İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Hosting Arıyorum - Büyük Bir Forum İçin

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar benim büyük bir forumum var ve şuan dreamhost serverlarında barınıyor. fakat serverdaki diğer siteler yüzünden sık sık ulaşım problemi yaşıyoruz. Sitemiz adresi www.elemanyak.com . Günde yaklaşık 3000 civarı tekil hit geliyor. Tabii site kapanmazsa :) 32,590 üye , 215,191 mesaj var forumda. Şuan için verebileceğimiz ücret biraz kısıtlı. Genel olarak reklam karşılında bir hizmet bekliyoruz. Veya reklam + cüzi ücretler ancak karşılayabiliriz. Yardımcı olmak isteyenler lütfen pm ile ulaşsın. İyi günler...

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekliyorum fakat sitenizden pek hosnut olmadim. yine de bir goruselim. Baska arkadaslarin da tekliflerini bekliyorum.

N

nudembilisim

Misafir
Arkadaşlar benim büyük bir forumum var ve şuan dreamhost serverlarında barınıyor. fakat serverdaki diğer siteler yüzünden sık sık ulaşım problemi yaşıyoruz. Sitemiz adresi www.elemanyak.com . Günde yaklaşık 3000 civarı tekil hit geliyor. Tabii site kapanmazsa :) 32,590 üye , 215,191 mesaj var forumda. Şuan için verebileceğimiz ücret biraz kısıtlı. Genel olarak reklam karşılında bir hizmet bekliyoruz. Veya reklam + cüzi ücretler ancak karşılayabiliriz. Yardımcı olmak isteyenler lütfen pm ile ulaşsın. İyi günler...

Merhaba;
msn adresimiz [email protected] isterseniz ekleyin görüşelim.
www.nudembilisim.com.tr

N

Netlojik.Net

Misafir
Böyle bir site Googleden ayda en az 700 dolar kazanır. Zaten aynı siteden yani 20 bin üyesi olan bir forum bende var ayda 500-600 dolar kazanıyorken.

sizin sadece cüzi ücretler verebiliriz demeniz pek mantığıma sığmıyor.

Belki kızdırdım size ama kusura bakmayın sizin sitenin en az 600 - 700 mb lik veri tabanı vardır. zaten forumlardada hep aynı iple cirit atar. sizin sitenin günlük hitide mühtemelen 20 binden az değildir.
yani sizin site 2 gb ramlık bir sunucuyu tek başına sıkabilecek bir site.

size cüzi fiyata host verecek olanda bana kızacak şimdi.
Size ucuz fiyata host verende sizi iki aydan fazla barındırmaz.

Hayırlı çalışmalar

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PM'ler cevaplandı. Netlojik.Net arkadaşım aylık google'dan nasıl 700 dolar kazanacakmışsın anlat da öğrenelim lütfen. MSN'imi pm olarak atıyorum lütfen ekle...

L

LabinaHosting

Misafir
Böyle bir site Googleden ayda en az 700 dolar kazanır. Zaten aynı siteden yani 20 bin üyesi olan bir forum bende var ayda 500-600 dolar kazanıyorken.

sizin sadece cüzi ücretler verebiliriz demeniz pek mantığıma sığmıyor.

Belki kızdırdım size ama kusura bakmayın sizin sitenin en az 600 - 700 mb lik veri tabanı vardır. zaten forumlardada hep aynı iple cirit atar. sizin sitenin günlük hitide mühtemelen 20 binden az değildir.
yani sizin site 2 gb ramlık bir sunucuyu tek başına sıkabilecek bir site.

size cüzi fiyata host verecek olanda bana kızacak şimdi.
Size ucuz fiyata host verende sizi iki aydan fazla barındırmaz.

Hayırlı çalışmalar

Netlojik.net doğru söylüyor, paylaşımlı hosting de böyle bir siteyi host etmeniz mümkün olmayacaktır. En az 3 Ghz işlemcili ve 1 GB ramli bir dedicated sunucu kiralamanız mantıklı olacaktır.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunlarıda ilk defa duyuyorum haa.. şu 700 dolarları biz nasıl kazanamıyoruz. bende de elemanyak kadar bir forum var.
Ben ayda 700 dolar kazanırsam zaten sunucu alırım günde tık sayıları 350 geçmesine rahmen 20 bin hitle 3.5 dolar anca bırakır günlük ya adsense hiç kullanmadınız yada adsensede hile uzmanısınız.

ben sana 50 defa dedim batu.. Kimler'le host işi yapılmaz diye.

www.site5.com tavisyem budur. Hiç bir sorun çıkmayacak.

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense olayı bana da abartıldı gibi geldi... şuan için normal bir hosting zaten bizim işimizi görmez. Birkaç arkadaşla görüştüm bana dedikleri sunucularımız yeni Almanya ve ya Amerika locasyonlu load fazla olmadığı sürede sorun yaşanmaz. Fakat bu site dev gibi, dreamhost bile fazla yüklenme olunca anında suspendliyor.
Şuan için resellerzoom.com ve site5.com en uygun gibi geldi. Bakalım inşallah daha uygun fiyat teklifleri gelir. Normal hosting için aylık 15 YTL para istiyor buradaki arkadaşlar...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Günde yaklaşık 3000 civarı tekil hit geliyor.

