İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İyinet adminin dolandırıcılık kanıtı olarak msn yazışmalarını ve çekilecek ekran görüntülerini yeterli görmüyor. Kapattığı her konunun sonuna da burası mahkeme değil diyor. :)
Herkes reşit değil veya avukat tutacak kadar parası bulunmuyor.

Ben yeni üye olup ilk mesajında sitesinin reklamını yapmaya çalışanları anlayışla karşılıyorum. Burası sadece profosyonellere yönelik bir forum olmamalı, amatör insanlar gelmeli ve birşeyler öğrenmeli. Amatör insanlarında siteleri hakkında yorum almak istemeleri ve bu sayede 5-10 hit çekmeye çalışmaları bence çok normal. Herkes ilk sitesini düşündüğünde ne demek istediğmi daha iyi anlayacaktır.

İpodlar makale yazanlara mı gitti? eğer öyleyse özür diliyorum.

Bir grup sindirilerek uzaklaştırıldıysa karşıt grup ne alemde?
Sadece hissetmekten öteye gidip kanıtlayamayacağım için arkadaş kollama konusunda birşey diyemiyorum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
İyinet adminin dolandırıcılık kanıtı olarak msn yazışmalarını ve çekilecek ekran görüntülerini yeterli görmüyor. Kapattığı her konunun sonuna da burası mahkeme değil diyor. :)

İyi o halde ben ellerimle bir msn logu yazayım, photoshop ile ekran görüntüleri oluşturayım sonra senin beni dolandırdığını iddia edip loglarla bunu destekleyeyim. Bu mudur yani?

Daha önce paypal ekran görüntüsünün üzerinde profesyönelce yapılan photoshop değişikliklerine şahit olduk hep beraber.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İyi o halde ben ellerimle bir msn logu yazayım, photoshop ile ekran görüntüleri oluşturayım sonra senin beni dolandırdığını iddia edip loglarla bunu destekleyeyim. Bu mudur yani?

Daha önce paypal ekran görüntüsünün üzerinde profesyönelce yapılan photoshop değişikliklerine şahit olduk hep beraber.
Yanlış hesap bağdattan döner derim her zaman.
O zaman yapacak hiçbirşey yok. Banka dekontu da olsa üzerinde oynana bilir. buda demek oluyor ki, dolandırıcı bu forumda asla banlanamaz.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bakın,ayın üyesi uygulaması gayet masumane düşünceler ile yapılmış bir yarışmadır.Bu yarışmayı yapmaktaki tek amaç forumda ( makale ) paylaşan ve yardımcı olan arkadaşları ödüllendirmekti.Fakat durum malesef tam olarak tahmin ettiğimiz gibi olmadı,üyelerimiz biraz daha duygusal davrandı.Olay bundan ibarettir.

Sizce biz paylaşım yapanı ödüllendirmeyi düşünerek yanlış mı yaptık?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben eski konulardada söyledim kimse iplemiyor yine söylicem yine kimse iplemicek. Konu yönetim vs. değil neden herkes bunu savunuyor anlamadım.

Soru : Bir siteye neden üye olunur ?
Soru : Bir siteye kimler üye olur ?
Soru : Bir siteye neden mesaj atılır ?
Soru : Bir sitede neden fazla zaman geçirilir ?
Soru : Bir siteden yarar sağlayacak doneler nelerdir ?
Soru : Bir site üyesine neler verebilir ?

yukarıdaki soruların cevapları çok fazla görünüyor olsada aslında değil. Eleme yapmaya bile gerek yok. Ne yapmak istiyorsanız onu alırsınız. Yeterki bu sorulara tarafsız cevaplar gelsin.
Burası bir cafe yahu. Işıklar güzelse, müzil güzelse gelirsin. Sonra sohbete katılan bir kaç kişide buldunmu tamamdır. Bir daha hep gelirsin. Peşinden kızlarıda getirmeye başarsın, diğerleride getirir. Ancak ne zaman ki bir kaç amele çıkarda o kızlara sarkmaya, kesmeye başlar dahada gelmessin.
Buradaki şeyde bu işte. Nitelik! Başından beri kıçımı yırttığım tek şey.

