İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress hek girişimi ile yönlendirme sorunu

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
wordpress sitemde bazı kullanıcılarım sitede belli bir süre kaldıktan sonra başka bir siteye yönlendirildiklerini söylüyorlar, benim kendi pc'imde böyle bir problemim gözükmüyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar, böyle birşey varsa nasıl çözülür?

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Site adresi nedir acaba? Ek olarak Cpanel'den -eğer yüklüyse- virüs taraması yapın.

eL_Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
temanın index php sinde

meta refresh equiv gibi kelimeleri aratın buldukalrını silin eğer kotu niyetliyse

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Virüs Programı Sitenin Açılmasına Engel oluyor. Temanın Panelinden Footer ayarlanabiliyorsa orayıda kontrol et belki yönlendirme kodunu oraya eklemiş olabilir

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Virüs Programı Sitenin Açılmasına Engel oluyor. Temanın Panelinden Footer ayarlanabiliyorsa orayıda kontrol et belki yönlendirme kodunu oraya eklemiş olabilir

footer.php'de bulamadım, yalnız index.php'de değişiklik yapılmış birde önceden olmayan bir php dosyası buldum. (external_9cb702aa084691e66c789c1e98d6233a.php)

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. Wordpress dosyalarını tekrar upload etmen en temizi olacaktır.
2. Temanın dosyalarını indirip hepsini tek tek incele, gerekiyorsa temanın orjinal dosyalarını tek tek at.
3. En yakın zaman da, hosting firmanı değiştir.
4. Ftp ye bağlandığın bilgisayarın temiz olduğundan emin ol.

YunusY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitenizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ben bayadır bekliyorum fakat herhangi bir yonlenme yok. Eğer şikayet artarsa tekrar bana bildirir misiniz? Şöyle bir ihtimal var. wp eklentisi kurmuş olabilirsiniz destekçi firma bu siteye yonlenmesini istiyordur. kurdugunuz wp eklentilerini gozden gecirin. Selametle.

Ekleme:
1. Wordpress dosyalarını tekrar upload etmen en temizi olacaktır.
2. Temanın dosyalarını indirip hepsini tek tek incele, gerekiyorsa temanın orjinal dosyalarını tek tek at.
3. En yakın zaman da, hosting firmanı değiştir.
4. Ftp ye bağlandığın bilgisayarın temiz olduğundan emin ol.

Hocam ortalıgı galeyana getirmişsiniz ama ortada sorun yok :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
aynı sorunu işyerimdeki pc'de geçen hafta bende yaşamıştım fakat evde herhangi bir sıkıntı yoktu, hosting'de pc'den kaynaklanan virüs vs. bir sorun olduğunu ifade etmişti, ama baktığım kadarıyla birşeylerle oynanmış. sayın mohti'nin ifade ettiği 1. seçenek için wp'yi güncellesem ve 2 seçenek temayı tekrar yüklesem veritabanına bir zarar verir miyiz acaba?

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ben bayadır bekliyorum fakat herhangi bir yonlenme yok. Eğer şikayet artarsa tekrar bana bildirir misiniz? Şöyle bir ihtimal var. wp eklentisi kurmuş olabilirsiniz destekçi firma bu siteye yonlenmesini istiyordur. kurdugunuz wp eklentilerini gozden gecirin. Selametle.

Ekleme:

Hocam ortalıgı galeyana getirmişsiniz ama ortada sorun yok :)

Galeyan. Güzel nikneyyn olur bundan.

Ekleme:
aynı sorunu işyerimdeki pc'de geçen hafta bende yaşamıştım fakat evde herhangi bir sıkıntı yoktu, hosting'de pc'den kaynaklanan virüs vs. bir sorun olduğunu ifade etmişti, ama baktığım kadarıyla birşeylerle oynanmış. sayın mohti'nin ifade ettiği 1. seçenek için wp'yi güncellesem ve 2 seçenek temayı tekrar yüklesem veritabanına bir zarar verir miyiz acaba?

wp-config.php ye ellemediğin sürece bir problem olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5