İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Live Messenger (MSN 8.0) Internet Cache?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evde birini engelledim ya da takma ad verdim diyelim, İşyerinde bu ayarlar gözükmüyor. Tekrar engellemem ya da isim vermem gerekiyor. Bilgileri milattan önceki ICQ gibi bilgisayarda mı depoluyor acaba?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Büyük ihtimalle kendi sunucusunda cacheliyordur, varmı öyle local de çalışacak ilkellik yaw.

F

fatihhk

Misafir
Engellemeler her yerde engellenmiş şekilde çıkar ama takma isimler falan bilgisayarda depolanır.
Diye biliyorum;)
Sende oluşan sorun geçici bir aksaklıktan dolayı olmuştur.Sistem daha tam olarak oturmadığı için çok sorun çıkartıyor.;)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır 2 side sunucuda depolanır.. localde iletiler var bitek sanırım...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama şöyle bir mesajla karşılaşıyorum bazan;

"Bağlantı sorunu nedeniyle yaptığınız değişiklikler kullanmakta olduğunuz diğer bilgisayarlara uygulanmayabilir."

Demek ki msn sunucularında sorunlar yaşanıyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır bugün tekrar denedim. engellemeleri ve takma adları bilgisayarda depoluyor.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konu üzerine bir internet cafeye gittim denedim ve engellemelerin oradada geçerli olduğunu gördüm fakat takma adlar yoktu yani takma adlar benim testime göre bilgisayarımda depolanıyor ama engellemeler değil.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnanmaycaksınız belki ama, Evdeki nickim ile İşyerindeki nickim bile farklı :D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
İnanmaycaksınız belki ama, Evdeki nickim ile İşyerindeki nickim bile farklı :D
Yine inanmayacaksınız ama işyerinde beni listesine ekleyipte onay verdiklerimi, evde göremiyorum...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sen iyisimi o pc ye bi format at pc kafayı yemiş senin msn normal engellediklerim cafedede engelli bendede

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar msn8 de sorun var. Document Settings te application data bölümüne bakarsanız MSN için local cache dosyalarını görürsünüz.

Sorunu kısaca anlatayım. İlk msn açtığınızda bütün listeniz buraya yedekleniyor. Hatta belki farketmişsinizdir, login olmak için tıkladığınız anda online oluyorsunuz. Çünkü listeniz bilgisayardan yükleniyor. Bu kadar hızlı login olmanın nedeni bu.

Sadece bir bilgisayarda kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Ama 2. bilgisayarda sorun yaşarsınız. 2. bilgisayara ilk msn kurduğunuzda listeyi yeni yükleyeceği için sorun olmayacaktır. Ama ne zamanki evdeki msn e birini eklediniz, heleki biri sizi listesine ekledi. İşyerinden bu kişiye asla ulaşamıyorsunuz. Hatta o kişiyi işyerinden listenize eklesiniz dahi karşı tarafa teklif gitmiyor.

Tüm msn 8 leri silip 7.5 a geçtim. Şimdi kafam rahat. Yalnız bir arkadaşımın evinden msn8 den oturum açmıştım. O zamanlar listemde 40 kişi vardı. Şimdi listemde 120 kişi var. Oradan bir msn e bakayım dedim, bir baktım 40 kişi listem :)

Local settings ve application data daki msn cache dosyalarını sileyim dedim, bu sefer msn 8 le hiç bağlanamamaya başladım. Sonuçta yeni versiyonu beklemekten başka birşey gelmiyor elimden :(

F

fatihhk

Misafir
Sizin sorununuzu bulmuşlar:

fdkt4.jpg

Oradaki linke tıklayınca açılan sayfa:
http://help.live.com/(ZmlsdGVyPURIX...pe=keyword&query=gnimaor_stcatnocenilffo&fs=1

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orada yazan benim sorunum gibi gözüküyor ama linkteki adreste hiçbir alakalı yazı yoktu. Bende görüş bildir bölümünden durumu ilettim. Umarım ilgilenirler..

F

fatihhk

Misafir
trextra' Alıntı:
Orada yazan benim sorunum gibi gözüküyor ama linkteki adreste hiçbir alakalı yazı yoktu. Bende görüş bildir bölümünden durumu ilettim. Umarım ilgilenirler..

Evet linkin alakası yok:) fakat oraya gidiyordu ekleyeyim dedim;)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu msn 8 bendede oturum açmıyor.Bazen açıyor listem bomboş.Oturum kapıyıp açınca herkes geliyor.Anlamadım gitti.msn 7,5 kurun dert yok tasa yok :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5