İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

-ücretsiz- Linkcenneti.com Script + 11,186 Site DB

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam gece cok ugrastım verıtabanı ıle sonuc elde edemedım bi baksan buna ornek lınklerdekı arkadasta yapamamıs obur forumdakı bırkac arkadasta yapamadıgını farkettım

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hocam gece cok ugrastım verıtabanı ıle sonuc elde edemedım bi baksan buna ornek lınklerdekı arkadasta yapamamıs obur forumdakı bırkac arkadasta yapamadıgını farkettım

sunucunuz yurtdışında mı? yurtdışındaki sunucularda genelde latin-1'den kaynaklanan hatalar olabiliyor..

ayar.inc.php 'dosyasının en son kısmına aşağıdaki satırı ekleyin o zaman düzelebilir.

PHP:
mysql_query("SET NAMES 'latin5'");  
mysql_query("SET CHARACTER SET 'latin5'");  
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION = 'latin5_turkish_ci'");

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok artık sorun yok sorun paylasımların için sana +Reputaion veriyorum saygılar

R

rergun

Misafir
Bir Konyalı olarak yaptıgın işler ve paylaşımın için seninle gurur duyuyoruz abi, paylaşım için teşekkürler..

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Veritabanı mysql 3.x ile alınmış, 4.1 ile phpmyqadmin ile yükleyince karakter sorunu çıkacaktır. Yüklemeyi bigdump ile yapın.

HTML ile php iç içe olması geliştirmeyi biraz engelliyor, ejder'in yazdığı bir cümle özellikle dikkatimi çekti: "güvenlik gerekçesi ile şu anki kodun bazı yerlerinde değişimler yaptım, onun dışında aynı".

Serbest dolaşımlı :) ejder linkini kaldırmazsanız sevinirim ama herhangi bir mecburiyette yok.. yaptığınız siteleri buraya ve özelime yazarsanız kullandığını bilmek hoşuma gider..

Lisansı GPL yapıp, dosyalar içine GPL lisansını ilave edersek, en azından haklarımızı biliriz. Görünümü iyi, elden ele gelişebilir...

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Veritabanı mysql 3.x ile alınmış, 4.1 ile phpmyqadmin ile yükleyince karakter sorunu çıkacaktır. Yüklemeyi bigdump ile yapın.

HTML ile php iç içe olması geliştirmeyi biraz engelliyor, ejder'in yazdığı bir cümle özellikle dikkatimi çekti: "güvenlik gerekçesi ile şu anki kodun bazı yerlerinde değişimler yaptım, onun dışında aynı".

Lisansı GPL yapıp, dosyalar içine GPL lisansını ilave edersek, en azından haklarımızı biliriz. Görünümü iyi, elden ele gelişebilir...

4.1'den dump alınca problem çıkarmayacaksa oradan dump alıp gönderirseniz o halini yükleyebilirim. Geliştirme açısından zor gibi gözüksede kodlar oldukça sade yazıldı. Kodlama olarakda oldukça basit bir sistem incelerseniz.

GPL Lisansını ekledim.. Herkesin şeklini değiştirince linki kaldıracağını biliyorum gerçi, Türkiye'de bu tarz şeylere pek saygı duyulmuyor. Amacım kodların birilerine faydalı olması yol göstermesi, başkalarının 0'dan başlamak yerine 1 adım önden başlaması..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kendi sitelerinizin kaynak kod ve veritabanlarını dağıtmanız çok ilginç ve cesur bi davranış. teşekkürler paylaşımcı tavrınız için.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben duzelttım senın verdıgın kod ıle duzelıyr dump ederken o kodu ekleyıp ltin5 ı sectıgımızde metınler duzelıyor bılgınıze

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kendi sitelerinizin kaynak kod ve veritabanlarını dağıtmanız çok ilginç ve cesur bi davranış. teşekkürler paylaşımcı tavrınız için.

Burada yazılan iyi mesajların yanından özel mesaj ve msn'den oldukça fazla tepki aldım, saçmaladığıma dair. Paylaşmamın bana hiçbir fayda getirmeyeceğini, herkesin bu tarz siteler yapacağını, site yapmak için uğraşanlara haksızlık yaptığımı söylediler.

Paylaşmak güzel bir şey, insanların kodlarımı kullanacağını bilmek beni mutlu ediyor. Ayrıca türk internetinin bu tarz paylaşımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Umarım başkaları da faydalı kodlar paylaşmaya başlar. Bu paylaştığım teknohaber.com ile birlikte 2. kod diğer kodları da düzenledikten sonra yayınlamaya başlayacağım.

DipNot: Linkcenneti DB'sinde kayıt yapanların mail adresleri ve bilgileri kısımlarını SPAM tehlikesine karşı sildim ve aldıkları hitleri de sıfırladım. Kodu çekmeyenlerin aklında şüphe kalmasın..
mk++' Alıntı:
ben duzelttım senın verdıgın kod ıle duzelıyr dump ederken o kodu ekleyıp ltin5 ı sectıgımızde metınler duzelıyor bılgınıze
ben o kodu da ekleyip siteye yükledim.. Başka hatalar ve eksikler varsa söylerseniz düzeltip yükleyebilirim siteye...

