İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmasterler Siz olsanız ne yapardınız Okuyun!

A

Amanha

Misafir
webmasterlara soruyorum aylık sabit 2 3 milyar devlet maaşın olsa ve işyerine haftanın 3 günü gitsen hiç bi iş yapmasan toplanıp çay kahve içip dedikodu yapsan kim öğrenmek ister phpyi asp yi flashı ??

yani arakdaşlar bi insanın böyle bir işi olsa aylık sabit maaş, günde 3 4 mühür basmak yada boşboş durmak vb..

Kim öğrenmek ister web tasarımı yapmayı okadar ugraşmayı müşteriye beğendirmeyi

böyle bi knou açayım dedim merak ettim

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben öyle bir şey istemem. çay içip dedikodu yapmak sıkıcı. eğer bira servisi olursa bilemem tabi :D

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu işde heyecan var :) para önemli değil o kadarda, zevk alıyorum bu işden. Yok hitim düşdü ,yok optimasyon bak yeni bir şeyler çıkmış gibi gibi...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu işten para kazandığım söylenemez en azından 1 sene boyunca kazanmadım fakat kaynak tükenince kazanmanında bir ihtiyaç olduğunu öğrendim şimdi site masraflarını birde bir iki paket sigara paramı karşılayacak kadar kazanıyorum.. pek faal bir sosyal hayatım olmadığı için bilgisayar başında oyun oynayacağıma bu şekilde kendimi geliştiriyorum... ploop un dediği gibi sürekli boş durmak insanı asalak eder... sivrileceğin yerde körelirsin 2-3 bin ytl az bir para değil ama kendini geliştirmen ve insanlara faydalı olabilmen daha önemlidir...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
varsa öle bir iş gideyim hemencicik :p

İnternet çok güzel.Yıllarım geçti burada.Belki geçecekte..Ama geçmemesi için elimden gelenide yapıyorum.Bu konu belkide binlerce kez görüşüldü, başlıklar açıldı.İnsan çocukken yada sorumluluğu yokken demek daha doğru :) bu işi sevebiliyor.Ama hayat yaşam şartlarını önüne sürdüğünde, ya para kazanmalı yada bırakmalısın diyor.Web tasarım konusu zaten ayrı bir dert.Firma değilseniz, organize değilseniz o iş bile çok riskli.Heleki googleye, yahoo ya yada sponsorlara güveniyorsanız hayatınız dahada büyük riskte.Tabi bu ticarette de var ama bizim işimizde daha çok.Ben o sebeple soruna ben hemen giderim derim : )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
balık tutmak nasıl sa webmaster'cılıkta öyle ,zevk meseles i yani .Şimdilerde para kaznmaya çalışıyorum ama emin olum çok param olsa bile bol bol bu işle uğraşırdım

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya aranızda sadece web işiyle ilgilenen yani bunu ek iş olarak yapmayanlar var mı ?

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
arkadaşlarında dediği gibi büyük çoğunluğumuz sadece zevk için weble uğraşıyor. Tabiki işi profesyonel boyutlara taşımış arkadaşlar da yok değil aramızda.
Herkese bol ve helal kazançlar

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne demişler oturdugu yerde başarıya ulaşan tek şey tavuktur. :)

M

MasterTR

Misafir
netten kazandigim parayi, evimin rahatinda ki$in i$e gitme derdim veya yazin yollarda pi$me derdim olmadan kazaniyorum

oyle bi i$ bulsam ek i$ olarak kabul edebilirim ama nette kazandigim para hem guzel hemde cok tatli :)

ama sponsorlar birgun banlarsa acikta kalicam sureklilgi olan bi i$ olmasi lazim

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmasterlara soruyorum aylık sabit 2 3 milyar devlet maaşın olsa ve işyerine haftanın 3 günü gitsen hiç bi iş yapmasan toplanıp çay kahve içip dedikodu yapsan kim öğrenmek ister phpyi asp yi flashı ??

yani arakdaşlar bi insanın böyle bir işi olsa aylık sabit maaş, günde 3 4 mühür basmak yada boşboş durmak vb..

Kim öğrenmek ister web tasarımı yapmayı okadar ugraşmayı müşteriye beğendirmeyi

böyle bi knou açayım dedim merak ettim

bu anlattığın tanıma hemen hemen uyuyorum. Web tasarım ve programlamaylada uğraşıyorum kendimce birşeyler yapıyorum ama interenetten kazandığım paranın yeri çook çook ayrı oluyor. Sebebi nedir bunu tam olarak cevaplayamam ama zevk alıyorum yaparken, uğraşmak kodlar içinde yüzmek yapamamak yapmak için günlerce haftalarca uğraşmak şöyle bir düşünce saçma gelsede hoşuma gidiyor zevk alıyorum. Birde yaptığın bir sitenin ziyaret edilmesi beğenilmesi ve bundan ufata olsa bir gelir sağlaman çok ayrı bir duygu... Bundan olsa gerek :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya aranızda sadece web işiyle ilgilenen yani bunu ek iş olarak yapmayanlar var mı ?
ben sadece web işi yapıyorum, ek iş olarak değil. hayatıma web işime göre yön veriyorum. mesela yüksek lisansa başlıyorum sırf web işinden doğacak asosyallikleri engellemek için :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi 2 soru.Evdemi yapıyorsun ? evlimisin ?
Özele girmedim umarım :D
evli değilim yav bekarım. evden yapıyordum sonra ofis tuttum 1 aylığına. fakat baktım olacak gibi değil kapadım ofisi tekrar. gece daha iyi çalışılıyor internette gündüz lagalugayla geçiyor hep. bu yüzden ev daha verimli olduğu için evdeyim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evli değilim yav bekarım. evden yapıyordum sonra ofis tuttum 1 aylığına. fakat baktım olacak gibi değil kapadım ofisi tekrar. gece daha iyi çalışılıyor internette gündüz lagalugayla geçiyor hep. bu yüzden ev daha verimli olduğu için evdeyim.

Peki evli olduğunda, gündüz yatıp gece çalışmak nasıl bir durum olacak.Ben bu ikilemdeyim ve bu sebeple işi bırakma raddesine kadar geldim.1 ay önce nişanlım geldi ve hep evde olmam ikimizide rahatsız etti.Şu anda bile evdeyim ve annemin tüm arkadaşlarını tanıyorum.Arada oturup onlarla kahve içiyorum.Acaba evli olduğumda bu işi yapsam eşimin arkadaşlarıyladamı aynısını yapacağım ? Ofisim vardı ama çok gereksiz olduğu için kapadım.Gerçi şimdi tekrar açdım başka işler için ama yinede bu işin taraftarı değilim.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya arkadaşlar net başında olmak surrekli insanı asosyal yapıyor yada bana oyle geliyor zamanın nasıl geçtigini anlamıyorsunuz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5