İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vadofone mobil modem hakkında.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Trgy yani hat kapsama alanında ise mutlaka 3g aboneliğin ile bağlanırsın ancak 3g kapsama alanı dışında ise aşırı yavaş bağlanırsın gibi birşey mi demek istiyorsun ?

T

trgy

Misafir
Trgy yani hat kapsama alanında ise mutlaka 3g aboneliğin ile bağlanırsın ancak 3g kapsama alanı dışında ise aşırı yavaş bağlanırsın gibi birşey mi demek istiyorsun ?

3g yanlış bilmiyorsam şu bildiğimiz vericiler yardımıyla internete bağlıyor bizi. Bu yüzden telefon çekiyorsa internete de bağlanabilirsin. Ama diyelimki telefon 3 çubuk gösteriyor çekim alanını interneti 2 çubuk olarak kabul edebilirsin.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
3g ile standart gsm vericileri aynı şey değil benim bulunduğum bölgelerden birinde 3g çekmiyor ancak karşı tepede baz istasyonları var. Telefonun çekişinde herhangi bir sıkıntı yok.

T

trgy

Misafir
3g ile standart gsm vericileri aynı şey değil benim bulunduğum bölgelerden birinde 3g çekmiyor ancak karşı tepede baz istasyonları var. Telefonun çekişinde herhangi bir sıkıntı yok.

Bu baz istasyonlarına da bağlı bir durum diye yorumluyorum ben. Baz istasyonlarının çeşitlerinden dolayı çekiyor veya çekmiyor olabilir. Hani dvd-writer ile cd-writer gibi düşünebiliriz durumu. dvd-writer hem cd hem dvd yazabilir ama cd-writer sadece cd yazabilir. :):p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Merhaba,

Ben de vodafone vodemlerinden alacağımda aklıma birkaç şey takıldı. Cevaplarsanız memnun olurum.

1.si gerçi "alorak" cevaplamış ama şu şekilde sorayım. Eğer bulunduğum yer 3g kapsamasında değilse "çünkü merkez olmayan bir yerde kullanacağım" galiba wap olarak bağlanabiliyorum. Bunun için telefonun çekmesi yeterli midir ?

2.si wap ile bağlanacağı için ücretlendirmeleri nasıl olacak ? Çünkü vodafone'nun günlük,haftalık paketleri şeklinde kullanacağım.

Telefon ve 3g ayrı şeyler. Herkes aynıymış gibi biliyor ama değil. Örneğin telefonun full çekiyorsa 3g tek çentik olabilir. Çünkü ikisinin yayını birbirinden bağımsızdır. Eğer bulundugun yerdeki baz istasyonlarda 3g yayını yoksa mevcut olan 2g yani gprs teknolojisi ile bağlanırsın. Bunun modemin ya da telefonun (eğer default ayarlara dokunmadıysan) otomatik algılar ve sana en iyi hızı vermek için çalışır. Ücretlendirme ise aynıdır. Aslında sen 3g ya da gprs diye bir şey satın almıyorsun. Sen internet bağlantısı satın alıyorsun. Eğer modemin ya da telefonun bu teknolojileri destekliyorsa problem yok ister 3g ister gprs den bağlan önemli olan sana verilen kotayı aşmaman.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi