İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Valid HTML 'in SEO daki etkisi

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama yaptım lakin sonuc bulamadım
valid html ın seolarda etkisi nedir ?
veya alt sayfaların da valid olması gerekirmi ?
yoksa 300 u aşkın komplike html hatasını boşunamı fixledim :)
teşekkürler.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla söylüyorum; botun sayfayı gördüğü kısımlarda örneğin kod hataları nedeniyle bot bazı text leri algılayamazsa (kapanmamış " gibi) veya alt tagların olması/olmaması veya içeriği, bazı editörlerin linklere varsayılan(default) olarak attığı nofollow tagları SEO'yu etkiler, onun dışındaki hatalar daha çok tarayıcıların sayfayı konumlamasını zorlaştıracağından sayfa yüklenmesini ağırlaştırır. MSN'in valid HTML'e Google'dan daha çok önem verdiğini söyleyenler var ne derece doğru bilemiyorum. Sayfaları valid html yapmak her zaman bir artıdır, kayıp olarak görme, iyi yapmışsın.

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkur ederım ayrıntılı acıklamanız için

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaptığınız işlem ziyaretçilerinize saygı duyduğunuzun bir ifadesi. Umarım karşılığını fazlasıyla alırsınız.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valid edilmiş sayfaların arama motorları tarafından daha hızlı okunması ve içinde geçenlerin daha çabuk bulunabilmesi sayesinde,
arama motorlarının ziyaretlerinde de faydası oluyor.
nihayetinde botlara verilen kurallar çerçevesinde arama yada indexleme veyahut keşleme yaptıkları için onlara ne kadar yardımcı olursan onlarda sana o kadar yardımcı olurlar.
unutulmamalı ki kuralları halen onlar koymaktalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5