İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Tasarım Şirketine Eleman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Ben her konuda açık bir insanım, buyrun;

Günümüz ekonomik şartlarında yapabileceğimiz en iyisi bu. Biz 50 liraya web tasarımı yapan kurumsal bir şirketiz. Aylık ortalama 80 site kadar yapıyoruz. Buda 4.000 tl eder.

Kira, elektrik, telefon, su, vergi ve diğer giderler ortalama 1.000 tl tutuyor.
Personel maaşı 500 tl.

Firma sahibi olarak bana kalan 2500 liradır. Buda benim hakkımdır çünkü bende 700 lira ev kirası, 500 lira araç taksidi, evin giderleri, ayda bir kezde aleme kaçarım toplam 2.000 lira param gidiyor. Cebime kalansa 500 lira. 500 lira ilede şirketime yatırım yapıyorum.

Günümüz ekonomik şartlarında demişsin çalışacak kişi uzaydanmı geliyor ?

Kira, elektrik, telefon, su, vergi ve diğer giderler ortalama 1.000 tl tutuyor. Çalışacak kişi sokaktamı yatıp kalkıyor ?

Firma sahibi olarak bana kalan 2500 liradır. Buda benim hakkımdır çünkü bende 700 lira ev kirası, 500 lira araç taksidi, evin giderleri, ayda bir kezde aleme kaçarım toplam 2.000 lira param gidiyor. ev ve giderleri harici 2 madde lüzumsuz ektra masraf. Binmeyiver içmeyiver.

Kimsenin kazancı kimseyi ilgilendirmez, yazmayayım desemde tutamadım kendimi.
Yerleri temizleyecek caya corbaya bakacak gel git yapacak desen eyvallah günümüz şartlarında ( üzülerek söylüyorum ) normal. Ama diğer özellikleri yazarken hiçmi düşünmedin benimle kafa bulurlar diye el adama güler diye ?

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Adam daha önce dünyanın olmasa da neredeyse Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birinin Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'suydu.
Bakırköy'de dükkana kadar düşmüş demek. :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Foruma giriş yapmadan yorumları okuyordur neşeli neşeli gülüyordur :D
Birde yazmadıgımız yorumları duysa onu merak ediyorum :p

T

trgy

Misafir
Aslında arkadaşın açtığı başlık gayet normal. Profesyonel istememiş orada profesyonel olmalı diye belirtmemiş. Sanırım aradığı kişi fazladan olan işlere bakacak ve ayak işleri diye kabaca tabir edilen işleri yapacak ama ilanda abartı bulduğum tek yer üniversite mezununa bu ilanı yakıştırmak hoş değil. Üniversite okumak sanıldığı kadar kolay değil çünkü.

Fazla iyimser baktım sanırım :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Çay demlemek, yerleri süpürmek ve ortalığı temizlemek zor birşey değildir. Sonuçta ofis içerisinde bunları birinin yapması gerekiyor. Çay içmeden, pis bir ortamda kim çalışabilir? Açıkçası bunu iş yerine saygı olarak tanımlayabiliriz. Bunu insanlık namına istiyoruz.

Şirketimizin çalışma yoğunluğu fazla olduğundan saatler bu şekildedir. Günde ortalama 3-5 site tasarımı ve kodlaması yapılmaktadır ve işler o gün mutlaka bitmelidir. Bu nedenle saatlerimiz biraz uzun olabilir fakat 11 saat çalışma süresi gayet normaldir çünkü bir siteyle bile saatlerce uğraşmak gerekbilir. Bu yüzden çalışacak arkadaş pratik ve hızlı olmalıdır.

Bir arkadaş gece bekçiliği yapsın demiş ancak bekçiye ihtiyacımız yoktur. Şirketimiz Bakırköy Umut Pasajındadır. Bekçimiz mevcuttur.
Referans site isterseniz bana mail atabilirsiniz. Biz yüksek sirkülasyon yapmak için 50 liradan site yapıyoruz. Bazı siteleri 100-150 lirayada yapabiliyoruz.
En güzel yorumu trgy yapmış. Profesyonel birini aradığımızı belirtmedim. Bakış açısı çok doğru.

Ayrıca 500 lirayla gayet iyi yaşanır. Bakırköy'de veya yakınında yakın bir mevkide oturan biri olursa yol masrafı etmez. Yemek masrafıda (iki günde 1 ekmek = 50 kuruş, peynir ve salam olsa -dolabımız mevcut-) Aylık 15 lira ekmek masrafı, 20 lirada peynir salam tutsa, toplam 35 lira yemek gideri olur. Şuan bile 465 lira para kalır bu haliyle. Aileyle yaşayan bri olsa veya kendi evi olsa, kira vermese bu para doğrudan cebine kalır. 465 lirayı doya doya harcar bir insan.

Saygılarımla.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Çay demlemek, yerleri süpürmek ve ortalığı temizlemek zor birşey değildir. Sonuçta ofis içerisinde bunları birinin yapması gerekiyor. Çay içmeden, pis bir ortamda kim çalışabilir? Açıkçası bunu iş yerine saygı olarak tanımlayabiliriz. Bunu insanlık namına istiyoruz.

Şirketimizin çalışma yoğunluğu fazla olduğundan saatler bu şekildedir. Günde ortalama 3-5 site tasarımı ve kodlaması yapılmaktadır ve işler o gün mutlaka bitmelidir. Bu nedenle saatlerimiz biraz uzun olabilir fakat 11 saat çalışma süresi gayet normaldir çünkü bir siteyle bile saatlerce uğraşmak gerekbilir. Bu yüzden çalışacak arkadaş pratik ve hızlı olmalıdır.

