İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster arkadaşlara öneri

S

sekendizpasa

Misafir
selamlar.
Yeni açılan sitemizde web üzerinden görüntülü sesli sohbet ve karşılıklı oyun oynama imkanını bir arada sunuyoruz.
Yazılım tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir.Sürekli yeni özellikler de eklenmektedir.
isteyen webmaster arkadaşlar aynı sistemin ücretsiz sürümünü kendi sitelerine koyabilmekteler.Tek yapmanız gereken sitemizde verilen kodu sayfanıza eklemeniz ve site adresinizi bize mail yolu ile bildirmeniz.
Adres: www.cikcik.com

T

Turk``

Misafir
Amatörlük konusunda haklısınız... Ama hangimiz bu işe başlar başlamaz mynet gibi bir site yaptık ?

O

ozzyyfb

Misafir
Turk``' Alıntı:
Amatörlük konusunda haklısınız... Ama hangimiz bu işe başlar başlamaz mynet gibi bir site yaptık ?

evet hic kimse anadan dogma webmasterci olmuyor ya :)

S

Sticks

Misafir
yorum yapmadan önce size tavsiyem siz neler yaptınız ve kimsiniz onu kanıtlayın ondan sonra insanları ti'ye alın.

"evet hic kimse anadan dogma webmasterci olmuyor ya"

şimdi desem ki webmasterci diye bir kelime yok diyeceksin ki makara yaptım.

KeKiBeC amatör site diyorsun fakat hangi gözle baktığına göre değişir. Ve daha önce senin yapmış oldukların doğrultusunda da göreceli bir yorumdur. Sen daha iyisini yap biz seni tebrik edelim.

ozzyyfb senin mevzudan önce kavraman gereken daha birçok konu var.

herbalife_tr - yaniliyorsun. Görsellikten önce kişininn kendisini geliştirmesi gerekiyor ki siteye görsellik katabilsin. Atıyorum bu arkadaşımız yapmış ve elinden bu kadar geliyor sen görsellik kat dedin ee bilmiyor ise ne katabilir ? sekendizpasa arkadasim sozum sana degil.

anlamiyorum siz insanlari cidden anlamiyorum
:D

herbalife_tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sen ne kadar önyargılı ve zıt insansın. o oraya sitesini tanıtmak icin yazmıs. bizde webmaster olarak değil sitenin bir ziyaretcisi olarak sitede neler eksik neyi daha iyi yapar onu soyluyoruz. binevi yardım ediyoruz. eleştirilere neden bu kadar kapalısın.??

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm ,forumdaki mesajları inceledim,herkes birbirinde haklı olabilir,cikcik.com'a gelince tahminen siteni frontpage'le hazırlamışsındır,yada html 'le,siteye görsellik katman için tasarımın basit olsada köşeli kutular değil oval tablolar kullan yani tabluların uclarını elips yap,renleri canlandır,Fireworks falan biliyorsan buton ve yazılara çok güzel efektler katabilirsin,yada macromedia.com'da dreamweaver 2004'üğn deneme sürümünü indirip,bunula daha prpfesyonelce hazırlayabilirsin(içinde flash text,buton,form vs.herşey mevcut),veya flash biliyorsan gerçekten siteni görsellikle baştan çıkarabilirsin,bunlar sadece öneri,aslında webmasterım diyebilmek için asp,php,vs.bir iki tane prog.dilive aynı zamanda iyi bir veritabanı bilgisi aynı zamanda görsellik için flash vs.gibi programları bilmek gerekiyor,Basit bir iyileştirmeyle daha iyi yapılanilir.Bir ziyaretçi olarak benim görüşlerim bu kadar,en azından birşeyler yapmaya çalışmışsın,sana başarılar,ama başkalarının fikirlerini de gözardı etme

S

Sticks

Misafir
krake selam ,
bir ziyaretçi yada webmaster olarak farketmez yaptığın yorumlar için arkadaş adına sana teşekkür etmek istiyorum. O kadar gereksiz mesaj atan arkadaşları geçerek ve vaktinin bir kısmını dahil ayırarak yeni başlayan bu arkadaşımıza yardımcı olduğun için içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kimilerine göre geyik bir cevap gibi gözükebilir ama burada gerçekleri söylüyorum.

herbalife_tr arkadaşım yine yanılıyorsun.Zıt bir insan değilim sadece bu işi ciddiye alıyorum çünkü Internet hayatı benim hobi olarak yaptığım değil , bir memur , bir bankacı nasıl çalışıyorsa ben de Full-Time bir meslek olarak internet işini yürütmekteyim - SEO , Marketing , Web Dizayn , Website Operating ve birçok işleri kendi başıma yapıyorum ve bu işi , ne yazık ki mesleğim ve yüksek gelir getiren bir kaynak olduğundan dolayı , ciddiye alıyor ve bunun gibi kaliteli forumlarda vb halka açık ciddi tartışma ortamlarında yapılan gereksiz yorumlara , kimi insanlar tarafından ters de algılansa , birazda olsa kızıyorum.

