İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usdye mi gireyim?Yoksa ytl olarak mı dursun?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Elimde çok cuzi bir miktar var.Usd mi alayım yoksa bankaya ytl olarak mı yatırayım size sorayım dedim?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Kusura bakmadan kısa birşey umarım kısa zamanda AVATARINDAKİ o zehirli ot tütünün sigarasını değiştirirsin...
Konuna gelince arkadaşım bence ALTIN al (Uzun ve orta vadede ) iyi kazandıran bir yöntem...

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Kusura bakmadan kısa birşey umarım kısa zamanda AVATARINDAKİ o zehirli ot tütünün sigarasını değiştirirsin...
Konuna gelince arkadaşım bence ALTIN al (Uzun ve orta vadede ) iyi kazandıran bir yöntem...

Pmnizi aldım.Hemen değiştiriyorum avatarımı.Önerileriniz için teşekkurler

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
altın : şuan zaten çok yüksek
YTL : bu hükümetle eninde sonunda düşeceğini biliyoruz ayrıca düşürülmek zorunda ihracat yapan bütün firmalar iflasın eşiğinde...

Dolar : seçimlerde clinton veya obama seçilirse küçük bir yukarı çıkış bekliyorum...

X

Xman

Misafir
şu an için en mantıklısı dolar görünüyor, bu fiyattan toplamak lazım.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben elimde belli bir miktardan fazla para tutmam.(500 Ytlden)

Neden elindeki parayı dolar yada altına yatırmayı düşünüyorsun, mesleğinle ilgili birşeye yatır, örnek site al, site aç, domain al, kısaca ticaret yap elinde az miktarda parayı örnek olarak yatıracaksın 500 ytl diyelim en fazla 600 ytl olacak, ama ticaret yapıp riske girsen değeri inanınmaz miktarda artabilir, %1000 gibi.

Jan_Dark!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle merhaba bir ekonomist fikri istersen,hemen usa derim,yada külçe altın külçe derken tabıkı kocaman külçelerden demiyorum,sarraflarda var gr. düşmez bozdururken,ogunki değeri neyse o fiyattan alınır,sabıt yatırımsa euro yapmanı tavsıye ederım euro hep sabıt kalacaktır,ee dengeleri ABD'nin sağladıgı ülkelerde usa'nın da dengesi onun hareketine bağlıdır,hemen usa ama bu Irak meselesi bitmeye yakın başka bir para birimine dönüştur yatırımını.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Arkadaşlar çekindiğim için ziraat bankası vadeli hesap açtırdım ancak yüzde 14 faiz diyor ama yüzde 14 faiz benim hesapladıgımla alakası yok bu neden?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çekindiğim için ziraat bankası vadeli hesap açtırdım ancak yüzde 14 faiz diyor ama yüzde 14 faiz benim hesapladıgımla alakası yok bu neden?

%14 yillik faiz arkadasim :) yani senin aylik faizin 14/12 = 1.16
ki bu da buruttur.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
kimi para bulamaz iş yapmaya,
kimi iş bulamaz para harcamaya...

bankaların emeklilik fonu gibi şeylere yatır

Tiberian

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence onu yerine deyimimizce yorgan altı :) Altın al bence su aralar getirisi iyi..

Jan_Dark!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tercih bankaysa en guvenılır tabıkıde devlet bankalarıdır,özel bankaların hortumlanması dahılınde,devlet sıze faizin çoklugu peşine düştüğünüz ve güvendiğiniz kişilerden alın paranızı demekten hiç çekınmez örnek:İmar bankası vs oyüzden egerki bankaya vadeli mevduat,vb yatırımlar düşünürseniz faizi azda olsa güvenli ellere emanet edınız zira sonuc bazen üzücü oluyor.Çiftçiler için ziraat Tüketici vb krediler yanlız kısa dönemli yatırımlarda tabikide özel bankalar tercihimdir;)Uzun vadede yatırımlara İş Bankası en mantıklı olandır,kredi almanızda daha kolay olur ve ımkansağlamakta hesabında parası yada gayri menkulü olan müşterilerine tabiki sıkı bır banka ama en güveniliri iş bankasıdır..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Git garanti bankasına yatır. Hem ileride kredi çıkarken falan kolaylık olur senin için.10.000ytl bile zamanında yatırmış olsan s.a. ile kredi alırsın ;)

Jan_Dark!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yatırdıgın para mıktarını yazmasan,sana bunun cevabını veremeyızkı sen önce mıktarını yaz ve neye nekadar kazanc faızı verıyor onuda hesaplayarak bulalım..

"Kamu bankalarının mevduat faizleri özel bankalardan düşük olmalı"

Reel faizlerin düşüşüyle birlikte kar sağlamanın eskiye göre zorlaştığı döneme giren bankalar, bireysel bankacılık alanında yoğun rekabet yaşarken, Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul'a göre haksız rekabete yol açmaması için kamu bankalarının mevduat faizi özel bankalardan daha düşük olmalı.

Akbank'ın kredi kartı pazarının yüze 12'sini elinde bulunduran Axess kartının "uçak biletiniz elinizde, chip paranız cebinizde" konulu basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtul, son dönemde kredi faizlerini düşürme konusunda agresif davranan kamu bankalarına yönelik eleştirilere katılmadığını belirterek, "Bu sektörde rekabet içindeyiz. Kamu bankalarının faiz politikalarını anlayışla karşılıyoruz" dedi.

Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın hafta başında, tüketici kredi faizlerindeki düşüşü devam ettireceklerini ve faizlerin yakında birkaç puan daha ineceğini söylemişti. Kamu bankalarının faiz indirimlerini ekonomik gerekçelere dayandırmadıkları yönünde bir süre önce IMF'ye kadar uzanan eleştiriler yapılıyor. Kamu bankalarının kredi faizlerindeki tavrı önemli olmamasına karşın mevduat faizleri konusunda haksız rekabet yaratmamaları gerektiğini söyleyen Kurtul, mevduata sınırsız güvencenin kalkacağını da hatırlatarak, "Kamu bankalarının mevduat faizleri özel bankalardan düşük olmalı... Mevduat faizi politikalarına önem verilmelidir" dedi.

Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından İş Bankası'nın Genel Müdürü Ersin Özince de geçtiğimiz günlerde, kamu bankalarının faiz düşüşüne önderlik etmesini olumlu bulduğunu belirterek, faizleri düşürme kararı alırken bankaların zarar etmemeye dikkat etmelerinin önemli olduğunu vurgulamıştı.

YABANCILARIN GELİŞİYLE SEKTÖR DAHA SAĞLIKLI OLUR

Bireysel bankacılık alanında yaşanan rekabeti "sağlıklı" olarak değerlendiren Kurtul, ayrıca yabancı bankaların Türkiye'ye gelmelerinin olumlu olduğunu belirterek, "Bankacılık sektöründe daha fazla yabancı gelmesini pozitif karşılıyoruz. Bu sektörün sermaye yeterlilik oranlarında da olumlu gelişmesine katkıda bulunacaktır" dedi. Kurtul, yabancı sermaye girişinin sadece bankacılık sektöründe değil tüm sektörlerde destelemek gerektiğini sözlerine ekledi. İtalyan Banca Intesa'nın Garanti Bankası'nı satın almak üzere anlaşmasına bağlı olarak gündeme gelen "yabancı ilgisi" sorusu üzerine Kurtul, yabancı bankaların gelmesini, Türkiye'ye duyulan güvenin bir göstergesi olduğuna işaret ederek, "Akbank olarak tabii ki haksız rekabetin olmadığı daha sağlıklı bir ortam bekliyoruz ve yabancıların gelmesiyle sektörün daha sağlıklı bir yapıya kavuşacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Dün yapılan basın toplantısında Koçbank Genel Müdürü Kemal Kaya da, Türkiye bankacılık sektöründe olası gelişmelere ilişkin soruya da, "Ekonomideki iyileşme ile birlikte önümüzdeki yıldan itibaren (Türkiye bankacılık sektörüne) ilgi artar ve 2-3 yıl içinde, yabancı bankaların şu anda yüzde 5 olan payı yüzde 15'e çıkabilir" demişti ve Türkiye'ye İtalyan bankalarının gelmesini memnuniyetle karşıladıklarını söylemişti.

PARADAN PARA KAZANMA DÖNEMİ BİTTİ

Bankaların yüksek faiz dönemlerinde olduğu gibi "paradan para kazanma" dönemini geride bıraktığına işaret eden Kurtul, "Karlılık için artık müşterilere yönelik hizmetlerden para kazanmak gerekiyor. Hedefimiz her segmentte lider olmak" dedi. Kurtul, ayrıca ekonomide ve politikadaki olum gelişmelere değinerek, özellikle Merkez Bankası'nın tedbirli politikalarının güveni artırdığına işaret etti. Akbank'ın Axess kartının cirosunun geçen yıl yüzde 193 artışla 2.8 katrilyon lira olduğunu söyleyen Akbank Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil ise, kartın 2 yıl içinde 35 trilyon lira chip para kazandırdığını ve kullanıcı sayısının 1.5 milyona ulaştığını söyledi. Binbaşgil üye sayısı 60,000'in üzerinde olan Axess'in üye işyerinde pazar payının 2003'te yüzde 20 olduğunu kaydederek yeni başlattıkları ve nisandan itibaren 4 aylık sürede belli bir harcama yapan müşterilere chip para ve uçak bileti promosyonlu kampanyanın da kartın kullanımını önemli ölçüde artırmasını beklediklerini söyledi.

**Burda neden özel ve kamu arasında faiz oran farkı var, sorusuna açıklayıcı bır cevap getırılmış...**

Jan_Dark!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%14 yillik faiz arkadasim yani senin aylik faizin 14/12 = 1.16
ki bu da buruttur.

''Sorularını bu şekılde oranlarla yazarsanız cevap alırsınız bu olay bulmaca çözmeye döndü,mesela alının 4 elması var nıye velıye verınce velı ona 3 aysonra 6 elma verıyor velının derdıne :)şartı ne yazmazsanız bılemeyiz floud yaptım ama yapmam gerekti:D

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı arkadaşlar altın diyor.Fakat evde altın tutmak tehlikeli olmaz mı ? Bunun hırsızı var şeyi var dimi.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı arkadaşlar altın diyor.Fakat evde altın tutmak tehlikeli olmaz mı ? Bunun hırsızı var şeyi var dimi.

büyük parada bence altın en iyisi.. Bir ziraat bankasında 1 kasa kiralarsın yıllık maliyeti 100 ytl civarı.. içine istediğini koyabilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5