Forumdaki link paylaşımını, adsense bölümlerini vs. 2 gün kapayın bakın adam gelecekmi siteye? Çünkü gelen bakıp gidiyor (istatistikleri bilmiyorum ama keşke inceleme şansım olsaydı). linkse alıyor ya da satıyor gidiyor. Hosting vs. alıyor gidiyor ya da satıyor gidiyor. Bunlara bel bağlamak ne kadar mantıklı ? Bu üyelerden iş çıkar demek ne kadar mantıklı ? Hiç...
Geçmiştede bunlardan bahsettim. Bazı man kafalar beni yanlış anladı. Forum demek biri yazsın diğeri cevaplasın demek değildir. Giden adam geri gelmeli. Yarın, diğer gün heyecanla gelmeli. Buna katkı ne sağlayacak allah aşkına ?

Herşey bir tarafa, forumun teması bile default! Yokmu forumda bir kişi icon yapacak ? Verin 50-100 lira icon yapsın adam. Css anlayan adammı yok ? Yahu ona bile gerek yok, vbulletin hiç bilmiyorum ama vardır illa renkleri değiştiren yer. Onları bile değişmeye üşenilmiş. Gözlem şu...Scriptin parası ödenmiş ftp ye atılmış next...next denmiş kurulmuş...bu kadar...kullanıcıya yansıyan yüz bu başka bir şey değil. Sunucu yapısı ya da script alt yapısı kimesenin umrunda olmaz. Arayüz sıfır bir kere.

Kısacası temelde bile farklılık yokken sıçramak, atılım yapmak, rakipleri egale etmeyi beklemek denizde kibrit aramak gibi birşey. Yeni bir yer kuruyormuş gibi oturup düşünülmeli, çıkan doneleri eleyerek sona kalanları yavaş yavaş test etmeli, uygulamalı. Yoksa eline saz alan çalmaya başlarsa ahenk bozulur.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şurada bir sürü mesaj atılmış fakat kimse net olarak şunu bunu yapmalıyız forum harekete geçmeli dememiş. Tema değişince daha çokmu mesaj atılacak ben şahsen eski temayı seçip gene aynı temada yazılanları okumaya devam edeceğim.

Bana göre sorun webmaster dünyasında. Artık hiç birşey eskisi gibi değil. Eskiden script bulmak kolay değildi, şimdi yüzlerce script var piyasada indirip kuruyor herkes. Host piyasasıda aynı şekilde , eskiden nereden host alınmalı diye bir çok konuyu araştırırdık , şimdi ise çürükler ayıklandı sağlam yerleri herkes biliyor nerdeyse.

Böyle olunca ne oluyor ? Webmasterler link değişimi yada adsens e bakmaya geliyor buda gayet normal. Diğer forumlarla pek bir fark göremiyorum iyinet forumları arasında , varsada arada bir fark buda diğer forumların üye sayısının fazlalığından kaynaklanıyor .

İllaki kalite olsun demek az olsun öz olsun anlamına gelecektir haliyle , o zamanda neden bu hareketsizlik diye sormanın pek bir anlamı kalmıyacak.

Eğer konu forum.iyinet in selameti ise ben tam tersine radikal bir değişimden yanayım. Webmaster olmayanlarında aradıklarını bulabildikleri , çeşitli konularda birbiri ile paylaşım yaptıkları bir foruma dönüşmeli forum.iyinet.

Bakarsınız webmasterlik ile ilgili konular bazılarının ilgilerini çeker onlarda webmaster olma yolunda bir adım atarlar.