Birçok insan bana , tabiri caizse .ötü kalmış diye hitab ediyor . Kendilerince haklı olabilirler ama belirtmeden duramayacağım ki ; insanların yapmış oldukları yorumlara saygıyla başımı sallıyorum ve herkesin kendi özgür irdadesince konuştuklarından kimseye bir söz de söyleme hakkını kendimde bulmuyorum. (Özgür bir ülkede yaşıyoruz değil mi - Birçok boş insan gibi interneti vukuat yapma ortamı olarak görmektense....)
Şunu belirtmeliyim ki ,
Bu işi yani internet üzerinde bulunan hertür WEB RELATED konuyu (kusura bakmayın 7/24 ingilizce forum vblerde yazmakta olduğumdan ve birçok terimi de ingilizce kullandığımdan bazı kelimeler İngilizce olarak çıkıyor bunu da artistlik olarak algılanmasına gerek yok) herneyse ... konuyu ciddiye alıyorum çünkü insanların da bu işi ciddi ciddi yapmasını gönlümce istiyorum.

Ben eğer ki internet üzerinden örneğin (misal) 1 milyar TL kazanıyorsam ayda minimum , webmasterım diye hava atan aslında bir halt olmayan insanların etrafta can sıkıntısından geyik olsun diye yazmalarından sa kendilerini geliştirip , bu konuyu benden daha iyi bilmelerini arzulayarak, hatta benim onlardan ne fazlam ne eksiğiim olduğunu , ki eksiklerim de bulunabilir , görerek kendilerinin de yüksek miktarda para kazanmalarını , işlerini profesyonelce ve binler hatta milyonlarca insanın onları imrenmesini en içten şekilde ARZULUYOR , yazmış olduğum şeyler içerisinde insanları üzecek , gururunu kıracak yada yanlış birşey belirttiysem özür diler herkesden başarılarının devamını , başarılı olmayanların ise en kısa sürede başarı basamaklarında en kısa sürede yükselmelerini en içten şekilde diliyorum.

(Felsefe değil - Hırslandırmak amaçlı yazılmış bir yazıdır. Kahvemi içerken birşeyler yazayım istedim ki kötü olduğuna da inanmıyorum ve tekrar ekliyorum :
Benim söz söylediğim insanlardan ne fazlam ne de eksiğim var. Bir fazlam var ise o da yok zeka , mantık , .ötü kalkmışlık değil sadece pratik ve kendini geliştirmiş olmak vardır.

Saygılar.
krake' Alıntı:
slm ,forumdaki mesajları inceledim,herkes birbirinde haklı olabilir,cikcik.com'a gelince tahminen siteni frontpage'le hazırlamışsındır,yada html 'le,siteye görsellik katman için tasarımın basit olsada köşeli kutular değil oval tablolar kullan yani tabluların uclarını elips yap,renleri canlandır,Fireworks falan biliyorsan buton ve yazılara çok güzel efektler katabilirsin,yada macromedia.com'da dreamweaver 2004'üğn deneme sürümünü indirip,bunula daha prpfesyonelce hazırlayabilirsin(içinde flash text,buton,form vs.herşey mevcut),veya flash biliyorsan gerçekten siteni görsellikle baştan çıkarabilirsin,bunlar sadece öneri,aslında webmasterım diyebilmek için asp,php,vs.bir iki tane prog.dilive aynı zamanda iyi bir veritabanı bilgisi aynı zamanda görsellik için flash vs.gibi programları bilmek gerekiyor,Basit bir iyileştirmeyle daha iyi yapılanilir.Bir ziyaretçi olarak benim görüşlerim bu kadar,en azından birşeyler yapmaya çalışmışsın,sana başarılar,ama başkalarının fikirlerini de gözardı etme

