İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usb Flash Disk

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vatan'ın da fiyatları uygun geliyor bana, ürün almadım henüz.
Desktop PC alıp sorun yaşarsam sonrasını düşünmek istemiyorum...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun yaşarsan olacakları söyleyeyim.

İstanbul / Bostancı şubesinde aynen şunları yaşadık.

ByRon marka makine satmışlar bir müşterime. Firmalarına hırsız giriyor ve tüm işlemci ve ram leri söküp makineleri bırakıyor. Bizde aynı parçaları almak istedik. Müşterim gidiyor ve uygun işlemci olmadığı için yeni anakart ta veriyor. Herneyse montajını yapıyorum fakat makineler kendi kendine reset atıyor. 2 gün uğraşıyoruz. 3. gün makineleri alıp vatana gidiyoruz.

Her makinenin arkasında seri numarası vardır. Bunlar faturada da vardır. Seri numaraları birbirini tutmadığı için makineleri almak istemiyorlar. Yarım saatlik bir tartışma sonucu kabul ediyorlar. Ayrıca söyledikleri şey, bizim teknik servisimiz yok. Teknik servis bulundurmak sanayi bakanlığınca yasak. Biz bunları ByRon a göndereceğiz onlar artık ne zaman bakarsa size döneriz.

Bunları satarken söylesenize dedim. Tartışma devam etti tabi..

Hırsız monitörün birinin kablosunu kesmiş. Vatanla konuştuk. Biz almıyoruz Samsungu arayın onlar ilgilensin dediler.

Herneyse,
Sonra sorunun anakart ve ram uyuşmazlığından olduğu anlaşılıyor. Kendi önerdikleri anakart, işlemci ve ram uyuşmuyor. Bu aradaki telefon trafiği, yüzyüze tartışmalar, ve aksayan işlerde cabası.

Sonuçta 1 hafta kapalı kalan büyük bir şirket. Bilgisayar işini bırakmama rağmen 1 hafta esir olan ben, stres yaşayan 3 taraf. Ve tövbe edip vatandan birşey almamaya karar verdim. Almak isteyeni gerekirse döverek vazgeçiriyorum artık :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan bu büyük satış yerleri adı üstünde sadece satış yapıyorlar :p
Geri kalan hiçbir konu ile ilgilenmek istemiyorlar ne haliniz varsa gidin marka sahiplerine ulaşın gibi tepkileri cogu yerde alıyoruz...
HP Masaüstü bir PC alacaktık o zaman bu ürünü Vatan'dan almiyim de nereden alacam o zaman :?

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birisine alacağız da öyle istendi, yoksa neden HP dedikleri hakkında bir bilgim yok
Ama şu olabilir BilgeAdam eğitimlerinden MCSD.NET için 2.300 YTL indirim çeki hediye olarak cıkıyor HP PC'lerde o mevzu olabilir :p

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HP gibi bir marka alacaksanız büyük firma seçmelisiniz tabi. Zaten HP bayiliği her firmaya verilmiyor. Bu da bizi ne yazıkki o iki nefret ettiğim firmaya ya da benzerlerine doğru itiyor..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2400 YTL indirim çeki imiş, tabi bu çeki bana verip sat diyecekler de ben nasıl satarım bilmiyorum :p
Forumda bir şansımı denerim hehe..
Haklısınız Vatan, Gold, TeknoSA baktım HP aynı urune.
Vatanda monitör dahil 1.200 digerleri monitör vermiyor aynı urune oda 1.200
ilginc işler anlayamadım bu firmaları :p

D

Dot Net

Misafir
teknosadan aldıgım hp laptop da sorun çıktıgında biz ilgilenmiyoruz hp ye götürün dediler. oldu o zaman hp merkezıne götürüyim amerikaya ingiltereye. sen bu markanın malını satıp 2000 ytl alıyorsan ilgileneceksın kardeşim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
teknosadan aldıgım hp laptop da sorun çıktıgında biz ilgilenmiyoruz hp ye götürün dediler. oldu o zaman hp merkezıne götürüyim amerikaya ingiltereye. sen bu markanın malını satıp 2000 ytl alıyorsan ilgileneceksın kardeşim.
İşte "biz servisiyle ilgilenmiyoruz" lafını satarken söyleyin diyorum. Sesleri çıkmıyor.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
sandisk ten başka flash bellek tanımam 5 yıl garantilidir teknosalarda uygun fiyata 12 taksite alabilrisiniz

sandisk en iyisi bence..

ben 2 senedir sandisk cruzer mini kullanıyorum,

okulda gece yatakta laptopta ödev yaparken üstünde unuttuğumdan usb'ye giren bölümü yaklaşık 30° falan yamuldu ama hala çalışıyo... :D:D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada bugün Vatanda sordum. Sandisk 2 yıl garantili Kingston ve Twinmoss 5 yıl garantili dedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5