İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Forumu Olduğu Belli Olmalı!

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaşlar Amacım Forumu Kötülemek Değil. Kötüleyecek Olsam Gider Başka Forumlarda Yaparım ya da Bu Forumu Kullanmak Yerine Diğer Forumlarda Dolaşırım.Artık Durumdan Kaynaklı Olarak Sıkılmaya Başlamamdan Dolayı Yazma Gereği Duydum.

Forum Bence Şuan Hiçte Webmaster Forumu Gibi Değil Benim Şikayetçi Olduğum Konuda Burası . Danışma veya Yardım İçin Bir Konu Açıyorsun 1-2 Kişiden Başkasından Ne Bir Öneri Ne De Yardım Geliyor. Lafım Yöneticilere Değil Ancak Forumda Hiç Bir Etkinlik Göremiyorum. 200 Üye Online Oluyorsa Webmasterlık Bir Konu Açılıyorsa Bu 200 kişiden En Fazla 2 Kişi Yazıyor. Nerede 198 Kişi?

Diyeceksiniz ki Herkesin İşi Var Nasıl Yazsın. Forum Adı Üstünde Bilgi Alış-Verişi'nin Yapıldığı Yer. Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. İnsanlara Ücretsiz Yardım Etmeyi Zarar Olarak Düşünmeyin Lütfen Elbet Size Geri Dönüşü Olacaktır.

İnsanları Anlık Potansiyel Müşteri Olarak Görebilirsiniz Ancak Devamlılığını Sağlamakta Sizin Elinizde.
Örnek ; Ertürk Daha önce hiç alışveriş yapmamış olmama rağmen şuana kadar bana en çok yardımcı olan kişidir kendisi. Bundan Sonrada forumda ilk ticaretimi yapacağım kişi olması da bundan kaynaklı.

Herşey Değişir ve Güzel Olur İnşallah. İyi Forumlar...

• Like
Reactions: Eif

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
BthnKngl sana katılmamak elde değil. Forum paylaşım yapılan yerdir. Sadece yazılanları okuma yeri değil, aksi halde burası bir blog olurdu, site olurdu, başka bir şey olurdu. Oysa ki burası "Forum".

Bazen öyle bir duruma geliyor ki isyan etmemek elde değil.

Forum doğrularımızı yanlışlarımızı paylaştığımız yerdir, sorularımızı cevaplarını aramak için yönelttiğimiz, insanlara karşılıksız yardımcı olmaya geldiğimiz, tartışarak sonuçlara vardığımız yerdir.

Paylaşımın artması en çok bize yarar. Bu nedenle ben de herkesten bir az çaba harcamasını rica edeceğim.

Ellerine sağlık arkadaşım çok doğru söylemişsin.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bir de yabancı forumlarda takılan oldukça bilgili bir arkadaşım var. Geçen buraya davet ettim, "Gel paylaşım yaparsın" dedim.
"Gelmem" dedi.
"Niye?" dedim.
"Orada her kes kavga ediyor?" dedi. "Eif ben burada Çinlisi var, Hintlisi var, Amerikanı var hepsi ile anlaşıyorum, birbirimize faydalı olabiliyoruz. Kendi milletimiz kendi içinde o kadar kavga ediyor bir anlam veremiyorum." dedi.

Bir şey diyemedim doğrusu. :(

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Olanın en iyisi olmak için emek vermek dilimize sahip çıkmamız lazım. Yabancı forumlardaki bilgi akışına laf edemem, ama ben yıllardır orada edinemediğim kadar çok dost edindim burada. Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ama cvp vermek isteyipte veremediğim birçok konu var ki bilgime güvenemiyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Herkes kapisinin onunu supurse dunya temiz olur, teoride. 7-8 senedir sayisiz bu tarz mesaj acildi, yeni gelen arkadaslar tarafindan heyecanla tabi. ama bunlari acana kadar webmaster forumu oldugu belli olmali demek yerine, belli ettirseler zaten iyi olurdu. burada duzgun soru sorup da sorusu cevapsiz kalan kimseyi gormedim ben. ama forum kalitesi seneler oncesine oranla bile oldukca dusuk seviyede su anda. gitgide de dusuyor. bunun sebebi de bu tarz forumlara artik pek bilgisi olmayan ya da bilgi ogrenmek amacindan cok hizlica para kazanma derdinde olan yasi genc arkadaslarin akin etmesi. baska birsey degil.

byhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
katılmadan edemiyeceğim söylediklerine katılıyorum haklısın, bu aralar yardım severlik bilgi paylaşımı out işine yarayanı çalıp çırpma yada birinin sorununu okuyup geçmek in

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
BthnKngl sana katılmamak elde değil. Forum paylaşım yapılan yerdir. Sadece yazılanları okuma yeri değil, aksi halde burası bir blog olurdu, site olurdu, başka bir şey olurdu. Oysa ki burası "Forum".

Bazen öyle bir duruma geliyor ki isyan etmemek elde değil.

Forum doğrularımızı yanlışlarımızı paylaştığımız yerdir, sorularımızı cevaplarını aramak için yönelttiğimiz, insanlara karşılıksız yardımcı olmaya geldiğimiz, tartışarak sonuçlara vardığımız yerdir.

Paylaşımın artması en çok bize yarar. Bu nedenle ben de herkesten bir az çaba harcamasını rica edeceğim.

Ellerine sağlık arkadaşım çok doğru söylemişsin.

Yorumun ve İyi Dileğin için Teşekkürler.

Arada bir forumdan sıkılıp çıkıyorum tekrar yapacak başka bir şey olmadığı için giriyorum. Aklıma takılanları soruyum bari onları öğreneyim hep eksik kalmasın diyorum. Konu Başlat diyorum cevap gelmez diye vazgeçiyorum.

Konular Yorumlanmadığı Gibi Güzel Sorularda Çıkmıyor Artık. Aklınıza takılan soruları sorun bilen yanıtlar ama bilmeyen birileride hayrına araştırıp yardımcı olacaktır ya da ben öyle düşünüyorum.

Çoğu kişi forumu reklam aracı olarak kullanmaktan başka bir şey yapmıyor. Belki ondan da kaynaklı olabilir bunlar. Oturaklı bir ticaret ortamı veya bilgi paylaşım etkinlikleri oluşmuyor bundan dolayı. Bu işlere gerçek emek verenler ve tecrübe sahipleri bundan dolayı uzak duruyor forumdan.

Forumda ki bilgili ve insanlara bir şeyler katacak kişilerde farketmişsinizdir ki çoğunlukla eski üyeler. Yabancılar fayda gördüklerini (seo , araç , program vb. hizmetleri ) insanlarla paylaşıyorlar herkes faydalansın diye. Biz ise kendi milletimizle bile paylaşmıyoruz ki bizden başkası bilmesin , bizi geçmesin.. Arkadaşınızın Tercih etmeme sebebi de buradan kaynaklanıyor.

Bu Cevapta Angelo'ya :

Farkı anlaman için Diğer Forumlarla Karşılaştırmanı Tavsiye Ederim.

Sıkıntı olduğunu farketmesem böyle bir konuyu açmazdım açıkçası.

Bu arada Forumları konular güncelliğini yitirmeden önce takip ederseniz birçok cevaplanmamış konuyla karşılaşacağınıza inanıyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Gorev geregi butun mesajlari okumak durumundayim zaten. Farki anlamak icin mesela hangi forumla karsilastirayim?

X

Xman

Misafir
Zamanla alışırsın hocam, takma kafana :) eğer alışamazsan kalamazsın zaten iyinette.

İyineti çözmek o kadar kolay değildir ama çözersende aradığın her sorunun cevabını mutlaka alırsın bu forumda. Burası belli bir kültürü oturtmuş sayılı platformlardan biridir. Nasıl isteyeceğini öğrendiğin gün alamıyacağın hiçbir cevap yoktur ;)

Kolay gelsin...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Ben iyinet in şu an diğer forumlardan çok çok daha aktif olduğunu biliyorum. En azından kendi işlerimde.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Hocam benim fikrim iyinet 2002'de sektöre girerken webmaster forumu amacıyla girmemiştirr(Yanlısam Düzeltilsin), daha sonrada bu sektöre kaymıştır, temennin yerinde ama oturan bir düzeni değiştirmek zor olur, 2002'de başlayan serüven 2011 yılındayız yeni yeni gelişmeye başlıyor ve senin temenni ettiklerin gerçekleşir büyük ihtimalle.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Zamanla alışırsın hocam, takma kafana :) eğer alışamazsan kalamazsın zaten iyinette.