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apışıp kaldım açıkçası konuyu görünce tebrik edilmesi bir konu gerçekten atayın dediği gibi gerçekten çok cesur bir davranış sonuçta şu internet ortamında malesef herkes sizin gibi değil bu iyiniyetinizi suistimal edecek veya olmasını istemediğiniz görüntülerle karşılaşmamanız dileğiyle an itibari ile aldığım domain ile(gbknz-> aklink) şu anda hizmete soktum dileyen arkadaşlar kullanabilir şu sıralar boş vaktim olmadığı için kendi sitelerimle bile ilgilenmiyorum ancak ilgilenmeye başladığım bu scripti geliştirmeyi düşünüyorum bu paylaşımın için tekrar teşekkürler ejder +rep

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
apışıp kaldım açıkçası konuyu görünce tebrik edilmesi bir konu gerçekten atayın dediği gibi gerçekten çok cesur bir davranış sonuçta şu internet ortamında malesef herkes sizin gibi değil bu iyiniyetinizi suistimal edecek veya olmasını istemediğiniz görüntülerle karşılaşmamanız dileğiyle an itibari ile aldığım domain ile(gbknz-> aklink) şu anda hizmete soktum dileyen arkadaşlar kullanabilir şu sıralar boş vaktim olmadığı için kendi sitelerimle bile ilgilenmiyorum ancak ilgilenmeye başladığım bu scripti geliştirmeyi düşünüyorum bu paylaşımın için tekrar teşekkürler ejder +rep

Yeni sitelerle biraz daha apışıp kalmanızı sağlar umarım :) Başkaları da geliştirip geliştirdiği hatasını giderdiği yerleri paylaşırsa daha da iyi olacaktır.. Sitesinde kullanan adresleri yazarsa oldukça güzel olur.. linkcenneti.com'a da link yerleştirdim ">> Bu sayfanın PHP kodlarını indirin -ücretsiz <<" şeklinde:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Onlarca sitede kullanılan linker scripti yerine bundan sonra sizin scriptinizin tercih edilir olması hoş bir şey, güzel bir davranış.

Burada yazılan iyi mesajların yanından özel mesaj ve msn'den oldukça fazla tepki aldım, saçmaladığıma dair. Paylaşmamın bana hiçbir fayda getirmeyeceğini, herkesin bu tarz siteler yapacağını, site yapmak için uğraşanlara haksızlık yaptığımı söylediler.

google.com açısından ise dmoz.org verilerini kullananların başına gelenler bu datayı kullananların da başına gelebilir.

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2006/12/deftly-dealing-with-duplicate-content.html

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Onlarca sitede kullanılan linker scripti yerine bundan sonra sizin scriptinizin tercih edilir olması hoş bir şey, güzel bir davranış.

google.com açısından ise dmoz.org verilerini kullananların başına gelenler bu datayı kullananların da başına gelebilir.
İnşallah öyle olur, kod belki onlar kadar başarılı olmayabilir ama öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için çok iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Verileri ellerinde güzel bir veritabanı olsun ve geliştirme aşamasında yardımcı olsun diye gönderdim. Geliştirmek için örnek verebilirim. Sitenin <title> 'ını alıp başlık kısmına ekletebilirsiniz, meta description'ı da aciklama isimli bir alana ekletebilirsiniz. Örnek kod

PHP:
<?php
function get_title_tag($chaine){ 
    $fp = fopen ($chaine, 'r'); 
    while (! feof ($fp)){ 
         $contenu .= fgets ($fp, 1024); 
         if (stristr($contenu, '<title>' )){ 
                 break; 
                } 
         } 
    if (eregi("<title>(.*)</title>", $contenu, $out)) { 
        return $out[1]; 
        } 
    else{ 
        return false; 
        } 
    }
echo get_title_tag('http://www.zend.com'); 
?>

Kaynak : http://www.zend.com/codex.php?id=233&single=1

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni sitelerle biraz daha apışıp kalmanızı sağlar umarım :) Başkaları da geliştirip geliştirdiği hatasını giderdiği yerleri paylaşırsa daha da iyi olacaktır.. Sitesinde kullanan adresleri yazarsa oldukça güzel olur.. linkcenneti.com'a da link yerleştirdim ">> Bu sayfanın PHP kodlarını indirin -ücretsiz <<" şeklinde:)
http://www.aklink.net/ çok basit bişi yaptım şu anda cafede olduğum için destekleyici bir logo yapılırsa direk üste koyacağım bilgisayarında photoshop olan arkadaşların güzel bir çalışma çıkarmasını bekliyoruz istenileni açıklayıcı bir şekilde logo:)

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler yaptım, ekten alabilirsiniz.

teşekkürler, yayında.
[konu-dısı]boxer senmisin abi?eğer sen isen msn adresini p.m. olarak atabilirmisin eskisi *****@ejder.com dı sanırım veya onunla alakan varmı:)[/konu-dısı]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5