Ya da az olsun öz olsun :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
genişletilmenin aksine konudaki bir arkadaşın belirttiği gibi bazı kategoriler ayıklanmalı ya da birleştirilmeli bence de. "webmaster forumu"luktan çıkarsa şuanki üyelerin bir çoğunun kaçacağına eminim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şurada bir sürü mesaj atılmış fakat kimse net olarak şunu bunu yapmalıyız forum harekete geçmeli dememiş. Tema değişince daha çokmu mesaj atılacak ben şahsen eski temayı seçip gene aynı temada yazılanları okumaya devam edeceğim.

Bana göre sorun webmaster dünyasında. Artık hiç birşey eskisi gibi değil. Eskiden script bulmak kolay değildi, şimdi yüzlerce script var piyasada indirip kuruyor herkes. Host piyasasıda aynı şekilde , eskiden nereden host alınmalı diye bir çok konuyu araştırırdık , şimdi ise çürükler ayıklandı sağlam yerleri herkes biliyor nerdeyse.

Böyle olunca ne oluyor ? Webmasterler link değişimi yada adsens e bakmaya geliyor buda gayet normal. Diğer forumlarla pek bir fark göremiyorum iyinet forumları arasında , varsada arada bir fark buda diğer forumların üye sayısının fazlalığından kaynaklanıyor .

İllaki kalite olsun demek az olsun öz olsun anlamına gelecektir haliyle , o zamanda neden bu hareketsizlik diye sormanın pek bir anlamı kalmıyacak.

Eğer konu forum.iyinet in selameti ise ben tam tersine radikal bir değişimden yanayım. Webmaster olmayanlarında aradıklarını bulabildikleri , çeşitli konularda birbiri ile paylaşım yaptıkları bir foruma dönüşmeli forum.iyinet.

Bakarsınız webmasterlik ile ilgili konular bazılarının ilgilerini çeker onlarda webmaster olma yolunda bir adım atarlar.

Ya da az olsun öz olsun :)

Dostum konuyu sadece tema olarak algıladığın için senin adına üzüldüm gerçekten :D
Ona bakarsan ben şu anki durumdanda memnunum. Ama memnun olmayan yüzlerce adam varki ortaya bu sonuç çıkıyor. Sen eski tema kullan ama yeniyi kullanacak adamda çok olacak. Kaldı ki yukarıda sorular var. Onlar en mühimi ama onu algılayacak kapasite gerekli. Bahsi geçen ilerlemiş forumlar bunların cevabını aylar önce buldu. Değişimleri takip ediyorsan haklı oldugumu göreceksin. Hatta farkında olmadan bu soruların bazılarına cevap verdiğini bile bilmiyorsun, işte bu yüzden ilerlemiyor forum anlamak ;)
"anaa adam ne demiş" diye cevap yazmaktansa yazıyı öğüttükten sonra cevap vermek daha mantıklı sanırım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Nofollow konusuna katılmıyorum. Bu aynı zamanda suistimalde edilebiliecek bir mesele. Link almak için yazılan gereksiz mesajlardan bıktığınızı söyleceğinize eminim.
Ben bütün hepsinden kalksın demiyorum nofollowu kaliteli yerlerde olsun sadece makale yazılan yerlerde mesela yada nasıl bazı bölümlere istediğin kadar mesaj at saymıyor işte o bölümlerde nofollow olacak :).

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kişisel görüşüm şu "hiç mantıklı değil", burası webmaster paylaşım forumu insanlar beklentisiz şekilde paylaşım yapabilsin diye var, buradan dofollow link almak için makale yazacak adam zaten oradan burada kopyala yapıştır yapacaktır. Makale yazabilecek kapasitedeki adamda zaten dofollow link alayım diye makale yazmaz.

