İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wp Sayfa sorunu

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
"ajda-dekolteyle-harikaydi" bu sayfayı silmiş olabilme ihtimalin varmı_ yanlışlıkla vs.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
.htaccess dosyasını yazılabilir yapıp, yönetim panelinden ayarlar> kalıcı bağlantılar değişiklikleri kaydet der misin?

asykral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Htaccess de sorun war.. Kalıcı baglantılardan url'leri uygun hale getirin.. tabii bu arada htaccess 777 olsun. yoksa bu hatayı almaya devam edersin!

Malesef bu arkadasın htacess i yok :( sunucusu windows.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yandık desenize arkadaşlar :(
.htaccess dosyasını dışarda yapıp sonrada ftpye atılıyormuş bu naısl yapılıyor bilen varsa anlatırmı lütfen ?

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows bu sunucular için dışardan yapılıp atıldıgını biliyorum ama nasıl olacak onu bilmiyorum ?

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Masaüstüne gel , yeni>metin belgesi de . Yeni Metin Belgesi.txt isimli dosyayı at ana dizine.Sonra gir ftpne o dosyanın adını(normal klasör adı değiştirir gibi çift tıklayarak ismine) .htaccess yap. Yeni Metin Belgesi.txt isimli dosyan .htaccess oldu artık :) Sonra chmod 777 olarak ayarla . Kolay gelsin.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Masaüstüne gel , yeni>metin belgesi de . Yeni Metin Belgesi.txt isimli dosyayı at ana dizine.Sonra gir ftpne o dosyanın adını(normal klasör adı değiştirir gibi çift tıklayarak ismine) .htaccess yap. Yeni Metin Belgesi.txt isimli dosyan .htaccess oldu artık :) Sonra chmod 777 olarak ayarla . Kolay gelsin.

Ustad aynen dedigini uyguladım ancak hala yazılar görünmemekte Sayfalar görünüyor ancak yazılar gözükmüyor yazılara tıklanıldıgında

Not Found
Sorry, but you are looking for something that isn't here.

Bu hata çıkıyoru
Etiketlerden bölümünden aynı yazının etiketine tıklanıldıgında yazı çıkıyor bu ne biçim iş anlamadım Tekrardan toparlamak gerekirse yazıya anasayfa üzerinden tıklanıldıgımı HATA MESAJI o yazının etiketler bölümünden etiketine tıklandımı yazı çıkıyor
Bu anasayfadan yazıya tıklama urlsi
http://www.seslieviniz.com/index.php/ajda-dekolteyle-harikaydi
Buda etiketler bölümünden yazıya tıklama url si
http://www.seslieviniz.com/index.php/ajda-pekkan

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
htaccessi 777 olarak ayarladıktan sonra kalıcı bağlantı ayarlarını önce normal yap kaydet sonra tekrar gir post name olarak ayarla eskisi gibi.Birdaha htaccesse 777 ver.Sonucu yaz.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
htaccessi 777 olarak ayarladıktan sonra kalıcı bağlantı ayarlarını önce normal yap kaydet sonra tekrar gir post name olarak ayarla eskisi gibi.Birdaha htaccesse 777 ver.Sonucu yaz.

Üstat söylediklerini sıramasına uygun biçimde yaptım ve sonuç şu kalıcı baglantıları VARSAYILAN olarak yaptıgımda herşey normale dönüyor tıklanıdldıgında yazılara ulaşılabiliyor ama linkler index.php/goruntulu-sohbet bu şekilde çıkmıyor :( ben sef olmasını istiyorum linllerin daha sonrasında tekrar özel i işaretleyip /index.php/%postname% yaptıgımızda yine aynı hata sz konusu oluyor ve bu yazı beliriyor
Not Found
Sorry, but you are looking for something that isn't here.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tüm eklentileri pasifleştirip denermisin? Yine olmazsa bugün olmaz fakat,yarın kendim halledicem söz ;)

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Denedim üstad olmadı :( benim anlamadıgım etiketlere ve taklara tıkladıgımızda yazını açılması fakat anasayfadan yanzının başlıgına tıkladıgımızda yazının açılması ne garip şey yaw neyse paşam mecburen yarını bekliycez :( senden başkada kimse anlamıyor galiba bu davadan ben m.s.n adresimi atıyorum pm olarak size

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
senle aynı sorunu yaşayanlar için yazılmış blog girdisini Türkçeye çeviriyorum:
wp-404-handler.php isimli bir dosya yarat
içine şu kodu ekle:
PHP:
<?php
$qs = $_SERVER['QUERY_STRING'];
$_SERVER['REQUEST_URI'] = substr($qs, strpos($qs, ‘:80′)+3);
$_SERVER['PATH_INFO'] = $_SERVER['REQUEST_URI'];
include(’index.php’);
?>
404 hata sayfasını /wp-404-handler.php olarak belirt. karşına file veya url diye bir seçenek çıkarsa url yi seç.
ardından kalıcı bağlantılar sayfasına git ve güncelle

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkürler Allah razı olsun Güzel yazmışsında ben daha henüz onu anlıycak kapasitede degilim :)
Üstad 404 hata sayfasını /wp-404-handler.php olarak belirt nereye nasıl belirticez?
karşına seçenek çıkarsa vs bunları hiç anlamadım ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Çok teşekkürler Allah razı olsun Güzel yazmışsında ben daha henüz onu anlıycak kapasitede degilim :)
Üstad 404 hata sayfasını /wp-404-handler.php olarak belirt nereye nasıl belirticez?
karşına seçenek çıkarsa vs bunları hiç anlamadım ?

hiç windows hosting kullanmadığım için yanıt veremiycem. bulduğum dökümanda bu şekilde detaysız anlatılıyordu.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar durum şuanda şu şekilde Yazdıgım yazıyı yayınladıktan sonra siteye girip yazının tagına tıklıyorum ve www.seslieviniz.com /index.php /turkiye-ermenistan/
Linkin son bölümünü alıp yani
>>turkiye-ermenistan <<<<bu bölümü alıp admin paneline girip yönet yazılar bölümünden o yazının url sinin son bölümüyle tagdan aldıgım son bölümü degiştiriyorum yani yine aynı olan turkiye-ermenistan bunu yapıştırıyorum bu sefer sayfaya giriyor

Neden böyle oldugu hakkında bir fikrim yok ama durum şuanda böyle belki ustadlardan birine yardımcı olurda olayı çözerler diye tüm gelişmeleri yazıcam
Sorun hala çözülmedi :(

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar durum şuanda şu şekilde Yazdıgım yazıyı yayınladıktan sonra siteye girip yazının tagına tıklıyorum ve www.seslieviniz.com /index.php /turkiye-ermenistan/
Linkin son bölümünü alıp yani
>>turkiye-ermenistan <<<<bu bölümü alıp admin paneline girip yönet yazılar bölümünden o yazının url sinin son bölümüyle tagdan aldıgım son bölümü degiştiriyorum yani yine aynı olan turkiye-ermenistan bunu yapıştırıyorum bu sefer sayfaya giriyor

Neden böyle oldugu hakkında bir fikrim yok ama durum şuanda böyle belki ustadlardan birine yardımcı olurda olayı çözerler diye tüm gelişmeleri yazıcam
Sorun hala çözülmedi :(

şimdi bir bak sitene...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5