İyineti çözmek o kadar kolay değildir ama çözersende aradığın her sorunun cevabını mutlaka alırsın bu forumda. Burası belli bir kültürü oturtmuş sayılı platformlardan biridir. Nasıl isteyeceğini öğrendiğin gün alamıyacağın hiçbir cevap yoktur ;)

Kolay gelsin...

Şuana kadar Eif - Ertürk - Oğuz - PauLShark - Siz ve 1-2 Kişiden Başka Destek veren Sayısının Çok Fazla Olmadığını Farkettim. Benim istediğim cevaplar o anlık yetecek kadar geliyor olabilir ama üstüne koyacak kadarını istemek yerine verilmesi de iyidir.

Forumu istememezlik yapmadım zaten her forum gibi kalitesiz insanlar olacak binlerce insan var sonuçta ama Demin saydığım Kaliteli insanlar da forumda. Eksikler yüzünden bilgisayarı açtığımda ilk girdiğim siteden de vazgeçecek değilim. Kısa zaman oldu ama alıştım diyebilirim foruma.

Amacım daha da iyi olması. Gelişmesi , ortamın genişlemesi.

Angelo ;

Demek istediğim r10 Gibi forumları görünce insan devamlı takip ettiği kendini rahat hissettiği yerde de onları görmek istiyor. Birçok bilgilendirme konusu , satış konusu ve işini ciddiyetiyle yapan insanların sayısının artması neden istemeyelim ki?

Xman'in de dediği gibi çoğu şey oturmuş olsa da diğer istediklerimin de zamanla oturacağına inanıyorum. Belki şimdi değil ama kısa bir süre içinde onlar da tamam olacaktır , biz elimizden geleni yaparsak tabi.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
BthnKngl iyineti seviyor. Aksi halde böyle bir konu açmazdı. Bana ne giderim başka bir yere derdi. Dönüp arkasına bile bakmazdı.

Benim de çok sıkıldığım oluyor. Yakın arkadaşlarım bilir zaman zaman onlara yazarım, bazen de isyan edip böyle topikler açarım:

Adsense ve Hile Kelimelerini birarada görmekten sıkıldım
Hadi Hile Yapalım

Ama burayı sevdiğim için. Dile getirmesem de hep üye kazandırmak için uğraşıyorum.
Burası paylaşım yaptığımız yerdir, daha iyi hale getirebiliriz.

Yazı dilinin soğuk, kaligrafik yapısı nedeni ile bazen yazdıklarım yanlış anlaşılabilir. Affola.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Destek vermekse sorun, kalktim ayaga ben de destekledim simdi. Daha once de cok destekleyen oldu. Destekle olmayacak degismeyecek birsey bu. Zaten degismesine gerek olan birsey de yok aslinda.

R10 biraz daha aktif olabilir. Ama satis mesajlarinda 10 sayfa varsa 6 si zaten, bol kazanclar, hayirli isler kardesim, isini iyi yapar bu cocuk, pm aldim, pm verdim, odeme atildi rapor bekleniyor gibi mesajlarla doludur. Bir is icin fiyat teklifi almak istersin butcen nedir gibi dunyanin en abuk sorusunu soran en az 6-7 adam vardir. Ha beni ilgilendirir mi, ilgilendirmez. ama ornek verdin diye soyleyeyim dedim, oyle olacaksa bence olmasin burasi. ama olmasini istiyorsaniz, sorun degil benim icin.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
BthnKngl iyineti seviyor. Aksi halde böyle bir konu açmazdı. Bana ne giderim başka bir yere derdi. Dönüp arkasına bile bakmazdı.

Benim söylemediklerimi söylemişsiniz gerçekten. Forum altı üstü derdim , ne daha önceden bir tanıdığım ne de bağlı olduğum bir grup var deyip bırakıp giderdim. Eşit olmasa da birçok alternatifi var :)

Üyeliğim yeni olabilir ama forumu yaklaşık 1.5 senedir takip ediyordum.Kaliteli olduğu için "İyinet"i seçtim zaten.