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dofollow nesili :)
Kişisel görüşüm şu "hiç mantıklı değil", burası webmaster paylaşım forumu insanlar beklentisiz şekilde paylaşım yapabilsin diye var, buradan dofollow link almak için makale yazacak adam zaten oradan burada kopyala yapıştır yapacaktır. Makale yazabilecek kapasitedeki adamda zaten dofollow link alayım diye makale yazmaz.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bayram ve tatil bitti ancak girebildim foruma.
2 ay önce nerde kalmışsa oradan devam ediliyor, hiç ilerleme yok.Türkiye bile müzakerelerde en az bir adım attı :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki de artık üyeler soruların cevaplarını arama yoluyla bulabiliyorlardır. :)
Genelde bütün forumlarda bir durgunluk var bu aralar.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam bence olursa oluyormus bak 3 gunde 16 safya doldu demeki geliyorsunuz vede isinize yaradimi yaziyorsunuz eskiyi eskide birakip eskisi gibi olsun diyin ozaman iyinet eski haline döner ve sorunda biter bizim millet tartismayi cok seviyor ya :) su tartisma yerinde yardim etmeyi hos göruyle karsilamayi sevse ne olurdu acaba :) bence bu konuyu uzatmanin anlami yok herkes elele verip karsiliksiz yardim ede bilir saygilarimla

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tebrik ederim, özeleştiri yapmak, yolun yarısını geçmektir,

gurur duymanız gereken çok şey var

yinede , zirveye çıkmak zor, orada kalmak daha zor ,

en iyisini iyinet için düşündüğünüzden eminim....ama biraz çabuk olun :)

diğer forum sahiplerinin de, sizden fazla wm bilgisi olduğunu zannetmiyorum, bu ekip işidir..

Diger forumlarin basarilari
r10 ve diger forumlar basarilarini takdirle izliyorum ve inaniyorum ki basarilari daha da devam edecektir. Cunku onlar bu isi iyi yapmasini yada dogru yapmasini biliyorlar. Herkesin birtakim seylere kabiliyeti vardir, benim kabiliyetim webmaster konusunda zayif. Inanin bu zamana kadar bilgili kullanicilar ve moderatorluk yapmis arkadaslar olmasaydi , "ki zamaninda r10 un ve zone un kurucusu da burada moderatordu", iyinet buralara kadar gelemezdi.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
tebrik ederim, özeleştiri yapmak, yolun yarısını geçmektir,

gurur duymanız gereken çok şey var

yinede , zirveye çıkmak zor, orada kalmak daha zor ,

en iyisini iyinet için düşündüğünüzden eminim....ama biraz çabuk olun :)

diğer forum sahiplerinin de, sizden fazla wm bilgisi olduğunu zannetmiyorum, bu ekip işidir..

Tekrar hoşgeldin Mywedding :)

okanali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence insan toplumda sergilediği davranışın benzerini forumlardada sergiliyor.
YAni toplum da yardım edebileceği halde bu konuda duyarlı olmayan buralardada duyarlılığı yokur. Biraz uc iddia olabilir. Ama boyle olduğunu düşünüyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Valla forum o kadar durgun ki bloglarınızı bedava tanıtıyorum diye konu açıyorum ona bile 1 tek mesaj yok.Bırakın mesajı konuyu okuyanlar bile yok.Bakalım bu ölülük ne zaman sonra erecek.2 hafta önce forumda ne varsa şuan yine aynısı var.1 tek mesaj bile yok.Forumları okundu say dedikten sonra yeni konu görebilmek için 3 gün bekliyorum artık ne diyim..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bu konu daha önce cevaplandı gir google da ara forumda arama yap vs. yazıların yerine bence sorunun cevabı direk yazılırsa daha iyi olur aynı özellikli bir kaç konunun fazla bir problem yaratacağını zannetmiyorum zaten aynı soru 25-30 kere sorulmuşsa o konunun sabitlenme zamanı gelmiş demektir bence. Arama yap yazacağımıza soruyu cevaplamalıyız eğer cevap yazmak zor geliyorsa hiç bir şey yazmamlıyız eminim eninde sonunda biri cevap yazacaktır. Hem sitenin içeriğide artmış olur :) milleti görüyosunuz konu açmak için ücret talep ediyor insanlar gelip bedavadan konu açıyor açılan konuya direk cevap yazıyoruz site kurallarını oku , arama yap bulamazsan googleda ara bize ne soruyon işimiz gücümüz var görmüyonmu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5