Bir arkadaş gece bekçiliği yapsın demiş ancak bekçiye ihtiyacımız yoktur. Şirketimiz Bakırköy Umut Pasajındadır. Bekçimiz mevcuttur.
Referans site isterseniz bana mail atabilirsiniz. Biz yüksek sirkülasyon yapmak için 50 liradan site yapıyoruz. Bazı siteleri 100-150 lirayada yapabiliyoruz.
En güzel yorumu trgy yapmış. Profesyonel birini aradığımızı belirtmedim. Bakış açısı çok doğru.

Ayrıca 500 lirayla gayet iyi yaşanır. Bakırköy'de veya yakınında yakın bir mevkide oturan biri olursa yol masrafı etmez. Yemek masrafıda (iki günde 1 ekmek = 50 kuruş, peynir ve salam olsa -dolabımız mevcut-) Aylık 15 lira ekmek masrafı, 20 lirada peynir salam tutsa, toplam 35 lira yemek gideri olur. Şuan bile 465 lira para kalır bu haliyle. Aileyle yaşayan bri olsa veya kendi evi olsa, kira vermese bu para doğrudan cebine kalır. 465 lirayı doya doya harcar bir insan.

Saygılarımla.

Ya arkadaşların söylediği gibi şaka yapıyorsun yada akli dengen falan yerinde değil bana göre :D
500 lirayla yaşanır veya yaşanmaz 500 lira olmadanda yaşanır ancak bu işler için bu maaş, "maaş zamanı gelince para vermiyoruz seni masaya yatırıp bi güzel öpüyoruz" demek gibi. Çay demlemek çaycının işidir yerleri süpürmek silmekte temizlikçinin işi. Webmaster adam sitemi yapacak yoksa oturup dükkanımı temizleyecek.

Profosyonel aramıyoruz diyorsunda Adobenin tüm programlarını bilen üniversite mezunu asp php kodlama bilen adamı heralde amatör sanıyosun ve o yüzden stajyer maaşı veriyorsun. Adam sadece photoshop kullansa sadece hafta içi 8 saat çalışan güzel bir iş yeri bulabilir ki alacağıda en az 2000 tl dir. Bakırköy yakınlarında oturursa yol parası vermez ancak bakırköyde o maaşla kirada oturabilirse bi mucize gerçekleştirmiş olur :D

500tlye ssk+yol+yemek olmadan bu şartları kabul edip çalışacak birini bulursun inşallah diyim başka ne diyim.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
ovetto şakacı bir insan bundan eminim

ama yorumları artık sıkmaya başladı, gerçi onun bunları yazmasının sebebi konuya balıklama atlayan arkadaşların cevap yazma azmi ama aramızda çabuk heyecanlanan çok arkadaş var :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
DÜkkanda yatacak yer yok mu?
Kıvrılıp yatarız da icabında :)
izmir'den taa oralara 450 TL maaş için gelcez, para biriktircez ne de olsa...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya dalga geçiyor yada akli dengesi yerinde değil. Ticaret adamı olmadığı her halinden belli zaten.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

Saygılarımla.

hahaha :D
Ama eksikler var...Elektirik kaçak olsa, su sayacı olmasa direk şebekeden çalsa birde her ay aleme akar kalan parayla...Ama işte senin kadar böyle hassas düşenecek eleman nerdeee..Hep istiyorlar hep istiyorlar...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ağa,
Benim iş ne olacak yahu?
CV attım, gelmedi bi cevap.
Olumlu olumsuz bir cevap verin de duruma göre başka bir iş bakalım, de mi ama?

hostingwp

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
sana 600 vereyim sen gel bizim şirkette çalış.gecede gelirsen 1000 lira:) herife bak utanmadan yazmış,bide üniversite mezunu alacağı kişi olacak hahaha.la git işine.

hostingwp

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Ben her konuda açık bir insanım, buyrun;

Günümüz ekonomik şartlarında yapabileceğimiz en iyisi bu. Biz 50 liraya web tasarımı yapan kurumsal bir şirketiz. Aylık ortalama 80 site kadar yapıyoruz. Buda 4.000 tl eder.

Kira, elektrik, telefon, su, vergi ve diğer giderler ortalama 1.000 tl tutuyor.
Personel maaşı 500 tl.

Firma sahibi olarak bana kalan 2500 liradır. Buda benim hakkımdır çünkü bende 700 lira ev kirası, 500 lira araç taksidi, evin giderleri, ayda bir kezde aleme kaçarım toplam 2.000 lira param gidiyor. Cebime kalansa 500 lira. 500 lira ilede şirketime yatırım yapıyorum.

araç taksidine girmeseydin keşke dostum,alacagın eleman seni sırtında taşır ofise götürürdü.nede olsa dünya kadar maaş veriyosun.aptal insan seni

rodnoc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 liraya ne tasarımı yapıonuz çok merak ettim . :)

beyaz70

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar kişi yorum yazmış yazmayım dedim ama dayanamadım.Arkadaşım sen bence başlığa köle arıyorum yaz olsun bitsin.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
euehuehuhe
sabah sabah hiç gülesim yoktu :))

ya beyler bu şekilde çalışacak amele varsa lütfen banada pm atsın söz 6 ay değil işe başladığı an sigortasını yaptıracam + 450 değil 550 verecem :)
euehuheue komedi yaw :D
Sabah sabah beni güldürdün ya helal sana :)

maviejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muhtemelen makara konusudur ciddi olamaz, bizim insanımız para bırak iş begenmezken, sen bu paraya onlara anca herneyse :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5