Arkadaşlar çok büyük forum ve üye sayısını görünce hiti çok yüksek bir rakam olarak değerlendirdiler.Burada bir yanlış anlaşılma var arkadaşın hiti günlük 3000 ve günlük 3000 tekil hitle kimse adsenden aylık 600-700 kazanamaz.He tıklama zorunluluğu korsan doğru o zaman kazanır.Ancak aksi halde 600-700 $ buda benim mantığıma sığmıyor.

L

LifeNIC~

Misafir
Adsense olayı bana da abartıldı gibi geldi... şuan için normal bir hosting zaten bizim işimizi görmez. Birkaç arkadaşla görüştüm bana dedikleri sunucularımız yeni Almanya ve ya Amerika locasyonlu load fazla olmadığı sürede sorun yaşanmaz. Fakat bu site dev gibi, dreamhost bile fazla yüklenme olunca anında suspendliyor.
Şuan için resellerzoom.com ve site5.com en uygun gibi geldi. Bakalım inşallah daha uygun fiyat teklifleri gelir. Normal hosting için aylık 15 YTL para istiyor buradaki arkadaşlar...

ResellerZoom 'da sitenizde 20 online gördüğünüzde suspend edilirsiniz hatta suspend değil, "Internal Server Error code 500" hatası alır durursunuz.. :)
Firmanın geliştirdiği müşteri başına kullanılabilir CPU time limitleri başlangıç paketlerinde çok düşük. Ancak firma olarak, "Dünyanın" en kalitelisi benim gözümde.

Umarım aradığınızı bulursunuz, iyi çalışmalar.

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ResellerZoom 'da sitenizde 20 online gördüğünüzde suspend edilirsiniz hatta suspend değil, "Internal Server Error code 500" hatası alır durursunuz.. :)
Firmanın geliştirdiği müşteri başına kullanılabilir CPU time limitleri başlangıç paketlerinde çok düşük. Ancak firma olarak, "Dünyanın" en kalitelisi benim gözümde.

Umarım aradığınızı bulursunuz, iyi çalışmalar.

Arkadaşım bilgi için saol. Ben bu Internal Server Error'lerden bıktım usandım. Çünkü dreamhostta başıma en sık bu problem geliyor. Bana bu tarz hatalar almayacağım, load'dan dolayı suspend edilmeyeceğim bir sistem lazım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler...

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok büyük forum ve üye sayısını görünce hiti çok yüksek bir rakam olarak değerlendirdiler.Burada bir yanlış anlaşılma var arkadaşın hiti günlük 3000 ve günlük 3000 tekil hitle kimse adsenden aylık 600-700 kazanamaz.He tıklama zorunluluğu korsan doğru o zaman kazanır.Ancak aksi halde 600-700 $ buda benim mantığıma sığmıyor.

bu arada arkadaşım hiçbir problemle karşılaşmadığımız günlerde günlük 7000 tekil civarındaydı hitimiz. fakat sürekli host problemleri yaşayınca haliyle düştü. Google sayfa sayımız da düştü. 170.000 küsür indexli sayfamız vardı normalde. şimdi 50.000 civarında sanırım.

L

LifeNIC~

Misafir
Arkadaşım bilgi için saol. Ben bu Internal Server Error'lerden bıktım usandım. Çünkü dreamhostta başıma en sık bu problem geliyor. Bana bu tarz hatalar almayacağım, load'dan dolayı suspend edilmeyeceğim bir sistem lazım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler...

PM'de geçtiğim teklif burada bulacağınız en iyi teklif olacaktır, eminim. Ancak onuda beğenmediyseniz malesef daha uygunu yoktur.

Ayrıca benimde size tavsiyem sorunsuz 1 sistem arıyorsanız kendi sunucunuzu veya VPS'inizi almanız olacaktır.

İyi çalışmalar.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
@Schzo* Arkadaşım iyi bir yer bulabilirsen banada haber verirsen sevinirim aynı sorun bendede var :)

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Sahsen biz beyefendinin ne aradigini tam anlayamadik , dedicated yada sanal sunucuya sicak bakmiyorlar , kendilerine forumlarinin gunluk hit'i forumun tuketecegi sistem kaynaklari goz onunde bulundurularak , aylik 70 ytl gibi uygun 1 fiyata kesintisiz problemsiz 1 barindirma teklifi ilettik , onuda kabul etmediler , bu durumda, hem dedicated yada sanal sunucuya yaklasmiyorlar , hemde normal hosting teklifklerini pahali buluyorlar , aradiklari hizmet 10 15 ytl tutarinda 1 ucret sanirim , bu durumda bu ise yeni baslayip amator olan sirf makina ucreti ciksin diye haraket eden sahis'larin haricinde 10 15 ytl'ye kimse karsilamaz yurtdisida dahil.

Saygilarimizla

Sorf Networks - www.SORF.org

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5