İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 2003 Spam Koruması

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar windows 2003 makinam var ve aşırı şekilde spam alıyorum, müşterilerimin çoğu şikayetçi, bu spamlerden kurtulmak için ne kurmalıyım makinaya? bir akıl verin lütfen : )

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok mu yav bir öneride bulunabilecek, denediklerim işe yaramadı :(

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle işletim sisteminden ziyade hangi mail sunucusunun kurulu olduğunu belirtirsen yardımcı olabiliriz.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşıma katılıyorum işletim sisteminden ziyade kullandığın mail sistemi ile alakalı belkide ayarlarındaki spam koruma kısmı açık deilgidir

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu problem bendede var arkadaşlar sırf spamdan korunmak amaçlı merak mail serverı kurdum ancak aşırı spam devam etmekte.
plesk panel üzerine merak mail server 8.5.0.3 kullanmaktayım.
Spam konusunda önrebileceğiniz bir yazılım varmı?

Ayrıca hotmail e atılan mailler spam olarak işaretleniyor gmail yahoo da böyle bir şey yok çözümünü bilen varmı acaba?

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam korumasındaki kutunun sadece aktif olması hiçbir işe yaramyacaktır. Merak mailin çok ince ayarları vardır.

Öncelikle blacklist sorgularını araştırmanı tavsiye ediyorum.

Merak mailde DNSBL Hosts seçeneğini kullanarak bu ayarları yapabilirsiniz.

Biraz google amcadan yardım alman yaterli olacaktır

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
drweb i lisanslı bir şekilde alabilirsiniz bu işinize yarayacaktır. plesk lisansını aldığınız data centerden aylık bir şekilde temin edebilirsiniz. ortalama aylık 20 yada 25 $ bir ücreti olması lazım. yada direk www.swsoft.com dan süresiz alabilirsiniz.

Gayet güzeldir ve işe yarar tavsiye ederim.

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
jmail ve cdonts için bir çözüm yolu önerebilirseniz mükemmel olur

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu componentleri kuracaksın kurulumu kolay elinde varmı bunların kurulum dosyası? yoksa temin etmeye çalışalım

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada eğer server windows 2003 ve plesk ise muhtemelen mail enable standart kullanıyorsunuzdur. ama professional sürümünü ne terfi ederseniz hem daha güzel bir webmail görünümü olur hemde kendi içinde korumaları var,

bknz : http://webmail.adaarte.com

Bilginize..

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mümkünse üstteki adresten 1 hesap bana açıp yollarmısın?

merak ettimde kullanmak istiyorum sorun olmazsa.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkür ederim gerçektende çok tatlı bir ara yüze sahip ama mail serverı yavaş galiba mail atmama rağmen 5dk kadar geçgeldi. Sana gönderdiğim mail ise hemen inbox a düştüğünü gördüm
Windows makinada bunu kullanmaktansa kesinlikle merak öneririm, linux içinde elinde olan panel kullanılabilir. Linux versiyonu varmı bilgin varmı bu konuda?

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pm dede belirttiğim gibi şirkette işler biraz yogun akşam araştırıp size bildiririm linux uyumluluğu konusunda.

evet merak mail daha güzel ancak merak mail lisansı 1000 $ ın üstünde ancak bunun lisansı 200 $ civarı. tek serverimiz olsa merak uygun ama bir çok serverimiz var ve merak çok masraflı olacağı için bunu uygun gördük.

Mail geç gitme olayı o programla ilgili değil server içinde dün gece daha doğrusu sabaha karşı genel aylık full backup alınıyordu, malum biraz kasıyor :)

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üzgünüm desteklediği işletim sistemleri şunlar sadece;

* Windows 2003 Standard Edition, Web Edition or Enterprise Edition
* Windows 2000 Advanced Server, Server or Professional
* NT 4 Server

Linux uyumlu değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5