Ben isterim ki forum daha etkili olsun. İyinet'in adsense ya da wp'den ibaret olmadığı belli olsun. İnsanlara "İyinet" Daha fazla bilgi katsın.

"Ne kadar ekmek , o kadar köfte" Sözü maddi olarak düşünülebilir. Ekmek ve Köfteyi bilgi olarakta düşünebiliriz. Bilgi alan kişi bilgisini paylaşmak ister.

Ben her zaman bilginin de zekatının verilmesi taraftarıyım. Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sizin Yaptıklarınızı İnsanlar Elbet birgün çözecekler. Paylaşmak , bencillikten daha iyidir bundan emin olabilirsiniz.

"İyinet'le İyi Yerlere" Diyorum. Herkese İyi Geceler..

byhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
. Ama satis mesajlarinda 10 sayfa varsa 6 si zaten, bol kazanclar, hayirli isler kardesim, isini iyi yapar bu cocuk, pm aldim, pm verdim, odeme atildi rapor bekleniyor gibi mesajlarla doludur. Bir is icin fiyat teklifi almak istersin butcen nedir gibi dunyanin en abuk sorusunu soran en az 6-7 adam vardir. .

:D çok güzel bir tespit ve örneği harikasın çok sağlam :alkış: :D

kalite korunsun,gereksiz çöp mesajlar ile daha çok aktiflik kalabalıklık olmasada olur.İhtiyacımız olan bence bilgi ve yardımlaşma konusunda biraz daha duyarlılık.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Örnek verilen forumlar ve/veya istenen şey kuru kalabalik.
Hani eskiden(kucukken) kavgalar olurdu toplu bilirsiniz, bazen kendi aramizda konusurduk "sunlarda gelsin kuru kalabalik olur en azindan." diye.
O kuru kalabalik gelirken oyle konusurdu ki, iste soyle yapariz boyle yapariz. İlk yumruk geldigi andan itibaren yok olurlardi..

Yani misalini verdigim olay sudur:
Satis konularinda pm, fiyat, nedir ne değildir? gibi sorular sormak zaten kuru kalabaliga girer veya yardimci olamayacak bi adam konuya giriyor googleda ara diyor. Ulan googleda aramasini biz bilmiyor muyuz? Diğer konularda bende çok geziyorum, bakıyorum çoğu kez cevap verilmiş oluyor. Olmadığında bende cevap veriyorum zaten.

Eif'in arkadaşıyla dialoguda dikkatimi çekti ve arkadaşı kesinlikle haklı. Gelin bi Forum Hakkında kategorisinde göz gezdirin herşeye bir isyan. Hepte konularla ilgilenmiyoruz diye isyan. O konuda da belirttim, sen karanlığa sövene kadar ışığı yakmayı denedin mi? Hayır. Oturup sövmek daha kolay çünkü :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bir ay kadar önce "Neden Buradasınız?" diye soru sormuştum. Herkes bir şeyler yazmıştı. Diğer üyelerin de yorumlarını çok beğenmiş ve kendimce değerlendirmiştim. BthnKngl de demişti ki:

"Daha önce çok fazla işin içinde değildim olmak içinde bir atılımda bulunmadım. Ama Yinede merak ettiğim konuları seviyeli ve kaliteli olduğu için İyinet'i Dışarıdan takip ederek öğrendim. Girişmeye Karar verince de Aileye katıldım.. Bundan Sonra da Kalite ve Seviyenin Devamlı Yükseleceğini Düşünüyorum O Yüzden Devamlı Buradayım...

Teşekkürler İyinet!.."

Burayı Aile olarak görmesi çok hoşuma gitmişti.

Her ailede zaman zaman sorunlar olabilir arkadaşlar. Bunları konuşup çözüm aramaktan utanmamalıyız. Korkmamalıyız. Başkaları bize ne der, gülerler mi, alay ederler mi diye düşünmemeliyiz. Bu arkadaşın bir derdi var. Tarafsız dinleyip kendimizce sonuç çıkarmalıyız bence...

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96

Kolay gelsin...

Konuya tam anlamıyla yerini bulan bir cevap Xman dan gelmiş. Kesinlikle katılıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5