İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

USA - TR arasında ticaret yapanlar

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
amerikadan getirtmek istediğim bazı bitkisel destek ürünleri var, bu konuda iş yapan, yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
zıpkın bayramda gümrük vergisi alınmıyor sipariş ver yollasınlar bence

F

fatihhk

Misafir
Bayramlarda ve yılbbaşında gelen paketlerin üzerinde "Hediyedir" yazarsa gümrük vergisi alınmıyor. Ama Biraz kurcalıyolarmış galiba :)

sana da eminmisin diyorum:)

açıklayayımda bitsin bu işkence:D

bayram ve yılbaşlarından önceki ve sonraki 1 ay süre içerisinde yurtdışından getireceğiniz, bedeli -kargo masraflarıda dahil olmak üzere- 300 euroyu geçmeyen ürünlerden gümrük vergisi alınmamaktadır.
fakat tabiki bunda çeşitli sınırlamalar var. örneğin siz 300 euroyu geçmiyor diye 100 tane hafıza kartı getiremezsiniz. alacağınız ürün tek parça olmalıdır.
ayrıca elektronik eşyalarda bu dönemlerde olsa bile sorun yaşarsınız.

bu muafiyet sınırı yukarda bahsettiğim özel dönemler dışında 100 euro'dur.

Ayrıca gümrüğe gelen her paket önce XRAY cihazından geçirilerek kontrol edilir. Ardından gerek duyulması halinde paket bir gümrük memuru ve bir gözlemci nezaretinde açılarak kontrol edilir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
işe yarar bi bilgi oldu, bu konu burdaki çoğu kişiyi ilgilendiriyor, yurt dışından laptop veya ps getirmek isteyen insanlar hep aynı sorunun peşinde

F

fatihhk

Misafir
işe yarar bi bilgi oldu, bu konu burdaki çoğu kişiyi ilgilendiriyor, yurt dışından laptop veya ps getirmek isteyen insanlar hep aynı sorunun peşinde

yurtdışından Laptop ve PS getirmek isteyenler bir hayalin peşindeler.
He %15 gümrük vergisi + %18 K.D.V + bilimum masraflar (ardiyeydi,damgaydı ıvırdı zıvırdı.ıvır zıvır diyorum ama cok büyük masraflar çıkıyor.ardiyede bir gün kalan paketten 120 YTL vs. alıyorlar tabi paketine göre değişiyor.) + günlerce oradan oraya uğraşmak, sefil olmak vs., eğer ürününüz gerektiriyorsa Sanayi bakanlığından CE ve GARANTİ belgesi çıkartılması (elektroniklerde gerekiyor.) TSE'den TS'na uygunluk belgesi, Gümrük müşavirine ödenecek danışmanlık ücreti. Varda var bitmiyor masraflar:)
Yani şunu sorabilirsiniz e bu firmalar nasıl getiriyor. Aslında onlarda aynı sorunları yaşıyorlar fakat aradaki fark şu gümrükten malınızı çekmek istediğinizde 1 tane getirmekle 10.000 tane getirmek arasında bir fark olmuyor ve olan size oluyor.
Paranız ve zamanınız bol, sinir sisteminiz güçlüyse size en uygun fiyatlı laptopları bulayım:)

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sana da eminmisin diyorum:)

açıklayayımda bitsin bu işkence:D

bayram ve yılbaşlarından önceki ve sonraki 1 ay süre içerisinde yurtdışından getireceğiniz, bedeli -kargo masraflarıda dahil olmak üzere- 300 euroyu geçmeyen ürünlerden gümrük vergisi alınmamaktadır.
fakat tabiki bunda çeşitli sınırlamalar var. örneğin siz 300 euroyu geçmiyor diye 100 tane hafıza kartı getiremezsiniz. alacağınız ürün tek parça olmalıdır.
ayrıca elektronik eşyalarda bu dönemlerde olsa bile sorun yaşarsınız.

bu muafiyet sınırı yukarda bahsettiğim özel dönemler dışında 100 euro'dur.

Ayrıca gümrüğe gelen her paket önce XRAY cihazından geçirilerek kontrol edilir. Ardından gerek duyulması halinde paket bir gümrük memuru ve bir gözlemci nezaretinde açılarak kontrol edilir.

Bende sana eminmisin diyim bari :)

ve daha detaylı bi bilgi vereyim

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5409513.asp?yazarid=18&gid=61

bu konun açıldığı iyi oldu. bişeyler öğrenmiş olduk

F

fatihhk

Misafir
Bende sana eminmisin diyim bari

ve daha detaylı bi bilgi vereyim

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5409513.asp?yazarid=18&gid=61

bu konun açıldığı iyi oldu. bişeyler öğrenmiş olduk

o yazıyı ben 1 ay önce okudum ve şimdi sırf o yazıya güvenerek alışveriş yapmış olan ve burada kafasını taşlara vuran kişileri izliyorum.
denemesi bedava, deneyebilirsiniz. böylece benim yanlış bildiğim ispatlanmış olur:)

ki oradaki kişinin yazmış olduğu DHL, FEDEX vs gibi firmalarla daha az sorun yaşarsınız demesine güldüm ençok:D
Acaba kendisi hiç DHL le birşey getirmişte gümrükte malı takılınca gümrükten çıkartmaya uğraşmışmı:D
Deneyeceksenizde ülkelerin normal posta servisleriyle kalkışın bu işe. Küçük bir tavsiye...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bakanlardan biri çıkıp söylemişti ben posta gazetesinde okudum.Ama bayramda sadece ve 300 doları geçmiyecek alışverişiniz

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aynı parçadan iki tane olmamak koşulu ile ben sürekli ve yıllardır yılbaşlarında getirtiyorum. 300 dolar sınırı duymadım hiç, onu anlayabileceklerini de sanmıyorum -laptop dan falan bahsetmiyorum tabii. . 2700 dolarlık malzeme getirdim geçen yılbaşı mesela.

masterdolar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
salt olarak
bayramda vergi alınmaz demek yanlış,
burda getirilen ürün cinsi , adeti, ticari olup olmayışı ve yeşil çıkartmasındakı veriler çok onemlı.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o yazıyı ben 1 ay önce okudum ve şimdi sırf o yazıya güvenerek alışveriş yapmış olan ve burada kafasını taşlara vuran kişileri izliyorum.
denemesi bedava, deneyebilirsiniz. böylece benim yanlış bildiğim ispatlanmış olur:)

ki oradaki kişinin yazmış olduğu DHL, FEDEX vs gibi firmalarla daha az sorun yaşarsınız demesine güldüm ençok:D
Acaba kendisi hiç DHL le birşey getirmişte gümrükte malı takılınca gümrükten çıkartmaya uğraşmışmı:D
Deneyeceksenizde ülkelerin normal posta servisleriyle kalkışın bu işe. Küçük bir tavsiye...

valla benim DHL ile gelen hediye(gerçekten hediye..) telefonum takıldı gümrükte.. çok pahalıya patlıcağından ve ulaşım zor olduğundan vazgeçtim almakta..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5