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm

slm arkadaşım,yazdığın mesaj herkes için geçerli,ayrıca yaptığın işten dolayı seni tebrik ediyorum,eskiden en büyük hayallerimden biride bu işleri yapmaktı,bende yavaş yavaş içine girmeye başladım,ben de bu işleri yapmayı çok arzuluyorum fakat işim gereği günde 1-2 saat ancak uğraşabiliyorum,webmaster veya diğer internet olaylarına gelince e-devlet, e-toplum ,sonuçta her insan günün birinde internete el atmak mecburiyetinde kalacak,ne mutlu ki bu işte başarıyı hedeflemiş kimselere,Sizler ing. bildiğiniz için şanslısınız bir çok yeni çıkmış programı indirip kullanabilirisniz,ama bilmeyenler için zor 1-2 sene bekleyip türkçe kitabı çıktıktan sonra öğrenebiliyor,onun için bu konuda türk webmaster arkadaşların çok iyi bir yere gelmesi için ing+arastırma şart,herkese başarılar....

S

Sticks

Misafir
krake teşekkürler mesajın için .
İngilizce öyle öğrenmek o kadar da zor birşey değil ama diyorsan ki ingilizceye ayıracak vaktim yok diye tavsiyem türk pazarında biraz çabalayarsak yer edinmendir. Yurt dışı piyasasında inanıyorum ki ufak çaplı da olsa biraz pay edindim kendime.

Başarılarının devamını dilerim.
Msn kullanıyorsan : [email protected] yada icq: 245289 her zaman yardımcı olmayı isterim (müşterilerden vakit bulduğum sürece)

krake' Alıntı:
slm arkadaşım,yazdığın mesaj herkes için geçerli,ayrıca yaptığın işten dolayı seni tebrik ediyorum,eskiden en büyük hayallerimden biride bu işleri yapmaktı,bende yavaş yavaş içine girmeye başladım,ben de bu işleri yapmayı çok arzuluyorum fakat işim gereği günde 1-2 saat ancak uğraşabiliyorum,webmaster veya diğer internet olaylarına gelince e-devlet, e-toplum ,sonuçta her insan günün birinde internete el atmak mecburiyetinde kalacak,ne mutlu ki bu işte başarıyı hedeflemiş kimselere,Sizler ing. bildiğiniz için şanslısınız bir çok yeni çıkmış programı indirip kullanabilirisniz,ama bilmeyenler için zor 1-2 sene bekleyip türkçe kitabı çıktıktan sonra öğrenebiliyor,onun için bu konuda türk webmaster arkadaşların çok iyi bir yere gelmesi için ing+arastırma şart,herkese başarılar....

D

DodRio

Misafir
ozzyyfb' Alıntı:
evet hic kimse anadan dogma webmasterci olmuyor ya :)

Bu lafı kendini webmaster sanan ve ordan burdan çalarak yaptıgı siteyle millete hava atan arkadaşlarıma armağan ediyorum....

ozzyyfb sanada çok teşekkür ediyorum böyle güzel bir laf için

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özür dileyerek soruyorum "webmasterci" ne ya? Ahahahaha

Tamirci yada yönetici değil ki bu..

Adı üzerinde WEB-MASTER.

Yani internet üzerinde usta olmuş şahıs...

S

Sticks

Misafir
ShadowSong yanılıyorsun. Webmaster kelimesinin anlamını öncelikle öğrenmen sonra da buraya anlamını bildiğin birşeyi yazmanı beklerdim senden bir MOD olarak ama ne yazık ki sen bile bir kelimenin anlamını bilmeden yazıyorsun.

Webmaster(bay) yada Webmistress(bayan) genel olarak bir siteden sorumlu olan kişi veya kişiler için kullanılan bir terimdir.

Daha küçük bir sitede webmaster , website içeriğini yazan yada temin eden ; site sahibi , dizayn sahibi , geliştirici yada programcıdır.

Daha büyük sitelerde Webmaster siteyi yöneten , site üzerinde çalışan diğer insanların aktivite/hareketlerine göz kulak olan ve sitenin "asıl sahibinin" bir çalışanı olandır ve bu yüzden bir Webmaster(lık) bir Meslek olarak tanımlanmaktadır.

Farklı bir sözlük anlamı olarak ise Webmaster :
Bir Websitenin yapımcısı yada bakımını üstlenen kişidir. Webmaster site içeriğini oluşturan, organize eden yada güncelleyen kişidir.

(Tavsiyem , yazmadan önce ufak da olsa bir araştırma yapılmasıdır.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5