reklamcılığı çok iyi diyorlar filan ama ben pek inanmıyorum buna.

Türkiye'deki en büyük pazarlama başarıları Cem Uzan'ın %6 oy alması 2-3 ayda, ve de Mirkelam'ın 1 gecede ultra meşhur olmasıdır bence.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ülker ve Eti'nin reklamları hep çalıntı çıkıyor zaten (tıpkı ürünleri gibi :D)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
@Angelo Cem Uzan yalnız süper bir reklamcı ya da arkasında acaip güzel bir ajans var ..

Beyaz Gömlek = ben temizim simgesi
Kravat yok = Çok rahatım Lansesi
El kol fazla oynar = Beden dili kendime güveniyorum

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Reklam :TT Net Reklamı
Kişi :MFÖ üclüsünden Mazhar Alanson un yaptığı reklam iğrenç ya ne eşi ne de kendisi ne kadar çok kasmışlar kendilerini ne kadar kötü duruyor.

Ki Mazhar Alanson bir kaç sinema da oynadı ya ...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Oneo reklamı SÜPERRR
- Bir çikolata ve birinin birinden onu almak için çeşitli sebepler uydurmaları :D

Bosch Reklam BAYILDIMMM
- Kız iç mimar çocuk evlenme teklif edecek eve çağırır dekore etmesi için ama evde evlenme teklif eder... Detaylar da süper
*Kızın içeri girmeden önce "Bak beğenmezssem kabul etmem" Yani işi için geldim başka bişeyden anlamam
*Kızın tekrar içeriyi dolaşıp detayları beğenmesi ve BİNGO bu evin Eksiği YOK demesi
Esas oğlanın cvbı ve evlenme teklifi etmesi ... Süper yahu

M

maiL

Misafir
evet bu reklamları bende seviyorum.
birde hoşuma giden Türkiye'nin reklamı. 70 milyonun destek olduğunu güzel şekilde belirtmişler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5